KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 25 mar 2018, 03:04

Wandelanoite je napisao/la:Bosna se mora rijesiti škarta i dovesti barem ono sto valja u našoj ligi (kao sto su uradili s Kneževićem), uz to dodati 2,3 Amerikanca koji prave razliku i napasti ABA ligu sljedeću sezonu.
Treba za pocetak prvo obezbijediti ABA2 ligu jer je to sad jedini nacin da se dograbe prve lige, a nece biti uopste jednostavno. Ja ne mislim da su kvalitetniji od bilo koje ekipe u ovoj ligi sest, ali ne mislim ni da su losiji od bilo koga izuzev Igokee, koju su eto hvala Bogu dobili. Trenutni Bosnin roster se meni licno bas i ne svidja i ne bih se usudio reci da imaju kvalitet da na kraju budu medju tri najbolje ekipe. Dva pristigla Amerikanca su upitnog kvaliteta i generalno je sve to dosta klimavo. Po meni je mozda bolje bilo da su pokusali dovesti jednog ili obojicu Amera iz Vogosce, jer su se oni vec uveliko navikli na ligu (koju su, moze se slobodno reci, izdominirali). Za narednu sezonu se mnogo toga mora promijeniti, ali nek prvo obezbijede plasman za ABA2, pa onda nek isplaniraju kako i sta dalje. Ja bih iz ove ekipe ostavio svega 2-3 kosarkasa (maksimalno 4) i sve ostalo zamijenio. Krupalija je prosle godine profulao sa gotovo svim pojacanjima, jedino se Knezevic u potpunosti isplatio. Kljucno je odabrati dvojicu Amerikanaca koji ce stvarno imati kvalitet, ali i izbjeci menadzerske polovnjake iz susjednih zemalja. Naravno, ne trebam ni pisati koliko je pozeljno da pokupe sve sto valja od mladih potencijalnih reprezentativaca. Ja na kraju sezone ipak ocekujem da Harun ponovo pocne cmizdriti, pricajuci kako nema para i kako se guse u dugovima. To je neka realna prognoza, a ipak se potajno nadam da ce okupiti nekoliko dobrih domacih momaka, da ce naci dva dobra Amera i da cemo imati ekipu dostojnu da se bori za vrh te druge regionalne lige.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

darkangel4
Postovi: 125
Pridružen/a: 21 feb 2016, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la darkangel4 » 25 mar 2018, 20:09

kobe24 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Bosna se mora rijesiti škarta i dovesti barem ono sto valja u našoj ligi (kao sto su uradili s Kneževićem), uz to dodati 2,3 Amerikanca koji prave razliku i napasti ABA ligu sljedeću sezonu.
Treba za pocetak prvo obezbijediti ABA2 ligu jer je to sad jedini nacin da se dograbe prve lige, a nece biti uopste jednostavno. Ja ne mislim da su kvalitetniji od bilo koje ekipe u ovoj ligi sest, ali ne mislim ni da su losiji od bilo koga izuzev Igokee, koju su eto hvala Bogu dobili. Trenutni Bosnin roster se meni licno bas i ne svidja i ne bih se usudio reci da imaju kvalitet da na kraju budu medju tri najbolje ekipe. Dva pristigla Amerikanca su upitnog kvaliteta i generalno je sve to dosta klimavo. Po meni je mozda bolje bilo da su pokusali dovesti jednog ili obojicu Amera iz Vogosce, jer su se oni vec uveliko navikli na ligu (koju su, moze se slobodno reci, izdominirali). Za narednu sezonu se mnogo toga mora promijeniti, ali nek prvo obezbijede plasman za ABA2, pa onda nek isplaniraju kako i sta dalje. Ja bih iz ove ekipe ostavio svega 2-3 kosarkasa (maksimalno 4) i sve ostalo zamijenio. Krupalija je prosle godine profulao sa gotovo svim pojacanjima, jedino se Knezevic u potpunosti isplatio. Kljucno je odabrati dvojicu Amerikanaca koji ce stvarno imati kvalitet, ali i izbjeci menadzerske polovnjake iz susjednih zemalja. Naravno, ne trebam ni pisati koliko je pozeljno da pokupe sve sto valja od mladih potencijalnih reprezentativaca. Ja na kraju sezone ipak ocekujem da Harun ponovo pocne cmizdriti, pricajuci kako nema para i kako se guse u dugovima. To je neka realna prognoza, a ipak se potajno nadam da ce okupiti nekoliko dobrih domacih momaka, da ce naci dva dobra Amera i da cemo imati ekipu dostojnu da se bori za vrh te druge regionalne lige.
Drug, ta dvojica amera iz vogosce su feliksovi klijenti, istim tim feliksom sa kojim je klub na ratanoj nozi i zbog kojeg imamo sudski spor koji trazi od nas 60 hiljada maraka + kamate tako da je to nerealno. Slazem se sa tobom da se ekipa za iducu sezonu treba graditi oko 3 4 sadasnja ponajbolja igraca. Ova sezona nam je vec rodila jednog igraca, a to je mali arsla, plej inace. Za iducu sezonu ti ostaju alikadic, antunovic i kole. tako da ne ocekuj puno juniora iduce sezone. A to me plasi...
Zadnja izmjena: darkangel4, dana/u 25 mar 2018, 20:46, ukupno mijenjano 1 put.
Radnička klasa since 1921

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la High » 25 mar 2018, 20:24

Ima li gdje tabela?
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Rokoko87 » 25 mar 2018, 20:27

High je napisao/la:Ima li gdje tabela?
I dalje su veliki minusi.. :kafa:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 25 mar 2018, 23:29

High je napisao/la:Ima li gdje tabela?
http://site.fibaorganizer.com/bihfed/le ... standings/
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 26 mar 2018, 00:24

darkangel4 je napisao/la: Drug, ta dvojica amera iz vogosce su feliksovi klijenti, istim tim feliksom sa kojim je klub na ratanoj nozi i zbog kojeg imamo sudski spor koji trazi od nas 60 hiljada maraka + kamate tako da je to nerealno. Slazem se sa tobom da se ekipa za iducu sezonu treba graditi oko 3 4 sadasnja ponajbolja igraca. Ova sezona nam je vec rodila jednog igraca, a to je mali arsla, plej inace. Za iducu sezonu ti ostaju alikadic, antunovic i kole. tako da ne ocekuj puno juniora iduce sezone. A to me plasi...
Aha, nisam znao da su njegovi. Ne mislim ja na juniore iz Bosninog pogona. Premalo je vremena proslo da bismo mogli ocekivati da se razvije neko dovoljno kvalitetan iz juniora, pogotovo sto uglavnom sve sto valja od te djece ode u druge klubove. Mislio sam na ove momke koji si se vrtili po mladim reprezentacijama. Evo recimo Sikirasu i Muticu je bolje da igraju ABA2 ligu (mada je upitno da li mogu ponuditi bar 10 kvalitetnih minuta i na tom nivou), nego da se potucaju po trecem i cetvrtom rangu spanske kosarke.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 27 mar 2018, 11:00

kobe24 je napisao/la:
darkangel4 je napisao/la: Drug, ta dvojica amera iz vogosce su feliksovi klijenti, istim tim feliksom sa kojim je klub na ratanoj nozi i zbog kojeg imamo sudski spor koji trazi od nas 60 hiljada maraka + kamate tako da je to nerealno. Slazem se sa tobom da se ekipa za iducu sezonu treba graditi oko 3 4 sadasnja ponajbolja igraca. Ova sezona nam je vec rodila jednog igraca, a to je mali arsla, plej inace. Za iducu sezonu ti ostaju alikadic, antunovic i kole. tako da ne ocekuj puno juniora iduce sezone. A to me plasi...
Aha, nisam znao da su njegovi. Ne mislim ja na juniore iz Bosninog pogona. Premalo je vremena proslo da bismo mogli ocekivati da se razvije neko dovoljno kvalitetan iz juniora, pogotovo sto uglavnom sve sto valja od te djece ode u druge klubove. Mislio sam na ove momke koji si se vrtili po mladim reprezentacijama. Evo recimo Sikirasu i Muticu je bolje da igraju ABA2 ligu (mada je upitno da li mogu ponuditi bar 10 kvalitetnih minuta i na tom nivou), nego da se potucaju po trecem i cetvrtom rangu spanske kosarke.
Nije bas na temu kk bosne al nikad mi nije bila jasna furka ovih nasih igraca da igraju te nize spanske lige a na prste jedne ruke se mogu nabrojati igrači koji su uspjeli napraviti solidnu karijeru nakon sto odu u spaniju... zadnjih godina je aba pravi rasadnik talenta i redovno igraci iz nje prelaze u nba i euroligu.
Jesu domaca prvenstva u nasem regionu dosta bezveze al za njih bi i to iskustvo bilo dobro. Musa i nurkic recimo nisu poletili u spaniju i isplatilo im se.
Izvinjavam se za offtopic al znam da kobe prati mlađe uzraste pa me zanima njegovo mišljenje
You are someone else I am still right here

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 27 mar 2018, 12:51

Nisi mene pitao, ali da ti odgovorim
Odgovor je stabilnost (plate, stanovanje, prevoz na putu,...) i kvalitet i tih liga nad nasim domacim
Evo Sulejmanovic i Karahodzic su igrali aba ligu, na kraju slabo su profitirali dok su im ostali duzni novac i namucili su se tamo
Dok ovi drugi nemaju pozive klubove klubova koji igraju prvu aba ligu, zato kada usporedis kvalitet 3 spanske i 2 aba lige sve je u 5 deka, ali radni uslovi u spaniji su neuporedivo bolji, slicna stvar je sa 2 njemackom ligom
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 27 mar 2018, 16:56

fera je napisao/la: Nije bas na temu kk bosne al nikad mi nije bila jasna furka ovih nasih igraca da igraju te nize spanske lige a na prste jedne ruke se mogu nabrojati igrači koji su uspjeli napraviti solidnu karijeru nakon sto odu u spaniju... zadnjih godina je aba pravi rasadnik talenta i redovno igraci iz nje prelaze u nba i euroligu.
Jesu domaca prvenstva u nasem regionu dosta bezveze al za njih bi i to iskustvo bilo dobro. Musa i nurkic recimo nisu poletili u spaniju i isplatilo im se.
Izvinjavam se za offtopic al znam da kobe prati mlađe uzraste pa me zanima njegovo mišljenje

Djelimicno se slazem s Nerminom, ali, po meni, ima stvari u kojima i on grijesi. Sto se tice stabilnosti, tu je definitivno u pravu i to je jedan od glavnih razloga zasto nasi idu tamo. Medjutim, ja mislim da njih vise ponese ta zelja da odu vani i da vecina njih smatra da samim transferom u recimo Barcelonu rjesavaju svoju egzistenciju. Takodjer, mnogi od njih sebe precjenjuju i preskacu stepenice, a znamo da to nisu radili ni Nurkic, ni Musa i vidimo dokle su dogurali. Na stranu njihov talenat, ali rad i predanost kosarci su kljucni u svemu. To su njih dvojica imali, a upitno je da li ovi ostali imaju. U njihovom uzrastu, individualni trening je neophodan i bez toga definitivno nema nista. Sulejmanovic i Karahodzic su mislili da Barca i Unicaja u CV-u automatski znaci da imaju zagarantovanih 20 minuta i Ciboni i Partizanu. Dokaz da se recimo Suljo precijenio je njegov transfer u Fuenlabradu (renomiran klub u acb ligi), koja je mnogo jaca od Cibone, a ni u njoj se nije uspio nametnuti. Epilog toga je da su ga ljudi odmah nakon mjesec dana posudili spanskom drugoligasu (da podsjetim, i prije 4 godine je igrao spansku drugu ligu, sto znaci da vec godinama stagnira). Igranje u Barceloni, Realu, Palenciji, Breoganu ti ne garantuju da ces napredovati. Prva dva kluba tek radi reda imaju omladinske pogone i njihov svaki stoti mladi igrac se probije u prvi tim, a druga dva kluba zele da opstanu u drugom rangu Spanije (ili eventualno da probaju uci u prvi rang) i nikom od njih nije u cilju da razvija mlade igrace (dovoljno je vidjeti rostere tih timova). Tu se rade klasicni treninzi za profesionalce i apsolutno niko nema u cilju da se posveti pojedincu i da od njega napravi dobrog seniorskog kosarkasa. Jednostavno su politike tih klubova takve.

Nas najveci problem je sto nemamo nijedan klub u aba ligi, koji bi pogurao te mlade kosarkase. U Srbiji ih ima 5-6 (racunajuci i aba2), s tim da Mega i FMP striktno rade na razvoju tih mladih momaka (jednostavno 'zive' od toga). Oni pokupe ono najbolje u drzavi i postepeno ih guraju u vatru, a s druge strane nemaju nikakav rezultatski imperativ i to im je svakako olaksavajuca okolnost. Zvezda i Partizan imaju imperativ pobjeda i tu se probiju samo oni koji su brutalno talentovani. Recimo, Aleksa Radanov prije 2-3 godine nije bio nista bolji od Gegica, ali on je sad prva petorka u FMP-u, a Ammar igra treci rang Njemacke. Isti slucaj je i sa Simanicem i Sikirasom, samo sto je Njegos u trecem rangu Spanije. Opet se vracam na individualni trening i na vaznost strucnosti trenera i ljudi koji rade s tim momcima. Bas prije nekoliko dana slusam Milojevica dok prica kako je individualno radio s Jokicem. Fascinantno je sve to, ali bez toga nema ni adekvatnog napretka. Ja garantujem da je klubovima u kojim igraju nasi mladi reprezentativci totalno nebitno kako se oni razvijaju i da li ce postati kalibar za reprezentaciju. Dakle, radni uslovi su bolji automatski kad ti odlucis da radis i individualno treniras, nebitno za koji klub igras (a, poznato je koliko kvalitetnih kosarkasa je poniklo na ovim prostorima). Zato bih ja na njihovom mjestu radije godinu-dvije igrao aba ligu za dzaba, nego stagnirao po Njemackoj ili Spaniji, jer to definitivno ima trajne posljedice. Upravo iz svih ovih razloga koje sam naveo, ja se potajno nadam da ce Bosna opet postati stabilan abaligas, jer nam je to neophodno i za reprezentaciju. Halalite i meni na off topicu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 27 mar 2018, 19:14

Nije off jer smo pricali sto mladi ne igraju u Bosni
Samo bi dodao na tvoje da kao sto si rekao izuzetno vazan individualni rad, a toga sem pobrojanog fmp-a i mege nema nigdje, npr. Suljo u ciboni nije napredovao niti milimetra
Skoro svi igraci koji igraju van njih placaju privatne trenere da individualno rade sa njima, a za to ti treba lova pa se opet vracamo na stabilnost
A da polete polete, suljo je imao ponude barce, unicaje, estudiantesa i oplimpije i izabrao je barcu jer je davals najvise, a navjerovatnije najbolje uslove za napredak bi dobio u estudiantesu ili olimpiji
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54352
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 28 mar 2018, 19:40

Sarajevski tim nije uspio pobjedom da završi sezonu u ABA ligi 2, a ekipa iz Cetinja na kraju je zasluženo stigla do trijumfa. Bosna je veoma dobro igrala u prvoj četvrtini nakon koje je vodila sa 27:26, no to je bilo sve u ovom meču.

U nastavku utakmice Lovćen je zaigrao mnogo bolje i na pauzu je otišao sa 12 poena prednosti (43:55). U nastavku su gosti održavali prednost i bilo je samo pitanje kojom razlikom će slaviti. Na kraju je meč završen rezultatom 100:85 u korist ekipe iz Cetinja.

Kod gostiju večeras najefikasniji bio je Albijanić koji je postigao čak 31 poen, dok je Laktović dodao 18. U ekipi Bosne istakao se Durak sa 20 poena.

Bosna takmičenje u ABA ligi završava na pretposljednjem 11. mjestu sa omjerom od šest pobjeda i 14 poraza. Lovćen je sedmi sa 11 pobjeda i osam poraza.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 31 mar 2018, 19:57

Rasture Igokeu, a onda njih Široki isto tako
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la sb1996 » 31 mar 2018, 21:48

Kako ste vi dobili Igokeu zaboga? Pa rastavili smo vas veceras lagano, a nervozom Amera je moglo i do varnica doc na terenu...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 31 mar 2018, 21:48

sb1996 je napisao/la:Kako ste vi dobili Igokeu zaboga? Pa rastavili smo vas veceras lagano, a nervozom Amera je moglo i do varnica doc na terenu...
Trice su presudile protiv Igosa
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Wandelanoite » 31 mar 2018, 23:03

Atif Durak, Aldin Djelmo, Haris Curevac, Adnan Arslanagic, Sandro Antunovic te veterani Bradford, Tuljkovic, Jazvin ko tu uspije napraviti ekipu skidam mu kapu.

Realno Bosna ima 4 igraca u rosteru.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la sb1996 » 31 mar 2018, 23:16

Wandelanoite je napisao/la:Atif Durak, Aldin Djelmo, Haris Curevac, Adnan Arslanagic, Sandro Antunovic te veterani Bradford, Tuljkovic, Jazvin ko tu uspije napraviti ekipu skidam mu kapu.

Realno Bosna ima 4 igraca u rosteru.

Atif igro ko neki specijalac na nasem crnom, ovaj mu 28 poena utrpo, 6 trojki

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 04 apr 2018, 21:22

Kakva skupina neznalica! Dva nova Amerikanca veze nemaju, a veliki Mujo Tuljkovic nije znao gdje udara. Knezevic, kao jedini koji je tokom cijele sezone koliko-toliko konstantan, kod novog trenera dobija minute na kapaljku. Bojim se da je i ABA2 u ovom trenutku samo san...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la High » 04 apr 2018, 22:33

Povedi nas, Harune!
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Wandelanoite » 04 apr 2018, 22:43

Ozbiljan remont igrackog kadra je potreban Bosni mozda i bolje sto nece u ABA 2.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

FoSte95
Postovi: 12646
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FoSte95 » 05 apr 2018, 13:59

po svemu sudeći zasada Kakanj i Zrinjski idu u ABA2 ligu
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.