SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Asteriks » 18 jun 2018, 22:50

Ma kakve igračine brate dragi, pa Englezi nisu mogli meda kada su im igrali Lampard, Gerrad, Scholes, Rooney, Ferdindand, Terry i ostala krema svjetskog fudbala, kamo li da mogu meda kad im igraju nekakvi Lingardi, Aliji, Tripijeri, Maguireiji i ostali qurci palci.
Te velemajstore su vodili svakakvi delegati. Medjutim i super iskusni Capelo je priredio smijesna izdanja na SP 2010.

Znamo onaj blam protiv Alzira, gdje je gurao oronulog Heskeya, Gerrarda kao LM-a, te npr. jednog Barrya ispred Carricka, koji je prekucao nekoliko sezona unazad.

Nesto slicno ponovio je protiv Svabije, Gerrard lijevo, Milner desno...

Sjetimo se i jedne od najvecih blamaza pod palicom Mclarena i onog ispada u kvalama za EURO 2008.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Kajzer10 » 18 jun 2018, 22:52

Meni su Englezi ok. Ja se ponavljam sto puta ali ovako svjetsko prvenstvo izgleda. Uvijek imas par amaterskih ekipa poput Arabije, Australije i Paname koji su za nabiti statistiku ali protiv ovih ostalih se nerijetko moras dobro oznojiti. Osim ako si tip top uigrana ekipa sa vec izgradjenim sistemom sto danas skoro nije niko i inace je rijetko koja reprezentacija.
Tako da kad uzmes ovo gore a i cinjenicu da im je nacija ove godine svjesna svih limita ekipe i da nema nekog haypa i velikih ocekivanja, ne znam cemu ismijavanje.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Sarmelino » 18 jun 2018, 22:53

Epidaurus je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la: Maguire, Young i slicni su olicenje wonderkidova :kafa: Koliko znam jedni firauni imaju isti broj WC titula kao i Englezi, a drugi nemaju nikakve. Jos malo pa La liga pocinje, nisu daleko okrsaji Ronalda i tehnički potkovanih stopera Getafea.
Zamisli sta bi Rona i Messi tek radili drvosjecama raznih Stoke Cityja i slicnih ragbi klubova kad se Ben Yedder i slicni izivljavaju nad mocnim Unitedom :kafa:
Ma razumijem te, samo lijepa kosarka i lijep fudbal :ljepota:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la totasef1 » 18 jun 2018, 22:55

Ja ne znam koje odlicne sanse su Englezi stvorili a da nisu bili prekidi iz kojeg su i dali oba gola.
Isto tako ne moze se porediti Tunis sa Islandom a pogotovo ne sa Meksikom, ako vec usporedjujete igru Engleza naspram Argentine ili Njemacke.

Englezi su na kraju krajeva na Euru i ispali od Islandjana iako su poveli u ranoj fazi utakmice a Islandjani ih rutinski okrenuli i priveli utakmicu kraju a da Englezi nisu 3 prilike napravili.

Imaju srece da su dobili ovakvu grupu i ovakav raspored .

Mislim da Kolumbija i Poljska imaju vise sansi protiv njih pa nek prica ko sta hoce. Poljska iskusna ekipa koja ima i dovoljno individualnog kvaliteta da moze da parira najboljim. Kolumbija isto tako , s tim da su i tehnicki potkovanija ekipa.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Rooney88 » 18 jun 2018, 22:56

Kajzer10 je napisao/la:Meni su Englezi ok. Ja se ponavljam sto puta ali ovako svjetsko prvenstvo izgleda. Uvijek imas par amaterskih ekipa poput Arabije, Australije i Paname koji su za nabiti statistiku ali protiv ovih ostalih se nerijetko moras dobro oznojiti. Osim ako si tip top uigrana ekipa sa vec izgradjenim sistemom sto danas skoro nije niko i inace je rijetko koja reprezentacija.
Tako da kad uzmes ovo gore a i cinjenicu da im je nacija ove godine svjesna svih limita ekipe i da nema nekog haypa i velikih ocekivanja, ne znam cemu ismijavanje.
Pa niko ih i ne ismijava osim ova 2-3 tipa koji su nicim izazvani upali i vriste po temi k'o da su Englezi neki bitan faktor. :mrgreen:

Meni samo ovaj moderator interesantan, fkt odavno nisam vidio da je pobjeda protiv "lijeve" repke nekog ovoliko izbila iz cipela. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Raonffa » 18 jun 2018, 22:59

Lillard je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Pa 95% komentara vaše "ismijavanje". Engleska odigrala dobro protiv bunkera, stvorila 5 odličnih šansi, realizacija problem. Pokazali dosta potencijala, a vi se nakotili ovdje pričat budalaštine.
Tunis je na FIFA rankingu najbolja afrička reprezentacija. Al sad su jad i čemer, gori od Saudijske Arabije. Šta će engleski panjevi, a da vas nema trebalo bi vas izmislit :urnebes:
Ma nema, vrhunski su odigrali, stvorili im par šansi na samom početku meča i onda u narednih 70 minuta još jednu pravu i par polušansi, nema šta, epitet za "najbolju reprezentaciju dosadašnjeg dijela prvenstva", i to protiv uvijek respektabilnog Tunisa, reprezentacije u kojoj ne znaš gdje im igraju tri igrača (bez da vidiš), al' respektabilni su, najbolje rangirana afrička reprezentacija :lol:

I ova priča se vjerovatno vrti zadnjih 50 godina :urnebes:
70 minuta lažeš, čitavo prvo poluvrijeme je bilo odlično. Masa šansi, sam Lingaard imao 3 dobre. Kasnije u drugom poluvremenu bilo lošije, jer su ovi radili još veći bunker, nisu prešli centar nikako, pa nije tako lako igrat protiv toga.

Tunis je najbolje rangirana afrička reprezentacija, a ovdje se piše da su Saudijska Arabija. Vidjeli smo već favorite kako se muče, eto sa Engleska fula par šansi, muči se protiv bunkera i oni su precjenjeni bla bla i slična priča. Dosadni ste za popizdit.
Ne, Engleska neće osvojit SP, al ubi Bože ta priča o poluigračima i sličnom. Koja je to reprezentacija pokazala igrom više, Španjolska i Portugal, a i to je upitno. Tako da molim te, mani se demagogije.
Bilo odlično na momente, Tunis kada se oslobodio pritiska i uzeo loptu nije to bilo ni blizu odličnog, tako su igrali do izjednačenja i onda su se opet povukli do kraja poluvremena, bespotrebno kako sam i pisao. U drugom izašli odlučnije, sa boljom postavkom i 'odlična' Engleska ne napravi nijedne šanse za čitavo poluvrijeme. Kako se može desiti da tako jaka ekipa odigra tako dva različita poluvremena ili je ipak "strašni" Tunis vidio da može bolje i jače u drugom poluvremenu?

I kakav qurčev bunker, šuplja i sredina, šuplje i strane samo normalno da mrtvaci Young i Trippier ne mogu napraviti yebeni višak i kvalitetan centaršut protiv Tunisa, malo su bolji bili Rashford i onaj Loftus, al' sve je to qarina u suštini.

Pokazala je Rusija više od igre, al' jedino je Rusija igrala sa slabijom reprezentacijom od Tunisa, dobro i Belgija al' Belgija je ove rutinirala.

Pa normalno da neće osvojiti, ako budu među osam najboljih ekipa trebaju plakati od sreće (a križaju se sa jedinom grupom koja nema izrazito najjaču ekipu u grupi, izuzev ove grupe gdje je Rusija, zato i imaju šansu da dođu do četvrtfinala, mada čisto sumnjam), al' zar nije malo čudno da se igrači Cityja, Uniteda, Liverpoola, Tottenhama ne smatraju ni blizu favoritima?

Znaš zašto? Zato što su to poluproizvodi koji se u tim klubovima 'šlepaju' na leđa stranaca koji su glavna snaga nabrojanih klubova.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Epidaurus » 18 jun 2018, 23:01

Sarmelino je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la: Maguire, Young i slicni su olicenje wonderkidova :kafa: Koliko znam jedni firauni imaju isti broj WC titula kao i Englezi, a drugi nemaju nikakve. Jos malo pa La liga pocinje, nisu daleko okrsaji Ronalda i tehnički potkovanih stopera Getafea.
Zamisli sta bi Rona i Messi tek radili drvosjecama raznih Stoke Cityja i slicnih ragbi klubova kad se Ben Yedder i slicni izivljavaju nad mocnim Unitedom :kafa:
Ma razumijem te, samo lijepa kosarka i lijep fudbal :ljepota:
Ocekivano je da covjek bar malo sazrije nakon zavrsetka srednje skole al jbg ocito si izuzetak :(

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Sarmelino » 18 jun 2018, 23:02

Epidaurus je napisao/la: Ocekivano je da covjek bar malo sazrije nakon zavrsetka srednje skole al jbg ocito si izuzetak :(
Cekaj osnovnu da prvo. :thumbdown:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Barbarossa » 18 jun 2018, 23:05

Počelo jeee :lol:
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Osim13 » 18 jun 2018, 23:09

Kakvi su u zadnjih X godina bili, ovo je veceras predobro bilo od strane Engleza. Ne znam cemu pre.ser.avanje, malo je realizacija stekala no srecom tu je jedan mozda i najbolji striker svijeta, opusteno :kafa:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Raonffa » 18 jun 2018, 23:13

Asteriks je napisao/la:
Ma kakve igračine brate dragi, pa Englezi nisu mogli meda kada su im igrali Lampard, Gerrad, Scholes, Rooney, Ferdindand, Terry i ostala krema svjetskog fudbala, kamo li da mogu meda kad im igraju nekakvi Lingardi, Aliji, Tripijeri, Maguireiji i ostali qurci palci.
Te velemajstore su vodili svakakvi delegati. Medjutim i super iskusni Capelo je priredio smijesna izdanja na SP 2010.

Znamo onaj blam protiv Alzira, gdje je gurao oronulog Heskeya, Gerrarda kao LM-a, te npr. jednog Barrya ispred Carricka, koji je prekucao nekoliko sezona unazad.

Nesto slicno ponovio je protiv Svabije, Gerrard lijevo, Milner desno...

Sjetimo se i jedne od najvecih blamaza pod palicom Mclarena i onog ispada u kvalama za EURO 2008.
Znam brate, al' to je generacija koja je trajala haman deset godina, to ti je pet velikih takmičenja, pa majku mu yebem valjda bi na jednom proigrali.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
TonySosa
Postovi: 7201
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la TonySosa » 18 jun 2018, 23:15

Raonffa je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:
Ma kakve igračine brate dragi, pa Englezi nisu mogli meda kada su im igrali Lampard, Gerrad, Scholes, Rooney, Ferdindand, Terry i ostala krema svjetskog fudbala, kamo li da mogu meda kad im igraju nekakvi Lingardi, Aliji, Tripijeri, Maguireiji i ostali qurci palci.
Te velemajstore su vodili svakakvi delegati. Medjutim i super iskusni Capelo je priredio smijesna izdanja na SP 2010.

Znamo onaj blam protiv Alzira, gdje je gurao oronulog Heskeya, Gerrarda kao LM-a, te npr. jednog Barrya ispred Carricka, koji je prekucao nekoliko sezona unazad.

Nesto slicno ponovio je protiv Svabije, Gerrard lijevo, Milner desno...

Sjetimo se i jedne od najvecih blamaza pod palicom Mclarena i onog ispada u kvalama za EURO 2008.
Znam brate, al' to je generacija koja je trajala haman deset godina, to ti je pet velikih takmičenja, pa majku mu yebem valjda bi na jednom proigrali.
Proigrali bi da su bili velemajstori. Jedino Skols vrijedan pomena.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Nitro
Postovi: 5265
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Nitro » 18 jun 2018, 23:18

Englezi, ponosan sam na vas.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la BosnaSTL » 18 jun 2018, 23:22

Jbg ako Englezi osvoje ovo prvenstvo fudbal je otiso u ****!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Asteriks » 18 jun 2018, 23:34

Znam brate, al' to je generacija koja je trajala haman deset godina, to ti je pet velikih takmičenja, pa majku mu yebem valjda bi na jednom proigrali.
2002. ispali od nenadjebivog Brazila (Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Carlos, Cafu...) i to greskom Seamena koji je hvatao zrikavce tik ispred linije.

2004. Eriksson gura maestra Scholesa lijevo (zbog javnosti) kako bi imao prostora za Lampsa i Gerarda u centru. Ta trojka + Becks desno, nije nudila nikakav balans...

Jednostavno, delegat kakav je Eriksson nije bio u stanju izabrati najpodobnijih 11, cime se cesto narusavao timski duh a sve prednosti su, u kljucnim momentima padale u vodu pa se cesto zavrsavalo blamom na penalima.

Onda dolazi do problema gdje Scholes ne zeli na iduci turnir, pa Carricka koriste svega 30-ak meceva itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Raonffa » 18 jun 2018, 23:37

Asteriks je napisao/la:
Znam brate, al' to je generacija koja je trajala haman deset godina, to ti je pet velikih takmičenja, pa majku mu yebem valjda bi na jednom proigrali.
2002. ispali od nenadjebivog Brazila (Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Carlos, Cafu...) i to greskom Seamena koji je hvatao zrikavce tik ispred linije.

2004. Eriksson gura maestra Scholesa lijevo (zbog javnosti) kako bi imao prostora za Lampsa i Gerarda u centru. Ta trojka + Becks desno, nije nudila nikakav balans...

Jednostavno, delegat kakav je Eriksson nije u stanju izabrati najpodobnijih 11 u datom momentu, cime se cesto narusavao timski duh a sve prednosti su, u kljucnim momentima padale u vodu pa se cesto zavrsavalo blamom na penalima.

Onda dolazi do problema gdje Scholes ne zeli na iduci turnir, pa Carricka koriste svega 30-ak meceva itd.
Zar ne ispadoše oni na penale 2004-te, od Portugala čini mi se?

To mi je prvo prvenstvo i već sam tad shvatio kakve su to luzerčine :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Lillard » 18 jun 2018, 23:37

Mrtvac Tripper koji ne može višak napravit bi bio MOTM da nije Kanea. Toliko o tome koliko ko hejta.

slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
TonySosa
Postovi: 7201
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la TonySosa » 18 jun 2018, 23:39

Asteriks je napisao/la:
Znam brate, al' to je generacija koja je trajala haman deset godina, to ti je pet velikih takmičenja, pa majku mu yebem valjda bi na jednom proigrali.
2002. ispali od nenadjebivog Brazila (Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Carlos, Cafu...) i to greskom Seamena koji je hvatao zrikavce tik ispred linije.

2004. Eriksson gura maestra Scholesa lijevo (zbog javnosti) kako bi imao prostora za Lampsa i Gerarda u centru. Ta trojka + Becks desno, nije nudila nikakav balans...

Jednostavno, delegat kakav je Eriksson nije bio u stanju izabrati najpodobnijih 11, cime se cesto narusavao timski duh a sve prednosti su, u kljucnim momentima padale u vodu pa se cesto zavrsavalo blamom na penalima.

Onda dolazi do problema gdje Scholes ne zeli na iduci turnir, pa Carricka koriste svega 30-ak meceva itd.
Pa imali su igraca vise pola sata 2002. protiv Brazila.
Lillard je napisao/la:Mrtvac Tripper koji ne može višak napravit bi bio MOTM da nije Kanea. Toliko o tome koliko ko hejta.

slika
Dobar je Trippier, glavna faca u ekipi. :thumbup:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Ramiy » 18 jun 2018, 23:39

Nitro je napisao/la:Englezi, ponosan sam na vas.
Najjaci smo
Uz Mexico prvi favoriti
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: SP 2018 / Grupa G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

Post Postao/la Asteriks » 18 jun 2018, 23:40

Zar ne ispadoše oni na penale 2004-te, od Portugala čini mi se?
Jesu + Portugal bio uveliko konkretnija ekipa upravo zbog ovog taktickog zongliranja Sveda.

Tu je Becks promasio penal i od tada ide ona fora - ides na strijeljanje al nema veze, Beckham ce pucat...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.