Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

Avatar
miky_hz
Postovi: 23102
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la miky_hz » 16 nov 2018, 20:23

harden je napisao/la:Eo uzeo sam danas, jest ukusan nea sta, samo sto ovdje ima 50g secera a ne proteina :mrgreen:

Nutritivna vrijednost
Pazite da vas ne zbuni količina od 23 grama šećera na tablici nutritivnih vrijednosti, radi se o mliječnom šećeru, poznatijem kao i laktozi. Samo na ovom proizvodu stoji da je bez laktoze, što će odlično odgovarati onima koji imaju intoleranciju. U mlijeko je dodan enzim laktaza koji laktozu rascijepa na glukozu i galaktozu. Ovo nisu dodani šećeri kao što je slučaj kod mnogih fitnes proizvoda


Prava je ovo stvar bez dileme,Dukat npr ima fruktozni sirup u sebi :? ,Megle ima cisti secer u sebi 25 grama cini mi se itd itd. Za ovu lovu ovo je top realno sto se moze uzeti .
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la VelaHavle » 16 nov 2018, 21:03

xaviesta je napisao/la:Misliš koliko puta dnevno?
Sve ovisi od ishrane, ako dovoljno jedeš ne moraš nikako a i da uzimaš 3 puta dnevno whey a mjerica sadrži 20 gr proteina opet je to samo 1/3 od ukupnog dnevnog unosa za osobu od 80 kila.
Znači na svaku kilu 2,2 grama proteina.
Ugljikohidrata ti treba još više, nekih 350 grama dnevno pa izracunaj, koliko uneses kroz hranu i koliko ti fali.
Znači samo hrana, a whey i gaineri kao pomoc.
Ma jes, koliko puta dnevno. Ujutro poslije dorucka i poslije treninga?
Aljegri, out!

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 16 nov 2018, 21:35

Kakvo je vaše mišljenje o kreatinu? Msm ne planiram ga početi uzimati u skorije vrijeme ali sam počeo malo čitati o njemu :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 16 nov 2018, 22:23

Zar nismo prerasli price da je kreatin stetan?

Mislim sve najbolje. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la xaviesta » 17 nov 2018, 02:16

VelaHavle je napisao/la: Ma jes, koliko puta dnevno. Ujutro poslije dorucka i poslije treninga?
Ma mozes dnevno koliko hoces, nije višak. Mada 2x je mjera ostalo kroz hranu i to je to. Poslije treninga i nekad između obroka.

@FoSte95
Kreatin je za mene nešto ponajbolje što možeš uzimati. Ne treba ga uzimati kad tek kreneš za dizanjem jer tada ti tijelo reaguje fantasticno na sve. Nakon određenog vremena kad osjetiš da stagniraš onda slobodno udri po kreatinu.

Kažu da ne djeluje na svakog isto, ja imam srecu da mi super djeluje i kada bi morao birati samo jedan supliment to i bio kreatin.
Don't hate what you don't understand.

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 17 nov 2018, 06:25

Odlično, odlično to volim da čujem :mrgreen:

Znam to da nije štetan ( čim ga i ovako u organizmu ima samo u malim količinama :D ) ali mislim na to kakve rezultate imas s njim. Znaci dobro sam planirao nekad tamo jan/februar početi sa njim, taman da nabijem jos malo miški pred proljeće :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Dena94 » 19 nov 2018, 19:47

FoSte95 je napisao/la:Odlično, odlično to volim da čujem :mrgreen:

Znam to da nije štetan ( čim ga i ovako u organizmu ima samo u malim količinama :D ) ali mislim na to kakve rezultate imas s njim. Znaci dobro sam planirao nekad tamo jan/februar početi sa njim, taman da nabijem jos malo miški pred proljeće :kafa:
Kupi ON Micronized Creatin Powder od 300grama, njegova ti je cjena 30KM, doziranje ti je 2X dnevno po 5 grama. Sto znaci da ti moze trajat citav mjesec (30 dana). Kupi jos dekstrozu u vidu grozdjanog secera, ili nesto slicno. Uzimaj creatin sat vremena prije treninga, a dekstrozu neposredno prije treninga ili cak za vrijeme treninga. Za 30 KM vidi ces koliku ces vecu snagu na treningu imat, a sto se tice rasta misica tu i nisam imo neku vidljivu promjenu, mozda zato sto sam ga poceo uzimat kad sam bio u najboljoj formi. Tako da se nemoj bojat pocet ga uzinat odma, jer rezultati ce svakako nakon nekog vremena stagnirat i bi ces osudjen ko svaki bb, na sezonu mase i definicije, jer ce ti promjene jedino donosit rezultate i povecavat granice.
The Nobles ⚔

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 20 nov 2018, 18:41

Hvala na info buraz :thumbup:

ma kakv ja i bb, nemam namjeru to ganjati hahaha hoću čisto malo da mišića dodam, stomaka skinuti i meni dosta. A znam to da kratin kod nekog daje bolje a kod nekog lošije rezultate ali s obzirom da sam početnik trebalo bi makar malo miške da poveća :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MVN1994 » 05 dec 2018, 17:37

Jučer jedan momak preminuo kod nas, imao 19 godina
Uzrok smrti navodno plavo srce...
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23102
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la miky_hz » 05 dec 2018, 22:57

MVN1994 je napisao/la:Jučer jedan momak preminuo kod nas, imao 19 godina
Uzrok smrti navodno plavo srce...
I u Sarajevu je prije 10-tak dana momak od 16 godina isto,poslije treninga popio aminokiseline .Inace bio je alergican na mlijeko,i tako popio to nije znao da je aminokiselina zapravo na bazi mlijeka,dobio napad gusenja i nazalost nije mu spasa bilo :thumbdown:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 07 dec 2018, 21:15

MVN1994 je napisao/la:Jučer jedan momak preminuo kod nas, imao 19 godina
Uzrok smrti navodno plavo srce...
taj mora da se baš forsirao na treninzima :cry:

gledam ima par tih likova i kod mene u teretani po 150 kg stavljaju, svaki put do krajnjih granica idu o.O
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54255
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MortemHz » 28 dec 2018, 17:40

Je l' ima neka novija teretana u samom centru Sarajeva? Titova - Ferhadija? Cijena mjesečne članarine mi je apsolutno nebitna, samo bi volio da mi je blizu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Oikamid
Postovi: 3208
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Teretana

Post Postao/la Oikamid » 28 dec 2018, 17:58

Central

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 28 dec 2018, 18:00

MortemHz je napisao/la:Je l' ima neka novija teretana u samom centru Sarajeva? Titova - Ferhadija? Cijena mjesečne članarine mi je apsolutno nebitna, samo bi volio da mi je blizu.
U centralu imas.

Bazen i teretana. Stanje odlicno, cijena paprena ali ti si dingospo pa nije bitno. :mrgreen:
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Civa » 02 jan 2019, 20:21

Pozdrav dečki moji dobri.
Pauze me ubiše i stao sam sa teretanom ima jedno 5 mjeseci i Bogme nakotio isto toliko u kilogramima. Dakle 90-91kg vagam a visine sam 178.

Eh, sad pitanje za ove poznavaoce hemijskih preparata.
Inače koristio sam i BCAA i Whey i Kreatin i trenirao sam jedno godinu i po bez prestanka do maja ove godine(nastavio august-septembar i faks me dokrajčio :|).

Pošto sam nabio ove kilogramčiće, a uskoro kako sam čuo trebao bi biti konkurs za Plavce zanima me, da li je ko upoznat ili ako je koristio ove brojne preparate za mršavljenje tzv. sagorijevače masti. Da li se to isplati uzeti i donosi li kakvog efekta, uz naravno redovan trening aBd od iduće sedmice?
Jer mi baš treba efikasan način, a opet pretjeranog vremena za aktivnosti tipa 1,5h-2h da vjesim u teretani nemam baš nego trening max 1h.

Ako je neko voljan pomoći i preporučiti koji,
Unaprijed zahvalan. :thumbup:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MVN1994 » 04 jan 2019, 12:50

FoSte95 je napisao/la:
MVN1994 je napisao/la:Jučer jedan momak preminuo kod nas, imao 19 godina
Uzrok smrti navodno plavo srce...
taj mora da se baš forsirao na treninzima :cry:

gledam ima par tih likova i kod mene u teretani po 150 kg stavljaju, svaki put do krajnjih granica idu o.O
Bjezi ba, djeca se furaju na bodybilding, pocinju piti razne suplemente od 13\14 godina, jos u pubertetu i stvori se hormonalni disbalans i onda kasnije problemi i onda kukaju aj aj aj....

Bas cujem za ovog momka, na autopsiji vidjeli da mu je totalno stradala jetra i bubrezi. Nije mogao kontrolisati ni stolicu pa je nosio pelene. Strasno!!
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 04 jan 2019, 13:11

Ma što duže treniraš, shvatiš da su suplementi samo bacanje para, ništa od njih nema.
Najbitnije uzimat vitamine koji organizmu trebaju, sve ostalo možeš kroz hranu. Bolje uzeti mesa za 150-200km, nego uzimati whey i ostalo. :D

Avatar
harden
Postovi: 23514
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la harden » 04 jan 2019, 13:21

MVN1994 je napisao/la: pocinju piti razne suplemente od 13\14 godina, jos u pubertetu i stvori se hormonalni disbalans
:facepalm:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MVN1994 » 04 jan 2019, 14:43

anonymousHD je napisao/la:Ma što duže treniraš, shvatiš da su suplementi samo bacanje para, ništa od njih nema.
Najbitnije uzimat vitamine koji organizmu trebaju, sve ostalo možeš kroz hranu. Bolje uzeti mesa za 150-200km, nego uzimati whey i ostalo. :D
:thumbup:
Samo se jos balavurdija pali na suplemente i misle da je to bolji nacin za napredak u teratani. Nista ne moze zamjeniti prirodan nacin ishrane i nutrijente. A i vitamini i menerali se uzimaju iz voca i povrca a i to je valjda hrana :D
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 04 jan 2019, 17:33

To je stvar pogresne percepcije o samim suplementima. Nikada oni ne mogu zamijeniti ishranu, ne mogu biti vazniji od kvalitetnog obroka ili odmora. Ono sto mogu je biti prva pomoc u tom procesu.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.