OKK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ghuraba » 13 sep 2019, 19:33

Na osnovu brojeva koje sam popamtio, strijelci u danasnjem porazu su: Janjic 7, Gegic 6, Campara 9, Henry 16, Manjgafic 19, Cerkezovic 9 i jos je petica zabila 2 poena, ali ne znam ko nosi taj broj. Tomasevic (15) i Grubor (33) - obojica bez poena. Ovi ostali su isto bez poena, ali ne znam ko je koji broj. U svakom slucaju, razocaravajuci rezultat. Zasad ovo ne djeluje dobro.

Tz1986
Postovi: 245
Pridružen/a: 17 jul 2018, 18:39
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Tz1986 » 13 sep 2019, 19:47

Ja sam pisao ovdje neki dan za ove igrace sto su dosli i sto igraju,nece ovo biti dobro vidjet ce te a toliko je novca dato za pojacanja


Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Federer17 » 20 sep 2019, 22:41

Zna li neko u koliko sati se igra utakmica protiv Igokee i hoce li biti dozvoljeno za javnost?

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Federer17 » 22 sep 2019, 21:35

Uzasna igra Slobode. Ameri mi djeluju sve osim kvalitetni da budu neka prevaga. Opet, necu nista reci jer sam ih svega par puta gledao, i to u prijateljskim mecevima.

Pandzin kvalitet mi je, takodjer, upitan. Mozda grijesim, ali po meni on nije ni blizu onoga kakvim ga javnost predstavlja. Ekipa totalno neuigrana, nema naznaka da se zna najbolja petorka, 10 igraca koji ce iznijeti vecinu utakmica. Kao da se jos uvijek nesto trazi, ali ni sam ne zna sta je to. Kada ne ide u igri, a odgledao sam i prosle godine pofin broj meceva, nisam primijetio nikakve promjene nakon uzimanja time outova.

Avatar
DamirT
Postovi: 13895
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 22 sep 2019, 23:14

Federer17 je napisao/la:Uzasna igra Slobode. Ameri mi djeluju sve osim kvalitetni da budu neka prevaga. Opet, necu nista reci jer sam ih svega par puta gledao, i to u prijateljskim mecevima.

Pandzin kvalitet mi je, takodjer, upitan. Mozda grijesim, ali po meni on nije ni blizu onoga kakvim ga javnost predstavlja. Ekipa totalno neuigrana, nema naznaka da se zna najbolja petorka, 10 igraca koji ce iznijeti vecinu utakmica. Kao da se jos uvijek nesto trazi, ali ni sam ne zna sta je to. Kada ne ide u igri, a odgledao sam i prosle godine pofin broj meceva, nisam primijetio nikakve promjene nakon uzimanja time outova.
Bojim se da su dzaba skrsili ovolike pare za ova "pojacanja".Osim Gegica,ostala pojacanja katastrofa.Bolje da su ulozili pare u rukometni klub.Manji troskovi,a moze se napraviti tim sa titulu
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 24 sep 2019, 18:10

Federer17 je napisao/la:Uzasna igra Slobode. Ameri mi djeluju sve osim kvalitetni da budu neka prevaga. Opet, necu nista reci jer sam ih svega par puta gledao, i to u prijateljskim mecevima.

Pandzin kvalitet mi je, takodjer, upitan. Mozda grijesim, ali po meni on nije ni blizu onoga kakvim ga javnost predstavlja. Ekipa totalno neuigrana, nema naznaka da se zna najbolja petorka, 10 igraca koji ce iznijeti vecinu utakmica. Kao da se jos uvijek nesto trazi, ali ni sam ne zna sta je to. Kada ne ide u igri, a odgledao sam i prosle godine pofin broj meceva, nisam primijetio nikakve promjene nakon uzimanja time outova.
Pa BeVba rece da sprema strasan tim. :urnebes:
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ghuraba » 24 sep 2019, 20:12

Sutra ce se protiv Igokee vidjeti koliko je ova ekipa ozbiljna. Vjerujem da ce i rotacija na toj utakmici biti slicna onoj koju cemo gledati na takmicarskim mecevima. Tri Amerikanca su velika enigma i upitno je da li ijedan od njih ima kvalitet da pruzi ono zbog cega je doveden. Gledao sam nekoliko prijateljskim utakmica i mislio sam da ce im trebati vremena da se malo uklope, ali vec sad sam puno skepticniji po tom pitanju. Problem je i sto ih Pandza premalo iskoristava, jer gotovo uopste ne potencira tu igru gdje se lopta spusta na centra. Bozovic je prosle sezone bio najbolji igrac ekipe i sve se vrtilo oko njega, a ova dvojica sad zajedno nemaju vise od 5-6 lopti po mecu. Osim njih, treci Amerikanac Rosga je doveden da bude suter, a on ne uzima ni dvije trojke po mecu. Momak je oskudnih atletskih sposobnosti, nema defanzivni potencijal i treba se iskoristiti ondje gdje je najbolji. Djeluje mi da on igra timsku kosarku i da nije neki potrosac lopti, ali od njega nikakvog hajra nece biti ako ne bude akcija za taj njegov sut. Ne mogu se Campara i Gegic za sve pitati.

Evo recimo Sparsi su doveli Amerikanca koji je, ako se ne varam, igrao 2. diviziju koledz kosarke, ali se covjek vec sad nametnuo u lidera ekipe. Sumnjam da ce ijedan od tri Slobodina Amerikanca uspjeti to. Smijesno mi je ovo potpisivanje ugovora s totalno neprovjerenim i nepoznatim kosarkasima. Ako nista, trebalo ih je maksimalmo isforsirati u ovim pripremnim utakmicama i tako vidjeti za sta su sposobni. Misljenja sam da Pandza nije dorastao ovom zadatku i da jednostavno nije sposoban uigrati i posloziti ekipu da bude konkurentna na ovom nivou. Nadam se da grijesim.

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Federer17 » 25 sep 2019, 21:48

Berry katastrofa, ne mogu mu naci nijedno opravdanje niti imam neku nadu da ce biti bolji. Rosga gotovo isti slucaj. Ovom prvom bih se vec sad zahvalio. Bozovic je bio 6x bolji igrac.

Onaj (mislim da je pomocni) trener Igokee na TO nesto rece u kontekstu da se muce protiv seoskog kluba, aludirajuci na Slobodu. Napadose ga neki iz publike, lik se okrece i nesto odvratno uzvraca. Sta reci a da ne prekrsim pravila foruma. Nase divne komsije! :ljepota:

Gegic BRUTALAN, lik je bukvalno masina kada je odbrana u pitanju. Ne mislim samo na odbranu svoga igraca, nego generalno. Popraviti slobodna bacanja i generalno sut, imat ce sve ovlasti da popravi organizaciju i igru na kecu, i velike stvari su pred njim ako Bog da. Dao je dvije trice, jedna je bila sa, sigurno, 8 metara. Slobodna mislim da su opet bila ispod 50%. Nevjerovatno koliko odskace od svih, bez obzira sto ovamo imas igrace sa zavidnom karijerom.

Sve u svemu, nije lose bilo, iako je Igokei falilo nekoliko bitnih igraca (Lesic, Ilic, Amerikanac i onaj Litvanac sto meni pada na pamet), igracki su se digli i odigrali puno bolje nego prethodne utakmice koje sam gledao. Ostao ovaj Berry ili ne, po meni moraju dovesti nekog centra, jer fakticki sad igraju sa samo tri visoka igraca - Berry, Henry i Manjgafic.

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la vladedivac » 25 sep 2019, 22:45

Federer17 je napisao/la: Onaj (mislim da je pomocni) trener Igokee na TO nesto rece u kontekstu da se muce protiv seoskog kluba, aludirajuci na Slobodu. Napadose ga neki iz publike, lik se okrece i nesto odvratno uzvraca. Sta reci a da ne prekrsim pravila foruma. Nase divne komsije! :ljepota:
Ako je to istina, nema potrebe generalizovati. Ako mislimo na istog, taj trener je pomoćnik kojeg je Trifunović doveo sa sobom, i koji ga mijenja usljed Trifunovićevih zdravstvenih problema. Znači, taj je u Igokei jedva mjesec dana, i ako je zaista rekao nešto u pomenutom kontekstu, jasno je da čovjek nema pojma šta priča. A stavljati sve u Igokei u isti koš zbog izjave lika koji s Igokeom ima tek nešto više nego mi sa foruma nije fer. Sloboda i Igokea su uvijek imali dobru saradnju, tako da to ne treba kvariti zbog jednog nebitnog pojedinca.

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Federer17 » 25 sep 2019, 23:32

vladedivac je napisao/la: Ako je to istina, nema potrebe generalizovati. Ako mislimo na istog, taj trener je pomoćnik kojeg je Trifunović doveo sa sobom, i koji ga mijenja usljed Trifunovićevih zdravstvenih problema. Znači, taj je u Igokei jedva mjesec dana, i ako je zaista rekao nešto u pomenutom kontekstu, jasno je da čovjek nema pojma šta priča. A stavljati sve u Igokei u isti koš zbog izjave lika koji s Igokeom ima tek nešto više nego mi sa foruma nije fer. Sloboda i Igokea su uvijek imali dobru saradnju, tako da to ne treba kvariti zbog jednog nebitnog pojedinca.
Ma onaj zalizani, nisam ga, cini mi se, nigdje prije vidjao. I, ne bih se bas slozio da je jedan od trenera 'nebitni pojedinac'. Da je u pitanju navijac, pa hajde.
Ne povezujem ga s Igokeom, nego sa srpskim narodom, od kojeg svako malo docekas ovakve i slicne stvari. Od toga da hodza (ili ko vec bi) arlauce od vaseg prvog covjeka, naziva 'poturice', do odlaksa pred dzamiju i obavljanje fizioloske potrebe (da ne idemo u politiku, nazivanje herojima presudjene ratne zlocince i sl.).

Niposto ne generalizujem, ali se cesto zapitam kako to da se ti ispadi, ekscesi, nazovimo ih kako hoces (naravno, blago receno) tako cesto dozivljavaju od malog broja takvih, kako se cesto hoce predstaviti?

Nejse, nije forum za ovakve stvari. Sto se mene tice, iskreno bih volio da ovoga nikako nema (to ne znaci da mislim da smo 'mi' potpuno nevini, ali vjerujem da je omjer ubjedljivih 90:10 za 'vas'). Svako dobro!

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Heller » 26 sep 2019, 11:30

Federer17 je napisao/la:
vladedivac je napisao/la: Ako je to istina, nema potrebe generalizovati. Ako mislimo na istog, taj trener je pomoćnik kojeg je Trifunović doveo sa sobom, i koji ga mijenja usljed Trifunovićevih zdravstvenih problema. Znači, taj je u Igokei jedva mjesec dana, i ako je zaista rekao nešto u pomenutom kontekstu, jasno je da čovjek nema pojma šta priča. A stavljati sve u Igokei u isti koš zbog izjave lika koji s Igokeom ima tek nešto više nego mi sa foruma nije fer. Sloboda i Igokea su uvijek imali dobru saradnju, tako da to ne treba kvariti zbog jednog nebitnog pojedinca.
Ma onaj zalizani, nisam ga, cini mi se, nigdje prije vidjao. I, ne bih se bas slozio da je jedan od trenera 'nebitni pojedinac'. Da je u pitanju navijac, pa hajde.
Ne povezujem ga s Igokeom, nego sa srpskim narodom, od kojeg svako malo docekas ovakve i slicne stvari. Od toga da hodza (ili ko vec bi) arlauce od vaseg prvog covjeka, naziva 'poturice', do odlaksa pred dzamiju i obavljanje fizioloske potrebe (da ne idemo u politiku, nazivanje herojima presudjene ratne zlocince i sl.).

Niposto ne generalizujem, ali se cesto zapitam kako to da se ti ispadi, ekscesi, nazovimo ih kako hoces (naravno, blago receno) tako cesto dozivljavaju od malog broja takvih, kako se cesto hoce predstaviti?

Nejse, nije forum za ovakve stvari. Sto se mene tice, iskreno bih volio da ovoga nikako nema (to ne znaci da mislim da smo 'mi' potpuno nevini, ali vjerujem da je omjer ubjedljivih 90:10 za 'vas'). Svako dobro!

Forum nije za to, al si iskoristio Slobodniu temu da pričaš o komšijama.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slusalica » 26 sep 2019, 11:42

Federer17 je napisao/la:
vladedivac je napisao/la: Ako je to istina, nema potrebe generalizovati. Ako mislimo na istog, taj trener je pomoćnik kojeg je Trifunović doveo sa sobom, i koji ga mijenja usljed Trifunovićevih zdravstvenih problema. Znači, taj je u Igokei jedva mjesec dana, i ako je zaista rekao nešto u pomenutom kontekstu, jasno je da čovjek nema pojma šta priča. A stavljati sve u Igokei u isti koš zbog izjave lika koji s Igokeom ima tek nešto više nego mi sa foruma nije fer. Sloboda i Igokea su uvijek imali dobru saradnju, tako da to ne treba kvariti zbog jednog nebitnog pojedinca.
Ma onaj zalizani, nisam ga, cini mi se, nigdje prije vidjao. I, ne bih se bas slozio da je jedan od trenera 'nebitni pojedinac'. Da je u pitanju navijac, pa hajde.
Ne povezujem ga s Igokeom, nego sa srpskim narodom, od kojeg svako malo docekas ovakve i slicne stvari. Od toga da hodza (ili ko vec bi) arlauce od vaseg prvog covjeka, naziva 'poturice', do odlaksa pred dzamiju i obavljanje fizioloske potrebe (da ne idemo u politiku, nazivanje herojima presudjene ratne zlocince i sl.).

Niposto ne generalizujem, ali se cesto zapitam kako to da se ti ispadi, ekscesi, nazovimo ih kako hoces (naravno, blago receno) tako cesto dozivljavaju od malog broja takvih, kako se cesto hoce predstaviti?

Nejse, nije forum za ovakve stvari. Sto se mene tice, iskreno bih volio da ovoga nikako nema (to ne znaci da mislim da smo 'mi' potpuno nevini, ali vjerujem da je omjer ubjedljivih 90:10 za 'vas'). Svako dobro!
A kako si ti ,Boga ti , doveo u vezu to sto je nazvao Slobodu seoskim klubom (sto i jeste spram ulaganja i rada u Igokei,nazalost) sa odnosom Srba ka Bosnjacima, srpstvom,bosnjastvom ? :wtf:
tz tz tz tz tz tz

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sviuodbranu » 26 sep 2019, 12:29

Jasta je nego seoski klub i privatna prcija Aida Berbica.
Ne bi tako govorio za jedan od najtrofejnijih klubova u BiH,KK Slobodu.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Federer17 » 26 sep 2019, 12:32

Ha ya, klasicni Tuzlaci. Da vam je ovo rekao Azmir Husic, mogu zamislit sta bi bilo. Ovako... :lol:

Jest FK nesto bolji, sve uspjeh iza uspjeha! :lol:

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ghuraba » 26 sep 2019, 12:34

Komunjare su uvijek branile cetnike, evo jos jednog dokaza...

Ne naziva on klub seoskim zbog ulaganja, ukljuci malo mozak ako ga uopste imas. Frajeru je trebalo svezati samar na licu mjesta, ali dzaba kad tuzlanski navijaci nemaju muda, sto je milion puta dokazano. Tek nas je dvojica-trojica uopste odreagovala na to.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Drape » 28 sep 2019, 17:18

U zadnjim minutama pričaju i o Slobodi


klasik
Postovi: 3976
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klasik » 29 sep 2019, 14:48

slika
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Wandelanoite » 03 okt 2019, 00:38

Prenosi li ko sutra? Možda i najteže gostovanje u sezoni valjda ne bude neki teški podbačaj.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ethel » 03 okt 2019, 02:00

Wandelanoite je napisao/la:Prenosi li ko sutra? Možda i najteže gostovanje u sezoni valjda ne bude neki teški podbačaj.
Nema prenosa.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Orjuna i 15 gostiju.