KK Bosna

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 03 jun 2008, 19:12

fiftisent je napisao/la:moja prognoza za večerašnju tekmu je: pobjeda slobode.

iako sam navijač bosne i mislim da imamo mnogo bolji tim od slobode, vjreujem da teško možemo do pobjede večeras. atmosfera će biti užarena, a naši će podleći pritisku (čitaj; jure neće htjeti da rizikuje povrede pred finale, jer zna da u sarajevu dobijamo 100%). također, mislim da će dita odigrati izvanrednu partiju, jer su i u dosadašnjem toku pokazali da pred domaćom publikom najbolje igraju najvažnije utakmice.

slično očekujem i u finalu. moje mišljenje je da će finale igrati bosna i igokea.
bosna dobija prvu u sarajevu, i to ne tako lako. igosi će 100% slaviti na domaćem terenu i to puno lakše nego bosna. onda bosna dobija u majstorici u skenderiji (namjerno ne pišem prepunoj ili užarenoj jer sam svjestan realnih činjenica).
uzima bosna
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Malena
Postovi: 93
Pridružen/a: 06 maj 2008, 01:34
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Malena » 03 jun 2008, 21:55

Ocekivano finale Bosna-Igokea!
Mislim da je ovo pocetak kraja Sirokog koji se nece lako vratiti na stare staze pogotovo sada kad i Dita i Borac jacaju, a i Igokea ce se jos vise pojacati za sljedecu sezonu u odnosu na ovaj sastav ako bude igrala u jadranskoj ligi.
Nadam se samo da ce Slovenci i Hrvati dozvoliti dva ucesnika u NLB-u za BiH timove, ali titula je bitna bez obzira na to.
Dajem Bosni blagu prednost zbog domaceg terena.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la adnan24 » 03 jun 2008, 22:08

Nekoliko glupo izgubljenih lopti od strane studenata na kraju ali to su nadoknadili odlicnim izvodjenjem sl.bacanja Ikonica i Williamsa.U finalu mislim da Bosna mora dobiti jer nakon sto je Siroki uzeo titulu u Sarajevu bilo bi previse da to uradi i Igokea i mislim da je rezultat 2-1 za Bosnu realan za finale
P.S.Nadam se da ce oba tima igrati NLB-ligu

elvir.vogosca
Postovi: 172
Pridružen/a: 26 apr 2008, 01:21
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la elvir.vogosca » 03 jun 2008, 23:43

fiftisent je napisao/la:a čestitke i igračima slobode na srdačnom pozdravu na kraju.
hvala im što su pokazali zlobnicima da između slobode i bosne ne treba da se vode ratovi.
Svaka cast na postu, nadam se da ce konacno svi imati ovakvo misljenje. Ne samo izmedju Slobode i Bosne nego i izmedju svih klubova u nasoj zemlji.

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Sapce » 04 jun 2008, 10:11

u NLB idu dvije ekipe, samo ako igokea bude druga. ako igokea uzme titulu, srbijanski lobi ce se potrudit da BiH ostane samo na jednom predstavniku u NLB

Fukare tz
Postovi: 85
Pridružen/a: 17 maj 2008, 19:15
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Fukare tz » 04 jun 2008, 11:41

Cestitke Bosni na prolazu i ako Bog da i da osvoje prvenstvo, jedino KK Bosna moze izboriti jos jednog ucesnika u NLB-u.
CRVENO CRNA JE BOJA MOJE KRVI!!! SLOBODA DO GROBA

Fukare tz
Postovi: 85
Pridružen/a: 17 maj 2008, 19:15
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Fukare tz » 04 jun 2008, 11:43

Malena je napisao/la:Ocekivano finale Bosna-Igokea!
Mislim da je ovo pocetak kraja Sirokog koji se nece lako vratiti na stare staze pogotovo sada kad i Dita i Borac jacaju, a i Igokea ce se jos vise pojacati za sljedecu sezonu u odnosu na ovaj sastav ako bude igrala u jadranskoj ligi.
Nadam se samo da ce Slovenci i Hrvati dozvoliti dva ucesnika u NLB-u za BiH timove, ali titula je bitna bez obzira na to.
Dajem Bosni blagu prednost zbog domaceg terena.
ne vidim tvoj komentar na ponasanje navijaca i igraca u Mejdanu, jesi li vidjela kako se sportski podnosi poraz? Samo mozete da jos ucite o navijanju i ponasanju iz6 Mejdana, Skenderije.... Mi smo ipak civilizovani
CRVENO CRNA JE BOJA MOJE KRVI!!! SLOBODA DO GROBA

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 04 jun 2008, 12:50

Malena je napisao/la:Ocekivano finale Bosna-Igokea!
Mislim da je ovo pocetak kraja Sirokog koji se nece lako vratiti na stare staze pogotovo sada kad i Dita i Borac jacaju, a i Igokea ce se jos vise pojacati za sljedecu sezonu u odnosu na ovaj sastav ako bude igrala u jadranskoj ligi.
Nadam se samo da ce Slovenci i Hrvati dozvoliti dva ucesnika u NLB-u za BiH timove, ali titula je bitna bez obzira na to.
Dajem Bosni blagu prednost zbog domaceg terena.
nisam bas tog misljenja i ako je ovo ogorman udarac, ali siroki je stvoren oko jednog jezgra ljudi koji vole svoj klub i tu nema kalkulacija sa parama, netreba zaboraviti da jos sljedecu i preksljedecu sezonu dolazi po 400 000€ od baraca tako da siroki moze stvoriti i dalje ekipu pogotovu kada imaju nekoliko talentiranih igraca koji su potali juniorski prvaci bih, pogotovu barac mladzi, planinic i bubalo koji ce sada imati minutazu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la BrigateBL » 04 jun 2008, 12:56

Sapce
pazi sta pises za prvi post...
Srbijanski lobi u NLB ligi , he he to je smijesno
Pa pogledaj da je vecina odluka u ovoj ligi protiv Srbije jer ona prakticno nema vlast. Tu odlucuju Lisac, Bilic, Radic i kompanija.
Njima je u interesu hrvatska i slovenačka košarka, pa pazi oni su prosle godine umjesto Bosni mjesto dali Splitu kojeg je u prosjeku gledalo po 200 ljudi, hallloooo 200 ljudi. Ekipa im je bila smijesna na pocetku ali su dosli do finala. Bosna je u tom momentu morala ostati u ligi a nije zapitajmo se zasto......
Tako nesto planiraju i ove godine. Realno BiH mora imati dva mjesta u NLB ligi i ja sam za to da finalisti Bosna i Igokea ucestvuju u regionalnoj ligi. Ali, pazi veoma je moguce da drugoi mjesto zahvaljujuci hrvatskom lobiju dobije Siroki, mada se i Borac sve cesce spominje kao opcija i nekakav dogovor.
Prvo zelja da finale prodje bez problema, da pobjedi bolji. realno Igokea je popravila strasno odbranu, igraju veoma brzo, ali i dalje imaju zute minute... Bosna je jaca na centrima (ima veci izbor igraca) i ako zaustavi vanjski sut Igokee bliza je tituli..
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 04 jun 2008, 12:58

Sapce je napisao/la:u NLB idu dvije ekipe, samo ako igokea bude druga. ako igokea uzme titulu, srbijanski lobi ce se potrudit da BiH ostane samo na jednom predstavniku u NLB
srpski lobi on nemoze tu nista pretjerano lobirati jer broj srpskih klubova je dosegao maximum od 5, slovenci nesmiju dati nekom svom klubu od sramote sto su im 2 od 3 kluba uvjek na dnu, a cg ima pozivnicu za buducnost tako da se odlucuje samo izmedzu 2 bih ekipe i zagreba (4 plasiranog u hr), pa bi mi bilo cudno da srbi lobiraju za zagreb
ukoliko bosna ne uzme titulu (ptu ptu daleko bilo) ona nad zagrebom ima ogromnu prednost ( pogotovu sto je vlasnik i cini mi se 12,5% dionica jadranske lige ili cak vise), dok je pitanje hoceli igokea dobiti pozivnicu ispred zagreba, ali mislim da ima sanse radi lobiranja partizana, mada ne treba iskljuciti siroki i ako su mu sanse minimalne
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Sapce » 04 jun 2008, 16:00

zasto da pazim i na sta da pazim?
da li se s vise postova dobivaju neka posebna prava? nije ni bitno
nije uopste u pitanju broj klubova iz srbije. on je vec dosegao maksimum. u biti, NLB liga steti najvise srbijanskoj kosarci, jer pet najboljih klubova cijelu sezonu ne igraju domacu ligu. osim toga nema ni sportske koristi, jer kao pobjednik NLB lige se ne plasiras u euroligu ili neki evropski kup. zato mislim da klubovi iz srbije mogu utjecati na neke drug odluke. jer bez klubova iz srbije, mozes zaboraviti NLB. zato u slucaju da igokea bude druga, taj wild card ce dobiti BiH. ali u slucaju da igokea osvoji prvenstvo, onda ce im biti sasvim svejedno, da li ce BiH imati jos jednog predstavnika ili ne. ti me bi se ispunio dodikov san, a to je da skoro cijelu sezonu igokea nijednom ne mora da igra u sarajevu, a cak pet gostovanja u srbiji.
zato se nadam da ce bosna dobiti prvenstvo, s cime bi sve dileme bile rijesene.

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la BrigateBL » 04 jun 2008, 17:53

Pa na ono sto pises u svom prvom postu
u NLB ligi srpski lobi nema prevelikog uticaja, cinjenice koje sam ti nabrojao to pokazuju, a mogu ih nabrojati jos...
Korist od NLB lige pa recimo tri srpska kluba idu u ULEB Kupu preko nje... To ne moze liga SRbije nikad dobiti i to je jedna od koristi. Zato budi siguran da je jos dugo nece napustiti.
A ne znam zasto se stalno u svakoj prici pa makar i sportskog proteze Dodik. Ok on je ovdje predsjednik kluba, ali normalno je da klub zeli da bude sampion, to je valjda svima cilj da pobjedjuju . Ja kazem neka pobjedi bolji na parketu ko god to bio,
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Sapce » 04 jun 2008, 21:30

BrigateBL je napisao/la:Pa na ono sto pises u svom prvom postu
u NLB ligi srpski lobi nema prevelikog uticaja, cinjenice koje sam ti nabrojao to pokazuju, a mogu ih nabrojati jos...
Korist od NLB lige pa recimo tri srpska kluba idu u ULEB Kupu preko nje... To ne moze liga SRbije nikad dobiti i to je jedna od koristi. Zato budi siguran da je jos dugo nece napustiti.
A ne znam zasto se stalno u svakoj prici pa makar i sportskog proteze Dodik. Ok on je ovdje predsjednik kluba, ali normalno je da klub zeli da bude sampion, to je valjda svima cilj da pobjedjuju . Ja kazem neka pobjedi bolji na parketu ko god to bio,
svejedno. necemo se sada oko toga prepirati... mislim, u kontaktu sam s nekoliko kosarkasa iz srbije, tako da u stvari prenosim njihove argumente, s kojima se slazem, a to je da od nlb lige najvise koristi imaju slo, hrv i mi jer su lige relativno slabe. srbijanska liga jedina ispasta.mada mi je iskreno drago, sto se nivo lige u bih ako ne podigao, onda barem izjednacio, sto ligu cini neizvjesnijom i zanimljivijom.
svakako, da ne treba mjesati politiku u sport, al ja ovo sto sam napisao, sigurno nisam izmislio. siroki i igokea su jednostavno hibridni klubovi, bez ikakve tradicije i korjena.
naravno da prije svega igraci nemaju nista s tim i da je njihova zelja i motivacija da pobijede. s te strane treba definitivno cestitati igracima igokee na uspjehu protiv sirokog.
doduse bi mi draze bilo finale izmedju bosne i borca ili nekog kluba koji godinama gaji tradiciju i ne mora organizovat autobuse navijaca da napuni domacu dvoranu od neki 2000 mjesta.
i iskreno bi mi bilo zao, da bilo koji od dva finalista ne ode u nlb ligu. ako bi siroki dobio poziv, mislim da bi to bio veliki skandal.

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ars01 » 04 jun 2008, 23:12

Kao što sam i očekivao, i prije 15-20 dana napisao, u finalu se sastaju Bosna i Igokea.
Širokom je šansa za finale lige nepovratno otišla otišla sa Šime Špraljom. :lol:
u finalu očekujem teške mečeve i smatram da šanse Bosne nešto veče i očekujem pobjedu sa 2-1 u seriji.
Možemo se nositi sa Igokeom iz razloga što i oni imaju poziciju 3 slično pokrivenu sa Vučurović i Kovačevićem , a tu već Ikonić pa i Jackson mogu da se uspješno nose.
Na centru zahvajujući Lanceu ipak smo u prednosti nad Lydekom i Patersonom, na četvrtici blaga prednost Stefanovića nad Bavketom i Hajrićem.
Na dvici smo podjednaki jer Franklin i Šehović iako nisu u nekoj formi u najmanju ruku su jednaki Tošiću i Staziću.
Odlučujuća je prednost na pleyu koju ima BB u odnosu na Bocku i Allena.
Dakle, kad se sve sumira odlučuće ,po meni domaći teren, dakle omjer 2-1.

U slučaju da Bosna pobjedi i osvoji naslov, drugi sudionik NLB Lige je Zagreb, jer je ipak ovaj tim i u regularnoj sezoni bio bolje plasiran od Širokog, a dospjeo je i do 1/4 finala FIBA cupa.
Igokea jedinu šansu ima , ako osvoji titulu i direktno se plasira u NLB Ligu.
Tada bi KK Bosna dobila pozivnicu, jer niko normalan u SIDRU ne želi da se ponovi prošla sezona kad je bio MRAK
na TV u BiH , zbog neigranja KK Bosne u NLB Ligi. Budimo realni, ko je zainteresiran za propagandu i marketing kad igra Široki.
Sa učešćem KK Bosne sve se mijenja i u marketinškom i svakom drugom pogledu , posebno zbog toga što smo ipak iz Teherana(ops Sarajeva )IPAK glavnog grada BIH koji ima preko 500.000 stanovnika,što reče predsjedatelj EU, AMBASADORKA Slovenije, pa se to ipak marketinški puno bolji prati nego neki klubovi iz manjih sredina.

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la BrigateBL » 05 jun 2008, 10:34

I ja sam u kontaktu sa kosarkasima to mi je posao. nisam ni imao namjeru za bilo kakvu svadju, valjda mozemo razmijeniti misljenja ma koliko ona bila razlicita. To za hibridne klubove se slazem ali to je sad realnost.
A sad ovako gledajuci ekipe Bosna definitivno ima prednost na pleju iako je Bocka u poslednje vrijeme popravio formu, medjutim on voli da ''divlja'' i gubi lopte previše. Sto se tice ostalih pozicija cini mi se da je sarajevski tim jaci i na pozicijama tri i pet, dok Igokea ima vise igraca u rotaciji, prakticno sve kosarkase Karalic moye voditi u igru da mu odrade posao.
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Sapce » 05 jun 2008, 11:34

BrigateBL je napisao/la:I ja sam u kontaktu sa kosarkasima to mi je posao. nisam ni imao namjeru za bilo kakvu svadju, valjda mozemo razmijeniti misljenja ma koliko ona bila razlicita. To za hibridne klubove se slazem ali to je sad realnost.
A sad ovako gledajuci ekipe Bosna definitivno ima prednost na pleju iako je Bocka u poslednje vrijeme popravio formu, medjutim on voli da ''divlja'' i gubi lopte previše. Sto se tice ostalih pozicija cini mi se da je sarajevski tim jaci i na pozicijama tri i pet, dok Igokea ima vise igraca u rotaciji, prakticno sve kosarkase Karalic moye voditi u igru da mu odrade posao.
bailey je za mene jedan od najboljih igraca u nasoj ligi. bocka je fakat ludak, ali zna pogoditi. problem bosne je to, sto sva iga ide na Lancea. on jeste predobar, ali ne zna iz udvajanja dodati loptu, tako da suteri ispastaju. premali je balans igre i sve ide unutra.
mislim da ni u kome slucaju ne treba zaboraviti Stazica. njega i licno poznajem. ne znam zasto tako malo minuta igra, ali tesko vjerujem da njega moze neko zaustaviti, ako mu trener da slobodu. on se jednostavno ne zasiti sa 15 ili 20 poena. On je jednostavno bio igrac NBA formata, ali tezakza kontrolisati. tako vjerujem da bi on mogao biti cak prevaga na jednu ili na drugu stranu, pod uslovom, da igra.....

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la BrigateBL » 05 jun 2008, 12:40

Stazic ima manju minutazu jer je bio povrijedjen tako da jos nije u optimalnoj formi....
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la storm_raider » 05 jun 2008, 18:39

Kakogod, bice zanimljivo finale (nadam se samo bez nereda). Prednost bih dao Bosni, (mada mi je tesko objektivno gledat :) ), prvenstveno zbgo toga sto se treca utakmica (ako do nje dodje) igra u Sarajevu, mada Igokea ima kvalitet da ostvari jednu pobjedu od dvije utakmice u Sarajevu. Dao bih i prednost Bosni i zbog male igracke prednosti.
Dakle po meni realan odnos bi bio 60:40 za Bosnu.
Sto se tice NLB lige, znam da Siroki lobira da dobije Wildcart, sto bi, ako bi uspjeli u tome, sigurno izazvalo mnogo negodovanja kod vicesampiona (ko god to bio).
Glavni adut Sirokog je to sto su bili redovni ucesnici NLB lige.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Sapce » 09 jun 2008, 09:34

fiftisent je napisao/la:to što su redovan učesnik i nije neki argument, jer za tolike godine učešća nisu ostvarili nikakav zapažen rezultat.
ni košarkaški ni marketinški nisu ništa napravili. dvorana je ugalvnom slabo popunjena (osim kad igra neko od "ljutih rivala"), nema ih na TVu što je po mom mišljenju jedna od najvažnijih stvari koju će liga tražiti kod davanja wildcarda, nisu u centru pažnje, kao što je to npr. bosna pa i kad ne igra NLB, pa ih nema ni u novinama, vijestima, isl.

ja mislim da od svih klubova koji se nadaju tom wildcardu upravo široki ima najmanje šanse.
za sve, sto si ovdje naveo si apsolutno u pravu i sve je logicno. al posto kod nas u sportu nikad nista nije logicno (osim da se unaprijed zna prvak u fudbalu), sve se moze ocekivati.

no zivi bili pa vidjeli....

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la storm_raider » 09 jun 2008, 10:07

Ah, mislim da je mnogo puta dokazano da ova nasa kosarka nije ni nalik desavanjima u fudbalu(nogometu - kako ko voli). Barem ni blizu u tolikoj mjeri. :)
Sport je lijek za tijelo i duh.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.