KK Bosna

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la amerosm » 28 feb 2009, 20:39

Evo zavrseno izgubili 69-68. Ipak su nam falila 2 kvalitetna igraca. Idemo dalje treba pokusati pomocu publike uzeti Cibonu (mada je to po mom misljenju nemoguce), o Krki da ne pricam to moras dobiti, a Partizan zna se.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Melo15 » 28 feb 2009, 20:39

stvarno steta......
mogli smo imati sad 11 pobjeda :( :(
volio bi da je greska ko sa zve-hem
da mi pobjedimo :(
samo neznam zasto nije hajrica ubacio na kraju umjesto zimica....
Zadnja izmjena: Melo15, dana/u 28 feb 2009, 20:40, ukupno mijenjano 1 put.
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

kobe
Postovi: 239
Pridružen/a: 17 jan 2009, 23:42
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la kobe » 28 feb 2009, 20:40

Nemogu da vjerujem u posljednjim sekundama tekme dali loptu zimicu i on napravio faul u napadu.
Da ne povjerujes.
Bez ikone,vucka,ovcine,avdica dobro proslo,ali mogli smo uzet.

Avatar
Alhemicar
Postovi: 160
Pridružen/a: 13 apr 2008, 21:36
Lokacija: Sarajevo Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Alhemicar » 28 feb 2009, 20:40

Dobro je ,poraz ali uz veliku borbenost.Pasalica definitivno na dvojku.Da je Ovcina Vucko i Ikonic igrao uzeli bi sigurno.Sehovic opet najbolji svaka cast. :) Idemo dalje
-the LORD of the RINGS-

zenicanin
Postovi: 1292
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la zenicanin » 28 feb 2009, 20:41

joj malo nam je falio ali sa obzirom na sastav koji smo imali i slabu partiju Ikonica nismo ni mogli vise,ali bice jos prilika

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la amerosm » 28 feb 2009, 20:45

Ma znali smo mi oduvijek da Zimic za Lakersa. Samo se cudim kako Jackson ne vidi taj njegov kvalitet.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 28 feb 2009, 20:57

amerosm je napisao/la:Ma znali smo mi oduvijek da Zimic za Lakersa. Samo se cudim kako Jackson ne vidi taj njegov kvalitet.
Splitski košarkaški izvukli su pobjedu protiv gostujuće Bosne nakon neizvjesne završnice 69:68 u svojoj Spaladium Areni.

Domaći su poveli 16-5 sačuvavši vodstvo do kraja uvodnih dvadeset minuta, te su na veliki odmor otišli s prednošću 40:32. No, u nastavku su se gosti probudili, čak i poveli, da bi na koncu pri vodstvu Splićana, igrači Bosne imali 18 sekundi za zadnji napad, no Zimić je promašio s ruba reketa koš koji bi donio pobjedu njegovoj momčadi.
prevedeno morao je sutat posto niko drugi nije i jos nebi bili u situaciji da imamo sut za pobjedu da zimic napad ranije nije blokirao lukasa, zato je uvjek najpametnije sacekati i vidjeti sta je bilo, a ne donositi prebrze zakljucke

ali priznajem da me je zima u osnovi malo razocarao ocekivao sam vise, ali je i dalje veoma solidan back-up centar
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

deniso
Postovi: 257
Pridružen/a: 04 okt 2008, 12:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la deniso » 28 feb 2009, 21:21

Šteta za poraz.Iako smo izgubili,momcima sve čestitke,borili su se do kraja ,bili smo u većini segmenata košarkaške igre bolji rival.Drugi puta će ući makar i sa vrha reketa.

p.s.Ne znam šta se dešava sa Ikonićem?Kada je zadnji put dobio platu?

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la FK Sarajevo » 28 feb 2009, 21:22

stvarno su se zeznuli imali su pobijedu
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Mensur
Postovi: 41
Pridružen/a: 02 nov 2008, 15:20
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Mensur » 28 feb 2009, 21:41

nek ovo samo bude poruka onima koji misle da ce nas Igokea ili ne znam koja druga ekipa razvaliti i tako neke nebuloze.

Ekipa se ne pravi za mjesec dana (Igokea, Siroki) nego treba dosta vremena da se uigra.
Siroki i Igokea bi vjerovatno u Splitu popusili bar 10-ak razlike. (napomena : Siroki veceras zijanio od Viteza).

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Neutral » 28 feb 2009, 21:51

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 23 avg 2013, 18:25, ukupno mijenjano 1 put.

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ars01 » 28 feb 2009, 21:51

Pošto su igrali moji ljubimci red je i da da napišem koji redak. :lol:
kao prvo odigrali smo egal tekmu i ,"oslabljeni" za Avdića i Ovčinu ,postigli smo barem po mišljenju onih koji smatraju da ova dvojica mojih ljubimaca pojma nemaju dobar uspjeh.
Naravno da su zadnji napad trebali pokušati realizirati Ivanović, Đorđević ili Šehović jer su ipak igrali puno više od Zimića u proteklih par tekmi , tako da trebate to malo postaviti na drugačije osnove, a ne napadati zimića.
Učinak Zimića i Pašalića je po meni odličan, jer su poslije duuuugo vremena konačno dobili prostor u igri i po meni ga iskoristili na zadovoljavajući način.Zima 7poena i 5 skova, a Paša 9 poena i 3 asistencije za početak nije loše. Naravno da može bolje , ali će to doći sa vremenom provedenim u igri.
Ako pašalić dobije šansu kakvu su dobijali i status imali Tomović ili Gajić onda će od njega biti odličan igrač, ali ako će služiti kao igrač za 5-6 min da zamjeni Đorđevića ili nekog drugog onda i možete očekivati takav učinak.
Jedan takav nam je završio u Galati(Ahmetbašić) zbog poteza našrg vajnog MB.
A ovi ameri, mele, bosnasi i slični bio bi red da konačno pređu da navijaju za KLUBOVE sa Istoka i nek' povedu sa sobom i VV jer upravo i pripadaju tom mentalnom sklopu i habitusu, nije neka šteta, kud pare tu i jare.... :roll:

Pasa101
Postovi: 56
Pridružen/a: 27 dec 2008, 01:41
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Pasa101 » 01 mar 2009, 09:37

ars01 je napisao/la:Pošto su igrali moji ljubimci red je i da da napišem koji redak. :lol:
kao prvo odigrali smo egal tekmu i ,"oslabljeni" za Avdića i Ovčinu ,postigli smo barem po mišljenju onih koji smatraju da ova dvojica mojih ljubimaca pojma nemaju dobar uspjeh.
Naravno da su zadnji napad trebali pokušati realizirati Ivanović, Đorđević ili Šehović jer su ipak igrali puno više od Zimića u proteklih par tekmi , tako da trebate to malo postaviti na drugačije osnove, a ne napadati zimića.
Učinak Zimića i Pašalića je po meni odličan, jer su poslije duuuugo vremena konačno dobili prostor u igri i po meni ga iskoristili na zadovoljavajući način.Zima 7poena i 5 skova, a Paša 9 poena i 3 asistencije za početak nije loše. Naravno da može bolje , ali će to doći sa vremenom provedenim u igri.
Ako pašalić dobije šansu kakvu su dobijali i status imali Tomović ili Gajić onda će od njega biti odličan igrač, ali ako će služiti kao igrač za 5-6 min da zamjeni Đorđevića ili nekog drugog onda i možete očekivati takav učinak.
Jedan takav nam je završio u Galati(Ahmetbašić) zbog poteza našrg vajnog MB.
A ovi ameri, mele, bosnasi i slični bio bi red da konačno pređu da navijaju za KLUBOVE sa Istoka i nek' povedu sa sobom i VV jer upravo i pripadaju tom mentalnom sklopu i habitusu, nije neka šteta, kud pare tu i jare.... :roll:
cudan si lik, sto gotivis Zimica mogu nekako razumiti radi visine tako da sam i ja za to da on vise igra ali sjecam se da si govorio da ce PASA biti reprezentativac ako mu daju vise minuta da igra :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: . kada si to rekao onda te nisam vise mogao uzeti za ozbiljno mada si cesto imao dobrih analazia i mada cesto imamo isto misnjenje..kada pomislim da se razumijes u kosarku sjetim se kako si Pasu hvalio a Sehu si se ismijavao ali u zadnje vrijeme se pokazuje da ce Seha za 1-2 godine biti glavni igrac Bosne dok Pasa nikad nece postati neki ozbiljan igrac u najboljem slucaju neki backup igrac na 1-2. Seha iako ne odigra dobro u napadu ima fizikalije i uvjek je u odbrani najbolji dok Pasa nema nista dobro osim suta, za ozbiljnog pleja je spor u odbrani je los, losa kontrola s loptom pregled igre OK. vise bi bolio da igra neki mladi igrac kao Majstoric umjesto njega jer je Pasa dostigao svoj maksimum.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la storm_raider » 01 mar 2009, 10:38

Ne bih da se ubacujem u diskusiju, ali eto. :D
Muha kad bi samo fizicki ojacao, bio bi mnogo bolji igrac. Bio bi mnogo cvrstiji u duelima i u odbrani. Uvijek je imao dobar sut i u mladjim kategorijama je vazio za jednog od najboljih playeva, naravno iza Nadana(koji je, na moju zalost, prestao da se ozbiljnije bavi kosarkom, sada igra u RealWayu, "za svoju dusu"). Kasnije nije nimalo fizicki ojacao, zbog straha "da ne izgubi sut". To je njegovo misljenje i ima svoje utemeljenje. Naime, tegovi, zaista mogu "pokvariti ruku", ali to je sad druga prica.
Sto se tice Ahmetbasica, one je dok je igrao u Brckom, bio otprilike na danasnjem Muhinom nivou. Nimalo jaci fizicki, a mozda malo bolji sut. Vjerujem da je u Americi ojacao, sto zbog nekih stvari koje je tamo dozvoljeno koristiti, a nigdje u svijetu nije, sto zbog nacina igre tamo. Nadam se da sam razjasnio malo barem. :)
Sport je lijek za tijelo i duh.

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la fera » 01 mar 2009, 11:48

ja ne znam sta se ovdje ima kritikovati bilo ko za jucerasnju utakmicu pa momci su odigrali sjasjnu utakmicu i desetkovani ovakvi kakvi smo bili zamalo da pobjedimo i onda se neko nađe jos da se zali da blati neke igrace i trenera sta vam je ljudi pa juce smo opkazali koliko smo jaki.
evo moram reci da odavno nisam od arsa procitao normalniji post jest da ima malo previse ironicnosti al to je njegov stil :D
You are someone else I am still right here

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la KK_Bosna » 01 mar 2009, 12:47

ars01 je napisao/la:Učinak Zimića i Pašalića je po meni odličan, jer su poslije duuuugo vremena konačno dobili prostor u igri i po meni ga iskoristili na zadovoljavajući način.Zima 7poena i 5 skova, a Paša 9 poena i 3 asistencije za početak nije loše.
pitam se zasto sada ne kopiras statistiku?

pa da i odgovorim ;)

zato sto se u statistici (koju ti toliko volis jer ona po tvom misljenju pokazuje kako je ko odigrao) vidi da je pasalic imao i tri izgubljene lopte, primio jednu blokadu, te mu je index bio 6! i zimicu je index bio 6!

sehovic, kojeg ti mrzis zato sto je "sa istoka". je imao 26, a nisam vidio da si igdje napisao da je seha bio najbolji... kada odigra lose prvi si tu da pljujes po njemu ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4327
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Mirza_Hordas » 01 mar 2009, 13:31

opet poraz kojeg nismo očekivali jbg jbg
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 01 mar 2009, 13:36

Mirza_Hordas je napisao/la:opet poraz kojeg nismo očekivali jbg jbg
isli smo bez dva veoma vazna igraca, sa dva isto tako ako i ne vaznija igraca pod povrjedama i zbog cega nije ocekivan poraz???

naprotiv ovaj rezultat koji je bio veoma dobar nije ocekivan
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

armin dju
Postovi: 1165
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la armin dju » 01 mar 2009, 13:49

eeeeeeh oovo se samo nama desava stalno; kad god trebamo pobijedit u gostima npr.krka,zagreb,split,olimpija i sad split, stalno su tu neke povrede,il su nam sudije krive... mozda je to baksuzluk il mozda ima tu neceg viseg...

ahmiiic
Postovi: 251
Pridružen/a: 10 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ahmiiic » 01 mar 2009, 14:10

protiv krke i zagreba i gostima su morale pobijede biti nase, protiv olimpije nismo dobro odigrali ali eto olimpija je i euroligas, a sad protiv splita bogami dobro smo se vratili nakon one prve cetvrtine, al poraz je bio ocekivan neigranjem ovcine, vucke i avdica, a plus povredom ivanovica...

sada trebamo se okrenuti ciboni bice to prava utakmicu, mozda se dodje i do pobjede...

ja mislim da protiv cibone pobjeda je ne bas realna, protiv krke se MORA dobit i bez ovi igraca, a protiv partizana u bg moze se ic na srecu:D:D

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.