Kosarkaska liga BiH

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ghuraba » 11 sep 2019, 01:02

MElloo je napisao/la: Veceras smo igrali prijatelsku sa slobodom i dobro smo se drzali.Doveli smo nekog amera covjek razvalio Camparu :mrgreen:
Kakvi su bili Slobodini igraci? Prvenstveno me zanimaju Gegic, Campara i 3 Amera.

Napisi ukratko ako ti nije belaj. :mrgreen:

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MElloo » 11 sep 2019, 19:39

Ghuraba je napisao/la:
MElloo je napisao/la: Veceras smo igrali prijatelsku sa slobodom i dobro smo se drzali.Doveli smo nekog amera covjek razvalio Camparu :mrgreen:
Kakvi su bili Slobodini igraci? Prvenstveno me zanimaju Gegic, Campara i 3 Amera.

Napisi ukratko ako ti nije belaj. :mrgreen:
1.Gegic najbolji bio.Covjek je jaci i brzi bio od bilo koag na terenu.Vidi se da je igrac za razliku od ostalih.Pogodio cak i jednu tricu :D JEdino negativno 0/4 bacanja
2.Campara bezveze, u napadu ntsa posebno zabio 1 tricu, odmbrambeno ga ubio nas amer zabio mu skoro 30p.Imao jedan fin no look pas
3.2 amera centra su bevzeze.Najgori igraci na utakmici su bili njih dvojca.Onaj visoki centar pa hajd moze skocit zagradit al onaj malo nizi lik je uzasan bio.JEdino tsa sam zapamtio je da se mogao pobit sa Mustaficom
3.Amer bek je igrao samo malo u drugom poluvremenu.Zabio tricu u zadnjoj sek napada preko ruke koja je i slomila utakmicu vjerovatno.
Jaki ste fizicki pravo, duplo jaci od nas.Igrali ste jak presing po cijelom terenu vecinu utakmice.CErkezovic i Fahro su isto bili jako dobri.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ghuraba » 11 sep 2019, 21:59

MElloo je napisao/la: 1.Gegic najbolji bio.Covjek je jaci i brzi bio od bilo koag na terenu.Vidi se da je igrac za razliku od ostalih.Pogodio cak i jednu tricu :D JEdino negativno 0/4 bacanja
2.Campara bezveze, u napadu ntsa posebno zabio 1 tricu, odmbrambeno ga ubio nas amer zabio mu skoro 30p.Imao jedan fin no look pas
3.2 amera centra su bevzeze.Najgori igraci na utakmici su bili njih dvojca.Onaj visoki centar pa hajd moze skocit zagradit al onaj malo nizi lik je uzasan bio.JEdino tsa sam zapamtio je da se mogao pobit sa Mustaficom
3.Amer bek je igrao samo malo u drugom poluvremenu.Zabio tricu u zadnjoj sek napada preko ruke koja je i slomila utakmicu vjerovatno.
Jaki ste fizicki pravo, duplo jaci od nas.Igrali ste jak presing po cijelom terenu vecinu utakmice.CErkezovic i Fahro su isto bili jako dobri.
Gegic ima potencijal da bude u rangu jednog Stefana Jovica, ali sve dok mu bacanja budu ispod 75% i dok bude bacao cigle s distance, ABA liga mu je plafon.

Camparu fizikalije ukopavaju. On ima odlicnu kontrolu lopte i odlican sut, ali dzaba kad bih ga i ja s 10 kg viska probijao na prodorima. Od njega opet moze biti neke koristi, jer svakoj ekipi dobro dodje jedan takav suter. Mislim da ce on biti nesto naprednija verzija Sase Vasiljevica, a ne mogu reci da od njega nismo imali koristi u reprezentacije.

Taj visi centar je inace zamisljen kao rezerva, a cini mi se da je protiv vas poceo utakmicu. Meni djeluje da je on sasvim dobar za back up peticu. Korektan je u defanzivi i na skoku, a i u napadu nije krampa. Ovaj manji 100% ima odlicnu centarsku tehniku, ali mi djeluje da je sa samopouzdanjem na vi.

Sto se tice fizikalija, slazem se da su jaki u tom segmentu i mislim da ce igru graditi na odbrani. Kakvu ste vi ekipu okupili i imate li jake ambicije da ostanete u ligi? Koju poziciju Mustafica igra, tricu ili cetvorku?

Btw, evo Sparsi rasformirali Kakanj bez Grubelica, Jovanovica i Buze. Vrlo lahko se moze desiti da oni budu bolji od Slobode, koja je dovodila i neke nedovoljno provjerene kosarkase.

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MElloo » 12 sep 2019, 20:41

Ghuraba je napisao/la:
MElloo je napisao/la: 1.Gegic najbolji bio.Covjek je jaci i brzi bio od bilo koag na terenu.Vidi se da je igrac za razliku od ostalih.Pogodio cak i jednu tricu :D JEdino negativno 0/4 bacanja
2.Campara bezveze, u napadu ntsa posebno zabio 1 tricu, odmbrambeno ga ubio nas amer zabio mu skoro 30p.Imao jedan fin no look pas
3.2 amera centra su bevzeze.Najgori igraci na utakmici su bili njih dvojca.Onaj visoki centar pa hajd moze skocit zagradit al onaj malo nizi lik je uzasan bio.JEdino tsa sam zapamtio je da se mogao pobit sa Mustaficom
3.Amer bek je igrao samo malo u drugom poluvremenu.Zabio tricu u zadnjoj sek napada preko ruke koja je i slomila utakmicu vjerovatno.
Jaki ste fizicki pravo, duplo jaci od nas.Igrali ste jak presing po cijelom terenu vecinu utakmice.CErkezovic i Fahro su isto bili jako dobri.
Gegic ima potencijal da bude u rangu jednog Stefana Jovica, ali sve dok mu bacanja budu ispod 75% i dok bude bacao cigle s distance, ABA liga mu je plafon.

Camparu fizikalije ukopavaju. On ima odlicnu kontrolu lopte i odlican sut, ali dzaba kad bih ga i ja s 10 kg viska probijao na prodorima. Od njega opet moze biti neke koristi, jer svakoj ekipi dobro dodje jedan takav suter. Mislim da ce on biti nesto naprednija verzija Sase Vasiljevica, a ne mogu reci da od njega nismo imali koristi u reprezentacije.

Taj visi centar je inace zamisljen kao rezerva, a cini mi se da je protiv vas poceo utakmicu. Meni djeluje da je on sasvim dobar za back up peticu. Korektan je u defanzivi i na skoku, a i u napadu nije krampa. Ovaj manji 100% ima odlicnu centarsku tehniku, ali mi djeluje da je sa samopouzdanjem na vi.

Sto se tice fizikalija, slazem se da su jaki u tom segmentu i mislim da ce igru graditi na odbrani. Kakvu ste vi ekipu okupili i imate li jake ambicije da ostanete u ligi? Koju poziciju Mustafica igra, tricu ili cetvorku?

Btw, evo Sparsi rasformirali Kakanj bez Grubelica, Jovanovica i Buze. Vrlo lahko se moze desiti da oni budu bolji od Slobode, koja je dovodila i neke nedovoljno provjerene kosarkase.
Mi smo stavili Hamdu Frljaka za trenera sto se meni nikako ne svidja al eto :D Imamo 4 domaca igraca koja su iznijela a1 ali samo mustafica i mozda dzihan budu imali dobre minute u prvoj.Doveli ovog amerikanca zabi covjek 20 slobodi pravo je dobar bio.Drugi jos nije dosao valjda.Doveli smo i nekog slovnenca koji je igrao u olimpiji pa otisao u kanadu na college negdje.On isto nije bio los jucer.Imran Fazlic je dosao ko provjerneo ime za prvu ligu.Kasun nam je ostao od prosle godine.Dosao je neki momak iz Slovenije bosanac ne sjecam se imena al nije nesto bio.Nisam siguran u ambicije da se ostane jer se jedva skupile apre i ovu sezonu.Vidjet cemo.Mustafica je malo igrao na prijateljskoj jer nije trenirao( Imao postedu ispocetka zbog ljeta i 3x3 turnira)Ono sto sam ja vidio da je vise igrao na 4 ali to je zbog nedostatka igraca na pozicijama 4 i 5 vjerovatno.Mora doci sigurno bar jos jedan centar


Avatar
DamirT
Postovi: 13985
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la DamirT » 26 sep 2019, 14:18

Zasto nijedan nas klub ne igra ovu Champions league ili Fiba Europe cup?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 26 sep 2019, 14:21

DamirT je napisao/la:Zasto nijedan nas klub ne igra ovu Champions league ili Fiba Europe cup?
Nemaju para da igraju ni ovo što trebaju, a kamoli da hodaju po Evropi.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
AdinSally
Postovi: 150
Pridružen/a: 08 jun 2018, 23:51
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la AdinSally » 26 sep 2019, 20:07

Ne razumijem zasto ne okusati srecu, FIBA placa troskove putovanja i hotela, a mozda bi se ubola i neka pobjeda...Jedino mislim da je razlog da se ne obrukaju kao Bosna prije 2 sezone

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Heller » 27 sep 2019, 16:02

Igokea nije htjela jer igraju Kosovski klubovi.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 27 sep 2019, 16:05

Tu treba imati roster od 15, 16 igrača jer treba igrati na tri fronta, svaka 2,3 dana imaš utakmicu. Olimpija prošle godine ispade iz ABA lige zbog toga.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.


Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Chstal » 28 sep 2019, 22:26

AdinSally je napisao/la:Ne razumijem zasto ne okusati srecu, FIBA placa troskove putovanja i hotela, a mozda bi se ubola i neka pobjeda...Jedino mislim da je razlog da se ne obrukaju kao Bosna prije 2 sezone
Zato sto nemamo direktne avio linije i vecinu vremena provedes u autobusu, a osim toga moras imati puno igraca na rosteru.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Heller » 29 sep 2019, 09:18

AdinSally je napisao/la:slika
Tuzno vidjeti nema Bosne, Čelika, Borca, Leotara, nema ni Hercegovca.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Belmin6 » 29 sep 2019, 14:31

Pa ima Leotara.

Avatar
AdinSally
Postovi: 150
Pridružen/a: 08 jun 2018, 23:51
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la AdinSally » 29 sep 2019, 17:33

Imam osjecaj da se Borac i Celik vracaju naredne sezone :D :D

Avatar
DamirT
Postovi: 13985
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la DamirT » 29 sep 2019, 18:10

AdinSally je napisao/la:Imam osjecaj da se Borac i Celik vracaju naredne sezone :D :D
Celik se evo 3 godine vraca
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Belmin6 » 29 sep 2019, 18:14

AdinSally je napisao/la:Imam osjecaj da se Borac i Celik vracaju naredne sezone :D :D
Celik nema sanse ove godine.

Mislim da je favorit Bosnq.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Heller » 29 sep 2019, 21:36

Belmin6 je napisao/la:Pa ima Leotara.
Nisam nizasta prije po'ne :urnebes:
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la kovacic » 30 sep 2019, 15:25

Heller je napisao/la:
Belmin6 je napisao/la:Pa ima Leotara.
Nisam nizasta prije po'ne :urnebes:
Imaš i Čapljinu tu koja mi je daleko ispred Čelika i Heo Bileće po tradiciji, tu negdje sa Borcem.

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MElloo » 01 okt 2019, 00:13

Dobili smo Mladost danas 10 razlike a vodili smo i 20.Kakva je ova mladost vidim prosle godine igrali ligu za prvaka?

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.