Pomoć države BH sportskim klubovima

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Odgovori
nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la nerminh74 » 30 sep 2008, 18:47

fiftisent zivimo u drzavi u kojoj se najelementarnija prava ne postuju mada se radi njih prave velike demostracije, stvarno mislis da neka diskusija na nekom forumu nekog sportskog portala moze uticati na nase politicare vise od vriska mrava kada ga zgazi slon

da budemo jasni tvoja je inicijativa pohvale vrjedna, ali nazalost ovo je surova realnost u kojoj zivimo
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la nerminh74 » 30 sep 2008, 23:14

fiftisent je napisao/la:ne mislim da će moja tema na forumu napraviti bilo kakvu razliku i pomoći vlastodršcima da shvate da moraju ulagati u klubove. Isto tako ne mislim ni da će kritike i savjeti za trenera, igrače ili uprave klubova donijeti ikakav efekat, pa ih stalno čitamo na forumima. Zašto se nebismo jednom pozabavili uzrocima, a ne posljedicama?

dosadilo mi je da čitam da je menso/neno/zdovc/abaz levat zato što ne može da pobjedi zvezdu u beogradu ili cibonu u zagrebu... znam da malo ispadam iz standardnog šablona kad otvorim temu u kojoj možemo napisati da cibona dobije milion eura od zagreba, a bosna 10.000km od sarajeva?
ovdje se apsolutno slazemo
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Aner
Postovi: 145
Pridružen/a: 28 sep 2008, 22:16
Lokacija: Jedna jedina
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la Aner » 03 okt 2008, 00:42

Ma kakva Bosna ASA BHT,pa oni imaju više para od sviju zajedno...bolje dati mostarskoj Lokomotivi,te Zenici Čelik itd.
...Bosna da prostiš jedna zemlja imade i posna i bosa da prostiš i hladna i gladna i k tomu još da prostiš prkosna od sna...

yoda
Postovi: 58
Pridružen/a: 18 jun 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la yoda » 05 okt 2008, 21:09

Aner je napisao/la:Ma kakva Bosna ASA BHT,pa oni imaju više para od sviju zajedno...bolje dati mostarskoj Lokomotivi,te Zenici Čelik itd.
pa nek ti klubovi dobijaju pomoc od svojih gradova/kantona, a sarajevo od svojih. problem je sto niko ne dobija neku pomoc, ili ako je dobije, skroz je mizerna. u krajnjem slucaju, ne mora grad/kanton dati kes klubovima, ali nek' im pokrije troskove sale za treniranje i slicne stvari. ne znam koja je cifra koju mora bosna platiti za skenderiju, ali se tokom godine nakupi toga, sto za treninge, sto za placanje dvorane za utakmice. ne znam koje su cijene sala u skenderiji (isto se odnosi na sale drugih klubova), ali kad se uzme u obzir da su cijene termina u skolama po pedesetak maraka, a klubovi imaju dva treninga dnevno, puta mjesec dana... opet se nabere solidna cifra.

Avatar
Aner
Postovi: 145
Pridružen/a: 28 sep 2008, 22:16
Lokacija: Jedna jedina
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la Aner » 05 okt 2008, 22:06

fiftisent je napisao/la:naravno da treba pomoći sve klubove, ali strateško opredjeljenje mora biti na nakoliko najjačih koji će predstavljati državu u međunarodnim takmičenjima. Mislim da je jako važno da se razdvoje pojmovi "sport" i "vrhunski sport", a tako i ulaganja u njih.

Uz dužno poštovanje, mostarska Lokomotiva nije vrhunski sport i ne treba uopšte da ulazi u istu kategoriju i isti budžet sa klubovima koji igraju evropska takmičenja ili reprezentativnim selekcijama.
Drug,ta Lokomotiva je dala više igrača nego KK Bosna...
Dala je jednog od najboljih igrača Evrope svih vremena... ;)
I još igrača koji vrijede nešto u košarkaškom svijetu i reprezentativaca naravno ;) ...
...Bosna da prostiš jedna zemlja imade i posna i bosa da prostiš i hladna i gladna i k tomu još da prostiš prkosna od sna...

Malena
Postovi: 93
Pridružen/a: 06 maj 2008, 01:34
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la Malena » 14 okt 2008, 23:14

Buducnost je u privatizaciji klubova, a ne ovisnoscu od pomoci opstinskih ili drzavnih institucija koje su ionako na prosjackom stapu. Politicke partije i firme koje stoje uz njih dosta pomazu klubove (Bosna, Igokea, Siroki, Zrinjski...), ali bez novog zakona o sportu nece nista biti cisto jos dugo. Ali nije samo ovdje to problem, ima i puno bogatijih zemalja, pa i onih u EU, gdje je ista situacija.

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la GunnerS » 15 okt 2008, 10:44

Malena je napisao/la:Buducnost je u privatizaciji klubova, a ne ovisnoscu od pomoci opstinskih ili drzavnih institucija koje su ionako na prosjackom stapu. Politicke partije i firme koje stoje uz njih dosta pomazu klubove (Bosna, Igokea, Siroki, Zrinjski...), ali bez novog zakona o sportu nece nista biti cisto jos dugo. Ali nije samo ovdje to problem, ima i puno bogatijih zemalja, pa i onih u EU, gdje je ista situacija.
Slažem se da nije rješenje u pomoći od kantona, država, nego u privatizaciji klubova. Ja bih najviše volio kada bi sve i jedan klub vodio poseban čovjek i on se brinuo o njemu. To bi bila druga priča, nego što je ova, i što se tiče saveza i što se tiče fudbala i ostalog u BiH. Tada bi se sve promjenulo. Ne samo klubovi, nego sve...
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la storm_raider » 15 okt 2008, 11:51

Samo bih rekao da se Siroki sto se tice toga izdvaja. Nemaju nikakvu pomoc od drzave, a za njihov uspjeh su najvishe zasluzni hercegovacki biznismeni. Svaka im cast.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
csh
Moderator
Postovi: 1734
Pridružen/a: 21 mar 2008, 17:16
Lokacija: Uvijek gdje treba!
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la csh » 15 okt 2008, 12:34

Privatizacija je ok,i jeste spas, ali u zdravoj ekonomskoj sredini,koje kod nas zadugo nece biti.
AMAR OSIM!!!

Avatar
Josip321
Postovi: 397
Pridružen/a: 09 jan 2009, 16:22
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la Josip321 » 12 feb 2009, 21:49

Da ne otvaram novu temu evo postaviti ću pitanje ovdje.

Da li se zna koliki proračun imaju barem ovi vodeći klubovi BH košarke. Čuo sam da od ovih koji pretendiraju kao jači klubovi u BH Zrinjski ima najmanji proračun. Znaju li i klubovi uopće koliki su im proračuni? Mislim da Zrinjski zna za svoj. Ali recimo Bosna ili Igokea jeli kod njih koliko im treba ili i oni definiraju proračun pa ga se striktno drže? Tu i široki ubrajam.
Momče Hercegovče

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4327
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la Mirza_Hordas » 12 feb 2009, 22:17

ma sport nam je na niskim granama to je postalo očito :( :( a prvo trebaju otići svi lopovi iz klubova kao i iz saveza pa onda možemo očekivati velike pomoći od države
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la TaRgEt_ » 26 sep 2009, 15:00

Josip321 je napisao/la:Da ne otvaram novu temu evo postaviti ću pitanje ovdje.

Da li se zna koliki proračun imaju barem ovi vodeći klubovi BH košarke. Čuo sam da od ovih koji pretendiraju kao jači klubovi u BH Zrinjski ima najmanji proračun. Znaju li i klubovi uopće koliki su im proračuni? Mislim da Zrinjski zna za svoj. Ali recimo Bosna ili Igokea jeli kod njih koliko im treba ili i oni definiraju proračun pa ga se striktno drže? Tu i široki ubrajam.

Mi i vi ja mislim da imamo najmanji proracun ovdje ako cemo realno :D
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

hulle
Postovi: 44
Pridružen/a: 26 jul 2009, 13:28
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la hulle » 23 avg 2010, 12:34

Opstina Bugojno je pomogla kosarkaski klub Bugojno sa NEVJEROVATNIH 2000-3000KM, kada je ovaj klub izborio mjesto u prvoj ligi za kosarkasice (treba li napominjati da su iste sezone ispali?)
btw to je bio jedini klub koji se takmicio u najvisem rangu od svih sportova u tom trenutku :D

Nazalost kod nas sve ide u nogomet, nmg se ni oni pohvaliti da im grad daje neke super novce ali oni dobiju i do 80% od budzeta za sport a imaju najslosije rezultate, rukometasice bile prvakinje drzave, rukometasi igrali eu kup...al djaba krhaj sve u nogomet nek se takmice po onih ligama sela :mrgreen:

ŠB.TRN
Postovi: 1547
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:26
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la ŠB.TRN » 23 avg 2010, 17:32

Ne znam tocno koliki je proracun Širokog ali tu opcina ne daje puno,ne vjerujem da daje ista,kao ni zupanija.Sve daju biznismeni.Sreca imamo sposobnu upravu,tako da smo lani imali puno manji proracun i od Bosne i od Igokeje.Puno vise se ulaze u nogomet koji ne prati ni 10% navijaca koliko ih bude na kosarci.

Avatar
đaka city
Postovi: 38
Pridružen/a: 07 jul 2010, 00:16
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la đaka city » 24 avg 2010, 14:47

Smiješno je govoriti i uspoređivati financiranje i budžete jedne Bosne, Dodikovih bebica ili Širokog. Bosna dobije lovu od Sarajeva kojem su usmejere sve pare u državi i dalje se djele nepravedno; Igokea dobiva lovu od RS dok jedan Široki uglavnom ima velike sponzore. Ostali klubovi se krpaju, uglavom prodaju utakmice da bi preživili, rijetki su oni koji mogu poslužiti kao dobar primjer (Čapljina lani, a i ove sezone, skromno financijski, puno ljubavi prema gradu i klubu, očito se isplati). Žao mi je Zrinjskog koji je lani imao fantastičnu momčad ali nisu imalu vruće krvi da to zahukta malo jače, da nemaju dovoljno para mislim da nije istina, al sigurno se ne mogu porediti sa ovim "divovima". Po nekoj logici, novac bi trebao da se daje po uspjehu klubova a da se ipak i oni manji pomažu po zaslugama. A naravno da rezultat privlači i sponzore koji jasno daju većinu sredstava. Široki to najbolje iskorištava i sve opravdava svojim rezultatima, prema tome kao prvaku BiH trebao je da dobije najviše novca, a poslje njih naravno i ostali kako je tko rangiran.
Ali naravno kako sport kod nas nema veze sa sportom, nego je čista politika, za nas normalne ovo su samo bajke :mrgreen:

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la neno#4 » 24 avg 2010, 16:01

đaka city je napisao/la:Smiješno je govoriti i uspoređivati financiranje i budžete jedne Bosne, Dodikovih bebica ili Širokog. Bosna dobije lovu od Sarajeva kojem su usmejere sve pare u državi i dalje se djele nepravedno; Igokea dobiva lovu od RS dok jedan Široki uglavnom ima velike sponzore. Ostali klubovi se krpaju, uglavom prodaju utakmice da bi preživili, rijetki su oni koji mogu poslužiti kao dobar primjer (Čapljina lani, a i ove sezone, skromno financijski, puno ljubavi prema gradu i klubu, očito se isplati). Žao mi je Zrinjskog koji je lani imao fantastičnu momčad ali nisu imalu vruće krvi da to zahukta malo jače, da nemaju dovoljno para mislim da nije istina, al sigurno se ne mogu porediti sa ovim "divovima". Po nekoj logici, novac bi trebao da se daje po uspjehu klubova a da se ipak i oni manji pomažu po zaslugama. A naravno da rezultat privlači i sponzore koji jasno daju većinu sredstava. Široki to najbolje iskorištava i sve opravdava svojim rezultatima, prema tome kao prvaku BiH trebao je da dobije najviše novca, a poslje njih naravno i ostali kako je tko rangiran.
Ali naravno kako sport kod nas nema veze sa sportom, nego je čista politika, za nas normalne ovo su samo bajke :mrgreen:
O da, ove prosle godine je dobila Bosna milion eura od Grada :lol: :lol: :lol: :lol:

Kakvo Sarajevo i pare, nema nista od toga....

Bio je onaj projekat vrhunski sportski koletkivi, ali se i to ugasilo...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Barney Stinson
Postovi: 1646
Pridružen/a: 10 okt 2009, 17:01
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la Barney Stinson » 24 avg 2010, 16:57

Ako cemo realno govoriti... Klubovi sto dobiju pare od opcine, zupanije ili drzave, mogu za te novce kupiti lopte i malo bolje dresove... Pa evo sada je drzava dala pomoc klubovima sto su igrali Europu (osim Širokog) po 10000 km, heh da nije smijesno bilo bi zalosno... Nema para bola, ne znam ni kako penzije isplaćuju a kamoli jos da daju u sport...
19 - ђ - 11
HKK Široki - Sportski ponos Hercegovine

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Pomoć države BH sportskim klubovima

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 24 avg 2010, 17:06

'ebote poceo raditi prije mjesec dana i vec o penziji prica. :P :lol:
...Život za Široki...

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.