OKK Spars

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

OKK Spars

Post Postao/la nerminh74 » 06 apr 2012, 22:57

Treutno najozbiljniji kosarkaski klub u razvoju, poslje sirokog u FBiH, koji ce najvjerovatnije sa akvizicijom bavcica i mozda krupalije u 1 ligu i u cijim redovima se nalaze skoro svi najveci talenti u BiH preciznije vrabac, nedim buza, salic, glogovac, ...
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Semper
Postovi: 2588
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la Semper » 06 apr 2012, 22:59

Može li mi neko reći ko finansira Sparse? Izgleda da ljudi prave ozbiljan projekat.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la nerminh74 » 06 apr 2012, 22:59

Semper je napisao/la:Može li mi neko reći ko finansira Sparse? Izgleda da ljudi prave ozbiljan projekat. Izvinite na offtopic.
braca selimovic
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

totasef1
Postovi: 1150
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la totasef1 » 06 apr 2012, 23:08

Kako me prebaci ova vijest da Bavcic prelazi u Sparse.. Presjece me ja kontam potpisao za San Antonio Sparse..hahaha.. Mada bio bi fina "Like this" maskota

Avatar
vevericabimbereket
Postovi: 164
Pridružen/a: 05 sep 2011, 16:19
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la vevericabimbereket » 06 apr 2012, 23:26

ma imaju i love al i onaj im gazda neki veliki k.urac u savezu,4 puta je samo ove sezone mijenjao pravila,sve na racun svojih sparsa da bi ugurao ovu djecu u premijer ligu da ih jos skuplje prodaje,j.ebe ga onaj kakanj,ne moze mu nista,pa je sad uveo da se mogu dovesti igraci i prije plej ofa ,kojeg je takoder sam on izmislio prije mjesec dana kad je skontao da ne moze bodovno stici kakanj,sad je doveo bavcica i onoj muju tuljkovica i jos ce jednog,dati im ogromne jedno mjesecne plate pobijediti kakanj,i to je to,ne znam sta konta za premijer ligu,ocel ovog ljepotana zadrzati il...lijepo,pare su glavne,zalosno je kako se pravila kroje u nasem sportu,pogotovo nizim ligama...

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la neno#4 » 07 apr 2012, 02:22

Zalosno bi bilo da Sparsi ne dobiju sansu da igraju sa velikim talentima prvu Ligu. Samo da istrpe to i da ih forsiraju eventualno i iduce godine u Ligi 13.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
samocelik
Postovi: 5930
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la samocelik » 07 apr 2012, 02:31

Ko je trener Sparsa???
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la neno#4 » 07 apr 2012, 02:33

Marko Trbic.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
samocelik
Postovi: 5930
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la samocelik » 07 apr 2012, 02:40

neno#4 je napisao/la:Marko Trbic.
aaa fino je što jedan zeničanin vodi jedan klub u usponu.Želim Sparsima a pogotvo Marku Trbiću mnogo sreće :D
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la neno#4 » 07 apr 2012, 02:59

Ja se iskreno nadam da ce oni da promjene trenera u skorijoj buducnosti. Npr. da ce bas da krenu putanjom da postanu ozbiljan tim. Njima bi legao fenomenalno Markovic za trenera, a pomocnik Senad Redzic. Idealna kombinacija iz juniorske repke.

I masne pare Marko dobija u Sparsima. Ali bas masne.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
flash
Postovi: 560
Pridružen/a: 31 mar 2009, 18:02
Lokacija: downtown
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la flash » 07 apr 2012, 09:11

neno#4 je napisao/la:Zalosno bi bilo da Sparsi ne dobiju sansu da igraju sa velikim talentima prvu Ligu. Samo da istrpe to i da ih forsiraju eventualno i iduce godine u Ligi 13.
A ja talenata i qrca,bas su jaki,a ne mogu biti bolji od jednog Kaknja ;) Fakat nidje veze talenti,a i trener je isto nidje veze.Koliki trebas biti um pa savjetovati igrace da prekinu skolovanje zbog karijere kosarkasa ;) Vidjet cemo sta ce biti mada ja predvidjam skoriji raspad sistema.
Nema vise :P

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la nerminh74 » 07 apr 2012, 11:05

flash je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:Zalosno bi bilo da Sparsi ne dobiju sansu da igraju sa velikim talentima prvu Ligu. Samo da istrpe to i da ih forsiraju eventualno i iduce godine u Ligi 13.
A ja talenata i qrca,bas su jaki,a ne mogu biti bolji od jednog Kaknja ;) Fakat nidje veze talenti,a i trener je isto nidje veze.Koliki trebas biti um pa savjetovati igrace da prekinu skolovanje zbog karijere kosarkasa ;) Vidjet cemo sta ce biti mada ja predvidjam skoriji raspad sistema.
u toj ekipi igraju 80% igraca koji su ispod 18 i koji skoro svi tek sada pocinju igrati ozbiljnu kosarku sa daleko starijim i naravno fizicki jacim protivnicima, pa sta od njih trenutno ocekivati, ali sacekaj godinu maksimum dvije (nadam se da ce barem toliko ostati zajedno) i vdjeces kolikom razlikom ce ostavljati ekipe tipa kaknja
u ovoj trenutnoj ekipi sparsa po meni vrabac, nedim buza, glogovac i salic imaju veliku sansu za neku ozbiljnu karijeru u kosarci tj. da budu minimalno solidni igraci na nivou Eurocupa, ali navjerovatnije i Eurolige
stvarno je tako osvjezavajuce vidjeti jedan klub koji ozbiljno pristupa kosarci sa kompletnom logistikom, toga sem u sirokom u BiH nema, a u regionu imaju mozda jos 3-4 takva kluba, pa tako da me stvarno ne zanimaju motivi toga sve dok ce od toga profitirati BiH kosarka jer ovi momci veoma fino napreduju iduci stepenicu po stepenicu kako treba
a eto upravo sam sinoc gledao vukovica koji ima sigurno talenta na pregst, ali jednostavno u Bosni (klubu za koji navijam dobro preko 30 godina) on nema dovoljno treninga, igre i niko neradi na njegovoj fizici koja vec sada postaje zabrinjavajuca za ovaj nivo kosarke i godine i ja kao zakleti bosnas mislim da bi mu bilo pametnije da napusti Bosnu ako zeli da ostvari barem dio potencijala koji posjeduje pa ako hoce i u iste sparse
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
flash
Postovi: 560
Pridružen/a: 31 mar 2009, 18:02
Lokacija: downtown
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la flash » 07 apr 2012, 11:39

nerminh74 je napisao/la:
flash je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:Zalosno bi bilo da Sparsi ne dobiju sansu da igraju sa velikim talentima prvu Ligu. Samo da istrpe to i da ih forsiraju eventualno i iduce godine u Ligi 13.
A ja talenata i qrca,bas su jaki,a ne mogu biti bolji od jednog Kaknja ;) Fakat nidje veze talenti,a i trener je isto nidje veze.Koliki trebas biti um pa savjetovati igrace da prekinu skolovanje zbog karijere kosarkasa ;) Vidjet cemo sta ce biti mada ja predvidjam skoriji raspad sistema.
u toj ekipi igraju 80% igraca koji su ispod 18 i koji skoro svi tek sada pocinju igrati ozbiljnu kosarku sa daleko starijim i naravno fizicki jacim protivnicima, pa sta od njih trenutno ocekivati, ali sacekaj godinu maksimum dvije (nadam se da ce barem toliko ostati zajedno) i vdjeces kolikom razlikom ce ostavljati ekipe tipa kaknja
u ovoj trenutnoj ekipi sparsa po meni vrabac, nedim buza, glogovac i salic imaju veliku sansu za neku ozbiljnu karijeru u kosarci tj. da budu minimalno solidni igraci na nivou Eurocupa, ali navjerovatnije i Eurolige
stvarno je tako osvjezavajuce vidjeti jedan klub koji ozbiljno pristupa kosarci sa kompletnom logistikom, toga sem u sirokom u BiH nema, a u regionu imaju mozda jos 3-4 takva kluba, pa tako da me stvarno ne zanimaju motivi toga sve dok ce od toga profitirati BiH kosarka jer ovi momci veoma fino napreduju iduci stepenicu po stepenicu kako treba
a eto upravo sam sinoc gledao vukovica koji ima sigurno talenta na pregst, ali jednostavno u Bosni (klubu za koji navijam dobro preko 30 godina) on nema dovoljno treninga, igre i niko neradi na njegovoj fizici koja vec sada postaje zabrinjavajuca za ovaj nivo kosarke i godine i ja kao zakleti bosnas mislim da bi mu bilo pametnije da napusti Bosnu ako zeli da ostvari barem dio potencijala koji posjeduje pa ako hoce i u iste sparse
Ma ne znam sta bih ti rekao na ovo.Sadasnja Liga 13 i Liga A1 nikada nisu bile losije od kako se igra kosarka u okviru takmicenja pod KS BIH.I sad ti gledaj te talente koji ne mogu opalit jedan Kakanj ili Gradinu u ovako jadnoj ligi(ligama).Eh sad kad uzmes u obzir da im je trener Trbic onda i nisam siguran koliko ce bas napredovati.I kod nas u Zenici uvijek neka prica o talentima a onda odjednom se istope i napune 27 godina a jos uvijek talenti.Ako je neko stvarno talent kao sto je recimo bio Kuzmic u Celiku nece se on bas zadzati duze od 1-2 godine u ovoj ligi jer ce neko vec izraziti interesovanje za njega i odvesti ga da napreduje.Iskreno s nasim mentalitetom i infrastrukturom poslije 18-19 godina u BiH se tesko moze napredovati(izuzetak Siroki).
Nema vise :P

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la Pasha » 07 apr 2012, 11:58

@nermin

kad već imaju takvu ekipu kakvu imaju, koja je onda logika sada se pojačati i na silu ući u viši rang? zar im nije bolje postepeno uigravati ekipu i kad se steknu uslovi ići više. ovdje je ipak po mom mišljenju želja za bržom zaradom. kad se uđe u viši rang, dovest će se nekoliko isluženih, ali iskusnijih igrača koji će ovim mladim uzeti mjesto i dobar dio njih će još više stagnirati, ali ovi koji zaigraju će se lakše prodati.

mada opet bolje bi im bilo da sljedeće godine i dalje ostanu u A-1 ligi. tu će sada biti Čelik i Sloboda, pa nek ti mladi vide, gdje su i koliko su. ili je gazde strah takve konkurencije....
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la nerminh74 » 07 apr 2012, 12:49

Pasha je napisao/la:@nermin

kad već imaju takvu ekipu kakvu imaju, koja je onda logika sada se pojačati i na silu ući u viši rang? zar im nije bolje postepeno uigravati ekipu i kad se steknu uslovi ići više. ovdje je ipak po mom mišljenju želja za bržom zaradom. kad se uđe u viši rang, dovest će se nekoliko isluženih, ali iskusnijih igrača koji će ovim mladim uzeti mjesto i dobar dio njih će još više stagnirati, ali ovi koji zaigraju će se lakše prodati.

mada opet bolje bi im bilo da sljedeće godine i dalje ostanu u A-1 ligi. tu će sada biti Čelik i Sloboda, pa nek ti mladi vide, gdje su i koliko su. ili je gazde strah takve konkurencije....
pazi nisam ja sljepi sljedbenik sparsa i znam i njihove velike mane, ali cinjenica je da igrac bolje napreduje kada igra u jacoj konkurenciji
buza, vrabac, glogovac i salic imali su veliku minutazu ove godine u A-1 ligi i ostajanje u istoj ligi bi bilo stagniranje za njih, a oni vec ulaze u godine za seniorsku kosarku tako da ulazak u prvu ligu bi za njih bi bio sljedeci logicni korak
npr. tako je FMP radio (stariji od 18 su igrali u FMP-u, a mladzi od 18 u Borcu iz cacka u 1 srpskoj ligi) i jos slicno radi na drugi nacin (seniori igraju u CZ Beograd, a mladzi u BoracFMP-u) i njih vodi poslovan covjek koji prvenstveno zeli da zaradi, ali opet pod njim je taj FMP imao blistavih momenata (2 aba titule i polufinale Uleb kupa) i izbacio je neke od najvaznijih igraca srbije prvenstveno teodosica i donekle macvana

sada cinjenica da se sparsi guraju na silu u prvu ligu jeste lose, ali opet je to nuzno zlo jer kao sto rekoh navedeni igraci ce dobiti dragocijeno iskustvo u pravo vrijeme i nevjerujem da ce im polovnjaci uzimati prostor, a opet u drugu ruku niko neigra bez barem 2 do 4 iskusnija igraca koji ublazavaju oscilacije koje inace mladi igraci imaju, 3 je optimum da umanjis oscilacije, a ne uzimas minute mladim
tako je neko vrijeme radio partizan koji je imao cumigsa-milojevica-bozica..., dok su forsirali perovica, velickovica, tripkovica,..., pa i FMP koji je zadrzavao barem 2-3 iskusnija igraca da vuku (npr. jedno vrijeme su to bili krstovic i erceg)

a kao sto sam kazes da im je cilj dobro prodati igrace nevjerujem da ce drugi mladji igraci biti zapostavljeni

sve u svemu kada uzmes sve minuse i pluseve mislim da je ipak fenomen kk sparsa pozitivan za BiH kosarku, mada bi moglo i bolje, ali opet klub vode poslovni ljudi koji zele zaraditi na njemu (uostalom kao vecina vlasnika klubova bilo gdje) tako da rade neke stvari koje se nama koji gledamo kosarku samo kroz oci zaljubljenika u tu igru ne svidjaju
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la neno#4 » 07 apr 2012, 13:07

Fali O u nazivu teme :D :D

Sto se tice Sparsa, ovo je zadnji voz da se udje u Ligu 13. Zato sto vec iduce godine ti igraci nece biti juniori, i bilo bi pogubno za njih da igraju u A1 ligi jos jednu godinu. Vrabac, Glogovac, Salic, Buza plus Nikolic, Begagic, ne zaboravimo i Bulica plus jos jedan ili dva talentovana igraca, i plus 2 - 3 iskusna igraca i mogu da igraju Ligu 13, i cilj da izbore opstanak. Agencija koja radi sa Sparsima daje godisnje solidan dio novca, tako da je i to sigurno jedan od faktora zasto se mora ici u visi rang. Ako se ne ode, igraci se nece moci prodati, i sav posao propada.

Ja cu ici da gledam utakmice play off - a, jer iskreno nisam nikada bio ljubitelj niti Sparsa, niti ovakvih novih klubova, ali ljudi samo vjeruju u mlade igrace, tako da se to mora pogledati.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la Pasha » 07 apr 2012, 13:13

sve je to manje više tačno. al' ako taj isti Glogovac, Buza, Vrabac i ostali nisu mogli sami izboriti plasman u viši rang pored prosjećnog Kaknja i još prosjećnije Gradine, pitanje je gdje je tu kvalitet. sami znamo gdje nam je ta ista U-18 reprezentacija. ne mogu prismrditi A-diviziji, iako se često turniri organizuju kod nas. svi će oni možda postati kvalitetni igrači kojima će svako više značiti igranje u višem rangu, ali opet kad ne mogu uspjeti sami nema tu nekog kvaliteta. oni su mlađi od ostalih, ma nije ni to tačno. većina igrača u A-1 ligi su ili balavci ili rekreativci. oni da su kvalitet morali bi dominirati. znam da se cijelo vrijeme vrtim oko iste misli, ali moraš priznati da je to nažalost ipak istina...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la neno#4 » 07 apr 2012, 14:04

Pa evo sinoc protiv Partizana tri najbolja igraca nase repke su bila igraci Sparsa. Glogovac 20, a Buza i Vrabac po 19 poena. Nemoj misliti da ja branim Sparse ili nesto takvo, ja samo kazem da ako nastave da slijede svoju politiku da ce hajmo reci biti osvjezenje na nasoj kosarkaskoj sceni. I sam znas da je puno vise starijih igraca u nasoj A1 ligi, evo pogledaj samo roster Kaknja.

Tesko je mladom igracu ma koliko bio talentovan se progurati tu i dobijati utakmice pretezno na gostujucim parketima. Ali, ako im se konstantno daje sansa, onda pocinje da lici na sasvim nesto drugo. Vidjet cemo da li ce izboriti plasman u Ligu 13.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la nerminh74 » 07 apr 2012, 14:22

neno#4 je napisao/la:Pa evo sinoc protiv Partizana tri najbolja igraca nase repke su bila igraci Sparsa. Glogovac 20, a Buza i Vrabac po 19 poena. Nemoj misliti da ja branim Sparse ili nesto takvo, ja samo kazem da ako nastave da slijede svoju politiku da ce hajmo reci biti osvjezenje na nasoj kosarkaskoj sceni. I sam znas da je puno vise starijih igraca u nasoj A1 ligi, evo pogledaj samo roster Kaknja.

Tesko je mladom igracu ma koliko bio talentovan se progurati tu i dobijati utakmice pretezno na gostujucim parketima. Ali, ako im se konstantno daje sansa, onda pocinje da lici na sasvim nesto drugo. Vidjet cemo da li ce izboriti plasman u Ligu 13.
Koji im je puni naziv okk spars?
A oni su već osvježenje jer kao što sam kažeš i kao što sam i ja napisao teško je igračima ispod 18 god u ligi u kojoj se nalazi veliki broj veterana a opet su u samom vrhu
Bay the wey sinoć je nurkic dao 11 pt. . za nekih 15 min.
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: KK Sparsi

Post Postao/la Pasha » 07 apr 2012, 14:38

ma dajte ba ljudi. Kakanj u kome su glavni igrači Begovac, Suljagić, Peljto ih je dobila oba puta ove sezone. ma koji ba Begovac, ako se pored njega nije mogao ne naigrati nego da brijljira jedan Buza šta mi uopće pričamo.

sva se priča svodi na interes ljudi koji ulažu u klub. ako im dojadi ulagati, jer se pare ne budu vračale kako oni očekuju ode sve u p.m.

znamo valjda kako je završila priča sa ženskim KK Spars. ne znam da li isti ljudi stoje i iza ovog kluba, al' poenta je ista...

i btw. klub je kk spars ili okk spars, a ne sprasi ;)
http://www.kkspars.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.