Da li je bavljenje sportom dobro za zdravlje?

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88,Crixus

Odgovori

Da li je profesionalno bavljenje sportom zdravo?

Anketa traje do: 05 jul 2020, 14:00.

Jeste
2
40%
Nije
3
60%

Ukupno glasova: 5

Drape
x 299
Kontakt:

Da li je bavljenje sportom dobro za zdravlje?

Post Postao/la Drape » 21 apr 2020, 14:00

Doktor Emir Sokolović u jednom od svojih gostovanja u medijima: "Vidjeli ste da često na utakmicama, na takmičenjima mlad čovjek umro. Umro je zato iz razloga jer jednostavno se preforsirao, nije bio korigovan, prešo je prirodnu jednu granicu i jednostavno on je umro."

Mišljenje hrvatskih stručnjaka
Pitamo dr. Miroslava Hašpla, jednog od najkvalitetnijih ortopeda u Hrvatskoj, koliko ovdje uopće možemo pričati o sreći ili nesreći?

“Pa, gledajte, možemo”, započinje dr. Hašpl. “Ali činjenica je, a to nije samo moje mišljenje već je to mišljenje struke, da je vrhunski sport nezdrav. Činjenica je da sportaši, osobito vrhunski sportaši, opterećuju koštano-zglobni sustav preko granice biološke sposobnosti i onda može doći do raznih oštećenja tog sustava. Od mišića, preko tetiva, ligamenata, hrskavica, pa do stres-fraktura kostiju.”

Svojevremeno je i dugogodišnji liječnik hrvatske nogometne reprezentacije Zoran Bahtijarević, inače dječji kirurg, izjavio kako je heretično ustanoviti da je profesionalni sport zdrav.

“I dalje stojim iza toga”, kaže dr. Bahtijarević. “O blagodatima rekreativnog sporta je suvišno uopće govoriti… Međutim, u vrhunskom profesionalnom sportu dolazi do izlaganja organizma, pa i psihe, ekstremnim naporima. Takav način života naprosto zahtijeva prilagodbe organizma. Jasno je stoga da se vrhunski sportaši ne smiju prestati baviti sportom jednom kad se umirove”, priča pa nastavlja pomalo neočekivano. “I to zbog održavanja svojeg srca koje je prilagođeno tim ekstremnim naporima. Ajmo reći da vrhunski sportaši imaju ugrađen jači motor koji u sportskim automobilima mora raditi na većem broju okretaja. To je onaj poznati fenomen sportskog srca koje zahtijeva da se čitav život bavite sportom.”

FoSte95
x 200
Kontakt:

Post Postao/la FoSte95 » 21 apr 2020, 20:35

Sve ti je receno, profi sport je daleko od zdravlja, dok rekreativni je izvor zdravlja
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=53B854EA5D48DCA9!2651&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!ABI6BVZzPWLR510

Drape
x 299
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 26 maj 2020, 17:43

Toni Kukoč: "To je sve od 20 godina igranja košarke. Prominija sam kompletan desni kuk 2009., imam metalni. Na 60 posto sam od zdravog kuka. Imam problema i s donjim dijelom leđa. Sve to me zna bacit u krevet, ali odem dva-tri puta misečno u kiropraktičara. Vrati me u život da se sve ne upali toliko da se moram "kljukat" tabletama i 15 dana mirovat. Često odem kod njega i preventivno."

FoSte95
x 200
Kontakt:

Post Postao/la FoSte95 » 26 maj 2020, 22:09

Drape je napisao/la:
26 maj 2020, 17:43
Toni Kukoč: "To je sve od 20 godina igranja košarke. Prominija sam kompletan desni kuk 2009., imam metalni. Na 60 posto sam od zdravog kuka. Imam problema i s donjim dijelom leđa. Sve to me zna bacit u krevet, ali odem dva-tri puta misečno u kiropraktičara. Vrati me u život da se sve ne upali toliko da se moram "kljukat" tabletama i 15 dana mirovat. Često odem kod njega i preventivno."
Jbg slava, veliki novac, popularnost sve to ima svoju cijenu
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=53B854EA5D48DCA9!2651&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!ABI6BVZzPWLR510

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.