Okk Celik Zenica

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

adnan6595
Postovi: 351
Pridružen/a: 16 mar 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la adnan6595 » 13 apr 2014, 20:28

evo ko nije bio na utakmici,zanemarite sponzore :)
" onclick="window.open(this.href);return false;
The Maniacs 1987
FK Željezničar

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 15 apr 2014, 11:48

OKK Čelik istupa iz Lige mladih ZDK koju organizuje RKS Zenica zbog odluke komesara da utakmice protiv KK Netsa registruje zvaničnim rzeultatom 20:00. Pošto Čelik igra Ligu mladih i na nivou države došlo je do preklapanja termina za šta komesar RKS Zenica i ljudi iz KK Nets nije imao razumijevanja.

Evo i press konferencija:
[youtube][/youtube]

Žalosno je da se ovo dešava uzimajući u obzir da su obje ekipe i komesar ustvari iz Zenice. Djeca nam se smiju moj Reufe :mrgreen:

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la Chstal » 15 apr 2014, 12:30

nacho je napisao/la:OKK Čelik istupa iz Lige mladih ZDK koju organizuje RKS Zenica zbog odluke komesara da utakmice protiv KK Netsa registruje zvaničnim rzeultatom 20:00. Pošto Čelik igra Ligu mladih i na nivou države došlo je do preklapanja termina za šta komesar RKS Zenica i ljudi iz KK Nets nije imao razumijevanja.

Evo i press konferencija:
[youtube][/youtube]

Žalosno je da se ovo dešava uzimajući u obzir da su obje ekipe i komesar ustvari iz Zenice. Djeca nam se smiju moj Reufe :mrgreen:
E svašta...

Sljedeće godine se igra zajednička liga u košarci tj Liga 12, ako odstupe iz lige sljedeće godine neće igrati Ligu 12.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la Pasha » 15 apr 2014, 12:39

istupaju iz lige mladih koji organizuje Regionalni Košarkaski Savez Zenica, a ne iz lige koju organizuje Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine. paradoks, al' tako treba uraditi da se zaštiti dignitet najjačeg kluba. inače je to, jer RKSZ i KK Nets nisu htjeli odgoditi utakmice, iako je Čelik isti dan igrao utakmice u mlađim kategorijama i na državnom nivou.

a sve to nije "od jučer". odavno postoje velike razmirice između OKK Čelik i RKS Zenica...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 15 apr 2014, 12:49

Ja mislim da plasman u kantonalnoj ligi ima veze sa igranjem u Ligi 12 sljedeće godine, ako je neko više upućen neka objasni :D

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la Chstal » 15 apr 2014, 22:07

nacho je napisao/la:Ja mislim da plasman u kantonalnoj ligi ima veze sa igranjem u Ligi 12 sljedeće godine, ako je neko više upućen neka objasni :D
Normalno da ima, sljedece godine ce se rano poceti sa ligom. Bit ce 12 ekipa, 4 iz RS, 4 iz HB i 4 iz Fed. Napravit ce se federalno takmicenje i odatle 4 ekipe ce igrati Ligu 12 tj sve ekipe ce imati sansu da zaigraju ligu 12. Posto Celik istupa iz lige tj lige zenice, oni ce automatski bit izbaceni iz lige i nece moci sljedece godine igrati Ligu 12. Gube nastupe na drzavnom ove godine i sljedece godine :crazy:

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 30 apr 2014, 00:44

Čelik u petak u 18:00 u Areni igra prijateljsku utakmicu sa Nizwa BC, ekipom iz Omana koja se nalazi na pripremama u BiH, a inače je višestruki prvak svoje države. Ulaz je besplatan :D

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 03 maj 2014, 11:10

OKK Čelik - Nizawa BC 77:84 :D za jednu prijateljsku utakmicu poslije sezone sasvim pristojna košarka :D Od novih igrača tu je Dino Alić, koji je prošlu sezonu igrao za KK Orlovik, a nastupao je i za juniorsku selekciju koja je uspjela izboriti opstanak u A diviziji. Igra na poziciji 4 i ima sasvim dobar šut. Strijelci za OKK ČELIK: Spahić , Fejzagić 1, Avdibegović 11, Varupa, Hodžić 22, Begagić 14, Pezer 10, Alić Dino 12, Anđelić 3, Durmić, Klinac 4, Fajković.

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 13 jun 2014, 22:08

Dino Alić potpisao za OKK Čelik

Visok 204 cm, igra na poziciji 4, 95. godište, juniorski i u20 reprezentativac, ima dobar šut :D

A evo izjave i Nedžada Hodžića, trenera prvog tima: "Kvalitete ovog igrača dobro su nam poznate obzirom da je sa juniorima Čelika igrao na završnici Prvenstva BiH. Dino je naredne tri godine zaštićeno godište u Ligi 12 KS BiH što je veoma važno za nas. Igra na pozicijama 4 i 3, veoma je pokretan, dobrog šuta. Zadovoljni smo njegovim angažmanom, a u toku su razgovori sa još nekoliko mladih igrača koji su odigrali zapaženu ulogu u Omladinskoj ligi koju je organizovao KS BiH.”

Lijepo je vidjeti da se već radi na stvaranju ekipe za sljedeću sezoni :D

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 19 jun 2014, 20:48

Amar Mehić potpisao za OKK Čelik

2001. godište, visok 203 cm,do sada trenirao u KK Žepče :D Čelik nastavlja sa pozitivnim trendom dovođenja mladih i talentovanih igrača :D

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 08 jul 2014, 12:01

Dva mlada igrača OKK Čelik Semin Burko (15 godina, 207 cm) i Amar Mehić (13 godina, 203 cm) su učesnici košarkaškog kampa na Zlatiboru. Radi se o međunarodnom kampu, i lijepo je da su klub i momci/dječaci dobili priznanje o kvalitetnom radu pozivom na kamp.

O pojačanjima ni govora, godišnja skupština se tek treba održati (trebala je biti 12.06.), upravni odbor će dobiti novog člana (Edin Beganović, vlasnik preduzeća "Agroekonomik" i bivši potpredsjednik NK Čelik). Moguće je da se čeka i kraj ramazana da se skupština održi, ali kako god finansijska situacija će da diktira sve. :D
Zadnja izmjena: nacho, dana/u 12 jan 2016, 13:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 27 jul 2014, 11:12

Nebojša Anđelić, Armin Avdibegović, Dino Begagić i Dino Hodžić ostaju u OKK Čelik i naredne sezone. Također je održan sastanak sa načelnikom općine, a vezano za finansijsku podršku klubu za takmičenje u Ligi 12 ili ukratko "Huso aminovo". :D

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 21 avg 2014, 13:29

Dino Begagić potpisao za KK Kakanj. Iako se pojavila informacija da je dogovoren ostanak očigledno je KK Kakanj bio konkretniji :D Ja se nadam da će Uprava OKK Čelika i trener Hodžić sastaviti solidnu ekipu i da će biti izboren opstanak.

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la nacho » 28 avg 2014, 18:47

Dino Hodžić na Kosovu u BK Vellaznimi. On je najbolji igrač Čelika iz prošle sezone. Još uvijek nema govora o pojačanjima.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la Pasha » 28 avg 2014, 19:17

a Huso obeć'o pare! :mrgreen: ccccc
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la Ethel » 27 sep 2014, 21:25

Evo ko prati ovaj klub malo informacija:

Došli su:
- Srđan Damjanović iz Bosne (22 utakmice, 6,6 poena po utakmici, 1,8 skokova po utakmici, 2,5 asistencije po utakmici), član U20 reprezentacije BiH.

- Toni Jurčević iz HKK Viteza

- Dejan Mikić iz Tamisa (11 utakmica, 7,8 poena, 4 skoka i 1 asistencija po utakmici)

Također se spominje povratak Ivana Opačka..
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la Pasha » 28 sep 2014, 08:13

došao je i centar Miko Golubović iz Pelistera. imao je prošle sezone baš dobre statistike, 18,9 poena, 4,9 skokova i 1,8 asistencija.

što se tiče Ivana, on će vjerovatno opet imati "otvoreni ugovor". znači, moći će otići ako dobije dobru ponudu. u svakom slučaju dok god bude tu bit će velika pomoć ekipi....
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

bogdan13
Postovi: 7
Pridružen/a: 04 dec 2014, 20:53
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la bogdan13 » 05 dec 2014, 12:50

Najbolje i jedino moguće riješenje za trenera Čelika nakon odlaska Hodžića je Haris Jahić koji je odličan čovjek i odličan trener

Avatar
Belmin6
Postovi: 12968
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la Belmin6 » 10 jan 2015, 23:17

Jel gledao ko veceras ovu sramotu ?

Avatar
samocelik
Postovi: 5947
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Okk Celik Zenica

Post Postao/la samocelik » 11 jan 2015, 03:36

Ma ko će gledati? Garantujem ti da na Kamberoviću preko ljetoa možeš skupiti boljih 15 igrača. Ali ovdje su igrači najmanje krivi. Kako u nogometnom tako i u košarkaškom klubu dohakali su lopovi. Pa samo kad se sjetim onih utakmcia na Bilmištu. 4 Arene mi onaj osjećaj i onu strast ne mogu zamjeniti. Imamo sve ali baš sve preduslove da postanemo najjače sporstko društvo u državi i najpoznatiji sportki brend BiH,ali nažalost nit imamo pravi ljudi za to niti imaju ljudi živaca više.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.