Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

FoSte95
Postovi: 12611
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 08 jul 2022, 12:29

DamirT je napisao/la:
08 jul 2022, 12:23
Surreal je napisao/la:
08 jul 2022, 12:12
FoSte95 je napisao/la:
04 jun 2022, 10:03
Sve spremno za finiš sezone da se bude u top formi jul/avgust 😎

slika
Valja li cemu ovaj protein?
Ja kad sam ga zadnji put koristio bio je bas dobar.Kombinovao ga s vodom,ne znam kakav je s mlijekom.Brzo se pocnu vidit rezultati :D
Odličan je, ja sam ga kombinivao i sa vodom i sa mlijekom :kafa:
Btw da se pohvalim ista kilaža sada i u februaru samo dosta manje stomaka. Whey i creatin odradili stvar na defki :salut:
Još jedna rura jul/avgust i onda pauza sa njima do juna naredne godine :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la RacioEmocionalan » 10 jul 2022, 22:43

Nema odvojeno tema za trčanje, pa ovdje da postavim pitanje.
Desi mi se ponekad da mi se upali tetiva na jednoj ili na drugoj nozi, dio iznad članka.

Nakon toga napravim malu pauzu. Primijetim ako radim vježbe druge prirode, ne trčanje, uz postepeno zagrijavanje da bol u tetivi nestane.
Moje pitanje glasi, da li ja smijem raditi opet trčanje ukoliko bol u tetivi nije nestala? :hmmmmm:
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 11 jul 2022, 08:14

RacioEmocionalan je napisao/la:
10 jul 2022, 22:43
Nema odvojeno tema za trčanje, pa ovdje da postavim pitanje.
Desi mi se ponekad da mi se upali tetiva na jednoj ili na drugoj nozi, dio iznad članka.

Nakon toga napravim malu pauzu. Primijetim ako radim vježbe druge prirode, ne trčanje, uz postepeno zagrijavanje da bol u tetivi nestane.
Moje pitanje glasi, da li ja smijem raditi opet trčanje ukoliko bol u tetivi nije nestala? :hmmmmm:
Bol je signal da nesto nije uredu, laicki.

Eh sada postoje varijacije, smijes li lagano dzogirati u kracim intervalima dok se bol ne javi? Naravno da smijes.

Smijes li trcati polumaraton ili intervale sprinta? Apsolutno ne!

Moj ti je savjet da odes doktoru i sve uredno prijavis, uzmi uputnicu i pregledaj sve. Bolje i oprezno nego rizikovati duze povrede.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la RacioEmocionalan » 11 jul 2022, 12:04

Rooney88 je napisao/la:
11 jul 2022, 08:14
Bol je signal da nesto nije uredu, laicki.

Eh sada postoje varijacije, smijes li lagano dzogirati u kracim intervalima dok se bol ne javi? Naravno da smijes.

Smijes li trcati polumaraton ili intervale sprinta? Apsolutno ne!

Moj ti je savjet da odes doktoru i sve uredno prijavis, uzmi uputnicu i pregledaj sve. Bolje i oprezno nego rizikovati duze povrede.
Malo sam čitao vezano za povredu Ahilove tetive. Mirovanje minimalno 4 sedmice. :thumbup:
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
DamirT
Postovi: 13862
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la DamirT » 15 jul 2022, 23:19

RacioEmocionalan je napisao/la:
10 jul 2022, 22:43
Nema odvojeno tema za trčanje, pa ovdje da postavim pitanje.
Desi mi se ponekad da mi se upali tetiva na jednoj ili na drugoj nozi, dio iznad članka.

Nakon toga napravim malu pauzu. Primijetim ako radim vježbe druge prirode, ne trčanje, uz postepeno zagrijavanje da bol u tetivi nestane.
Moje pitanje glasi, da li ja smijem raditi opet trčanje ukoliko bol u tetivi nije nestala? :hmmmmm:
I meni se to desavalo.Ja pauziram jedno 6,7 dana pa nastavim pomalo.Za svaki slucaj :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la RacioEmocionalan » 16 jul 2022, 08:46

DamirT je napisao/la:
15 jul 2022, 23:19
I meni se to desavalo.Ja pauziram jedno 6,7 dana pa nastavim pomalo.Za svaki slucaj :mrgreen:
Odradio sam rutu od 10km sa uzbrdicom na jednom dijelu bez adekvatne pripreme. Silly me. Moralo je doći do neugodnih posljedica.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

OnceUponATime
Postovi: 58
Pridružen/a: 25 jun 2022, 15:39
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la OnceUponATime » 03 avg 2022, 16:25

Evander je napisao/la:
29 jun 2022, 17:29
Nisam isao 3 mjesec u gym, juce se vratih. Nevjerovatno kako se brzo na snazi izgubi. Nesto sa cim sam se prije igrao, juce jedva. Ali, brzo se to vrati.
Divim ti se drug, npr ja od sredine 5 do sredine 9 ne treniram, nažalost zbog posla, a do tad sam aktivan 5-6 puta sedmično...koliko potonem, izgubim sve, na kraju još i loš budem, to je neopisivo.
Nastati će novo doba, Matija Ivaniću. Ustati ćeš ti iz groba, s tobom u boj poći ću!

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 03 avg 2022, 16:55

OnceUponATime je napisao/la:
03 avg 2022, 16:25
Evander je napisao/la:
29 jun 2022, 17:29
Nisam isao 3 mjesec u gym, juce se vratih. Nevjerovatno kako se brzo na snazi izgubi. Nesto sa cim sam se prije igrao, juce jedva. Ali, brzo se to vrati.
Divim ti se drug, npr ja od sredine 5 do sredine 9 ne treniram, nažalost zbog posla, a do tad sam aktivan 5-6 puta sedmično...koliko potonem, izgubim sve, na kraju još i loš budem, to je neopisivo.
Ma vrati se snaga brzo, trik je vratiti se i biti uporan.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

FoSte95
Postovi: 12611
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 04 avg 2022, 08:39

ja sam znao praviti pauze i po 7 mjeseci, pa se u roku mjesec -mjesec ipo vratiš u staru formu. Samo je bitno ponovo početi i ishranu držati.
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

OnceUponATime
Postovi: 58
Pridružen/a: 25 jun 2022, 15:39
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la OnceUponATime » 06 avg 2022, 07:31

Idući mjesec, pokušao bih da krenem sa:
Pon: Prsa + manja kilaža za triceps.
Uto: Leđa + manja kilaža za biceps.
Srj: trbušni + listovi + kardio.
Čet: Ramena + veća kilaža za triceps.
Pet: Noge + veća kilaža za biceps.

Prije toga 7 dana sam mislio na atletsku stazu pa onda da krenem ovim redoslijedom. Imam još fore ali da se pripremim pa volio bih i vaša mišljenja da čujem, nisam zadrt lahko ću se prilagodit. :opaopa:
Nastati će novo doba, Matija Ivaniću. Ustati ćeš ti iz groba, s tobom u boj poći ću!

Avatar
Rosicky
Postovi: 8296
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rosicky » 06 avg 2022, 08:35

OnceUponATime je napisao/la:
06 avg 2022, 07:31
Idući mjesec, pokušao bih da krenem sa:
Pon: Prsa + manja kilaža za triceps.
Uto: Leđa + manja kilaža za biceps.
Srj: trbušni + listovi + kardio.
Čet: Ramena + veća kilaža za triceps.
Pet: Noge + veća kilaža za biceps.

Prije toga 7 dana sam mislio na atletsku stazu pa onda da krenem ovim redoslijedom. Imam još fore ali da se pripremim pa volio bih i vaša mišljenja da čujem, nisam zadrt lahko ću se prilagodit. :opaopa:
Da li si ikada prije toga isao u teretanu i na kojem nivou inteziteta i treninga si bio

OnceUponATime
Postovi: 58
Pridružen/a: 25 jun 2022, 15:39
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la OnceUponATime » 06 avg 2022, 09:32

Da li si ikada prije toga isao u teretanu i na kojem nivou inteziteta i treninga si bio
[/quote]

Par godina 5 puta minimalno u sedmici sam išao i tako jedno 7 mjeseci pa stanka. Ne gonjam nikakve forme, čisto sastavni dio života da bude, s obzirom na pauzu koju nažalost moram praviti, osuđen sam na ovakav način treniranja. I dalje eksperimentišem a nemam naviku da pitam ikog niti gledam YT klipove, niti istražujem po netu iskren da budem. Bilo kakav konstruktivan prijedlog je dobrodošao.

Bilo je treninga ali nikad duže od 1h30min, bazen, sauna, zavisi...uglavnom nemam programa niti ga želim. Pozz
Nastati će novo doba, Matija Ivaniću. Ustati ćeš ti iz groba, s tobom u boj poći ću!

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonimni » 21 sep 2022, 18:15

Jedno anti-teretana pitanje, iako je tema takvog naziva kakvog jest tesko mi je naci vremena za nju a opet je pitanje stvar zdravog zivota, koliko-toliko :mrgreen:

Ima li ko da je u posljednje vrijeme radio HIIT vjezbe, ali ne mijesanjem intervala za trcanje, nego kucnu varijantu, sa svojom tezinom? Trazio sam i u ovoj temi nasao Millionaire Hoy na YT kao prijedlog/preporuku za vjezbe, je li to jos aktuelna varijanta ili ima neka bolja opcija treninga koji ne traje dugo, a moze da se obavlja kuci, bez nekog pretjeranog ulaganja u opremu? Cilj je iskljucivo podizanje snage, ako je to iole bitno, ne treba mi six-pack vec nesto veca kondicija pa ako mogu s takvim treninzima to dobiti valjalo bi :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 22 sep 2022, 08:32

anonimni je napisao/la:
21 sep 2022, 18:15
Jedno anti-teretana pitanje, iako je tema takvog naziva kakvog jest tesko mi je naci vremena za nju a opet je pitanje stvar zdravog zivota, koliko-toliko :mrgreen:

Ima li ko da je u posljednje vrijeme radio HIIT vjezbe, ali ne mijesanjem intervala za trcanje, nego kucnu varijantu, sa svojom tezinom? Trazio sam i u ovoj temi nasao Millionaire Hoy na YT kao prijedlog/preporuku za vjezbe, je li to jos aktuelna varijanta ili ima neka bolja opcija treninga koji ne traje dugo, a moze da se obavlja kuci, bez nekog pretjeranog ulaganja u opremu? Cilj je iskljucivo podizanje snage, ako je to iole bitno, ne treba mi six-pack vec nesto veca kondicija pa ako mogu s takvim treninzima to dobiti valjalo bi :)
Probaj kanal Tiff x Den isto, odlicni HIIT treninzi.

Samo moj ti je savjet da ih ne radis vise od 2-3 puta sedmicno. Jako su zahtjevni i brzo te potrose.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonimni » 22 sep 2022, 13:25

Odlicno, hvala ti na prijedlogu :salut: Vidim da ima bukvalno svaki dan programa na kanalu, tim bolje :thumbup:

3x sedmicno mi i jest neki plan, odmoriti vikende a raditi pon-sri-pet okvirno, znam da ne smijem pregoriti iako mi motivacije ne fali, valjda krenem kako treba s tim :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

FoSte95
Postovi: 12611
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 24 dec 2022, 22:10

120 kg bench press unlocked
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MrPink
Postovi: 1334
Pridružen/a: 23 mar 2020, 16:28
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MrPink » 27 dec 2022, 16:54

FoSte95 je napisao/la:
24 dec 2022, 22:10
120 kg bench press unlocked
Svaka čast :salut:

FoSte95
Postovi: 12611
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 27 dec 2022, 18:26

MrPink je napisao/la:
27 dec 2022, 16:54
FoSte95 je napisao/la:
24 dec 2022, 22:10
120 kg bench press unlocked
Svaka čast :salut:
hvala hvala :mrgreen:

preko iskreno ne planiram ići, možda samo dogurati da mogu 120 podići osam puta i to je to, onda samo održavati
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Mire88
Postovi: 281
Pridružen/a: 27 dec 2021, 12:21
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Mire88 » 27 dec 2022, 18:31

RacioEmocionalan je napisao/la:
10 jul 2022, 22:43
Nema odvojeno tema za trčanje, pa ovdje da postavim pitanje.
Desi mi se ponekad da mi se upali tetiva na jednoj ili na drugoj nozi, dio iznad članka.

Nakon toga napravim malu pauzu. Primijetim ako radim vježbe druge prirode, ne trčanje, uz postepeno zagrijavanje da bol u tetivi nestane.
Moje pitanje glasi, da li ja smijem raditi opet trčanje ukoliko bol u tetivi nije nestala? :hmmmmm:
Imam nazalost isti problem, igrao sam redovno termine fudbala po 3 4 puta sedmicno, trcao spremao se za jednu 5k trku i osjetim tako bol u desnoj nozi, dugo sam zanemarivao i kada je postalo nepodnosljivo saznam da sam poprilicno unakazio ahilovu tetivu i evo vec 2 3 mjeseca radim oporavak... moj savjet je better safe than sorry :)

Avatar
MrPink
Postovi: 1334
Pridružen/a: 23 mar 2020, 16:28
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MrPink » 28 dec 2022, 13:31

FoSte95 je napisao/la:
27 dec 2022, 18:26
MrPink je napisao/la:
27 dec 2022, 16:54
FoSte95 je napisao/la:
24 dec 2022, 22:10
120 kg bench press unlocked
Svaka čast :salut:
hvala hvala :mrgreen:

preko iskreno ne planiram ići, možda samo dogurati da mogu 120 podići osam puta i to je to, onda samo održavati
Za rekreativce nema ni potrebe ganjati neke težine, prevelik rizik povrede na najmanju grešku u formi izvođenja.

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.