Osmina finala- sve utakmice

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
TonySosa
Postovi: 7201
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la TonySosa » 04 jul 2018, 03:42

Historija, ljudi moji.
1 - England have won a penalty shoot-out at the World Cup for the first time. Ecstasy.
1 - Yerry Mina is the first defender to score three headed goals at a single World Cup tournament since at least 1966. Hero.
3 - Harry Kane is the first player to convert 3 penalties (excl. penalty shootouts) at a single World Cup tournament since Hristo Stoichkov for Bulgaria in 1994. Deadly
2 - Sweden have won back-to-back World Cup matches for the first time since 1958, when they won the quarter-final and semi-final on their way to the final as host nation that year. Rising.
2 - Belgium are the first team in #WorldCup history to have two subs coming on and score a goal in a World Cup knockout game. Masterminded.
2 - Prior to Belgium, the last team to come back from 2 goals down to win a World Cup knockout stage match were West Germany against England in 1970. Devil.
6 - Japan have scored six goals at this #WorldCup, more than in any of their previous World Cup participations. Sunny.
20 - Guillermo Ochoa has made 20 saves at the 2018 World Cup, more than any other goalkeeper for Mexico in a single tournament since at least 1966. Guardian.
39 - Mexico's Rafael Marquez (39y 139d) is the oldest outfield player to start a World Cup knockout match since Stanley Matthews (39y 145d) in 1954 for England v Uruguay.
2 - Spain #ESP were eliminated from a World Cup tournament without losing a game for the second time in their history (also 2002), with both of those occasions ending in penalty shootout defeats against the host nation. Memory.
3 - Danijel Subasic is only the 2nd goalkeeper to save 3 penalties in a shootout of a World Cup game after Ricardo v England in 2006. Hero
1 - David de Gea made one save at the 2018 World Cup (six goals conceded -exc. penalty shootout), fewer than any other goalkeeper in a single tournament since at least 1966 (minimum three games played). Strange
141 - Sergio Ramos completed 141 passes against Russia, the most of any player in a World Cup game since at least 1966. Captain.
4 - Since 1966, only Grzegorz Lato & Andrzej Szarmach (5 for Poland) and Michael Ballack & Miroslav Klose (5 for Germany) have combined for more World Cup goals than Edinson Cavani & Luis Suarez (4 for Uruguay). Combinations.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
LeSa1892
Postovi: 151
Pridružen/a: 27 jun 2018, 13:42
Lokacija: Daleko od Zemlje
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la LeSa1892 » 04 jul 2018, 20:06

marseille_unique je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Zelen si jos Faraone moj, ne vidis stvari koje iskusni lisci vide :kafa:
Objektivan ko Anel :mrgreen:
slika
Takoder Torcidas...
Pocnimo konacno postovati sebe da bi nas i drugi postovali.
Inace sportski urednik BHRT-a bi pod pritiskom RAK-a trebao odgovarati, ako sam ne poduzme radnje disciplinskog postupka zbog neprofesionalnog i neobjektivnog izvjestavanja na programu finansiranom novcem obicnih gradana. Da li neko pita kako je bilo navijacima Danske sinoc slusati onako pristrasno navijanje. Niko nema pravo koristiti javno dobro za iskazivanje svojih emocionalnih i drugih licnih osjecanja na opstrb obicnih drzavnih poreznih obveznika, pa da li to bio R Madrid vs Barcelona ili Hrvatska vs Danska. Nazalost neki drugi razlozi kao raznorazni UZP-e presude se ne smiju ni spomenuti u korist ovog disciplinskog postupka, a sasvim sigurno imaju dosta uticaja na raspolozenje poreznih obveznika ostecenih istim, koji nisu mogli ni pomisliti da bi im se tako nesto moglo dogoditi na nacionalnoj frenkvenciji njihove drzave.

Hajde Danac rođen u Argentini od roditelja iz Nigerije i Islanda popusti nas više.
Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog.
(Alergije): licemjerje, nacionalizam i nepravda.

" Tih 206 koraka dužinom tog sokaka, nikad', ja nisam brojao . . . "

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la invincible1921 » 04 jul 2018, 23:20

Ja koliko znam Anel je iz Dubrovnika pa tako da ne trea cudit njegovo simpatisanje Hrvatske ili Hajduka
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Popaj78 » 05 jul 2018, 06:48

Kako nacionalisti se prokazu kad igraju hrvatska ili srbija na sp :rol:

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Sheyi » 05 jul 2018, 07:55

Popaj78 je napisao/la:Kako nacionalisti se prokazu kad igraju hrvatska ili srbija na sp :rol:
Misliš na one što pozdravljaju selektora sa zastavom zločinačke tvorevine zbog koje su čelnici iste osuđeni na 111 godina? :hmmmmm:

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Galion » 05 jul 2018, 08:19

Sheyi je napisao/la:
Popaj78 je napisao/la:Kako nacionalisti se prokazu kad igraju hrvatska ili srbija na sp :rol:
Misliš na one što pozdravljaju selektora sa zastavom zločinačke tvorevine zbog koje su čelnici iste osuđeni na 111 godina? :hmmmmm:
Pozdrav iz tvorevine :wave:

Avatar
LeSa1892
Postovi: 151
Pridružen/a: 27 jun 2018, 13:42
Lokacija: Daleko od Zemlje
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la LeSa1892 » 05 jul 2018, 10:05

Popaj78 je napisao/la:Kako nacionalisti se prokazu kad igraju hrvatska ili srbija na sp :rol:

Idealne situacije za popuniti listu gnjavatora na forumu.
Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog.
(Alergije): licemjerje, nacionalizam i nepravda.

" Tih 206 koraka dužinom tog sokaka, nikad', ja nisam brojao . . . "

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Evander » 05 jul 2018, 10:16

Popaj78 je napisao/la:Kako nacionalisti se prokazu kad igraju hrvatska ili srbija na sp :rol:
Mislis na igrace koji pjevaju ratno huskacke pjesme u svlacionici prilikom slavlja ili na selektore koji osporavaju sud u Hagu tokom press konferencija?

Avatar
LeSa1892
Postovi: 151
Pridružen/a: 27 jun 2018, 13:42
Lokacija: Daleko od Zemlje
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la LeSa1892 » 05 jul 2018, 10:19

Evander je napisao/la:
Popaj78 je napisao/la:Kako nacionalisti se prokazu kad igraju hrvatska ili srbija na sp :rol:
Mislis na igrace koji pjevaju ratno huskacke pjesme u svlacionici prilikom slavlja ili na selektore koji osporavaju sud u Hagu tokom press konferencija?

Ili na forumaše druge boje sličnih shvatanja. Kod nacionalista je uvijek jedno zajedničko, što više mrziti onog drugog.
Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog.
(Alergije): licemjerje, nacionalizam i nepravda.

" Tih 206 koraka dužinom tog sokaka, nikad', ja nisam brojao . . . "

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Popaj78 » 05 jul 2018, 10:26

Sheyi je napisao/la:
Popaj78 je napisao/la:Kako nacionalisti se prokazu kad igraju hrvatska ili srbija na sp :rol:
Misliš na one što pozdravljaju selektora sa zastavom zločinačke tvorevine zbog koje su čelnici iste osuđeni na 111 godina? :hmmmmm:
Koliko ja znam to je legalna zastava nekih kantona u BIH a ostalo me ne zanima :bih:

Idemo komsije

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Evander » 05 jul 2018, 10:26

Ja ne vidjeh niti jedan nacionalisticki post.
Ako ne navijas za nekog, ne znaci da si nacionalista. Zasto bi neko morao navijati za Srbiju/Hrvatsku?
A ako porices haski sud ili pjevas ratno huskaske pjesme, nacionalista si itekako.

Avatar
LeSa1892
Postovi: 151
Pridružen/a: 27 jun 2018, 13:42
Lokacija: Daleko od Zemlje
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la LeSa1892 » 05 jul 2018, 10:29

Evander je napisao/la:Ja ne vidjeh niti jedan nacionalisticki post.
Ako ne navijas za nekog, ne znaci da si nacionalista. Zasto bi neko morao navijati za Srbiju/Hrvatsku?
A ako porices haski sud ili pjevas ratno huskaske pjesme, nacionalista si itekako.
To što ti kao pojedinac zaklopiš oči na nacionalističke upise s druge strane je isključivo tvoj problem.
Da ne kažem koliko je imbecilno jedan cijeli narod okarakterisati kao ovakav ili onakav na osnovu ovog ili onog. Generaliziranje, još jedna od velikih vrlina nacionalista svih boja.
Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog.
(Alergije): licemjerje, nacionalizam i nepravda.

" Tih 206 koraka dužinom tog sokaka, nikad', ja nisam brojao . . . "

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la darker10 » 05 jul 2018, 10:30

invincible1921 je napisao/la:Ja koliko znam Anel je iz Dubrovnika pa tako da ne trea cudit njegovo simpatisanje Hrvatske ili Hajduka
Pa kakve sad veze ima to sto je on iz Dubrovnika?Radi na televiziji BiH.

Dalje,cim se prije prihvati da nije normalno da neko ko je iz BiH,ko je tu rodjen i ko je tu odrastao zdusno navija za komsijske odnosno susjedske drzave to ce svima bit lakse.Al hajde pravit cemo se ovdje da je to normalno da se raja u ovoj drzavi ne bi naljutila.

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Popaj78 » 05 jul 2018, 10:31

darker10 je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Ja koliko znam Anel je iz Dubrovnika pa tako da ne trea cudit njegovo simpatisanje Hrvatske ili Hajduka
Pa kakve sad veze ima to sto je on iz Dubrovnika?Radi na televiziji BiH.

Dalje,cim se prije prihvati da nije normalno da neko ko je iz BiH,ko je tu rodjen i ko je tu odrastao zdusno navija za komsijske odnosno susjedske drzave to ce svima bit lakse.Al hajde pravit cemo se ovdje da je to normalno da se raja u ovoj drzavi ne bi naljutila.
Sasvim normalno ja sam bosnjak otac mi je bio u armiji ja sam prosao rat i navijam za komsije svim srcem

Avatar
LeSa1892
Postovi: 151
Pridružen/a: 27 jun 2018, 13:42
Lokacija: Daleko od Zemlje
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la LeSa1892 » 05 jul 2018, 10:31

darker10 je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Ja koliko znam Anel je iz Dubrovnika pa tako da ne trea cudit njegovo simpatisanje Hrvatske ili Hajduka
Pa kakve sad veze ima to sto je on iz Dubrovnika?Radi na televiziji BiH.

Dalje,cim se prije prihvati da nije normalno da neko ko je iz BiH,ko je tu rodjen i ko je tu odrastao zdusno navija za komsijske odnosno susjedske drzave to ce svima bit lakse.Al hajde pravit cemo se ovdje da je to normalno da se raja u ovoj drzavi ne bi naljutila.
Ali bi zato bilo normalnije da je naginjao na Dansku ili činjenica što nas ovdje veliki broj navija isključivo protiv komšija pa to karakterišemo kao slobodnim izborom pojedinca a ne naginjanje ka nacionalizmu.
Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog.
(Alergije): licemjerje, nacionalizam i nepravda.

" Tih 206 koraka dužinom tog sokaka, nikad', ja nisam brojao . . . "

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Ramiy » 05 jul 2018, 10:36

Sasvim je normalno da navijas i za hrvatsku i za dansku jer navija covjek za koga hoce ali na drzavnoj televiziji trebas posao profesionalno raditi nema tu prostora za ispoljavanje licnih stvari.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
LeSa1892
Postovi: 151
Pridružen/a: 27 jun 2018, 13:42
Lokacija: Daleko od Zemlje
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la LeSa1892 » 05 jul 2018, 10:37

Ramiy je napisao/la:Sasvim je normalno da navijas i za hrvatsku i za dansku jer navija covjek za koga hoce ali na drzavnoj televiziji trebas posao profesionalno raditi nema tu prostora za ispoljavanje licnih stvari.
Slažem se. Pro treba da je pro i svakako da u državi nedostaje pravih pro komentatora.
Ono gdje se ne slažem je kako nacionalisti iskorištavaju tu njegovu pristranost prema drugoj reprezentaciji kako bi nam svima ovdje potvrdili s kim imamo posla.
Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog.
(Alergije): licemjerje, nacionalizam i nepravda.

" Tih 206 koraka dužinom tog sokaka, nikad', ja nisam brojao . . . "

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Evander » 05 jul 2018, 10:50

LeSa1892 je napisao/la:
Evander je napisao/la:Ja ne vidjeh niti jedan nacionalisticki post.
Ako ne navijas za nekog, ne znaci da si nacionalista. Zasto bi neko morao navijati za Srbiju/Hrvatsku?
A ako porices haski sud ili pjevas ratno huskaske pjesme, nacionalista si itekako.
To što ti kao pojedinac zaklopiš oči na nacionalističke upise s druge strane je isključivo tvoj problem.
Da ne kažem koliko je imbecilno jedan cijeli narod okarakterisati kao ovakav ili onakav na osnovu ovog ili onog. Generaliziranje, još jedna od velikih vrlina nacionalista svih boja.
Gdje sam ja ovdje okarakterisao jedan narod na bilo koji nacin? Generaliziranje radis upravo ti, ne ja.
Ja sam tacno napisao sta konkretno smatram nacionalistickom retorikom.
A ti mi navedni neki post (mozda je i bilo, ne pratim bas sve), gdje ovdje neko pise o nacionalizmu?
Ako neko kaze "volio bih da izgubi Srbija/Hrvatksa" ni sa cim se ne moze okarakterisati kao nacionalizam.

Dok je pjevanje igraca u svlacionici "cujte srpski dobrovoljci, bando cetnici..." sta?
Kako nazvati to kad selektor jedne reprezentacije kaze da je Haski sud bio nepravedan prema nekome? Je li to opravdavanje zlocinaca?

Pritom, nije isto kad navijaci ispoljavaju nacionalisticku retoriku, to je na zalost dio folklora. Ali kad to rade sportisti i oni koji ih vode, e to je dno dna.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Monolog » 05 jul 2018, 10:52

Sale, živ bio okani se ove priče - tema je osmina finala, a ne traženje nacionalizma i bilo kojeg drugog izma u postovima upućenim neprofesionalnom komentatoru Džankoviću. Ukoliko nastaviš u istom pravcu, bit ćeš banovan.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Osmina finala- sve utakmice

Post Postao/la Popaj78 » 05 jul 2018, 10:53

Monolog je napisao/la:Sale, živ bio okani se ove priče - tema je osmina finala, a ne traženje nacionalizma i bilo kojeg drugog izma u postovima upućenim neprofesionalnom komentatoru Džankoviću. Ukoliko nastaviš u istom pravcu, bit ćeš banovan.
A ovaj evander provokator

Zaključano

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.