Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
soccerfan
Postovi: 8703
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la soccerfan » 27 jun 2018, 06:15

Komsije/susjedi zasluzeno prodjose dalje. Opasni favoriti po meni za osvajanje jer smatram da ove godine uzima prvenstvo "under dog". Jos uvijek navijam za Nijemce i Portugal ali nekako po prikazanom niko mi se nije izdiovijio da bas dominira. Susjedi su najblizi tome.
Argentina prolazi sa vise srece nego pameti. Imam osjecaj da ce ih vec u iducem mecu neko dobro nauciti pameti i oduciti od nogometa.
Higuain danas :crazy: :crazy: Taj covjek je dao mnogoo golova u karijeri i nemoze mu se osporiti, ali meni kad spomenu Higuaina sjetim se njegovog veselja protiv Svaba u finalu SP-a. Pola sata proslo u njegovom veselju za gol iz ofsajda. To je moja asocijacija na Pipitu. :mrgreen: :mrgreen: Nikad od njega igracine. Rojo spasio stvar danas.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Popaj78 » 27 jun 2018, 07:23

Hrvatska prolazi dansku al ce ih spanija izbacit prejaki su

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la mandraX » 27 jun 2018, 09:59

let3 je napisao/la:
Fikret1946 je napisao/la: Taj perez mi je bio toliko los da ne znam i da je igro..
:rol:

Isto sam pomislio.
Jel neko uopšte primjetio tog igraca na terenu? ne znam je li bio bar tri puta u dodiru sa loptom veceras :crazy:
Kako je taj lik provotimac Argentine, nikome nije jasno.
Ja sam ga samo jednom upratio i oplak'o iste sekunde, kad je primio loptu kod aut linije, odnosno kad je pokušao da primi loptu a ista se odbi' od njega k'o od bašluk :mrgreen:

Mislim da je odmah poslije toga izašao :lol:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Signore » 27 jun 2018, 10:05

Tesko da ce Hrvatska ispasti od Danske, ima jako dobre sanse za prolaz dalje. Povijest nam govori isto. Na proteklih pet svjetskih prvenstava desavalo se 14 puta da ekipa osvoji grupu sa svih 9 bodova. Samo je 2006. Spanjolska ispala od Francuske koja je kasnije izgubila u finalu na penale. U ostalih 13 slucajeva svaki put su osvajaci svih 9 bodova prolazili u cetvrtfinale. Ne moze biti slucajnost da osvojis 9 bodova u grupi. To osvajaju najjace ekipe i takve ekipe su 99% bolje od drugoplasiranih ekipa s kojima se krizaju.

Prvo mjesto je i jedan od puteva ka tituli. Do sad je odigrano 20 prvenstava, 18 puta se igrala grupna faza. Cak 16 puta prvenstvo je osvojila ekipa koja je bila prva u grupi. 1954. u sistemu gdje su 4 reprezentacije u grupi igrale po dvije utakmice Zapadna Njemacka je bila druga iza Madjarske, ali su tu Madjarsku pobijedili u finalu. 1982. Italija je bila druga iza Poljske u grupi. Talijani su tad u tri utakmice odigrali tri puta nerijeseno, a kasnije su u polufinalu izbacili tu Poljsku.

Dakle, za titulu moras osvojiti grupu ili kasnije pobijediti onog tko je ispred tebe osvojio grupu :mrgreen:

Na stranu ta statistika. Hrvatska je pokazala daleko bolju igru od Danske. Rutinski su sredili Nigeriju, a onda kasnije razmontirali Argentinu. Sinoc s rezervama i nesto losijom igrom ipak dolaze do pobjede protiv Islanda. Pokazali su da znaju pobijediti i kad ne igraju dobro. Danska je s druge strane nadigrana u tri utakmice. Protiv Perua nisam mogao vjerovati da su uspjeli pobijediti. Kasnije je i Australija bila bolja, ali je taj remi mozda ipak najrealniji. Protiv Francuske nisam gledao, ali mi je brat rekao da su i tu igrali podredjenu ulogu. Imaju tog Eriksena koji im je najbolji i najopasniji igrac. Ako Hrvatska njega zatvori tesko da ce Danska napraviti nesto. Tesko da ce Danska i pokusati napraviti nesto. Vjerojatno ce stati u obranu i cekati kontru. Ne znam bas koliko ce to Hrvatskoj odgovarati s obzirom da Danska prema nazad uopce nije losa. Sigurno ih se nece lako probiti kao Nigeriju recimo, ali jedan gol puno toga mijenja. S jednim golom Hrvatske Danska se mora otvoriti, jer poraz ne nudi nista. Malo vise prostora u obrani Danske bi mogao kazniti Perisic.

I ako Hrvatska podcijeni Dansku ispast ce samo tako. Danska nije nista pokazala na prvenstvu, ali nisu ekipa koja ne zna igrati. Njihov jedan dobar dan i mlaka igra s druge strane bi mogli okrenuti stvari bez problema. Hrvatska je favorit, ali Hrvatska mora 100% uci u ovu utakmicu.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Artetitis » 27 jun 2018, 10:21

Signore je napisao/la:Tesko da ce Hrvatska ispasti od Danske, ima jako dobre sanse za prolaz dalje. Povijest nam govori isto. Na proteklih pet svjetskih prvenstava desavalo se 14 puta da ekipa osvoji grupu sa svih 9 bodova. Samo je 2006. Spanjolska ispala od Francuske koja je kasnije izgubila u finalu na penale. U ostalih 13 slucajeva svaki put su osvajaci svih 9 bodova prolazili u cetvrtfinale. Ne moze biti slucajnost da osvojis 9 bodova u grupi. To osvajaju najjace ekipe i takve ekipe su 99% bolje od drugoplasiranih ekipa s kojima se krizaju.

Prvo mjesto je i jedan od puteva ka tituli. Do sad je odigrano 20 prvenstava, 18 puta se igrala grupna faza. Cak 16 puta prvenstvo je osvojila ekipa koja je bila prva u grupi. 1954. u sistemu gdje su 4 reprezentacije u grupi igrale po dvije utakmice Zapadna Njemacka je bila druga iza Madjarske, ali su tu Madjarsku pobijedili u finalu. 1982. Italija je bila druga iza Poljske u grupi. Talijani su tad u tri utakmice odigrali tri puta nerijeseno, a kasnije su u polufinalu izbacili tu Poljsku.

Dakle, za titulu moras osvojiti grupu ili kasnije pobijediti onog tko je ispred tebe osvojio grupu :mrgreen:

Na stranu ta statistika. Hrvatska je pokazala daleko bolju igru od Danske. Rutinski su sredili Nigeriju, a onda kasnije razmontirali Argentinu. Sinoc s rezervama i nesto losijom igrom ipak dolaze do pobjede protiv Islanda. Pokazali su da znaju pobijediti i kad ne igraju dobro. Danska je s druge strane nadigrana u tri utakmice. Protiv Perua nisam mogao vjerovati da su uspjeli pobijediti. Kasnije je i Australija bila bolja, ali je taj remi mozda ipak najrealniji. Protiv Francuske nisam gledao, ali mi je brat rekao da su i tu igrali podredjenu ulogu. Imaju tog Eriksena koji im je najbolji i najopasniji igrac. Ako Hrvatska njega zatvori tesko da ce Danska napraviti nesto. Tesko da ce Danska i pokusati napraviti nesto. Vjerojatno ce stati u obranu i cekati kontru. Ne znam bas koliko ce to Hrvatskoj odgovarati s obzirom da Danska prema nazad uopce nije losa. Sigurno ih se nece lako probiti kao Nigeriju recimo, ali jedan gol puno toga mijenja. S jednim golom Hrvatske Danska se mora otvoriti, jer poraz ne nudi nista. Malo vise prostora u obrani Danske bi mogao kazniti Perisic.

I ako Hrvatska podcijeni Dansku ispast ce samo tako. Danska nije nista pokazala na prvenstvu, ali nisu ekipa koja ne zna igrati. Njihov jedan dobar dan i mlaka igra s druge strane bi mogli okrenuti stvari bez problema. Hrvatska je favorit, ali Hrvatska mora 100% uci u ovu utakmicu.
Možda nije toliko relevantno jer je ovo SP, ali Hrvatska je i 2008.godine osvojila grupu na sličan način kao i sad:

-tri pobjede u grupi, maksimalan broj bodova,

-rudarska pobjeda u prvoj utakmici u kojoj je Modrić zabio penal, onda

-briljantna pobjeda protiv velikog favorita u drugoj uz maestralnu igru Rakitića i onda

-odrađivanje posla i pobjeda sa kombinovanim timom u trećoj protiv Poljaka koji su imali teoretsku šansu za prolazak dalje.

Onda su igrali protiv Turske koja je ni kriva ni dužna izbacila Češku.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la effe_sa » 27 jun 2018, 10:38

Hrvatska svakako uvjerljiva u ovoj grupi. A trebala bi proći Dansku, jer jednostavno je kvalitetnija i ima lauf. Danci neuvjerljivi, ali uvijek tvrdi i kompaktni. Ali isto tako te ekipe poput Danske nekako i leže reprezentacujama s ovih prostora.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Artetitis » 27 jun 2018, 12:18

effe_sa je napisao/la:Hrvatska svakako uvjerljiva u ovoj grupi. A trebala bi proći Dansku, jer jednostavno je kvalitetnija i ima lauf. Danci neuvjerljivi, ali uvijek tvrdi i kompaktni. Ali isto tako te ekipe poput Danske nekako i leže reprezentacujama s ovih prostora.
Što reče jedan moj drugar, Danska plaća karmičku cijenu toga što im je najveći uspjeh u historiji plaćen našom krvlju.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la japa » 27 jun 2018, 12:25

Niko sebe ne syeba ko Jugosloveni, napokon (nesto kao Spanci od 2008 do danas) napravise domianntnu generaciju uzese svjetsko za mlade, Zvezda uze Ligu Sampiona i kad je trebalo ubrati plodove toga svega i krunisati sve konacnim trofejom na euru ili svjetskom stoka se poroka, razyebe drzavu i sve upropasti. I na kraju ti Danci koji nisu se ni kvalifikovali na euro uzmu isti :lol:


Ona medalja Hrvatske 1998e je Jugoslovenska medalja, to su sve igraci koje je Jugoslavija napravila i skolovala na kraju su na rusevinama iste Hrvati dobili bronzu ali realno ta generacija da se nije drzava raspala bi bila zlatna bar na jednom velikom takmicenju, vrlo vjerovatno jos 1992 sto su uzeli Danci.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la jestamaji » 27 jun 2018, 12:34

japa je napisao/la:Niko sebe ne syeba ko Jugosloveni, napokon (nesto kao Spanci od 2008 do danas) napravise domianntnu generaciju uzese svjetsko za mlade, Zvezda uze Ligu Sampiona i kad je trebalo ubrati plodove toga svega i krunisati sve konacnim trofejom na euru ili svjetskom stoka se poroka, razyebe drzavu i sve upropasti. I na kraju ti Danci koji nisu se ni kvalifikovali na euro uzmu isti :lol:


Ona medalja Hrvatske 1998e je Jugoslovenska medalja, to su sve igraci koje je Jugoslavija napravila i skolovala na kraju su na rusevinama iste Hrvati dobili bronzu ali realno ta generacija da se nije drzava raspala bi bila zlatna bar na jednom velikom takmicenju, vrlo vjerovatno jos 1992 sto su uzeli Danci.
ajde što su neke zemlje stare juge sje.bane u sportu, ali što smo mi sje.bani i u sportu i u svemu ostalom, to me boli

ali ovo gore je istina, mislim da bi juga bila jedan od glavnih i ozbiljnih kandidata za titulu na SP '94 i '98.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Derdiyok » 27 jun 2018, 12:44

The FIFA is investigating already ...

slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Artetitis » 27 jun 2018, 13:02

japa je napisao/la:Niko sebe ne syeba ko Jugosloveni, napokon (nesto kao Spanci od 2008 do danas) napravise domianntnu generaciju uzese svjetsko za mlade, Zvezda uze Ligu Sampiona i kad je trebalo ubrati plodove toga svega i krunisati sve konacnim trofejom na euru ili svjetskom stoka se poroka, razyebe drzavu i sve upropasti. I na kraju ti Danci koji nisu se ni kvalifikovali na euro uzmu isti :lol:

Ona medalja Hrvatske 1998e je Jugoslovenska medalja, to su sve igraci koje je Jugoslavija napravila i skolovala na kraju su na rusevinama iste Hrvati dobili bronzu ali realno ta generacija da se nije drzava raspala bi bila zlatna bar na jednom velikom takmicenju, vrlo vjerovatno jos 1992 sto su uzeli Danci.
Sad, šta bi bilo kad bi bilo... Jugoslavija je te kvalifikacije prošla prilično uvjerljivo iako nisu svi igrači igrali za repku, ali je, recimo, poražena od Danske kod kuće (gore smo dobili 2-0, Meša dao prvi gol). Sjećam se da smo sve suparnike gazili, da smo kod kuće primali glupave golove, ali da se vidjela razlika u kvaliteti.

Realnost je da bi nam vjerovatno Njemačka uzela mjeru, a ako ne oni, onda Holandija. Na papiru, taj tim je imao manje-više sve pozicije riješene, a one u sredini terena i u napadu debelo podebljane, ali pitanje i šta bi Osim na kraju napravio od toga svega. Mislim, njemu je i na SP 1990. u prvih 11 bio 35-godišnji Pape, a Nijemci su nas razvozali kako nismo ni sanjali. Protiv Španaca Piksi sam-samcat pobijedio.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la japa » 27 jun 2018, 13:06

Ko zna sta bi bilo i na tome a pogotovo kasnije na drugim takmicenjima kad su svi oni asovi (Savicevic, Boban, Suker, Prosinecki, Mijatovic itd) bili u prajmu. Stos e tice 92 cinjenica da je Danska uzela govori i da bi Jugoslavija imala odlicne sanse.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la ASD » 27 jun 2018, 13:14

japa je napisao/la:Niko sebe ne syeba ko Jugosloveni, napokon (nesto kao Spanci od 2008 do danas) napravise domianntnu generaciju uzese svjetsko za mlade, Zvezda uze Ligu Sampiona i kad je trebalo ubrati plodove toga svega i krunisati sve konacnim trofejom na euru ili svjetskom stoka se poroka, razyebe drzavu i sve upropasti. I na kraju ti Danci koji nisu se ni kvalifikovali na euro uzmu isti :lol:


Ona medalja Hrvatske 1998e je Jugoslovenska medalja, to su sve igraci koje je Jugoslavija napravila i skolovala na kraju su na rusevinama iste Hrvati dobili bronzu ali realno ta generacija da se nije drzava raspala bi bila zlatna bar na jednom velikom takmicenju, vrlo vjerovatno jos 1992 sto su uzeli Danci.
Hrvatskoj fudbalskoj, kosarkaskoj i rukometnoj reprezentaciji su debelo temelji udareni u Jugoslaviji.
Kod Srbije isto tako, moze se reci da su Srbi imali u odbojci bolje rezultate nego Juga, ali su temelji poceli u Jugoslaviji.

BiH je uspjela shebati sve iz Juge, novo naravno nema nista, zato nas nema nigdje, eno i na mediteranskim igrama nismo konkurentni.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14563
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la alan_kardec » 27 jun 2018, 13:14

da se bar raspad prolongirao tamo do početka novog milenijuma, imali bi sasvim dovoljno vremena da i u fudbalu napravimo nešto baš veliko kao što smo do tada napravili u svakom yebenom sportu.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Raonffa » 27 jun 2018, 13:20

Hrvatska treba paziti na danska krila, Sista i Poulsena, oni su odlični igrači koji mogu napraviti velike probleme svakome. Što se tiče Eriksena, ne sumnjam da ga Hrvatska može zatvoriti, ako su uspjeli zatvoriti Messija, onda mogu i Eriksena.

Odbrana Danske mi nije nešto specijalno kvalitetna, Kjaera smatram 'old school' kikserčinom dok je Christensen još uvijek mlad i sklon nekim pogreškama (koje su karakteristične za mladog stopera), barem po onome što sam ga ja gledao u Čelziju ove sezone.

Mislim da je Hrvatska favorit, al' oni će definitivno morati dobiti 'utakmicu u glavi', da izađu hladne glave bez neke euforije, mirno i staloženo od prve minute, u protivnom će to Danci sigurno znati iskoristiti, jer njihov skandinavski mentalitet je specifičan, oni se neće prepasti nikoga na svijetu niti će ih ikada zahvatiti euforija kao što može zahvatiti balkanske zemlje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Evolve
Postovi: 4369
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la Evolve » 27 jun 2018, 14:05

Vidi vidi jugonostalgicara u 3 pm.

Protiv Danske jesmo blagi favoriti, ako budemo mi igrali kao do sada i oni kao sto su igrali ima da im tricu uvalimo, ali opet, ovo je SP. Nitko nije izraziti favorit u 1/8 tako da sve mačku o rep i srce na teren, pa ćem oda vidimo.
NK Široki Brijeg

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la jestamaji » 27 jun 2018, 14:14

juče je po "St. Petersburg Times-u" bilo oko 30 hiljada argentinaca u stadionu! toliko ih nije ni u brazilu bilo na nekoj utakmici. protiv nas maksimalno 25.000 po ondašnjem izvještavanju

stvarno kapa dole!

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la JohnCleese » 27 jun 2018, 15:12

jestamaji je napisao/la:juče je po "St. Petersburg Times-u" bilo oko 30 hiljada argentinaca u stadionu! toliko ih nije ni u brazilu bilo na nekoj utakmici. protiv nas maksimalno 25.000 po ondašnjem izvještavanju

stvarno kapa dole!
Izmedju ostalog, razlog zasto ih prava fudbalska raja postuje i simpatise :salut:
Oceruapajte pijetlove :cool:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la leorey » 27 jun 2018, 18:29

Nema vise crne macke za Messija na SP.

Sta to znaci, ljudi moji? :kafa:
27.10.2020

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41236
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Grupa D (Argentina, Island, Hrvatska, Nigerija)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 jun 2018, 18:31

jestamaji je napisao/la:juče je po "St. Petersburg Times-u" bilo oko 30 hiljada argentinaca u stadionu! toliko ih nije ni u brazilu bilo na nekoj utakmici. protiv nas maksimalno 25.000 po ondašnjem izvještavanju

stvarno kapa dole!
Peruanaca je bilo vise nedavno, rekose 80 milja u gradu. A i Kolumbijaca cini mi se isto.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.