KK Gracanica

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 03 dec 2012, 13:33

bravo komšije, mi gradačačani smo doživjeli katastrofu u bihaću :lol:

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 03 dec 2012, 19:18

Debakl pravi. Jak je Bihać, okupili su pravu ekipu s namjerom da idu u viši rang, što bi i trebali obzirom na njihovo finansijsko stanje.

Nakon prve dvije pobjede i furioznog početka lige, zaredaste par poraza? Šta se dešava komšija?

Još par infosa s utakmice protiv Banovica:

GRAČANICA-LITVA 104:92

Dvorana Luke u Gračanici. Sudije: M. Efendić, B. Kovačević i J. Avdagić (Tuzla). Komesar: Z. Salković (Tuzla). Pet ličnih grešaka: Kurtović, Helić, Hadžiefendić (Gračanica), Imširović (Litva).Rezultat po periodima: 104:92 (25:22, 25:25, 23:32, 31:13).

GRAČANICA: Šerbečić, Kurtović 14, Zaketović 19, M. Žepić 3, Subašić 7, Z. Žepić, Planjar 8, Helić 27, Hodžić 3, Hadžiefendić 10, Mujaković 6, Hadžić 7. Trener: E. Kamarić

LITVA: Agić 2, Haskić, Halilbegović 30, Terzić, A. Đerzić 6, D. Đerzić 35, Džananović 11, Imširović 4, Čergić 4, Mujkić, Šehić.Trener: M. Lisičić

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 03 dec 2012, 19:37

znam to za bihać. baš sam prije utakmice pričao sa jednim igračem iz kk gradačac, on kaže da je bihać jedan od glavnih konkurenata (ako ne i glavni) za osvajanje lige, odnosno ulazak u viši rang.

iznenadio me ovaj poraz, nije da nisam očekivao, ali 50+ u bilo kojoj ligi je sramota. istina, nije bilo dva važna igrača. jedan od njih je možda i jedini kvalitetan skakač u našoj ekipi, tako da vjerujem da su domaćini sve defanzivne skokove pokupili, a da su u ofanzivi uhvatili dosta toga. drugi je ustvari šesti igrač, vrlo bitna karika sa klupe, kojem je zadatak bio da trpa kad prvotimci odmaraju.

no, bez obzira na to, ja vjerujem da je najveći razlog ovakvim igrama nezreo pristup utakmicama. igrači ne prenose na parket ono što nauče/vježbaju na treningu. jednostavno, na treningu je sve ok, ali sve te akcije zaborave kad počne utakmica. ugrubo rečeno - ekipa ne zna postavit napad, a u odbrani ne znaju rotirat. sve se svodi na ispucavanje 2-3 igrača, ako njih ne ide, poraz je neminovan. ma bezveze... ali valjda bude bolje, šta znam.


kakva je to ekipa u vas? je li mlađa, ili ima i iskusnjara? :D svaka čast još jednom, vidim da je zadnja četvrtina bila odlučujuća, to je ohrabrujuća i motivirajuća činjenica za naredne utakmice.

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 03 dec 2012, 22:25

Ekipa je jako mlada rekao bih.

Došla je jedna dobra generacija, koja je napravila super rezultate u mlađim kategorijama, tako da se zbog njih krenulo u realizaciju toga da se napravi i seniorski tim, da oni ne bi tek tako završili s košarkom, prerastajući ligu mladih. Formirala se jedna nova uprava kluba, krenulo se ozbiljnije i to su rezultati.

Tu su Zaketović i Hadžić, oni su nekada igrali za Gračanicu, dva 30+ godina igrača, s dosta iskustva koje mogu prenijeti na mlađe i mogu donjeti neki mir i stabilnost u ekipi. Tu su još dva momka od po 25 godina (Subašić i Grbić), nekada trenirali, ali nisu zadugo, nema tu kontinuiranog treninga i bez nekog velikog iskustva su.

Ostalo čine ti mladi, '94 (Planjar, Hodžić, Žepić), '95-a (Helić, Kurtović i Kujundžić) i '96-a godišta (Mujaković, Žepić, Hadžiefendić). Za sada je ovo dobar rezultat, ima ta promjena sa juniorske na seniorsku košarku, ali za sada im dobro ide. :)

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 08 dec 2012, 22:31

KK NETS - KK GRAČANICA 68:69

U okviru 7. kola A2 lige FBiH naša seniorska momčad odigrala jednu jako zanimljivu i neizvjesnu utakmicu u Zenici, protiv KK Nets.

Momci dobro otvaraju meč, te je ubrzo na semaforu stojalo 3:8. Ipak, domaćini su se brzo pribrali, naši momci prave par tehničkih grešaka i prvu četvrtinu završaju u deficitu od 3 poena (18:15). Jedini raspoložen u ovom trenutku bio je Zaketović koji je održavao našu momčad u egalu.

Druga četvrtina donosi bolju igru naših košarkaša, ubrzo su se ostali su se probudili i priključili kapitenu, preokreću rezultat i odlaze na odmor s prednošću od 4 poena (37:41).

U trećoj četvrtini naši košarkaši nastavljaju gdje su stali. I ovu dionicu rješavaju u svoju korist (11:16), te se u posljednju ulazi rezultatom 49:57.

Nakon što na početku posljednje četvrtine gosti odlaze na +13 (49:62), činilo se kako će utakmica ući u mirnu završnicu, međutim s tim se nisu složili domaćini. Odbranu su digli na viši nivo te s par vezanih šuteva uvode utakmicu u neizvjesnu završnicu.

18 sekundi prije kraja, pri vodstvu domaćih od jednog poena Helić pogađa, ispostavit će se šut za pobjedu. U posljednjem napadu, gosti su imali dva šuta za pobjedu, međutim oba puta su bili neprecizni te naši momci slave prvu gostujuću pobjedu ove sezone.

Konačni rezultat glasio je 68:69. Predvodili su Zaketović i Helić s 23, odnosno 20 poena. Hadžiefendić je dodao 6, Kurtović 5, Žepić i Kujundžić 4, Hadžić 3, a Planjar i Subašić po 2 poena.

Na kraju jedna teška, ali sasvim zaslužena pobjeda. Bravo momci!

NkBratstvoGracanica
Postovi: 532
Pridružen/a: 19 sep 2012, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la NkBratstvoGracanica » 09 dec 2012, 07:21

Svaka cast moci samo taj rad, mozemo mi do vrha..
Svi igraci su mladi, a kvalitetni. Ocekujem od njih da se plasiraju sledecu sezonu aBd u A1 ligu.

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 09 dec 2012, 13:56

bravo komšije, svaka čast! samo naprijed...

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 16 dec 2012, 12:52

šta je sa zenicom, zašto se ne takmiče?

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 16 dec 2012, 15:39

Ne znam zaista. I mene to čudi.. obzirom da su sezonu započeli, odigrali protiv vas i ne znam jesul jos jednu (a službeni rezultati se novčano kažnjavaju) zato ne vidim razlog zašto su napustili.. Sve u svemu, jedan vikend pauze za naše košarkaše.

Btw. gledao sam sinoć Odžak protiv Živinica, i pošteno su ih rasuli Odžadžani..

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 16 dec 2012, 15:49

da, da... mislim da su odigrali još jednu utakmicu, pa odustali. uglavnom, znam da su odustali kad su trebali igrat sa netsima. tad sam kontao (možda malo smiješna logika) da su se odlučili da ne igraju međusobne utakmice, s obzirom na to da su iz istog grada, tako da bi im se statistički ubrojalo +20, odnosno -20.

ne znam sad kako će se tretirat to odustajanje, vjerovatno će se "izbrisat" rezultati ostalih timova protiv njih.

a, odžačani igraju uigrano već duže vremena, plus imaju onog mršavka (čini mi se broj 13), koji ubacuje trojke ko da se radi o slobodnim bacanjima.

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 16 dec 2012, 16:08

Kovač ludi. Kad ga pogledaš, rek'o bi čovjek ne zna hodat.. eto protiv nas slabo krenu, a onda nekih 6-7 trica u nizu gdje nismo imali odgovora za njega. Dva puta 44 poena ove sezone.. rekoše mi prošle sezone da je gađao 10-10 (!) trice protiv Slobode.. nije dobar.

Takođe imaju onu 6icu, Omerbašić. Strašan igrač za ovaj rang takmičenja.. ima momak sjajan repertoar. Igra leđima, šut s poludistance, pa i za tri poena. Skače, asistira, krade, zabija.. stvarno je maestralno odigrao juče utakmicu koju sam gledao. Sve napade vrte kroz njega..

Živinice onako divlja ekipa. Mogu svakog dobiti, mogu od svakog izgubit'. Dobri individualci, strašni su pod košem.. ali nije to to, nema one timske igre.. Rasuće ih Bihać u Bihaću..

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 16 dec 2012, 16:28

da, kovač!

nama je ove sezone u gradačcu utrpao 26, čini mi se. prošle sezone nam je zabio 30+.

cr1ptowow
Postovi: 45
Pridružen/a: 20 jan 2009, 11:06
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la cr1ptowow » 24 dec 2012, 22:33

zbog financijskih sredstava zenica je istupila iz lige, najgori vam je dolazak u Bihac sa najvecim troskom, nazalost nama je tako svako putovanje..

pozz iz bihaca

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 27 jan 2013, 20:45

Juniori najbolji na kantonu!

" onclick="window.open(this.href);return false;

http://bkc-gracanica.ba/Vijesti/Show/Ju ... polufinalu" onclick="window.open(this.href);return false;

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 24 feb 2013, 21:29

Velika pobjeda večeras, pao je lider iz Bihaća.

U zaista najboljoj utakmici ove sezone naše ekipe, na kraju su izborili herojsku pobjedu.

http://bkc-gracanica.ba/Vijesti/Show/Ko ... bojkasiice" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaista fantastična predstava cijele ekipe, dali su više od maximuma. Treba naglasiti sjajnu podršku s tribina!

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 24 feb 2013, 22:19

auuu, sila poena i takav rezultat dovoljno govore o kvalitetu utakmice. da budem iskren, nisam vjerovao u vašu pobjedu, ali svakako čestitke za trijumf.

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la Brrrm » 24 feb 2013, 22:24

Hvala komšija. :D

Da da, pravo napadački raspoložena utakmica, s obje strane. Iskreno nismo ni mi, ali momci su stvarno odigrali extra utakmicu, prava momčadska bez da je iko gledao sopstvenu statistiku, uglavnom vodili, u nekim trenucima i 10ak razlike i na kraju zasluzeno slavili.

cr1ptowow
Postovi: 45
Pridružen/a: 20 jan 2009, 11:06
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la cr1ptowow » 25 feb 2013, 08:56

Kod nas je situacija među igračima katastrofa, čupali smo maximum do ove utakmice kad smo se rasuli bukvalno, zaslužena pobjeda domacina.

Trener nas ukopa, iako idemo na 1. mjesto i dalje smo tu ali unutar igrača je katastrofa. Trener ubaciva druge petorke da igraju a mi što cupali cijelu sezonu proslu i ovu po 25 min sjedimo na klupi. Sranje


Čestitke momcima, jedino malo s... vam je oko semafora onih i ono, pobjeda zasluzena

Pozz iz Bihaca

AboveTheLaw
Postovi: 1654
Pridružen/a: 24 maj 2011, 01:09
Lokacija: -.-
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la AboveTheLaw » 26 feb 2013, 13:50

[youtube][/youtube]

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK Gracanica

Post Postao/la azTer » 26 feb 2013, 19:50

super izvještaj, samo bi bilo dobro da je malo duži.

@Brrrm, iduću gostujete u gradačcu :D šta se očekuje?

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.