KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

KK Bosna Royal

Post Postao/la AsharaK » 30 okt 2014, 16:19

Upravni odbor Košarkaškog saveza BiH donio je odluku da klub Bosna-Royal može nastupati u Ligi 13.Pismenim ugovorom je Bosni-Royal dato odobrenje za nastup u Ligi 13 nakon što su prethodno Bosna i Royal dogovorili fuziju. 

Bosna je svoje ime i grb prije nekoliko dana ustupila Royalu.
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
PEP
Postovi: 2160
Pridružen/a: 05 jul 2013, 15:27
Lokacija: Visak
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la PEP » 30 okt 2014, 16:24

AsharaK je napisao/la:Upravni odbor Košarkaškog saveza BiH donio je odluku da klub Bosna-Royal može nastupati u Ligi 13.Pismenim ugovorom je Bosni-Royal dato odobrenje za nastup u Ligi 13 nakon što su prethodno Bosna i Royal dogovorili fuziju. 

Bosna je svoje ime i grb prije nekoliko dana ustupila Royalu.

Za mene ova bosna ne postoji postoji samo KK Bosna i ona je umrla.
PEP GUARDIOLA ZLO I UNISTITELJ MOCNOG BAYERNA .

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la AsharaK » 30 okt 2014, 16:25

Za vecinu nas je tako. Ogromna tuga.
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Neutral » 30 okt 2014, 16:25

Da li se računaju sve titule koje su osvojene kao KK Bosna?

Zvezda je fuzionirala, no kako vidim sve titule su im ostale.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la samo_lijevo » 30 okt 2014, 16:47

I da li je ova odluka po vama ispravna?
Neki mogu da rade sta hoce,dok je na "manjim" da postuju pravila.Bas me zanima da li bi neki "provinciski" klub dobio dozvolu kao sto je ovaj novi klub.Kad bolje skontam i ja pisem gluposti,naravno da ne bi dobili.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Neutral » 30 okt 2014, 16:49

Naravno da nije ispravna, klub je treba početi od posljednje lige koja postoji u našoj državi.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la samo_lijevo » 30 okt 2014, 16:53

Mi cemo sami sebe unistiti.I onda se neko usudi pitati zasto se pojedini klubovi,osobe docekuju na noz u vecem dijelu ove drzave.E upravo zbog ovakvih stvari.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Neutral » 30 okt 2014, 17:12

Ne želim spominjati gradove, počet će priča o nekim izmišljenim kompleksima.

Svi su ravnopravni, samo su neki ravnopravniji, bilo i biće.

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Otelo » 30 okt 2014, 17:13

:puke:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la samo_lijevo » 30 okt 2014, 17:19

Neutral je napisao/la:Ne želim spominjati gradove, počet će priča o nekim izmišljenim kompleksima.

Svi su ravnopravni, samo su neki ravnopravniji, bilo i biće.
neka govori ko sta hoce,nemam namjeru stvarati nepotrebnu raspravu.Ja se necu raspravljati,napisao sam svoj stav koji je zasnovan na cinjenicama,to sto ce nekom smetati mene ne zanima.Mene samo cudi kako su na ovo pristali ljudi iz HB i RS-a,nekako je ovo odlicna prilika da naprave problem.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FaraonTM » 30 okt 2014, 17:47

:oops: :puke:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la admin » 30 okt 2014, 20:24

samo_lijevo je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Ne želim spominjati gradove, počet će priča o nekim izmišljenim kompleksima.

Svi su ravnopravni, samo su neki ravnopravniji, bilo i biće.
neka govori ko sta hoce,nemam namjeru stvarati nepotrebnu raspravu.Ja se necu raspravljati,napisao sam svoj stav koji je zasnovan na cinjenicama,to sto ce nekom smetati mene ne zanima.Mene samo cudi kako su na ovo pristali ljudi iz HB i RS-a,nekako je ovo odlicna prilika da naprave problem.
Oni iz saveza HB su dobili KK Posušje u nakaradnoj Ligi 13 zbog čega imamo ligu sa neparnim brojem učesnika, a u RS su dobili dozvolu da reprezentacija RS igra utakmice sa Srbijom. Možda i malo preskupa cijena igranja KK Royal. :roll:

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FaraonTM » 30 okt 2014, 20:26

admin je napisao/la:
samo_lijevo je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Ne želim spominjati gradove, počet će priča o nekim izmišljenim kompleksima.

Svi su ravnopravni, samo su neki ravnopravniji, bilo i biće.
neka govori ko sta hoce,nemam namjeru stvarati nepotrebnu raspravu.Ja se necu raspravljati,napisao sam svoj stav koji je zasnovan na cinjenicama,to sto ce nekom smetati mene ne zanima.Mene samo cudi kako su na ovo pristali ljudi iz HB i RS-a,nekako je ovo odlicna prilika da naprave problem.
Oni iz saveza HB su dobili KK Posušje u nakaradnoj Ligi 13 zbog čega imamo ligu sa neparnim brojem učesnika, a u RS su dobili dozvolu da reprezentacija RS igra utakmice sa Srbijom. Možda i malo preskupa cijena igranja KK Royal. :roll:
Joj komedije i države :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Otelo » 30 okt 2014, 20:28

Et, sad su dvije vjestacke tvorevine dobile sto su htjele. Vjerovatno ce ovaj klub imati vecu podrsku u Banja Luci nego u Sarajevu.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la hilmo » 30 okt 2014, 20:31

admin je napisao/la:
Oni iz saveza HB su dobili KK Posušje u nakaradnoj Ligi 13 zbog čega imamo ligu sa neparnim brojem učesnika, a u RS su dobili dozvolu da reprezentacija RS igra utakmice sa Srbijom. Možda i malo preskupa cijena igranja KK Royal. :roll:
A daj...
Pa ne mogu da vjerujem :facepalm: :facepalm: :facepalm: :puke:

Avatar
elninho_resTO
Postovi: 1605
Pridružen/a: 19 apr 2010, 20:16
Lokacija: sarajevo,BIH
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la elninho_resTO » 30 okt 2014, 21:33

.
"DON'T HATE THE PLAYER, HATE THE GAME"
"BEEN THERE WON THAT"

Walk on, walk ooon with hope in your heart and you'll never walk alone, YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la samo_lijevo » 30 okt 2014, 21:44

admin je napisao/la:
Oni iz saveza HB su dobili KK Posušje u nakaradnoj Ligi 13 zbog čega imamo ligu sa neparnim brojem učesnika, a u RS su dobili dozvolu da reprezentacija RS igra utakmice sa Srbijom. Možda i malo preskupa cijena igranja KK Royal. :roll:
hvala na toj informaciji,to nisam znao i bas me zanimalo zasto se ne oglasavaju.Sada su mi jasnije stvari oko ova dva saveza.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
ManijakUSA
Postovi: 73
Pridružen/a: 02 okt 2014, 23:26
Lokacija: Qubery
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la ManijakUSA » 30 okt 2014, 21:53

samo_lijevo je napisao/la:
admin je napisao/la:
Oni iz saveza HB su dobili KK Posušje u nakaradnoj Ligi 13 zbog čega imamo ligu sa neparnim brojem učesnika, a u RS su dobili dozvolu da reprezentacija RS igra utakmice sa Srbijom. Možda i malo preskupa cijena igranja KK Royal. :roll:
hvala na toj informaciji,to nisam znao i bas me zanimalo zasto se ne oglasavaju.Sada su mi jasnije stvari oko ova dva saveza.
Ma iskerneo ne vjerujem u to košarka je na niskom nivou totalno tako da nikog i ne zanima tko će igrati kad je poal lige jeva skupilo novac da krene u ovu sezonu. A nadam se da će ova lakrdija od "Royala" ispasti već u prvoj sezoni jedna je jedina Bosna :evil: :evil:
Ja sam rođen zbog plavih, ja umrjeću zbog njih

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 31 okt 2014, 09:29

A nije niko pomislio da je možda ovo po pravilima, po statutu. U suštini to je fuzija dva kluba i imaju pravo igrati rang koji žele. Tako je to svuda. Ista stvar je napravljena i u drugoj ligi. Play off se spojioi sa Igmanom i igraju rang više. U suštini je to Igman, ovi mu vjerovatno prodali mjesto. Možda su se i dali neki ustupci kao što kaže admin, ali kod nas uvijek raja gleda da je u svemu prvo prevara pa onda sve ostalo. Ako su dali da RS igra radi ove Bosne onda trebaju svi dati ostavke (mislim na bošnjačke članove upravnog odbora), osim Haruna naravno jer on nije uprava. SA druge strane ja ne znam što je ova uprava uopšte žurila da igra prvu ligu? Jel to sramota napraviti novi klub ao SLoboda što je uradila i krenuti od A2 lige. To je meni nepojmljivo, čemu forsiranje kad ćeš se svakako boriti za opstanak. Ili eto kad su se već spojili sa Royalom mogli su igrati A1 i konsolidovati se, dovesti mlade. Ovako mogu ispasti, što je veoma vjerovatno i onda opet gube isti broj godina kao da su krenuli od A2.

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Zip » 31 okt 2014, 11:00

Mislim da treba da znate da KK Royal od svog postojanja je usustini bila KK Bosna 2.. Royal je stvoren samo iz jednog razloga, a taj razlog je upravo ta fuzija i rjesavanje dugova Bosne..
Vi sto mislite da se ta fuzija desila preko noci, vjerujte da nije.. Planiralo se to i cekalo da Royal udje u rtang vise, da ne pocnu od najnizeg takmicenja..
Bosna je imala dvije mogucnosti, da napravi fuziju il da se skroz ugasi..
KK Bosna Royal, ili KK Bosna ASA BH Telecom, il kako su se godinama vec zvali ce isto funkcionisati.. Samo sto ce sada biti cistih racuna..

A ovo sto su uradili je potpuno legalno..
Sada kad bi bili pravi i posteni ljudi u upravi, mogla bi opet kosarka da zazivi u Sarajevu i da se ima jedan derbi gradski, Spars Bosnaroyal..

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.