KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15702
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 15 sep 2018, 19:00

NE DAJ SE BOSNO

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 25 sep 2018, 08:47

Amar Barukčija potpisao za Bosnu
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Drape » 27 sep 2018, 17:15

Harun Mahmutović je najavio turnir i zahvalio se ekipama koje su došle i podržale memorijal koji čuva sjećanje na legendarnog bh. košarkaša.

“Turnir Mirza Delibašić organizujemo u čast legende bh. sporta i velikog čovjeka. Odmah da kažem da Mirza zaslužuje turnir u Sarajevu kakav se desio onaj u Zadru prije nekoliko dana, sa velikanima Evrope. Mi smo ovaj turnir napravili u kapacitetu koji trenutno posjedujemo”, rekao je predsjednik Upravnog odbora KK Bosna Royal.

“Nije me sramota što će biti ove ekipe i što će odati počast i sjećanje na Mirzu. Prije svega, hvala ekipama Studenta, Kaknja i Vogošće što će sudjelovati. Mirza treba da dobije i svoju ulicu i puno više, nadam se da će svi to svakako shvatiti nekad. Turnir kreće 29. septembra. Možda je skromno, ali nećemo dozvoliti da se prekine tradicija održavanja ovog turnira”, dodao je Mahmutović.
Rekao sam Mahmutoviću da radi šta želi, a ja se neću ni pojavljivati ni dijeliti trofeje, kaže mlađi sin naše legende uoči turnira koji je srozan na najniže grane.

Da nije bilo objava pojedinih klubova (ne i organizatora) da su dobili poziv za učešće, malo ko bi uopće znao da će 29. i 30. septembra u Sarajevu biti igran Memorijalni turnir “Mirza Delibašić”.

Razlog takvoj tajnovitosti, koja je “razbijena” tek ovih dana, možda je upravo sastav učesnika turnira (Kakanj, Vogošća, Student Mostar i ekipa organizatora Bosna-Royala), koji, uz uvažavanje ovih ekipa, nije dostojan Kinđetovog lika i djela.

Kinđetov mlađi sin Danko, komentirajući predstojeći turnir, rekao nam je da “ako je već KK Bosna potonuo, nije moralno vući i Kinđeta u provaliju”.

Avatar
Oikamid
Postovi: 3200
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Oikamid » 27 sep 2018, 20:14

Danko je svakako jedan od razloga zašto je sve propadalo. I njemu slični dakako, "veličine" koje su morale igrati još od kadeta. :)

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la JHam » 28 sep 2018, 09:05

Zna li se bar ko ce sve igrati ovu sezonu? :damn:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Drape » 28 sep 2018, 09:17

JHam je napisao/la:Zna li se bar ko ce sve igrati ovu sezonu? :damn:
Durak novi kapiten. "Bavčić" je možda greška u pisanju, vjerovatnije da se radi o Bačviću(1999.) iz Koša.
“Od lanjske ekipe tu su Durak, Antunović i Kosovac. Sad su pridodati Aladin, Cikotić, Bavčić, Barukčija, Ovčina… Tu je još nekoliko mladih igrača. Trebamo pokriti još neke pozicije, ali ja sam zadovoljan i sa trenutnim kadrom. Ambicija je očuvanje prvoligaškog statusa, jer nemamo iskustvo da bi se borili za veće domete. Rekao sam već da su tu igrači iz zlatne kadetske reprezentacije, ali im treba seniorskog iskustva. Uz dobru količinu rada vjerujem da ćemo doći na željeni nivo. Ostale ekipe su se ranije zaokružile, počevši od Slobode, Zrinjskog… Ali, mi ćemo pokušati da svima pariramo”, rekao je trener Bosne.

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la JHam » 28 sep 2018, 13:32

Koji Ovcina? Je li i on neki mladji?(nadam se xD)

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 28 sep 2018, 14:32

S ovim sastavom bi i pretposljednje mjesto bilo senzacija...

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 28 sep 2018, 14:34

JHam je napisao/la:Koji Ovcina? Je li i on neki mladji?(nadam se xD)
Vjerovatno Timur Ovcina iz Kos-a
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 28 sep 2018, 14:52

Da, zlatna kadetska generacija, a to su ustvari momci koji nisu imali ni 5 ppg u dzepu. Definitivno ce biti kanta za nabijanje, ukoliko se ne dovede nekoliko kvalitetnijih i iskusnijih kosarkasa.

Btw, meni nije jasno sta Harun tu jos uvijek radi. Zar on nije dao ostavku?!
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Drape » 28 sep 2018, 16:13

Harun je "u ostavci" kao što su i u Savezu neki tako duži period.

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la JHam » 28 sep 2018, 16:45

Vjerovatno nema ko da prihvati tu ostavku, mozda su na godisnjem xD

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Drape » 30 sep 2018, 04:31

slika

Poraz od Vogošće u polufinalu, samo me iznenadilo da je najefikasniji za Bosnu bio Pilavdžić sa 26 poena. Nisam ni znao da je u klubu, da nije proba u pitanju? Taj momak je imao toliko problema sa povredama i već nekoliko operacija da sam ja mislio da će se ostaviti igranja košarke. Ako ukucate u google: "Mirsad Pilavdžić povreda" pronaći ćete članke iz 2011., 2013., 2016...Svaka mu čast ako nakon svega ustraje i izraste u barem solidnog igrača za našu ligu, sa 22 godine još uvijek je relativno mlad.

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 30 sep 2018, 11:04

Vjerovatno ne može da hoda pa zato i jeste kod nas. U protivnom bi ga uzela srebrenička Gradina :D

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 04 okt 2018, 01:32

Dani i mjeseci prolaze, a iz Bosna-Royala niko se ne oglašava o onim glavnim pitanjima.

Ako zanemarimo istupe vezane za 14. memorijalni turnir “Mirza Delibašić”, još niko u javnosti nije objasnio koliki su i kako nastali dugovi (nezvanično se spominje cifra od 400.000 maraka), zašto je dozvoljeno rasulo u igračkom kadru, jer je otišao praktično kompletan tim iz prošle sezone.

Podnijeli ostavke

Posebna priča je blamaža u Drugoj ABA ligi, jer je zbog 5.000 eura dugovanja (barem je tako u pismu ABA ligi pisao predsjednik u ostavci Harun Mahmutović) Bosni uskraćen izlazak na regionalnu scenu.

U šta je potrošeno ljeto, šta je učinjeno da se igra ABA liga, očuva igrački kadar i, na koncu, imenuje novi Upravni odbor nakon što je većina članova ovog tijela, navodno, podnijela ostavke?



Jedan od rijetkih koji je spreman pričati o stanju u KK Bosna jeste Sead Krupalija. Jedno je vrijeme Krupalija bio predsjednik KK Royal, odnosno Bosna-Royala, no tu je u decembru 2017. poziciju preuzeo Mahmutović, mada Krupalija nikad nije zvanično obaviješten da je razriješen dužnosti.

Nadzorni odbor

Kruže “glasine” da je smijenjen i sa dužnosti člana UO KK Bosna.

- O tome nisam dobio nikakvo pismeno obavještenje, a koliko sam upoznat, i famozne ostavke su nedostupne tijelima koja bi trebala da zakažu sjednicu Skupštine KK Bosna, jer je, navodno, većina članova Upravnog odbora podnijela ostavke.



Jedino sa sigurnošću mogu reći da sam član Inicijativnog odbora za spas kluba kojim se trenutno upravlja kao da je nečije privatno vlasništvo, a ne Udruženje građana - kaže Krupalija.

Još prije nekoliko mjeseci Krupalija je zatražio da javnosti budu objavljeni podaci o poslovanju kluba, no oni ni njemu nisu prezentirani.

Dodaje da nije jedini, jer su zapisnici sa sjednica KK Bosna, odluke o smjenama i ostavkama i imenovanjima nedostupne klupskim tijelima, kao što su Skupština ili Nadzorni odbor. Zašto je to tako, Krupalija ne želi nagađati.

- Ne znam šta je u pitanju, ali svakako da se Skupštini kluba moraju prezentirati svi finansijski podaci, kao i razlozi za trenutnu situaciju - rekao je Krupalija.

Raskid s Royalom?

Jedan od mogućih razloga za “igru s ostavkama” jesu nagovještaji da bi se na sjednici Skupštine mogao naći prijedlog o raskidu saradnje s Royalom i ponovni početak KK Bosna od nule, odnosno najnižeg ranga, s novim ljudima i novim klubom.

Rukovodstvu Royala, naravno, to ne odgovara, jer bi izgubili Bosnin brend, a ostala bi im dugovanja. Sad je dilema je li dug nastao zato što je Royal bio oruđe u rukama Bosne ili je, pak, Royal koristio samo Bosnin brend, a odluke donosio daleko od Bosninih zvaničnih tijela.

Dva poraza na turniru

Dva poraza na Memorijalu “Mirza Delibašić” (Student Mostar, Vogošća) jasan je pokazatelj u kakvom je stanju igrački kadar KK Bosna-Royal
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15702
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 04 okt 2018, 21:52

IZDRZI GIGANTU

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la insegnante » 06 okt 2018, 09:52

svrakino1921 je napisao/la:IZDRZI GIGANTU
:clap: :clap: :clap:

Izdrzace Bosna, DEVET miliona duga su nabili Bosni, a sebe oparili. Cuj zbog 5000 Eura izbaceni iz 2ABA lige??? Zna li neko koja je prva domaca, ima li raspored za sezonu?

Avatar
miky_hz
Postovi: 23019
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la miky_hz » 11 okt 2018, 19:28

Vratio se Emir Zimic,dolaze i tri Amerikanca dva su vec stigla,treci treba da se pojavi tek ovaj treci je bio prijavljen na ovogodisnji draft NBA lige.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 11 okt 2018, 19:31

miky_hz je napisao/la:Vratio se Emir Zimic,dolaze i tri Amerikanca dva su vec stigla,treci treba da se pojavi tek ovaj treci je bio prijavljen na ovogodisnji draft NBA lige.
Ima li ikakve nade za nas?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Drape » 12 okt 2018, 01:02

U odnosu na ekipu Studenata koja je nastupila na nedavno održanom Memorijalnom turniru “Mirza Delibašić”, gdje su veći dio tima činili igrači iz juniorske kategorije, sarajevskom klubu bit će priključena još četiri košarkaša.

Bosnine navijače zasigurno će obradovati vijest da je jedan od njih povratnik u dres bivšeg evropskog prvaka, Emir Zimić. Iskusni centar (32 godine) već je odradio nekoliko treninga sa ekipom, a nastupit će u subotu u susretu 1. kola Prvenstva BiH, protiv Slobode u Tuzli.

Prošle sezone nosio je dres Ohrida i nastupao u ABA 2 ligi. Nakon prvih sedam sezona u Bosni, bogatu karijeru je začinio igrajući u Grčkoj, Slovačkoj, Kosovu, Sloveniji…

To nije sve, jer Bosna Royal će osnažiti roster i sa tri američka košarkaša. Sa Durakom, Pilavdžićem i ostalim mladićima uveliko treniraju Michael Mallory i Julio Guity.

Mallory (24 godine) je imao dvije kratke epizode u Zrinjskom i Blokotehni (Makedonija), ali povreda ga je spriječila da sakupi više mečeva na evropskom tlu, nakon nastupa u NCAA diviziji 2 (South Connecticut). Igra na poziciji playmakera.

Guity (23 godine) je također nastupao u NCAA diviziji 2, za univerzitet Montevallo. Može igrati na poziciji centra i visokog krila.

Najveće pojačanje tek treba doći, košarkaš koji se odaziva na ime Leland King. Očekuje se da večeras doputuje u Sarajevo, a riječ je o krilu izuzetnih napadačkih kvaliteta (prosječno 15,5 poena u NCAA diviziji 1, kao član UC Santa Barbara). Bio je prijavljen za ovogodišnji NBA draft, ali nije izabran.

Novosti ima i u rubrici odlazaka, Bosnu Royal napustio je Sandro Antunović, koji karijeru nastavlja u Njemačkoj.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.