KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 26 jul 2018, 22:40

Kobe Bryant je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Nisu zvanicno otkazali!!!
Zvanicno su istjerani jer nisu izmirili dugove prema ABA2!
Prevedeno Harun velicanstveni je pricao o ekipi sa puno mladih reprezentativaca (niko mu nije dosao) i nekoliko veterana, ali cim je kifla dobio sut kartu (pobogu ko je nama premijer bio) odmah se uhvatio noge, a da ni proslo sezonske dugove nije izmirio
Nisam advokat Haruna (I on je seljačana po nekim potezima) ali ti od mržnje ne vidis dobro.

Sad ispade Harun krivac :wtf:

Prijavio se da pokuša da povrati, mislio je da će Dino ostati premijer KS i onda lakse ide sve. Nema nista bez politike na nasim prostorima ako nije privatni klub.
Jos je imao neke javne kritike protiv KCUS i nema sanse sa bi imao podršku. Po meni se poštenije povući ako nemaš podrške (u njegovom slučaju političku) nego kao Bukva i sl zavlaljivati se u neralne kredite....
Harun i jeste jedan od glavnih krivaca, samo cesto citam da ja nekog mrzim
Da bi nekoga mrzio trebati stati do te osobe, meni su harun, kkonakovic, bukva, ... ogavni
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Kobe Bryant » 26 jul 2018, 23:32

@nerminh74 ma do mene teška je riječ mrziti, više ne podnosiš. Hajde drago mi je da tinje makar tu I Bukva treba ubaciti Nihada, Dinu, ustvari sve koji su pravili trošak a nisu donosili. Možda je 2 godine Dino bio na 0 ali kasnije je doslo na naplatu.

Meni je I drago i žao što je Harun otišao, to znači niko u KS ne stoji iza Bosne a drago mi je makar se još više ne brukamo sa polu igračima. Ili uložiti i biti makar kao Budućnost ili zalediti klub i biti amaterski klub dok se ne stvore uslovi....

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 27 jul 2018, 14:01

Realno, uz neka ne toliko velika sredstva se može restruktuirati škola košarke. Sav novac uložiti samo u to i tako nekoliko godina raditi i samo raditi, razvijati talente, a onda jbg ući u tal sa menadžerima, jer u današnjoj košarci ne postoji drugi način opstanka i egzistencije. Pravila igre su nažalost takva, ali to sve skupa ne mora da bude loše. Košarka na ovim prostorima ionako zamire i za deset godina će na nivou Evrope već biti potpuno elitizovana i treba se pomiriti sa činjenicom da nas na nekoj užoj evropskoj košarkaškoj mapi neće biti više nikada. Mali smo, nebitni i nikome ekonomski isplativ centar. Proizvodnja igrača za druge nam je jedina perspektiva, ali u okviru toga se ipak može dugročno napraviti zdrav projekat koji bi podrazumijevao i na nekom lokalnom nivou konkurentan prvi tim sastavljen od talenata sa svih strana. Tako dugoročno i možemo biti korisni, jer bi iz svega toga sigurno isplivao i pokoji reprezentativac....što opet u trenutnom odnosu stvari dođe kao ćorav posao...ali stvari se kad tad moraju promijeniti nabolje...Neće dovijeka FIBA moći udarati glavom u zid. ULEB jeste kancer za evropsku košarku, kada u vidu imamo nerazvijene zemlje, ali lopta je jednostavno u njihovim rukama i biće još jako dugo....

Prvi tim potpuno ugasiti dok se ne stvori zdrava podloga za njegovu ponovnu svrhu i konkurentnost na nivou malo većem od kantonalnog.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 27 jul 2018, 14:14

Problem je sto su u Sparsi daleko najbolji za mlade igrace i vecina ce ih se odluciti za Sparse u odnosi na Bosnu, jer ova Bosna samo nekadasnji sampion europe i nista vise dok u Sparsima imaju dosta bolji sansu za napredak i da dodju do prvog tima.

Medjutim ako bi se strpili 5-6+ godina moglo bi se nesto uraditi, a ne nakon jedne sezone napustiti sve i krenuti na sve ili nista, kao sto je sad bilo.

Sto se tice menadjerskih talova to je sad malo problem nije kao prije kad se imalo love pa se sa Miskom moglo dogovarati.
On sad ima Megu, kao i neke druge timove gdje moze slati svoje igrace koji izlaze iz povreda ili nakon lose sezone, tako da mu Bosna ne znaci nista.
Filipovic ima Igokeu gdje salje svoje igrace da malo udju u formu pa ih salje dalje
Wass je u Sparsima ( ili je bar prije bio ) tako da ni od njih nista
Jedino im ostaje PEPI sport, al i on je dosta blizi Hr timovima nego Bosni
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 27 jul 2018, 15:58

Kobe Bryant je napisao/la:@nerminh74 ma do mene teška je riječ mrziti, više ne podnosiš. Hajde drago mi je da tinje makar tu I Bukva treba ubaciti Nihada, Dinu, ustvari sve koji su pravili trošak a nisu donosili. Možda je 2 godine Dino bio na 0 ali kasnije je doslo na naplatu.

Meni je I drago i žao što je Harun otišao, to znači niko u KS ne stoji iza Bosne a drago mi je makar se još više ne brukamo sa polu igračima. Ili uložiti i biti makar kao Budućnost ili zalediti klub i biti amaterski klub dok se ne stvore uslovi....
naveo sam dinu, a nikada on nije bio na nuli i njegovo zavaljivanje u kredite kako bi isfinansirao polusezonu u ULEB cupu (kada je naredao americkih polovnjaka i habelsina) da bi ispalo da je izašao sa 0 je u stavri i gurnulo kola sa bosnom nizbrdi i iz čega se nikada nije izvukla
nikad mu dosta nas to nece halaliti
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 27 jul 2018, 16:39

Bassha je napisao/la:Problem je sto su u Sparsi daleko najbolji za mlade igrace i vecina ce ih se odluciti za Sparse u odnosi na Bosnu, jer ova Bosna samo nekadasnji sampion europe i nista vise dok u Sparsima imaju dosta bolji sansu za napredak i da dodju do prvog tima.

Medjutim ako bi se strpili 5-6+ godina moglo bi se nesto uraditi, a ne nakon jedne sezone napustiti sve i krenuti na sve ili nista, kao sto je sad bilo.

Sto se tice menadjerskih talova to je sad malo problem nije kao prije kad se imalo love pa se sa Miskom moglo dogovarati.
On sad ima Megu, kao i neke druge timove gdje moze slati svoje igrace koji izlaze iz povreda ili nakon lose sezone, tako da mu Bosna ne znaci nista.
Filipovic ima Igokeu gdje salje svoje igrace da malo udju u formu pa ih salje dalje
Wass je u Sparsima ( ili je bar prije bio ) tako da ni od njih nista
Jedino im ostaje PEPI sport, al i on je dosta blizi Hr timovima nego Bosni
Kad se dobro i kvalitetno radi, čudo se može za nekoliko godina napraviti. Mega i Igokea su svakako svjetlosnim godinama ispred nas...Sparsi također....ali uvijek postoje manje kvalitetni igrači za koje tamo recimo nema mjesta, a koji još uvijek posjeduju potencijal koji se da brusiti...od toga krenuti....godinu po godinu.......samo je pitanje gdje pronaći lovu....vjerujem da bi se našli sponzori, čak i donatori koji su voljni uložiti, jer je to, kako sam rekao sitan novac, ali ko će ulagati kad vidi ove zmijske otrove u i oko kluba..... Zato ga i treba ugasiti..... Pa pokušati ispočetka....sa zdravim temeljima...

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 27 jul 2018, 17:44

Prvo treba naci ljude koji zele, znaju da rade oko Bosne da duze vrijeme
Bolje da 5 godina budu u borbi za opstanak, a da za to vrijeme rijese finansije i da se pozabave mladjim kategorijama

Ovo sto se desava zadnjih par godina oko Bosne potencijalne sponzore jednostavno tjeda od kluba, nitko ne zeli bacati pare u vjetar
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la insegnante » 27 jul 2018, 18:56

Bosna je duzna oko 2 miliona igracima, 2013.godine Poreskoj upravi je bila duzna preko 600000 KM. Kome su onda, ako je ukupan dug 9 miliona, duzni jos 6 miliona???

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 27 jul 2018, 22:43

dnalydal je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Problem je sto su u Sparsi daleko najbolji za mlade igrace i vecina ce ih se odluciti za Sparse u odnosi na Bosnu, jer ova Bosna samo nekadasnji sampion europe i nista vise dok u Sparsima imaju dosta bolji sansu za napredak i da dodju do prvog tima.

Medjutim ako bi se strpili 5-6+ godina moglo bi se nesto uraditi, a ne nakon jedne sezone napustiti sve i krenuti na sve ili nista, kao sto je sad bilo.

Sto se tice menadjerskih talova to je sad malo problem nije kao prije kad se imalo love pa se sa Miskom moglo dogovarati.
On sad ima Megu, kao i neke druge timove gdje moze slati svoje igrace koji izlaze iz povreda ili nakon lose sezone, tako da mu Bosna ne znaci nista.
Filipovic ima Igokeu gdje salje svoje igrace da malo udju u formu pa ih salje dalje
Wass je u Sparsima ( ili je bar prije bio ) tako da ni od njih nista
Jedino im ostaje PEPI sport, al i on je dosta blizi Hr timovima nego Bosni
Kad se dobro i kvalitetno radi, čudo se može za nekoliko godina napraviti. Mega i Igokea su svakako svjetlosnim godinama ispred nas...Sparsi također....ali uvijek postoje manje kvalitetni igrači za koje tamo recimo nema mjesta, a koji još uvijek posjeduju potencijal koji se da brusiti...od toga krenuti....godinu po godinu.......samo je pitanje gdje pronaći lovu....vjerujem da bi se našli sponzori, čak i donatori koji su voljni uložiti, jer je to, kako sam rekao sitan novac, ali ko će ulagati kad vidi ove zmijske otrove u i oko kluba..... Zato ga i treba ugasiti..... Pa pokušati ispočetka....sa zdravim temeljima...
Trenutno je Bosna tek neka četvrta ili peta opcija za mladog igrača, poslije Sparsa, Koša, Gena, a možda i Burcha.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 28 jul 2018, 00:21

Situacija je katastrofa, prevaranati veliki, razočarenje do sada najveće u karijeri ali dobro na greškama se uči. Sve je krenulo od Damira Krupalije a Harun Mahmutović nas je dotukao. Mene je Harun lično prevario zato što sam imao dogvor s njim, na pola sezone nije mi dao da idem obećao da će ispuniti obavaze, ali ja sam budala što vjerujem ljudima. Zdravlje sam narušio radi Bosne. Mi igrači smo ginuli i odveli klub u ABA 2 ligu, tuga šta drugo reći! Ljudi koji su vrijedi spomena u Bosni su Stjepan Boško Grubnić, Gorac Perc, Aleksandar Damjanović, Emir Bukva i Amer Salihagić”, izjavio je Knežević.

:crazy: :crazy:

Harune :tokralju: :tokralju:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la lumani » 28 jul 2018, 08:23

Bassha je napisao/la:
Situacija je katastrofa, prevaranati veliki, razočarenje do sada najveće u karijeri ali dobro na greškama se uči. Sve je krenulo od Damira Krupalije a Harun Mahmutović nas je dotukao. Mene je Harun lično prevario zato što sam imao dogvor s njim, na pola sezone nije mi dao da idem obećao da će ispuniti obavaze, ali ja sam budala što vjerujem ljudima. Zdravlje sam narušio radi Bosne. Mi igrači smo ginuli i odveli klub u ABA 2 ligu, tuga šta drugo reći! Ljudi koji su vrijedi spomena u Bosni su Stjepan Boško Grubnić, Gorac Perc, Aleksandar Damjanović, Emir Bukva i Amer Salihagić”, izjavio je Knežević.



:crazy: :crazy:

Harune :tokralju: :tokralju:

To je taj Harun na kojeg su drkali ovdje balavci koji ga ne poznaju... Lopov bio i ostao.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 28 jul 2018, 09:39

Bassha je napisao/la:
Situacija je katastrofa, prevaranati veliki, razočarenje do sada najveće u karijeri ali dobro na greškama se uči. Sve je krenulo od Damira Krupalije a Harun Mahmutović nas je dotukao. Mene je Harun lično prevario zato što sam imao dogvor s njim, na pola sezone nije mi dao da idem obećao da će ispuniti obavaze, ali ja sam budala što vjerujem ljudima. Zdravlje sam narušio radi Bosne. Mi igrači smo ginuli i odveli klub u ABA 2 ligu, tuga šta drugo reći! Ljudi koji su vrijedi spomena u Bosni su Stjepan Boško Grubnić, Gorac Perc, Aleksandar Damjanović, Emir Bukva i Amer Salihagić”, izjavio je Knežević.

:crazy: :crazy:

Harune :tokralju: :tokralju:
Kobe ispade li da sam ja u pravu, bez obzira sta mislim o doticnom :?: :!:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 29 jul 2018, 15:03

kovacic je napisao/la:
dnalydal je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Problem je sto su u Sparsi daleko najbolji za mlade igrace i vecina ce ih se odluciti za Sparse u odnosi na Bosnu, jer ova Bosna samo nekadasnji sampion europe i nista vise dok u Sparsima imaju dosta bolji sansu za napredak i da dodju do prvog tima.

Medjutim ako bi se strpili 5-6+ godina moglo bi se nesto uraditi, a ne nakon jedne sezone napustiti sve i krenuti na sve ili nista, kao sto je sad bilo.

Sto se tice menadjerskih talova to je sad malo problem nije kao prije kad se imalo love pa se sa Miskom moglo dogovarati.
On sad ima Megu, kao i neke druge timove gdje moze slati svoje igrace koji izlaze iz povreda ili nakon lose sezone, tako da mu Bosna ne znaci nista.
Filipovic ima Igokeu gdje salje svoje igrace da malo udju u formu pa ih salje dalje
Wass je u Sparsima ( ili je bar prije bio ) tako da ni od njih nista
Jedino im ostaje PEPI sport, al i on je dosta blizi Hr timovima nego Bosni
Kad se dobro i kvalitetno radi, čudo se može za nekoliko godina napraviti. Mega i Igokea su svakako svjetlosnim godinama ispred nas...Sparsi također....ali uvijek postoje manje kvalitetni igrači za koje tamo recimo nema mjesta, a koji još uvijek posjeduju potencijal koji se da brusiti...od toga krenuti....godinu po godinu.......samo je pitanje gdje pronaći lovu....vjerujem da bi se našli sponzori, čak i donatori koji su voljni uložiti, jer je to, kako sam rekao sitan novac, ali ko će ulagati kad vidi ove zmijske otrove u i oko kluba..... Zato ga i treba ugasiti..... Pa pokušati ispočetka....sa zdravim temeljima...
Trenutno je Bosna tek neka četvrta ili peta opcija za mladog igrača, poslije Sparsa, Koša, Gena, a možda i Burcha.
Ako je tako, onda početi od toga da si peta opcija....što samo po sebi opet nije toliko loše...za pet godina možeš narasti da budeš druga, treća opcija, a ako se kvalitetno radi, kratak je put, pogotovo u omladinskoj košarci, da pobijediš te što su kao fol iznad tebe......a talenata, hvala bogu, uvijek ima za otkriti po obroncima naših planina....

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15653
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 29 jul 2018, 17:08

IZDRZI BOSNO

Avatar
GoskGabela
Postovi: 546
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la GoskGabela » 29 jul 2018, 17:30

svrakino1921 je napisao/la:IZDRZI BOSNO
Ovo je KK Royal
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 30 jul 2018, 08:09

Ova KK Bosna je ugusena od strane konakovica i bukve i sada je zombi koji hoda i jede sve koji mu se priblizi
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 30 jul 2018, 16:33

dnalydal je napisao/la:
Ako je tako, onda početi od toga da si peta opcija....što samo po sebi opet nije toliko loše...za pet godina možeš narasti da budeš druga, treća opcija, a ako se kvalitetno radi, kratak je put, pogotovo u omladinskoj košarci, da pobijediš te što su kao fol iznad tebe......a talenata, hvala bogu, uvijek ima za otkriti po obroncima naših planina....
Naravno, ali za klub koji nema ni stalne trenere u omladinskim kategorijama već Baša uskače svako malo kad nekoga otjeraju, teško je očekivati da imaju dobre i posvećene skaute, a kamoli neki rezultat. :damn:

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la insegnante » 30 jul 2018, 21:58

Ma uzas, tolike godine su prosle bez ijednog pehara, ni kupa ni prvenstva. Prosle godine odustali od kupa, ove godine od 2.ABA lige, gledas godinama igokeu kako dominira, kako igra ABA ligu, sad ces gledati zrinjski i spars, Bosne nigdje. Tuga, sta drugo reci. Nek' su se pojedinci oparili i sada fino uzivaju...

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 31 jul 2018, 08:59

insegnante je napisao/la:Ma uzas, tolike godine su prosle bez ijednog pehara, ni kupa ni prvenstva. Prosle godine odustali od kupa, ove godine od 2.ABA lige, gledas godinama igokeu kako dominira, kako igra ABA ligu, sad ces gledati zrinjski i spars, Bosne nigdje. Tuga, sta drugo reci. Nek' su se pojedinci oparili i sada fino uzivaju...
Nismo im odustali, nego smo izbačeni....da to bude svima jasno..... Ne nasjedajte da medijsko šminkanje....

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 31 jul 2018, 09:02

kovacic je napisao/la:
dnalydal je napisao/la:
Ako je tako, onda početi od toga da si peta opcija....što samo po sebi opet nije toliko loše...za pet godina možeš narasti da budeš druga, treća opcija, a ako se kvalitetno radi, kratak je put, pogotovo u omladinskoj košarci, da pobijediš te što su kao fol iznad tebe......a talenata, hvala bogu, uvijek ima za otkriti po obroncima naših planina....
Naravno, ali za klub koji nema ni stalne trenere u omladinskim kategorijama već Baša uskače svako malo kad nekoga otjeraju, teško je očekivati da imaju dobre i posvećene skaute, a kamoli neki rezultat. :damn:
E pa zato i kažem....ugasiti prvi tim i sav eventualni novac uložiti u stvaranje dobrog tima stručnjaka i skauta i onda godinu po godinu... Tek kad se uspostave temelji, kada se pojavi određen kvalitet, e tek onda aktivirati prvi tim i krenuti od najniže lige.... ili tako ili nikako....jer insistiranjem da živi, nešto što je davno umrlo, samo mu eto nisu rekli, neće se dugoročno posići ništa vrijedno truda.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.