Ženska liga BiH u košarci

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Steph » 14 feb 2017, 10:39

Mah, takmičenje bez ikakve svrhe :mrgreen:

Play off noć prije te tekme od 70 razlike igrao WABA ligu :urnebes:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Admir_Sa » 30 apr 2017, 20:48

Lose ovo danas finale kupa iako je neizvjesno bilo. More izgubljenih lopti i loshih odbrana. Umalo celik sa dvije raspolozene igracice da dobije
nema potpisa

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la kovacic » 11 maj 2017, 10:39

U finalu iste ekipe kao u finalu kupa, jedinstvena prilika za duplu krunu Play Offa i iskup nakon očajne partije u finalu kupa koju su dobili na mišiće, trebalo je biti bar 20 razlike u Skenderiji. Prognoziram 2-1 za PO.
PS: Sjajan posao su napravile Delićke, transfer u prvaka WABE gdje će se sasvim sigurno još brže razvijati, nedostajat će ekipi, ali oni toliko dobro i opsežno rade scouting da će naći neke nove talente :tokralju:
Dobra sezona je iza njih, plasman u top 8 regionalne lige gdje im je kao i općenito u takmičenju nedostajalo iskustva i svakako snage, teško je očekivati F4 kad ti najstarija igračica ima 21 godinu. :mrgreen:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 12 maj 2017, 13:19

kovacic je napisao/la:U finalu iste ekipe kao u finalu kupa, jedinstvena prilika za duplu krunu Play Offa i iskup nakon očajne partije u finalu kupa koju su dobili na mišiće, trebalo je biti bar 20 razlike u Skenderiji. Prognoziram 2-1 za PO.
PS: Sjajan posao su napravile Delićke, transfer u prvaka WABE gdje će se sasvim sigurno još brže razvijati, nedostajat će ekipi, ali oni toliko dobro i opsežno rade scouting da će naći neke nove talente :tokralju:
Dobra sezona je iza njih, plasman u top 8 regionalne lige gdje im je kao i općenito u takmičenju nedostajalo iskustva i svakako snage, teško je očekivati F4 kad ti najstarija igračica ima 21 godinu. :mrgreen:
Potpisali su Gabrielu Viskovic i još jednu mladu reprezentativku.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Steph » 12 maj 2017, 14:37

Ma davno je došla Gabriela, pa se valjda vratila, pa ponovo došla... Nema tu vala nekog skautinga, nego se samo pokupe najbolje mlade u jedan klub, a konkurencija nije čemu.

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la kovacic » 12 maj 2017, 20:23

Bar imaš tri kakva-takva kluba i ne bi nerealno bilo da imamo dva predstavnika u WABA ligi jer se nikada nismo obrukali, čak naprotiv. :bih:
Tajna uspjeha Play Offa je što detaljno analiziraju igru protivnika i statistiku nakon svake četvrtine, statistiku na treningu, prijateljskim utakmicama, pravilnu ishranu, nije lako bilo svrgnuti Čelik sa vrha (zaslužena titula, bez obzira na sva dešavanja prošle godine, Čelik je sam sebi kriv, a i dobili smo novi solidan klub u Banovićima :) )

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Admir_Sa » 27 nov 2017, 15:14

Zanimljive vijesti stizu iz zenske bh kosarke...lojo&mara :)
nema potpisa

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la badblueboylivno » 27 nov 2017, 20:34

Imaš li tablicu ženske lige? Nevjerojatno mi je da je savez radio novi sajt, a nigdje nema tablica - u popisu klubova su još klubovi od tko zna koje sezone :rol: :urnebes: kalendar je još onaj za prošlu sezonu :rol:
Hayley <3

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la kovacic » 28 nov 2017, 10:34

badblueboylivno je napisao/la:Imaš li tablicu ženske lige? Nevjerojatno mi je da je savez radio novi sajt, a nigdje nema tablica - u popisu klubova su još klubovi od tko zna koje sezone :rol: :urnebes: kalendar je još onaj za prošlu sezonu :rol:
Ima, kao i za muškarce ona tabela koja se generiše automatski statistikom, s tim da ima nekih utakmica gdje nije odabrana opcija za finaliziranje meča pa nisu upisane, ali to je to uglavnom: http://site.fibaorganizer.com/bihfed/league/34127/
Što se Džombete tiče, teško da je Play OFF kriv, ona je igrala i protiv Banovića, sada je uredno registrovana i u WABA. Ali nikad se ne zna, mada je malo bezveze kad izgubiš 60 razlike od nekoga tražiti neke razloge da mu napakostiš. :puke:
Ali ako je Mara u pravu, onda je to ozbiljan propust saveza, pitanje je da li je Jedinstvo htjelo izdvojiti onih 1000KM za taksu.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la LjumanM95 » 11 mar 2018, 20:16

Prvi osvojeni Kup za Banoviće i to sasvim zasluženo! Došlo je sve na naplatu, sad po duplu. Iako istini za volju, Play-off se i sa ovako limitiranim sastavom pokazao kao tvrd i umalo smo opet mogli začokirati.

Bravo cure, historijska utakmica za ŽKK Banovići.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la kovacic » 14 mar 2018, 18:57

LjumanM95 je napisao/la:Prvi osvojeni Kup za Banoviće i to sasvim zasluženo! Došlo je sve na naplatu, sad po duplu. Iako istini za volju, Play-off se i sa ovako limitiranim sastavom pokazao kao tvrd i umalo smo opet mogli začokirati.

Bravo cure, historijska utakmica za ŽKK Banovići.
Šteta što Banovići ne igraju WABA, bili bi konkurentni. Da se 20% više ulaže u žensku košarku imali bismo redovno ekipu na F4 WABA, ovako se plasiraju među 8 najboljih često, ali više ipak ne mogu kad gube igračice na veće ponude iz CG i Slovenije. :cry:
Isto tako mi nije jasno zašto nemamo predstavnika barem u ženskom Eurokupu gdje su i Play Off i Banovići jači od barem pola učesnika.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la LjumanM95 » 14 mar 2018, 20:03

kovacic je napisao/la:
LjumanM95 je napisao/la:Prvi osvojeni Kup za Banoviće i to sasvim zasluženo! Došlo je sve na naplatu, sad po duplu. Iako istini za volju, Play-off se i sa ovako limitiranim sastavom pokazao kao tvrd i umalo smo opet mogli začokirati.

Bravo cure, historijska utakmica za ŽKK Banovići.
Šteta što Banovići ne igraju WABA, bili bi konkurentni. Da se 20% više ulaže u žensku košarku imali bismo redovno ekipu na F4 WABA, ovako se plasiraju među 8 najboljih često, ali više ipak ne mogu kad gube igračice na veće ponude iz CG i Slovenije. :cry:
Isto tako mi nije jasno zašto nemamo predstavnika barem u ženskom Eurokupu gdje su i Play Off i Banovići jači od barem pola učesnika.
Ako osvojimo ligu, nadam se da ćemo slijedeće sezone zaigrati, bila bi to ogromna stvar za nas. Koliko sam upratio, većinu uslova ispunjavamo, a bilo bi potrebno izvršiti korekcije na parketu i koševima.

Inače, Play Off je ove sezone mnogo lošiji, imaju dvije kvalitetne igračice i to je to, teško da bi bili konkurentni u WABA ligi.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la kovacic » 15 mar 2018, 17:13

Pa dobro solidno su odradili ove godine, deveto mjesto na kraju, dosta je bilo oscilacija, otišle Delićke, pa onda i Džebo, došla Džombeta i otišla. Na kraju krajeva uvijek se nešto složi kad apetiti porastu, sad je kod njih smjena generacija.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.