KK Bosna

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bob » 29 apr 2009, 19:01

esso je napisao/la:81-86 :D
heheh evo sad izbacise rezultat utakmice , dobro je realne sanse za prvo mjesto sto ce sigurno olaksati ekipi u polufinalu i finalu da odigraju na jos vecem nivou bez pritiska .............. ;)

ipsa
Postovi: 646
Pridružen/a: 29 okt 2008, 12:37
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ipsa » 29 apr 2009, 19:21

cestitke momcima...izgleda da je veceras mejdan bio najposjeceniji u ligi 8!?...
I feel devotion!!

ndbosna
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 maj 2008, 00:03
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ndbosna » 29 apr 2009, 19:29

Sloboda imala extra dobar sut u prvom poluvremenu i pocetkom drugog, kad to nisu uspjeli iskoristiti i odlijepiti se na vecu prednost, dalo se predpostaviti kakav ce ishod biti. Doduse, i mis mo dosta grijesili u odbrani i u nekoliko navrata pustali da pucaju sami trice. Djurasovic ponovo jako solidan i Pasalic konacno je odigrao solidnu utakmicu. Ovcina, Ivanovic i Sehovic ponajbolji uz Ikonu koji je proradio kad je najpotrebnije. Danas smo ja mislim imali vise ofanzivnih nego defanzivnih skokova :lol:

Sta je sa Zimom, jel bio na toj aritroskopiji?

Avatar
lolo d pitar
Postovi: 686
Pridružen/a: 11 okt 2008, 22:40
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la lolo d pitar » 29 apr 2009, 19:33

ma mi smo giganti

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Melo15 » 29 apr 2009, 20:00

Treba UPRAVA da se potrudi da zadrzi ovu okosnicu TIMA ..
DJordevica i Ivanovica obavezno ZADRZATI .Ako W ostane neka on pravi postavu ..
Seha Vucko DJurasovic Zimic sve su to momci koji ostaju i sledecu sezonu a VEC UIGRANI ... :lol:
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

Avatar
mahalac
Postovi: 415
Pridružen/a: 17 jul 2008, 22:14
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la mahalac » 29 apr 2009, 21:29

Usli smo neozbiljno u igru s losom odbranom i opet cudnom formacijom dva centra na 6.25 :shock:
Kao takvi uglavnom poentirali ali i primili dosta poena. Tuzlaci igrali nevjerovatno motivisano i angazovano. Nisam ih nikad vidio onako borbene, valjda kad dodje veliki klub...pogadjali trice sa svih mogucih i nemogucih pozicija.
U drugom poluvremenu se pritislo u odbrani a proradio i sut. Preokret 3 trice Ikonica i ulazak niske trojke za brzu odbranu.
Na kraju je VV dobro rekao da ne bi bilo nezasluzeno da su i oni dobili, po meni su ponajvise platili zbog neiskustva. Volio bi ih vidjeti onako motivisane i protiv drugih klubova.
I da, ne smije se psovati ali bih vrlo rado opsovao reziseru koji je radio prenos utakmice i replay dok akcije teku!

...kako bi nam Jovanovic dosao ka drugi Djordjevicu, malo je rec:idea:
It's not about the shoes, it's about what you do in them!

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ars01 » 29 apr 2009, 22:27

Ono je doista bilo igranje sa živcima svih koji navijaju za Bosnu.
Jako loša igra u prvom poluvremenu, totalno skakački inferiorni prema Slobodi, tako da su nas vile pronasale da samo zaostanemo par poena. Drugo poluvrijeme bolje, konačno je proradio Ikonić sa 3 trice i Vučko sa trojkom u samom finišu za pobjedu.
O kvaliteti prenosa samo jedna riječ :DNO DNA kako za vizuelnu i tekstualnu prezentaciju, a i komentator nema pojma o košarci, samo jedan detalj je dovoljan da se shvati njegovo poznavanje košarke i košarkaša: Vučko postiže tricu 2-3 min prije kraja(nemoguće znati tačno vrijeme jer nema sata na TV ekranu!!!) a on govori da je tricu dao Ovčina, a razlika između ova dva igrača je vizuelno vidljiva i golim okom , a kamoli još u usporenom snimku kad on još konstatuje i potvrđuje da je Ovčina dao tricu... :roll: :roll: Smiješno i žalosno. ;)
Još pobjeda protiv Igokee i poz 1 je sigurna i naravno NLB Liga. Za dvicu nek* se bore Igosi i Eronet , i jedan i drugi predsjednik kluba mi nije posebno simpatičan, al' za promjenu neka malo i Igosi igraju NLB..

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la el-fighter » 29 apr 2009, 22:49

Čestitke Bosni na pobjedi. Dosta teško, ali zasluženo došli su do nove pobjede. Nakon onog poraza ponovo su na dobrom putu da odbrane naslov.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

al...
Postovi: 3911
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la al... » 29 apr 2009, 23:17

...vezano za arsov post gdje spominje TV prenos, i mene je dotični i njegov "stručni" gost izbio u par navrata iz cipela svojim idiotlucima. Još pride, kompjuterska grafika im je za 10 :mrgreen: . Što je još gore, ispade da im je on jedini stručnjak za basket, tako da smo osuđeni :roll: . Bilo bi super da Marijan uzme i košarku raditi, sa njim bi bila uživancija gledati i Velpak - Triland :D . Na stranu šalu, ne mogu da se, za promjenu, ne složim sa Arsom, ova tekma je bila poprilično igranje sa našim živcima i ponavljanje greške koju rade iz utakmice u utakmicu. Umjesto da napadnu od prve sekunde i budu ti koji nameću svoj ritam, oni igraju opušteno po principu "lako ćemo". Klasično podcjenjivanje. Tako ne ide, pogotovo u gostima. Svako malo solidnija ekipa, pogotovo na svom parketu, uredno će iskoristiti nonšalanciju u odbrani i izrešetati te, kao što se desilo večeras. E sada, protiv Slobode su se uspjeli vratiti kada su stisli u odbrani, ali im se to obilo o glavu protiv Igosa, jer su ih ljudi jednostavno toliko nakantali u prve dvije četvrtine da više nije bilo povratka. Jednostavno, nisu toliko dobri da mogu da igraju opušteno, pogotovo van Skenderije, valjda će ih ove dvije utakmice opametiti. Isto tako, teško je ne primjetiti da kvaliteta suđenja opada iz kola u kolo, pogotovo ako sam svjedok utakmice na kojoj sudi Petar Obradović i njegova ekipa. Ljudi sude pravo onako domaćinski, kao da ih je naša draga Premier Liga u fudbalu izrodila. Tu prije svega mislim na gledanje kroz prste na očigledne faulove nakon defanzivnih skokova - Ovčina i Ovanović su dobili po rukama bar 10 puta a da gospodi na pamet nije bilo da se oglase. Đorđević je "krkače" nosao protivničkog pleja na leđima pola utakmice uz isti nivo zaštite od "ljudi u sivom". Ne kažem da trebaju suditi kao da je balet u pitanju, ali malo ujednačenog kriterija ne bi bilo na odmet. Kako stvari stoje, za odbranu titule je od suštinske važnosti uzeti prednost domaćeg terena, jer sa našim djeliocima pravde svašta možeš očekivati.

ndbosna
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 maj 2008, 00:03
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ndbosna » 30 apr 2009, 08:07

Prenos je stvarno bio katastrofalan. Tesko je zamisliti da neko moze prenositi kosarku bez vremena. Komentator osim sto ne poznaje kosarku uopste ni ne prati utakmicu, cak ni rezultat ne moze da uprati. Usporeni snimci u pola akcije, onaj rezultat u uglu ekrana ogroman tako da se od njega ni ne vidi kos ... Al hajde bolje i to nego nista

Sto se tice utakmice sloboda je u prvom poluvremenu pogodila nekoliko stvarno teskih suteva, npr ona trica Milosevica. Dok ih je sluzio sut i oni su imali igru, poslije se sve raspalo. Ne znam sta je sa Hajricem koji je prije bio puno dominantniji u skoku. Ovcina ne moze sve sam pokupiti, jer cesto lopta se odbije na kontra stranu. Ivanovic takodjer nije imao mnogo skokova.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la neno#4 » 30 apr 2009, 08:56

ljudi dobili smo bili smo bolji,jaci,sudjenje je bilo skroz ok,nista da bi se prevagnulo na jednu ili drugu stranu,a tog istog pleya je vucko dva puta zaustavio i to na veoma grub nacin,ipka je ovcina veoma bitan za ovu ekipu,covjek je veoma dobro sinoc odigrao,puno asistencija,skokova,samo se seha malo izgubio u drugom poluvremenu,mada je vucko nakon dugo vremena odigrao dobru utakmicu,bozo i sinoc solidan samo je brzo sakupio licne tako da je dosta presjedio na klupi,ona njegoa trica je bila vrlo vazna kao i ono polaganje za kraj,sve u svemu solidna igra i zasluzena pobjeda,a samo ne znam zasto svi ocekujete pobjedu od 20 razlike na strani i to u tuzli,pa siroki se jedva provukao,igosi dobili po nosu,mi uzeli lakse nego sto sam ocekivao,pa citavu 4.cetvrtinu smo kontrolirali igru i rezultat,jednosatavno kad smo dodali gas i tu je bio kraj..
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

ndbosna
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 maj 2008, 00:03
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ndbosna » 30 apr 2009, 11:06

neno#4 je napisao/la:ljudi dobili smo bili smo bolji,jaci,sudjenje je bilo skroz ok,nista da bi se prevagnulo na jednu ili drugu stranu,a tog istog pleya je vucko dva puta zaustavio i to na veoma grub nacin,ipka je ovcina veoma bitan za ovu ekipu,covjek je veoma dobro sinoc odigrao,puno asistencija,skokova,samo se seha malo izgubio u drugom poluvremenu,mada je vucko nakon dugo vremena odigrao dobru utakmicu,bozo i sinoc solidan samo je brzo sakupio licne tako da je dosta presjedio na klupi,ona njegoa trica je bila vrlo vazna kao i ono polaganje za kraj,sve u svemu solidna igra i zasluzena pobjeda,a samo ne znam zasto svi ocekujete pobjedu od 20 razlike na strani i to u tuzli,pa siroki se jedva provukao,igosi dobili po nosu,mi uzeli lakse nego sto sam ocekivao,pa citavu 4.cetvrtinu smo kontrolirali igru i rezultat,jednosatavno kad smo dodali gas i tu je bio kraj..
Ziv bio koristi tacku i veliko slovo. Nemoj sve u jednom dahu, smori nas :)

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la malitraktor » 30 apr 2009, 13:49

Ono je doista bilo igranje sa živcima svih koji navijaju za Bosnu.
Jako loša igra u prvom poluvremenu, totalno skakački inferiorni prema Slobodi, tako da su nas vile pronasale da samo zaostanemo par poena. Drugo poluvrijeme bolje, konačno je proradio Ikonić sa 3 trice i Vučko sa trojkom u samom finišu za pobjedu.
O kvaliteti prenosa samo jedna riječ NO DNA kako za vizuelnu i tekstualnu prezentaciju, a i komentator nema pojma o košarci, samo jedan detalj je dovoljan da se shvati njegovo poznavanje košarke i košarkaša: Vučko postiže tricu 2-3 min prije kraja(nemoguće znati tačno vrijeme jer nema sata na TV ekranu!!!) a on govori da je tricu dao Ovčina, a razlika između ova dva igrača je vizuelno vidljiva i golim okom , a kamoli još u usporenom snimku kad on još konstatuje i potvrđuje da je Ovčina dao tricu... Smiješno i žalosno.
Još pobjeda protiv Igokee i poz 1 je sigurna i naravno NLB Liga. Za dvicu nek* se bore Igosi i Eronet ,jedan i drugi predsjednik kluba mi nije posebno simpatičan, al' za promjenu neka malo i Igosi igraju NLB..


Vodi Mileta vise kuci, i sve njegove igrace.......
Znam da ložiš ove Širokobriješane, ali razmisli malo o čemu ti pišeš. Mile žali šo ne može imati reprezentaciju RS u košarci, kaže odveo bi ih na EP, e sad ako udju u NLB ligu j... okupljanje ravnogoraca na Ravnoj Gori sta bi on pravio u Aleksandrovcu da RS pokaže državom.......

Uvijek sam prije za Široki, nego za Igokeu, vjerujem i većina Bosninih navijača vdje, bez obzira na rivalitet.....

Avatar
šb_pecara
Postovi: 195
Pridružen/a: 02 jan 2009, 16:04
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la šb_pecara » 30 apr 2009, 13:52

s ovom pobijedom bosne puno toga je doslo na svoje... bosna je po meni osigurala prvo mjesto i nlb (čestitke) a za drugo mjesto po meni realno ako gledam smo ipak bliži mi nego igosi...ne mislim da široki može izgubiti od borca a igosi ako nas i dobiju ne vjerujem da ce biti preko 14 razlike tako da uz pobijedu bosne protiv igosa mi imamo drugo mjesto i prednost domaćeg terena protiv igosa!!!
treniranje od ranih godina ---- $, placanje trenerima ----$, puno puno polomljenih reketa u 3 finala ---- $, OSVOJEN WIMBLEDON "NEPROCIJENIVO" ,,, GORAN IVANISEVIC

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la tanzla » 30 apr 2009, 15:09

šb_pecara je napisao/la:s ovom pobijedom bosne puno toga je doslo na svoje... bosna je po meni osigurala prvo mjesto i nlb (čestitke) a za drugo mjesto po meni realno ako gledam smo ipak bliži mi nego igosi...ne mislim da široki može izgubiti od borca a igosi ako nas i dobiju ne vjerujem da ce biti preko 14 razlike tako da uz pobijedu bosne protiv igosa mi imamo drugo mjesto i prednost domaćeg terena protiv igosa!!!
Iskreno se nadam da ce Siroki biti druga nasa ekipa u NLB ligi..Igokea bi nas samo brukala, rezultatski i navijacki..
zamislite Cibonu tamo, ili Zadar,Split :(
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

ipsa
Postovi: 646
Pridružen/a: 29 okt 2008, 12:37
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ipsa » 30 apr 2009, 17:44

ovi sto pisu da je bosna vec prva...ljudi ima jos da se igra...imamo zrinjski u mo, dolazi nam uvijek neugodni borac...i na kraju igokea...polako kolo po kolo pa cemo da vidimo......
I feel devotion!!

newbie
Postovi: 232
Pridružen/a: 17 apr 2009, 19:23
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la newbie » 30 apr 2009, 17:56

ipsa je napisao/la:ovi sto pisu da je bosna vec prva...ljudi ima jos da se igra...imamo zrinjski u mo, dolazi nam uvijek neugodni borac...i na kraju igokea...polako kolo po kolo pa cemo da vidimo......
smijemo upisati jedan poraz u ove dvije utakmice ; borac u sa ili bosna u mostaru, i pod uvjetom da igokea dobije siroki kuci (sto je vrlo realno) mi smo prvi bez obzira na jedan poraz :D
****

Avatar
šb_pecara
Postovi: 195
Pridružen/a: 02 jan 2009, 16:04
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la šb_pecara » 30 apr 2009, 18:04

vama je najgore gostovanje u mostaru al s obzirom da to nije onaj zrinjski iz prvog djela natjecanja necete imati nikakvih problema jedino ako se sesaru prohtije pa da jednu utkmicu i odigra pa da ga poe uz pomoć drugih al opet mučno da mogu išta uraditi... al brate igosi niti imaju dvorane niti imaju ikakvih uvjeta tako tko god kaze bolje da ide igokea taj nije u pravu... ja opet čestitam za ulazak u nlb :)
treniranje od ranih godina ---- $, placanje trenerima ----$, puno puno polomljenih reketa u 3 finala ---- $, OSVOJEN WIMBLEDON "NEPROCIJENIVO" ,,, GORAN IVANISEVIC

kobe
Postovi: 239
Pridružen/a: 17 jan 2009, 23:42
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la kobe » 30 apr 2009, 18:17

newbie je napisao/la:
ipsa je napisao/la:ovi sto pisu da je bosna vec prva...ljudi ima jos da se igra...imamo zrinjski u mo, dolazi nam uvijek neugodni borac...i na kraju igokea...polako kolo po kolo pa cemo da vidimo......
smijemo upisati jedan poraz u ove dvije utakmice ; borac u sa ili bosna u mostaru, i pod uvjetom da igokea dobije siroki kuci (sto je vrlo realno) mi smo prvi bez obzira na jedan poraz :D
al kad bi se gađali vagonima!
Mi ako izgubimo od igosa u SA a Igosi pobjede sve ostale do kraja a pobijedit ce 99% jer su im sve lahke izuzev sirokog u laktasima(i tu ce dobiti al eto).
1.U ovom slučaju imali bi poraz vise od laktasana i oni bi onda bili prvi a mi drugi jer imamo bolji međusobni omjer protiv sirokog(pod uslovom da oni zijane u laktasima).
2.U slučaju da zijanimo od nekog drugog a ne od dodikovaca onda moramo dodika pobijediti preko 16 razlike.
Druge solucije bi bile ako siroki pobijedi gore u laktasima ali je teze vjerovatno(mada se pokazalo da dodik najvise zavisi od vanjskog suta prije svega taylora pa me nebi iznenadio trijumf sirokog gore).
3.Solucija da mi pobijedimo sve(sto je poprilicno realno,moramo se najvise pripaziti ovih djubretara u Mostaru posebno suta,ako ih krene kao protiv dodika)-TADA BI MI BILI 1 drugi siroki ali da ne zijani preko 15tak razlike u laktasima) i treci bi bili kriminalci
Ima tu i solucija da dodik bude drugi a to je ako zijani siroki od borca sto bi moglo da se desi,kao i neki nepredvidivi porazi bosne pa da cak budu i prvi.
Uglavnom trenutno najbolje sanse ima bosna,pa siroki,pa vozdovci.
Da nismo zijanili od onih ubleha iz Banja luke sad bi vec bilo sve gotovo,mogli bi komotno igrati i zijaniti jednu partiju pa u nekim solucijama i dvije partije.
ALI OPED DOBRO SE ODIGRALO SAD OBRATITI PAZNJU NA SVINJSKI I NA RONHILA.
Zadnja izmjena: kobe, dana/u 30 apr 2009, 19:20, ukupno mijenjano 1 put.

kobe
Postovi: 239
Pridružen/a: 17 jan 2009, 23:42
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la kobe » 30 apr 2009, 18:20

šb_pecara je napisao/la:vama je najgore gostovanje u mostaru al s obzirom da to nije onaj zrinjski iz prvog djela natjecanja necete imati nikakvih problema jedino ako se sesaru prohtije pa da jednu utkmicu i odigra pa da ga poe uz pomoć drugih al opet mučno da mogu išta uraditi... al brate igosi niti imaju dvorane niti imaju ikakvih uvjeta tako tko god kaze bolje da ide igokea taj nije u pravu... ja opet čestitam za ulazak u nlb :)
igrali bi oni u Banja Luci ali ja licno radije bi bilo koji drugi klub vidio u NLB-u nego njih.
Sto se tice njih oni propadaju zajedno sa SNSD-om.do prvih izbora.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.