Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Dzoni » 23 jun 2018, 12:57

Ne znam po cemu je tebi poznata Hrvatska,ali ako budu razmisljali kao ti nece daleko dogurati.
Ne pokusavam da umanjim njihov rezultat vec kazem da moraju biti skromni i nastaviti da se zalazu maksimalno.
Znamo kakvi su ovdasnji narodi i kako ih lako uhvati euforija.

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la JohnDoe » 23 jun 2018, 13:02

Hoće li otjerati onog klauna Sampaolia?
Izgleda da će se Argentina ipak izvuci i proci grupu, a onda sa Francuzima okrsaj u 1/8 finala.
FGR !

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Lillard » 23 jun 2018, 13:50

slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
miky_hz
Postovi: 23113
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la miky_hz » 23 jun 2018, 14:10

Samo da izbaci Mascherana ,stavi Dybalu mjesto njega,Biglia i Banega mogu drzati centar. Ova cetvorka gore bi se u toku tekme mogla rotirati kako hoce.Ostalo je mjera.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Raonffa
Postovi: 26276
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Raonffa » 23 jun 2018, 14:19

leorey je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Argentina može proći Francuze jedino da Sampaoli prestani izmišljati toplu vodu i stavi Di Mariju, Messija, Dybalu i Aguera/Higuaina u prvih 11.

U protivnom teško da će pobijediti i Nigeriju, koja je u dvije utakmice djelovala ozbiljnije od Argentine.

Mada, premalo je tu jednostavno kvaliteta u sredini i defanzivi, bez obzira koliko imali atomski napad, koštat će ih loša defanziva i sredina terena, protiv iole ozbiljnije reprezentacije.
Kad sad Francuska pusti Dancima i ode druga na Hrvatsku da samo protiv Messija ne igraju, vidjet cete samo to :rol:
Ma ne vjerujem, mada ništa nije nemoguće.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la leorey » 23 jun 2018, 14:54

Dzoni je napisao/la:Ne znam po cemu je tebi poznata Hrvatska,ali ako budu razmisljali kao ti nece daleko dogurati.
Ne pokusavam da umanjim njihov rezultat vec kazem da moraju biti skromni i nastaviti da se zalazu maksimalno.
Znamo kakvi su ovdasnji narodi i kako ih lako uhvati euforija.
Ma od menaliteta ne mozes pobjeci. Pa oni su u stanju dobiti Francusku a ispast od Danske. Ne bi bilo prvi put. Sad ce dobit Island s drugom ekipom, dignut se, najbolji smo na svijetu i onda hladan tus. Kao i uvijek. Vidjet cete. Ljudi imaju strasnu generaciju, ali dzaba kad se dignu ko i mi, ko i srbi nakon svake pobjede.

Srbi mogu dobit Brazil i onda ispast od neke kikiriki repke, ne bi se skunde zacudio, jednostavno takav je to mentalitet.
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la leorey » 23 jun 2018, 14:59

Lillard je napisao/la:slika
To je to, samo jos Dybalu u vezu i to je to. Ne znam zasto je toliko tesko ovo napraviti? Kakav strucnjak poseban moras biti da ne vidis da je ovo najjaca i idealna postava za dalje?

Pa ljudi govore o Argentini ko da je Panama u najmanju ruku, a ne svjetska sila. Ljudi po ovom gore imaju sasvim pristojnu odbranu, nesto manje kreativniju vezu i daleko najbolji napad. Na papiru.

Sa pravim sistemom, tj trenerom koji ce znati iskoristiti puni potencijal samo nebo je granica. Jer govorimo o viceprvaku svijeta i dvostrukom viceprvaku Amerike.
27.10.2020

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Sabinho » 23 jun 2018, 16:17

leorey je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:Ne znam po cemu je tebi poznata Hrvatska,ali ako budu razmisljali kao ti nece daleko dogurati.
Ne pokusavam da umanjim njihov rezultat vec kazem da moraju biti skromni i nastaviti da se zalazu maksimalno.
Znamo kakvi su ovdasnji narodi i kako ih lako uhvati euforija.
Ma od menaliteta ne mozes pobjeci. Pa oni su u stanju dobiti Francusku a ispast od Danske. Ne bi bilo prvi put. Sad ce dobit Island s drugom ekipom, dignut se, najbolji smo na svijetu i onda hladan tus. Kao i uvijek. Vidjet cete. Ljudi imaju strasnu generaciju, ali dzaba kad se dignu ko i mi, ko i srbi nakon svake pobjede.

Srbi mogu dobit Brazil i onda ispast od neke kikiriki repke, ne bi se skunde zacudio, jednostavno takav je to mentalitet.
Preiskusni su i prekvalitetni za takav scenario.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
LEO10
Postovi: 1290
Pridružen/a: 03 dec 2013, 19:13
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la LEO10 » 23 jun 2018, 16:30

miky_hz je napisao/la:Samo da izbaci Mascherana ,stavi Dybalu mjesto njega,Biglia i Banega mogu drzati centar. Ova cetvorka gore bi se u toku tekme mogla rotirati kako hoce.Ostalo je mjera.
Ma Mascherano ce biti opet u sastavu 100%, on je kapiten iako nema traku(trebao bi i uradno biti). Ovo su mu zadnji nastupi za repku, borbenost kod njega ne izostaje nikad ali nema on kvalitet u organiziranju igre, nikad ga nije ni imao jos sad ostario i dobijes patnju sa njim u vezi...a realno bi morao on na klupu.
☆Leo Messi☆
☆Roger Federer☆

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la TonySosa » 23 jun 2018, 16:33

Hrvatska je razvalila Argentinu — i to ne samo na razini rezultata, jer golovi i nisu toliko bitni.
Evo kakvih sve bisera ima, i to od likova koji se smatraju nekim stručnjacima. :rol:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Lillard » 23 jun 2018, 16:39

TonySosa je napisao/la:
Hrvatska je razvalila Argentinu — i to ne samo na razini rezultata, jer golovi i nisu toliko bitni.
Evo kakvih sve bisera ima, i to od likova koji se smatraju nekim stručnjacima. :rol:
Vidi tebe stručnjaka, izvadio rečenicu iz konteksta i fol ćeš spustit nekome. :lol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la leorey » 23 jun 2018, 16:42

Sabinho je napisao/la:
leorey je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:Ne znam po cemu je tebi poznata Hrvatska,ali ako budu razmisljali kao ti nece daleko dogurati.
Ne pokusavam da umanjim njihov rezultat vec kazem da moraju biti skromni i nastaviti da se zalazu maksimalno.
Znamo kakvi su ovdasnji narodi i kako ih lako uhvati euforija.
Ma od menaliteta ne mozes pobjeci. Pa oni su u stanju dobiti Francusku a ispast od Danske. Ne bi bilo prvi put. Sad ce dobit Island s drugom ekipom, dignut se, najbolji smo na svijetu i onda hladan tus. Kao i uvijek. Vidjet cete. Ljudi imaju strasnu generaciju, ali dzaba kad se dignu ko i mi, ko i srbi nakon svake pobjede.

Srbi mogu dobit Brazil i onda ispast od neke kikiriki repke, ne bi se skunde zacudio, jednostavno takav je to mentalitet.
Preiskusni su i prekvalitetni za takav scenario.
Ko? Pa ljudi su u stanju da izgube dobijenu utakmicu. Vidjeno x puta, pobjeda protiv raspale Argentine to ne mijenja. Pa oni su na Euru dobili Spaniju s drugom ekipom i igrali jos bolje.
27.10.2020

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la TonySosa » 23 jun 2018, 16:49

Lillard je napisao/la:
TonySosa je napisao/la:
Hrvatska je razvalila Argentinu — i to ne samo na razini rezultata, jer golovi i nisu toliko bitni.
Evo kakvih sve bisera ima, i to od likova koji se smatraju nekim stručnjacima. :rol:
Vidi tebe stručnjaka, izvadio rečenicu iz konteksta i fol ćeš spustit nekome. :lol:
Kakav crni kontekst, sve je sadržano u ovome. Umjetnički dojam je za neke druge sportove.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26276
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Raonffa » 23 jun 2018, 18:40

Pa upravu je @Lillard, moglo je ostati 0:1 do kraja i to rezultatski nije uopšte ubjedljivo, Modrićeva majstorija i treći gol u sudijskoj nadoknadi kada su ovi prestali igrati.

Poenta Hrvatske pobjede jeste u samoj igri i načinu igre protiv Argentine, mene je to oduševilo, golovi i šanse su "samo" produkt dobre igre.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Biscione
Postovi: 4589
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Biscione » 23 jun 2018, 19:41

slika
:mrgreen:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la miki_92 » 23 jun 2018, 19:45

Lillard je napisao/la:slika
kakav ba Mascherano, taj vise nije ni za Vratnika :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la darker10 » 23 jun 2018, 19:56

Raonffa je napisao/la:Pa upravu je @Lillard, moglo je ostati 0:1 do kraja i to rezultatski nije uopšte ubjedljivo, Modrićeva majstorija i treći gol u sudijskoj nadoknadi kada su ovi prestali igrati.

Poenta Hrvatske pobjede jeste u samoj igri i načinu igre protiv Argentine, mene je to oduševilo, golovi i šanse su "samo" produkt dobre igre.
Pa dobro sad,raja svrsava na pobjedu Hrvatske sto i treba bit slucaj,jer ipak je to jedna Argentina.Ipak,treba rec da i nije bas sve bilo med i mlijeko.Po meni kljucni moment utakmice se desio nekad pred kraj prvog poluvremena kad je neki Argentinac (nisam siguran koji) promasio haman prazan gol.Odmah nakon toga Caballero cini onu gresku koja je i okrenula utakmicu potpuno u korist Hrvatske.Ne kazem ja da utakmica ne bi otisla u smjeru u kojem je otisla i da nije bilo te greske,al onaj amaterizam Caballera je znantno pripomogao.

Sve u svemu,bila je to egal utakmica u prvom poluvremenu,a tek nakon greske Caballera utakmica je krenula u daleko pozitivnijem smjeru za Hrvate.Ne znam evo,citao sam zadnjih par stranica ovdje i ne vidim da se nesto spominje onaj faul Rebica u prvom poluvremenu,dok su strani mediji dosta brujali o tome da treba bit sretan sto mu nije pokazan put u svlacionicu.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26276
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Raonffa » 23 jun 2018, 20:03

darker10 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Pa upravu je @Lillard, moglo je ostati 0:1 do kraja i to rezultatski nije uopšte ubjedljivo, Modrićeva majstorija i treći gol u sudijskoj nadoknadi kada su ovi prestali igrati.

Poenta Hrvatske pobjede jeste u samoj igri i načinu igre protiv Argentine, mene je to oduševilo, golovi i šanse su "samo" produkt dobre igre.
Pa dobro sad,raja svrsava na pobjedu Hrvatske sto i treba bit slucaj,jer ipak je to jedna Argentina.Ipak,treba rec da i nije bas sve bilo med i mlijeko.Po meni kljucni moment utakmice se desio nekad pred kraj prvog poluvremena kad je neki Argentinac (nisam siguran koji) promasio haman prazan gol.Odmah nakon toga Caballero cini onu gresku koja je i okrenula utakmicu potpuno u korist Hrvatske.Ne kazem ja da utakmica ne bi otisla u smjeru u kojem je otisla i da nije bilo te greske,al onaj amaterizam Caballera je znantno pripomogao.

Sve u svemu,bila je to egal utakmica u prvom poluvremenu,a tek nakon greske Caballera utakmica je krenula u daleko pozitivnijem smjeru za Hrvate.Ne znam evo,citao sam zadnjih par stranica ovdje i ne vidim da se nesto spominje onaj faul Rebica u prvom poluvremenu,dok su strani mediji dosta brujali o tome da treba bit sretan sto mu nije pokazan put u svlacionicu.
Hrvati su izašli sa namjerom da dadnu Argentincima loptu u noge, zatvore kvalitetno Messija i igraju na kontre, što je bio najbolji mogući recept za ovakvu Argentinu.

Mislim da bi gol Hrvatske došao kad tad, i onako su i u prvom poluvremenu imali par dobrih šansi iz kontre koje nisu iskoristili. A kada je prvi gol pao onda je bilo lakše, jer su Argentinci izašli visoko i tako ostavili još više prostora za kontre. Greška Kabaljera je svakako pomogla, ne može se reći da nije, al' i da je nije bilo kao što sam rekao, mislim da Hrvati ne bi izgubili tu utakmicu, čak sam siguran da bi je na kraju opet dobili.

Od gola Rebića pa do kraja utakmice se vidio sav kvalitet veznog reda Hrvatske, umijeće čuvanja lopte i njenog kvalitetnog iznošenja.

Sve je u onoj utakmici išlo onako kako su Hrvati zamislili, jedino vjerujem da su bili malo 'poljuljani' što nisu dali gol u prvom poluvremenu al' nije to puno uticalo na njih, vrhunski su to igrači.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la darker10 » 23 jun 2018, 20:22

Pa rekoh,ne kazem da utakmica ne bi otisla u istom smjeru i bez te greske.Samo rekoh da je utakmica dotad bila dosta izjednacena,imala je i Argentina svoje sanse u prvom poluvremenu,a onda se desila ta greska i naravno da je poslije toga Hrvatskoj bilo lakse,jer su ovi morali krenut naprijed,a ne rade to bas organizovano.Nego eto,sve je vecI receno o ovoj utakmici,Hrvatska je odlicno stojala i ako ovako nastave moci ce bar do cetvrtfinala.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la TonySosa » 23 jun 2018, 20:56

Raonffa je napisao/la:Pa upravu je @Lillard, moglo je ostati 0:1 do kraja i to rezultatski nije uopšte ubjedljivo, Modrićeva majstorija i treći gol u sudijskoj nadoknadi kada su ovi prestali igrati.

Poenta Hrvatske pobjede jeste u samoj igri i načinu igre protiv Argentine, mene je to oduševilo, golovi i šanse su "samo" produkt dobre igre.
Lukin gol je bio zaokret, a Rakitićev prestiž koji je značio totalno poniženje.

Tako da, 0:1 ili 0:3, velika je razlika. A fudbal će se nastaviti igrati zbog golova, znamo svi koji umovi misle drugačije.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.