Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la PrinceofVeresija » 05 mar 2018, 18:58

Wandelanoite je napisao/la:
PrinceofVeresija je napisao/la:Jedno pitanje za ove iskusnije bildere :D

Šta je od ovog bolje kao Pre-Workout?:

C4 ili NO-Xplode :think:
Probaj Redweiler meni je dobar bio.
Sad bas gledam vidjeću to :thumbup: ...drug mi je nahvalio NO xplode pa sm kontao uzet neku dozu do 50 Km za početak,a Redweiler ima baš do 50 maraka mislim i taman

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Wandelanoite » 05 mar 2018, 18:59

PrinceofVeresija je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
PrinceofVeresija je napisao/la:Jedno pitanje za ove iskusnije bildere :D

Šta je od ovog bolje kao Pre-Workout?:

C4 ili NO-Xplode :think:
Probaj Redweiler meni je dobar bio.
Sad bas gledam vidjeću to :thumbup: ...drug mi je nahvalio NO xplode pa sm kontao uzet neku dozu do 50 Km za početak,a Redweiler ima baš do 50 maraka mislim i taman
Jedna bocica je 3KM kod nas u teretani, vjerovatno imas na olimpu jeftinije kad narucis vise.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 05 mar 2018, 19:16

PrinceofVeresija je napisao/la:Jedno pitanje za ove iskusnije bildere :D

Šta je od ovog bolje kao Pre-Workout?:

C4 ili NO-Xplode :think:
kafa

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la VelaHavle » 06 mar 2018, 07:32

anonymousHD je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la:Danas npr ne mogu u teretanu, misici mi se upalili :tokralju:
Eh, tad se grade mišići. Idi u gym.
Danas opet. Tri mjeseca intenzivno.
Aljegri, out!

Civa
Postovi: 2977
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Civa » 06 mar 2018, 08:32

MOSA BCAA :cool:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la PrinceofVeresija » 06 mar 2018, 18:47

:lol:
anonymousHD je napisao/la:
PrinceofVeresija je napisao/la:Jedno pitanje za ove iskusnije bildere :D

Šta je od ovog bolje kao Pre-Workout?:

C4 ili NO-Xplode :think:
kafa
Koristio sm i to,ne pomaze samo me glava zaboli u toku treninga i pocnem zijevat :eh:

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 06 mar 2018, 19:11

PrinceofVeresija je napisao/la:Koristio sm i to,ne pomaze samo me glava zaboli u toku treninga i pocnem zijevat :eh:
Imun si na takve stvari. Već ti se organizam navikao, teško da te išta može pogurati, jedino što ćeš osjetiti kad budeš uzimao jesu trnci i svrbež, to je radi beta-alanina.
Isti slučaj je bio i sa mnom, pa sam uzimao više doza, ali ništa, tako da sam odustao od toga skroz. Beze bacanje para, a ne pomaže.

mma_hz
Postovi: 10522
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la mma_hz » 07 mar 2018, 01:16

Probaj hyde,nije los.Al sto rece momak prije mene ako ti se organizam navikao na pre workout nema ti pomoci.Malo trnaca i to je sve.Koliko je bitan trening toliko je bitan i odmor jer tada misici najvise rastu.Najbitnije ne pretjerivati,Max 3 dana treninga pa dan odmora.Jbg zavisi od intenziteta vjezbi.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Wandelanoite » 07 mar 2018, 01:21

PrinceofVeresija je napisao/la::lol:
anonymousHD je napisao/la:
PrinceofVeresija je napisao/la:Jedno pitanje za ove iskusnije bildere :D

Šta je od ovog bolje kao Pre-Workout?:

C4 ili NO-Xplode :think:
kafa
Koristio sm i to,ne pomaze samo me glava zaboli u toku treninga i pocnem zijevat :eh:
Probaj kofeinske tablete ja ih koristim sedmicno bar jednom, Redweiler cete poderati pravo i mislim da je najjači pre workout, Navece se tesko zaspi, a tijelo i glava svrbe dok te radi.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

encos
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 feb 2018, 11:29
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la encos » 07 mar 2018, 11:42

Imam 35 godina i vec oko 5 mjeseci dizem tegove (fino se vec vide rezultati)...zanima jel to vec 35 godina kasno za dizanje tegova ili pak nema posebnih ogranicenja za stvaranje misicne mase. Nemam nikakve posebne ambicije osim da to sve fino zategnem kolko se da i da se lijepo izgleda...a prvenstveno da se ja dobro i zdravo osjecam.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 07 mar 2018, 12:43

encos je napisao/la:Imam 35 godina i vec oko 5 mjeseci dizem tegove (fino se vec vide rezultati)...zanima jel to vec 35 godina kasno za dizanje tegova ili pak nema posebnih ogranicenja za stvaranje misicne mase. Nemam nikakve posebne ambicije osim da to sve fino zategnem kolko se da i da se lijepo izgleda...a prvenstveno da se ja dobro i zdravo osjecam.
Apsolutno nema.
Sve dok te zdravlje služi, samo treniraj, to je za tvoje dobro.

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Lord44 » 07 mar 2018, 13:32

Evo od mene nekih smjernica za sve one koji se bave rekreativnim vjezbanjem u teretani.
Nije vam potrebno 2 grama proteina po kilogramu tjelesne mase. To je laz koju su plasirali proizvodjaci suplemenata da bi prodavali svoje proizvode.
Po nekim istrazivanjima neki plafon koje nase tijelo moze iskoristiti je oko 1,7 grama po kg TM, ovo se odnosi na profesionalne sportase.Obicnom covjeku,rekreativcu je dovoljno oko 1,2-1,5 grama po kg za misicni rast.Whey protein nije neophodan, ne brinite,necete propasti ako u roku sekunde ne otrcite do svlacionice da bi popili sejk.Uvijek se prvo ohladiti,spustiti puls ispod 100 prije nego se bacite na svoj PWM bio on kruti ili tecni.Nase tijelo nije u mogucnosti da vari dok smo vruci poslije treninga.Whey, ako ga vec koristite ,samo poslije treninga.Ukoliko ga pijete u toku dana, gledajte da ga usporite s necim, npr zdrave masti (bademi) plus whey.
Ne trenirajte kao profesionalac, jer Vi to niste, za njih vaze neka druga pravila.
Kod nas, naturalaca, sinteza proteina traje od 48-72 H, tako da je najucinkovitiji trening neki full body tri puta sedmicno.Uvijek je bolja ferkvencija od volumena, znaci svojih 12 serija za prsa podjeli u tri dana i nema zime.Drzati se visezglobnih vjezbi,izolacije svesti na minimum.Nece vam ruke porasti od 342 serije za biceps-triceps, bice manje.Ljudi najcesce pretreniraaju ruke, i radi toga one ne rastu.
Tijelo se brzo adaptira na svaku vrstu izazova, pa je pozeljno malo promjeniti trening svaka 2-3 mjeseca.
Neka vam cilj bude ostati zdravi i izgledati bolje od prosjeka...
Slusati svoje tijelo, odmoriti nekad jednu sedmicu i bicete motiviraniji i bolji na treningu
Zapamtite, misic se moze oporaviti brzo, ali CNS ne moze...zato obavezno odmarati . :D
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

encos
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 feb 2018, 11:29
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la encos » 07 mar 2018, 13:44

Lord44 je napisao/la:Evo od mene nekih smjernica za sve one koji se bave rekreativnim vjezbanjem u teretani.
Nije vam potrebno 2 grama proteina po kilogramu tjelesne mase. To je laz koju su plasirali proizvodjaci suplemenata da bi prodavali svoje proizvode.
Po nekim istrazivanjima neki plafon koje nase tijelo moze iskoristiti je oko 1,7 grama po kg TM, ovo se odnosi na profesionalne sportase.Obicnom covjeku,rekreativcu je dovoljno oko 1,2-1,5 grama po kg za misicni rast.Whey protein nije neophodan, ne brinite,necete propasti ako u roku sekunde ne otrcite do svlacionice da bi popili sejk.Uvijek se prvo ohladiti,spustiti puls ispod 100 prije nego se bacite na svoj PWM bio on kruti ili tecni.Nase tijelo nije u mogucnosti da vari dok smo vruci poslije treninga.Whey, ako ga vec koristite ,samo poslije treninga.Ukoliko ga pijete u toku dana, gledajte da ga usporite s necim, npr zdrave masti (bademi) plus whey.
Ne trenirajte kao profesionalac, jer Vi to niste, za njih vaze neka druga pravila.
Kod nas, naturalaca, sinteza proteina traje od 48-72 H, tako da je najucinkovitiji trening neki full body tri puta sedmicno.Uvijek je bolja ferkvencija od volumena, znaci svojih 12 serija za prsa podjeli u tri dana i nema zime.Drzati se visezglobnih vjezbi,izolacije svesti na minimum.Nece vam ruke porasti od 342 serije za biceps-triceps, bice manje.Ljudi najcesce pretreniraaju ruke, i radi toga one ne rastu.
Tijelo se brzo adaptira na svaku vrstu izazova, pa je pozeljno malo promjeniti trening svaka 2-3 mjeseca.
Neka vam cilj bude ostati zdravi i izgledati bolje od prosjeka...
Slusati svoje tijelo, odmoriti nekad jednu sedmicu i bicete motiviraniji i bolji na treningu
Zapamtite, misic se moze oporaviti brzo, ali CNS ne moze...zato obavezno odmarati . :D
Lijepo napisano. Nakon treninga konzumiram obavezno 5-6 kuhanih jaja...i cini mi se da ima smisla.
Jedino mi nije jasno ono gdje si napisao "svojih 12 serija za prsa podijeli u 3 dana". Zar to nije malo (to dodje 4 serije po treningu).

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Lord44 » 07 mar 2018, 14:56

encos je napisao/la:
Lord44 je napisao/la:Evo od mene nekih smjernica za sve one koji se bave rekreativnim vjezbanjem u teretani.
Nije vam potrebno 2 grama proteina po kilogramu tjelesne mase. To je laz koju su plasirali proizvodjaci suplemenata da bi prodavali svoje proizvode.
Po nekim istrazivanjima neki plafon koje nase tijelo moze iskoristiti je oko 1,7 grama po kg TM, ovo se odnosi na profesionalne sportase.Obicnom covjeku,rekreativcu je dovoljno oko 1,2-1,5 grama po kg za misicni rast.Whey protein nije neophodan, ne brinite,necete propasti ako u roku sekunde ne otrcite do svlacionice da bi popili sejk.Uvijek se prvo ohladiti,spustiti puls ispod 100 prije nego se bacite na svoj PWM bio on kruti ili tecni.Nase tijelo nije u mogucnosti da vari dok smo vruci poslije treninga.Whey, ako ga vec koristite ,samo poslije treninga.Ukoliko ga pijete u toku dana, gledajte da ga usporite s necim, npr zdrave masti (bademi) plus whey.
Ne trenirajte kao profesionalac, jer Vi to niste, za njih vaze neka druga pravila.
Kod nas, naturalaca, sinteza proteina traje od 48-72 H, tako da je najucinkovitiji trening neki full body tri puta sedmicno.Uvijek je bolja ferkvencija od volumena, znaci svojih 12 serija za prsa podjeli u tri dana i nema zime.Drzati se visezglobnih vjezbi,izolacije svesti na minimum.Nece vam ruke porasti od 342 serije za biceps-triceps, bice manje.Ljudi najcesce pretreniraaju ruke, i radi toga one ne rastu.
Tijelo se brzo adaptira na svaku vrstu izazova, pa je pozeljno malo promjeniti trening svaka 2-3 mjeseca.
Neka vam cilj bude ostati zdravi i izgledati bolje od prosjeka...
Slusati svoje tijelo, odmoriti nekad jednu sedmicu i bicete motiviraniji i bolji na treningu
Zapamtite, misic se moze oporaviti brzo, ali CNS ne moze...zato obavezno odmarati . :D
Lijepo napisano. Nakon treninga konzumiram obavezno 5-6 kuhanih jaja...i cini mi se da ima smisla.
Jedino mi nije jasno ono gdje si napisao "svojih 12 serija za prsa podijeli u 3 dana". Zar to nije malo (to dodje 4 serije po treningu).
Nije malo.Vidi, vecina nas ima dosta privatnih obaveza, i sad...ti npr potrgas prsa na treningu ponedeljkom, sta ako sutradan nisi u mogucnossti da ispostujes ishranu, odmor, san...oporavak ti nece biti onako kako si planirao,tada pravis vise stete nego koristi.Zato full body 3 dana u sedmici sa 4-5 serija za vece misicne partije,2-3 serije za manje uz stalnu progresiju i da trening stane u sat vremena i to je to.Cak i ako slucajno propustis trening nije velika steta, dok kod klasicnog split treninga vise gubis ako preskocis trening.A pogotovo sto split nije optimalan za prirodne vjezbace bas radi te sinteze proteina.
Jedi neku piletinu i rizu posslije treninga.Mogu i jaja al gledaj da budu bjelanca, posto masti iz zumanca usporavaju probavu, a to ti ne treba poslije treninga.Inace u ostalim obrocima slobodno jedi cijela jaja :)
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
AnkleBreaker
Postovi: 1291
Pridružen/a: 29 nov 2015, 15:35
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la AnkleBreaker » 08 mar 2018, 12:54

Jedno pitanje za ove malo upucenije. Pocetnik sam i zanima me koje suplemente koristiti na pocetku. Visok sam 187 i 70 kg. Mislio sam krenuti sa nekim gainerom i kreatinom jer mi je cilj prvo nabaciti par kg.
Take me home, United road,to a place that I belong, to Old Trafford, to see United, take me home, United road.
Sir Alex Ferguson (1986-2013)

Avatar
Bela
Postovi: 153
Pridružen/a: 10 maj 2015, 17:33
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Bela » 08 mar 2018, 17:03

AnkleBreaker je napisao/la:Jedno pitanje za ove malo upucenije. Pocetnik sam i zanima me koje suplemente koristiti na pocetku. Visok sam 187 i 70 kg. Mislio sam krenuti sa nekim gainerom i kreatinom jer mi je cilj prvo nabaciti par kg.
Pitao sam slično pitanje prije par stranica i dobio sam odgovor da uopste ti ne trebaju nikakvi suplementi nego samo da krenes sa zdravijom ishranom. Lično sam poslušo to i krenuo od tad u teretanu i mogu ti reci da pomalo ide prema naprijed. Trebas iskoristiti to dok si početnik.
Igrac ekipe Pivopije | SportSport.ba liga

encos
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 feb 2018, 11:29
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la encos » 08 mar 2018, 18:46

Takodje treniram 5 mjeseci, ne koristim ni cuveni whey....jednostavno uzivam u treninzima i jedem prilicno zdravu i hranu bogatu proteinima. Sve super.

mma_hz
Postovi: 10522
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la mma_hz » 14 mar 2018, 11:27

Ma ako se bavite rekreativno,nema potrebe da opterecujete jetru bilo kojom vrstom dodataka ishrani.
Treninzi nisu tolikog inteziteta,niti trenirate vise puta dnevno da su vam potrebni suplementi.Maximalno uzeti neki kvalitetan protein i to je to.
Nema potrebe za nekom suplementacijom bez potrebe. ;) bacanje para na kraju krajeva.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Dena94 » 22 mar 2018, 00:47

AnkleBreaker je napisao/la:Jedno pitanje za ove malo upucenije. Pocetnik sam i zanima me koje suplemente koristiti na pocetku. Visok sam 187 i 70 kg. Mislio sam krenuti sa nekim gainerom i kreatinom jer mi je cilj prvo nabaciti par kg.
Kratin i gajner u teoriji sigurno najbolja kombinacija za masu, koristio kad sam bio pocetnika samo 3 mjeseca jer sam budala kupio gajner od 9 kila. Oba suplimenta nije nesto sto preporucujem. Od suplimenata samo whey bajo moj, nista ti vise ne treba, ugljenehidrate mozes naci na svakom koraku i dosta su jeftini, a uzimat gajner od 100km sumljive kvalitete sa 70% ugljikohidrata, ne hvala. Kreatin dosta ovisi ko ga proizvodi, ali vise ima negativnih nego pozitivnih strana, tjelo ti trazi konstantni unos vode, sto ti utjece i na organe, a i zbog prevelikog unosa vode imas osjecaj nadutosti, sto te koci kod pravilne ishrane. Kreatin preporucljiv u dozi od 5g dnevno, sve vise od tog je previse, da ne govorim o fazi punjenja veliko opterecenje na jetru, cak u toj mjeri da ces osjetit kako ti je jetra isusena i pices vode 24 sata dnevno.
The Nobles ⚔

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Dena94 » 22 mar 2018, 01:06

Samo da napomenem ovo za kreatin se odnosi na rekreativce i pocetnike. Kod profi sportasa jako koristan supliment i u jednu ruku neophodan.
The Nobles ⚔

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.