Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Maestro » 20 mar 2019, 08:04

Pozdrav ljudi :bih:

Kakav savjet kako poceti trenirati fitness? Ovako nisam radio nista zadnji 5-6 godina sa sportom a fitness jos nikada. Rekoh da pocnem malo tako da skinem neku kilu a i definiciu malo odraditi. Znaci nista nabijanje mase i toga nego iskljucljivo malo definicije i koju kilu dole. Imam sad neki desetak visak kila pa bi zelio to malo skinuti. Sta preporucujete za hranu i koje vjezbe.
Hvala
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la xaviesta » 22 mar 2019, 23:23

Maestro je napisao/la:Pozdrav ljudi :bih:

Kakav savjet kako poceti trenirati fitness? Ovako nisam radio nista zadnji 5-6 godina sa sportom a fitness jos nikada. Rekoh da pocnem malo tako da skinem neku kilu a i definiciu malo odraditi. Znaci nista nabijanje mase i toga nego iskljucljivo malo definicije i koju kilu dole. Imam sad neki desetak visak kila pa bi zelio to malo skinuti. Sta preporucujete za hranu i koje vjezbe.
Hvala
Ma fitness je meni najveca glupost, nikakve koristi od njega. Definiciju moras raditi sa tegovima, nema druge tegovi + kuhinja. Ili opcija neka strožija dijeta uz kardio i kad dođeš na željenu kilažu počni sa nabijanjem cistih misica.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Gumistucna
Postovi: 600
Pridružen/a: 29 mar 2019, 19:48
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Gumistucna » 06 apr 2019, 21:09

jel ko voljan pomoc oko gubitka kilograma, ishranom sam uspio izgubit 8 , zelim jos 10, medjutim evo mjesec dana stagnira iako i dalje pazim sta jedem ,, kalorije i sl , koje vjezbe uz to je najbolje radit,trcanje, planiranje, il šta već?
А " &, & ?
В ? ? &
Не $ свій & &
& " в &.
Slava Ukraini

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 06 apr 2019, 21:41

Gumistucna je napisao/la:jel ko voljan pomoc oko gubitka kilograma, ishranom sam uspio izgubit 8 , zelim jos 10, medjutim evo mjesec dana stagnira iako i dalje pazim sta jedem ,, kalorije i sl , koje vjezbe uz to je najbolje radit,trcanje, planiranje, il šta već?
Plivaj ako imas bazen u blizini kakav. Daleko najbolji trening.

Ako ne onda pptrazi malo HIIT treninge, savrsena stvar za mrsanje.
Zadnja izmjena: Rooney88, dana/u 09 apr 2019, 07:55, ukupno mijenjano 1 put.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la xaviesta » 09 apr 2019, 01:58

Gumistucna je napisao/la:jel ko voljan pomoc oko gubitka kilograma, ishranom sam uspio izgubit 8 , zelim jos 10, medjutim evo mjesec dana stagnira iako i dalje pazim sta jedem ,, kalorije i sl , koje vjezbe uz to je najbolje radit,trcanje, planiranje, il šta već?
Bilo šta od navedenog ili plivanje kao sto rece kolega iznad, biciklo također.
Don't hate what you don't understand.

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Kompromis » 09 apr 2019, 10:52

Majstore samo trcanje i to minimum 40-50min odjednom bez pauze... a ako ti je organizam u stanju onda to radi 2x dnevno (idealno poslije dorucka i navecer)... kad pocnes osjecati zamor tijela, a hoćes nakon par dana, sto vise proteina i bjelancevina unosi jer oni daju najveću snagu tijelu... normalno i dalje ne jedes slatko i ne pijes sokove osim onih domacih koje sebi isjedis bez secera... pored toga radis vjezbe koje traju 15 tak minuta za dio tijela koji zelis stanjiti... i to 2x dnevno... imas na youtubeu takvih vjezbi koliko hoces...

Plivanje nije lose, cak stavise dobro je ako imas vremena i za to... ali nista ne razbija kalorije kao trcanje...

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 09 apr 2019, 10:58

Kompromis je napisao/la:Majstore samo trcanje i to minimum 40-50min odjednom bez pauze... a ako ti je organizam u stanju onda to radi 2x dnevno (idealno poslije dorucka i navecer)... kad pocnes osjecati zamor tijela, a hoćes nakon par dana, sto vise proteina i bjelancevina unosi jer oni daju najveću snagu tijelu... normalno i dalje ne jedes slatko i ne pijes sokove osim onih domacih koje sebi isjedis bez secera... pored toga radis vjezbe koje traju 15 tak minuta za dio tijela koji zelis stanjiti... i to 2x dnevno... imas na youtubeu takvih vjezbi koliko hoces...

Plivanje nije lose, cak stavise dobro je ako imas vremena i za to... ali nista ne razbija kalorije kao trcanje...
Trcanje u tim dugim intervalima "razgradjuje" i same misice. Savjet je OK ali zar stvarno mislis da pocetnik moze trcati sat vremena? Ima da mu pluca izgore za 15 minuta realno. :D I to jos dva puta na dan? Nema sanse.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la samoposmatram » 09 apr 2019, 11:17

Gumistucna je napisao/la:jel ko voljan pomoc oko gubitka kilograma, ishranom sam uspio izgubit 8 , zelim jos 10, medjutim evo mjesec dana stagnira iako i dalje pazim sta jedem ,, kalorije i sl , koje vjezbe uz to je najbolje radit,trcanje, planiranje, il šta već?
Par principa u vezi zdravlja.

1. Nevazi se nikako. Ljudi sa normalnom kilazom nemaju potrebe da se vazu. Vaganje stvara samo mentalnu depresiju. Pitaj bilo koju zenu ili bodibildera.
2. Jedi samo ono sto ti moze rasti u basti. Ponekad jedi ono sto se moze uzgajati na pasnjacima ili upecati iz vode. Nejedi nikako hranu na kojoj moras citati da bi znao od cega se sastoji.
3. Jedi vise nego sto si jeo za vrijeme nezdrave ishrane. Vecina pretilih ljudi jedu manje obroke i staju sa jelom zbog mucnine, a rijetko zbog sitosti.
4. Sa zdravijim tjelom doce i visak energije, koja se moze izprazniti u fizicke aktivnosti po volji, ne po sili.

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Kompromis » 09 apr 2019, 11:18

Rooney88 je napisao/la:
Kompromis je napisao/la:Majstore samo trcanje i to minimum 40-50min odjednom bez pauze... a ako ti je organizam u stanju onda to radi 2x dnevno (idealno poslije dorucka i navecer)... kad pocnes osjecati zamor tijela, a hoćes nakon par dana, sto vise proteina i bjelancevina unosi jer oni daju najveću snagu tijelu... normalno i dalje ne jedes slatko i ne pijes sokove osim onih domacih koje sebi isjedis bez secera... pored toga radis vjezbe koje traju 15 tak minuta za dio tijela koji zelis stanjiti... i to 2x dnevno... imas na youtubeu takvih vjezbi koliko hoces...

Plivanje nije lose, cak stavise dobro je ako imas vremena i za to... ali nista ne razbija kalorije kao trcanje...
Trcanje u tim dugim intervalima "razgradjuje" i same misice. Savjet je OK ali zar stvarno mislis da pocetnik moze trcati sat vremena? Ima da mu pluca izgore za 15 minuta realno. :D I to jos dva puta na dan? Nema sanse.
Covjek hoce da smrsa, a ne da nabija misice... tako je bar naveo... i prvo se razbija salo na nacin da smanjenim unosom hrane (pogotovo masti) misici kupe masnoce iz sala i tako se hrane i ne padaju vec ostaju isti... i kad dodje do zeljene kilaze izgubit ce vecinu masti a misici se nece znatno promijeniti, cak ce mu i ojacati (ne nabildati) jer trcanjem rade skoro svi misici, nozni, ledjni, trbusni, na rukama...

I sto da ne, pocetnik moze laganim tempom istrcati 40min... to nije ogroman napor... i svakim danom pojacavati tempo dok se ne osjeti dovoljno jakim za takvu seriju po 2x... znam po sebi... hladno 4-5km se moze na pocetku trcati doduse laganim tempom gdje se normalno kontrolise disanje (to je tih nekih 40 tak minuta)... kasnije ce osjecati umor ali se zato tad unosi.vise proteina i bjelancevina i razbija se umor misica... nista mu se nece desiti sa plucima... cak ce i prosiriti kapacitet istih uvecanim unosom zraka... istina zbog takve reakcije moze imati bolove u prsima na pocetku ali to je normalno, kao i upale misica...

A ako covjek hoce kasnije da bilda misice opet je dobro da trci nekih 20 tak minuta svaki dan, ako ne i malo vise jer evidentno da je potrebno razbijati salo koje se lako vraca kad se zeli samo bildati... naravno tegovi su majka za bildanje uz vjezbe za trbusni zid, noge, ledja i ruke...

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la sagitarius » 09 apr 2019, 11:25

Kompromis je napisao/la:Majstore samo trcanje i to minimum 40-50min odjednom bez pauze... a ako ti je organizam u stanju onda to radi 2x dnevno (idealno poslije dorucka i navecer)... kad pocnes osjecati zamor tijela, a hoćes nakon par dana, sto vise proteina i bjelancevina unosi jer oni daju najveću snagu tijelu... normalno i dalje ne jedes slatko i ne pijes sokove osim onih domacih koje sebi isjedis bez secera... pored toga radis vjezbe koje traju 15 tak minuta za dio tijela koji zelis stanjiti... i to 2x dnevno... imas na youtubeu takvih vjezbi koliko hoces...

Plivanje nije lose, cak stavise dobro je ako imas vremena i za to... ali nista ne razbija kalorije kao trcanje...
Nisi mu mogao gore savjete dati!Prvo 1h trcanja je gubljenje vremena, druga stvar trcati poslije dorucka je obicna glupost, svaki laik zna da jee najbolje sagorijevaju masti na prazan stomak, i mozda najveca glupost koju si napisao je to da nekim vjezbama od 15 min mozes "stanjiti" dio tijela koji zelis!Masti se sagorijevaju po cijelom tijelu ravnomjerno, samo sto svako od nas ima razlicitu raspodjelu masti, neko ima vise masti na stomako, neko na prsima, neko na nogama itd
Gumistucna je napisao/la:jel ko voljan pomoc oko gubitka kilograma, ishranom sam uspio izgubit 8 , zelim jos 10, medjutim evo mjesec dana stagnira iako i dalje pazim sta jedem ,, kalorije i sl , koje vjezbe uz to je najbolje radit,trcanje, planiranje, il šta već?
Moj savjet druze, ako vec stagnira, pokusaj sa HIIT kardio (kardio u intervalim, npr biciklo 1min brzo, 1 min lagano skroz i tako neki 20 do 25, ne vise)
Prednost HIIT kardia sto proces sagorijevanja masti se nastavlja i nakon sam vjezbe.Isto tako povecaj unos vode, il moj savjeti koji redovno koristim kad idem u tzv. cat, ujutru na prazan stomak zeleni caj ili veliku casu vode, tako se ubrzava metabolizam.
Stagiranje dolazi ako unosis tacan broj kalorija kroz dan (djaba sto se "zdravo" hranis") da bi gubio masti ili ti kg, moras biti u kalorijskom deficitu.A biti ces tako ako manje jedes ili povecas svoju fizicku aktivnost!Naravno ishranu idalje prati to je nummero UNO!
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Lord44 » 09 apr 2019, 13:33

Trcanje je aktivnost na koju se tijelo najbrze adaptira.Zato druze trening snage plus neka rotacija UH (procitaj malo o tome) i odose kile.
Ovaj HIIT sto ti savjetuju to ostavi za kraj, za ono najtvroglavije salo.Nikad ne broji kalorije , to ce ti samo stvoriti pritisak, stres...a gdje je stres tu se luci kortizol i tu nema mrsanja. Jedna serija teskih cucnjeva ti trosi vise kalorija nego 10 minuta trcanja. Znaci trening s tegovima (kompleksne vjezbe), poslije toga mozes na traku 15-20 minuta kada su vec glikogenske rezerve pri kraju i to je to.
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la xaviesta » 09 apr 2019, 14:59

Ma nije loše izračunati kalorije ugrubo i napraviti blagi deficit.
Ja sam skinuo 20 kg bez viezbi tako da mogu govoriti iz iskustva, ali je dijeta bila toliko rigorozna da se i danas čudim kako nisam syebao metabolizam.

I vaganje odnosno mjerenje slazem se da nekad stvara kontraefekat ali ako zelis upoznati svoje tijelo nekad je neophodno.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la sagitarius » 09 apr 2019, 16:22

Lord44 je napisao/la:Trcanje je aktivnost na koju se tijelo najbrze adaptira.Zato druze trening snage plus neka rotacija UH (procitaj malo o tome) i odose kile.
Ovaj HIIT sto ti savjetuju to ostavi za kraj, za ono najtvroglavije salo.Nikad ne broji kalorije , to ce ti samo stvoriti pritisak, stres...a gdje je stres tu se luci kortizol i tu nema mrsanja. Jedna serija teskih cucnjeva ti trosi vise kalorija nego 10 minuta trcanja. Znaci trening s tegovima (kompleksne vjezbe), poslije toga mozes na traku 15-20 minuta kada su vec glikogenske rezerve pri kraju i to je to.
Cuj nikad ne broji kalorije, pa kalorije i jesu najbitnije.Da mi smrsao moras biti u kalorijskom deficitu a kako ces znati ako ne broji.Vidis li ti sta je momak napisao, da je smrsao a stagnira, znaci on nije u deficitu cim ne ide s mastima/kg dole,a nije napisao ni da se udebljao.Il mora manje jesti il povecati fizicke aktivnosti.A da manje jede nije zdravo, jedi ko i sad al radi s tegovima eto nek te za to poslusa. :)
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 09 apr 2019, 16:27

Mah meni je pojam "dijeta" nekako besmislen. Ljudi obicno tako obiljezavaju period svog zivota gdje se kao paze. Problem s tim je sto obicno traje u ciklusima i skoro uvijek zavrsi. Regulisanje ishrane bi trebao biti stil zivota bukvalno. Ne moras uopste trenirati da bi tezio ka tome. Tvoje zdravlje ti je valjda prioritet?

Za mrsanje je meni licno HIIT bio najbolji izbor sto se treninga tice, ishrana se uvijek podrazumjeva. Na 90+ kg sam se lose osjecao iako to nije uopste lose izgledalo. Sada se vrtim oko 80 a tu sam uoravo HIItom stigao. Vrijedi napomenuti da nisam bio ni blizu pocetnik kada sam poceo. Zbog toga ga svima i preporucujem, zahtjevan dosta jeste ali ko god ga je probao i posvetio se na kraju su se vidjeli istinski rezultati.

Trcanje u smislu 10k i vise, to je to sto momak gore predlaze, mi je pomoglo ali ponavljam da nema smisla pocetniku takve stvari savjetovati jer ih sigurno ne moze izdrzati i toliko ce ga umoriti da ce odustati nakon 10 dana. Sta je svrha onda?

Trening s tegovima svakako da je najbolji izbor ali iz raznih razloga nekim ljudima nije dostupan. BW HIIT moze raditi bilo ko (pod uslovom da je zdrav i bez srcanih mana) bilo kada i bilo gdje.

Moraju se sve stvari uzeti u obzir prije nego se da bilo kakav konkretan savjet. Momak gore nije napisao da li trenira vec? Ako trenira na kojem je nivou ugrubo? Da li preferira teretanu, kucnu varijantu ili trcanje vani? Sta je do sada trenirao? Kakva je ishrana bila? Ovako smo samo zbunili covjeka jos vise imam osjecaj. :D

I za kraj, odmah da razjasnimo, NISAM PROTIVNIK TRCANJA! :D I sam koristim traku i miksam trcanje s hodanjem, podesi inc na 15 i vozi. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Lord44 » 09 apr 2019, 16:51

sagitarius je napisao/la:
Lord44 je napisao/la:Trcanje je aktivnost na koju se tijelo najbrze adaptira.Zato druze trening snage plus neka rotacija UH (procitaj malo o tome) i odose kile.
Ovaj HIIT sto ti savjetuju to ostavi za kraj, za ono najtvroglavije salo.Nikad ne broji kalorije , to ce ti samo stvoriti pritisak, stres...a gdje je stres tu se luci kortizol i tu nema mrsanja. Jedna serija teskih cucnjeva ti trosi vise kalorija nego 10 minuta trcanja. Znaci trening s tegovima (kompleksne vjezbe), poslije toga mozes na traku 15-20 minuta kada su vec glikogenske rezerve pri kraju i to je to.
Cuj nikad ne broji kalorije, pa kalorije i jesu najbitnije.Da mi smrsao moras biti u kalorijskom deficitu a kako ces znati ako ne broji.Vidis li ti sta je momak napisao, da je smrsao a stagnira, znaci on nije u deficitu cim ne ide s mastima/kg dole,a nije napisao ni da se udebljao.Il mora manje jesti il povecati fizicke aktivnosti.A da manje jede nije zdravo, jedi ko i sad al radi s tegovima eto nek te za to poslusa. :)
Nisi ti mene shvatio.Zato mu i jessam preporucio rotaciju UH.Znaci ako je krenuo npr sa 300-200-100 ,normalno da ce biti u kal. deficitu u danima kad je nizi unos UH.Ove rotacije se i rade iz razloga da bi se "zbunilo" tijelo, jer je nase tijelo pametno i voli salo (to mu je izvor energije kad zafali). Pod brojanjem kalorija misim na to da broji makronutrijente, a ne da broji svaku kaloriju jer to ce ga izluditi.Njegov progres u mrsanju i jete stao jer je tijelo pametno i usporrilo je metabolizam da se ne bi zdravlje narusilo. Zato ako vec ne vjezba , tegovi su najbolja opcija iz razloga sto on ko pocetnik moze da gubi salo i nabaci koju misku. Tkz tjelesna rekompozicija. Znaci nista vaga, samo krojacki metar i ogledalo su mjerilo.
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
Oikamid
Postovi: 3210
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Teretana

Post Postao/la Oikamid » 09 apr 2019, 17:21

Lord :thumbup: za sve postove

Avatar
Gumistucna
Postovi: 600
Pridružen/a: 29 mar 2019, 19:48
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Gumistucna » 09 apr 2019, 17:48

Hvala svima, mada rijetko se nadje vremena za npr trčati i ostalo zbog posla, osim termin jednom sedmično.
A svakako ću pokušati kućnu varijantu ,koja bučica, bar 2x sedmično. Valjda bude efekta :)
А " &, & ?
В ? ? &
Не $ свій & &
& " в &.
Slava Ukraini

FoSte95
Postovi: 12643
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 09 apr 2019, 22:00

ja sam za mesec dana sa 95 kg spao na 86 s tim da nisam puno mišićne mase izgubio. U trening sam ubacio kardio i to 40 minuta sedmično (znači 4 treninga u sedmici po treningu 10 min kardio i to prije tegova). Druga stvar ishrana, izbaci sve moguće slatkiše, sokove, energetska pića. Zadnji obor neka ti bude prije šest sati naveče i to po mogućnosti jedi MLaDI SIR. Njega za večeru i za užine jedi slobodno, puno proteina a malo kalorija. Pij dosta vode na dan, obezbijedi organizmu najmanje 6 sati sna i ne možeš pogriješiti :thumbup:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la sagitarius » 09 apr 2019, 23:15

FoSte95 je napisao/la:ja sam za mesec dana sa 95 kg spao na 86 s tim da nisam puno mišićne mase izgubio. U trening sam ubacio kardio i to 40 minuta sedmično (znači 4 treninga u sedmici po treningu 10 min kardio i to prije tegova). Druga stvar ishrana, izbaci sve moguće slatkiše, sokove, energetska pića. Zadnji obor neka ti bude prije šest sati naveče i to po mogućnosti jedi MLaDI SIR. Njega za večeru i za užine jedi slobodno, puno proteina a malo kalorija. Pij dosta vode na dan, obezbijedi organizmu najmanje 6 sati sna i ne možeš pogriješiti :thumbup:
Mit je da se ne treba jesti poslije 18h.Organizam nema pojma koliko je sati tako da :)
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MortemHz » 09 apr 2019, 23:19

sagitarius je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:ja sam za mesec dana sa 95 kg spao na 86 s tim da nisam puno mišićne mase izgubio. U trening sam ubacio kardio i to 40 minuta sedmično (znači 4 treninga u sedmici po treningu 10 min kardio i to prije tegova). Druga stvar ishrana, izbaci sve moguće slatkiše, sokove, energetska pića. Zadnji obor neka ti bude prije šest sati naveče i to po mogućnosti jedi MLaDI SIR. Njega za večeru i za užine jedi slobodno, puno proteina a malo kalorija. Pij dosta vode na dan, obezbijedi organizmu najmanje 6 sati sna i ne možeš pogriješiti :thumbup:
Mit je da se ne treba jesti poslije 18h.Organizam nema pojma koliko je sati tako da :)
Ne kontam kako neko u ovo može i dalje vjerovati. :)
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.