Polufinale SP 2018

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko će igrati u finalu?

Francuska - Hrvatska
60
30%
Francuska - Engleska
66
33%
Belgija - Engleska
39
19%
Belgija - Hrvatska
38
19%
 
Ukupno glasova: 203

Avatar
TonySosa
Postovi: 7203
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la TonySosa » 12 jul 2018, 02:43

Šta znači moderni Bošnjak?
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Signore » 12 jul 2018, 02:49

Prvo. JE*OTE HRVATSKA IGRA FINALE SVJETSKOG PRVENSTVA!!!

Kako je pocelo mislio sam da ce Engleska to rutinski odradit. Zabili su rani gol, iz prekida, samo tako i znaju, ali su kasnije djelovali dosta opasno, puno opasnije od Hrvatske. Hrvatska je djelovala razbijeno, umorno, nikako, bas katastrofa. Vidjelo se jos prije utakmice u kakvom su stanju igraci, podocnjaci do koljena.

U drugom dijelu to je licilo na neku igru, nesto se pokusavalo, a onda gol, nekako iznenadno. Bila je to akcija koju sam pratio hladan kao spricer, cak i onaj ubacaj nisam shvatio ozbiljno, al kada je lopta zavrsila u mrezi ne znam ni sam gdje sam ja zavrsio. Haos. Nakon tog gola kao da sam gledao neku drugu utakmicu. Hrvatska je djelovala isprepadano nakon 1-0, a Engleska je napunila gace nakon 1-1. Hrvatska je dosla na svoje i samo sam cekao 2-1. Nisam ni sekunde sumnjao da ce doci do penala. Produzetci su dosli dosta brzo, ali su mi oni djelovali kao savrsena prilika za zabiti 'ostatku kontinenta' jos dva-tri komada, jer su jednostavno bili zreli za to, igrali su uzasno. I onda se ukazao Mandzukic, na asistenciju Perisica koji je do sad bio najgori igrac Hrvatske na prvensvu, ali nakon gola se preporodio. Zabio je gol, za drugi je asistirao, sigurno bolje od tog nije ni sanjao, a imao je sansu i da ih sam pokopa, al covjek koliko je los toliko nema ni srece na ovom prvenstvu.

Mogu reci da je Hrvatska zasluzeno pobjedila. Engleska je bila je*eno bolja prvih 45 minuta. Onih 20 minta u drugom dijelu bilo je tu negdje, ali nakon gola Hrvatska ih je unistila i sigurno izdominirala narednih 50 minuta. Englezi vjerojatno ni sami ne znaju kako su izgubili, ja ne znam kako je Hrvatska dobila, al sami su si krivi. Imali su Hrvatsku u konopcima, morali su ju dokrajciti, ali jos jedna predstava nogometnih patuljaka. Nije da je Hrvatska nesto veca, ali je pokazala daleko veci karakter. Kad su zabili krenuli su svim silama da ih dokrajce dok su ovi nakon 1-0 igrali na sigurno, a Hrvatska bila zrela za pet komada.

Ne volim o pojedincima, jer je nogomet timski sport, ali ne spomenuti Brozovica je grijeh. Covjek je odigrao utakmicu zivota. Mnogi to ne vide, jer vide samo golove, asistencije i slicno, ali sta je Brozovic radio veceras je za svaki respekt. Covjek je uzimao lopte, dijelio lopte, bio na svakom igracu, otvarao, pretrcao je sto kilometara je*ote, bilo ga je i na Luznjikiju i na Gorky parku, covjek bi veceras stigao i TGV da ga je trebalo cuvati. Strasna, ali strasna partija Marcela Brozovica veceras.

Sudjenje u oba smjera :puke: :puke: :puke: :puke:

I za kraj ona tuzna tema. Slavio sam svaki gol Hrvatske, slavio sam svaki gol, je*ao sam im majku ruznu (jer jesu najruznija nacija na svijetu), ali mi je u prvu ruku zao sto se veceras slavilo na ulicama moga grada. Zelio sam pobjedu Hrvatske, zelio sam da se u svakom kaficu slavi do jutra, ali ne i na ulicama uz sviranje i pjevanje kroz glavnu ulicu. Ispocetka mi se cinilo da ce to ispasti i dobro, par auta, kontam si par debila, svi ljudi iz mog kafica i dalje na svojim mjestima, kontam si konacno smo normalni. Na kraju sve poludilo, izaslo na ulice, sviralo, pjevalo, kao da im nista nije sveto. Vjerojatno bi isto bilo i da je BiH usla u finale SP na danasnji dan, ali me to nije zanimalo u tom trenutku, zelio sam da oni koji veceras slave to slave u dostojanstvu. Razocaran sam, bas razocaran, mada jednim malim dijelom to i shvacam. Nisam izasao na tu ulicu, pa nisam mogao ni cuti nikakva navijanja, ali sudeci po prethodnim utakmicama to bi trebalo biti sve uredno, jer do sad nisam cuo nista incidentno. U najmanju ruku sam sretan sto je bilo daleko, ali bas daleko manje ljudi nego nakon utakmice protiv Rusije. Bar nesto. Ocekivao bih bar duplo vise da je neki drugi dan, al bar dijelom smo pokazali da smo u jednu ruku i normalni. Dan je zalosti u nasoj drzavi i to treba ispostovati zbog postovanja prema drzvi ako nista.

I jedan tekst koji je napisan prije utakmice. Pisao ga je moj sugradjanin, veliki prijatelj i vlasnik jednog kafica u mom gradu. Hrvat i navijac hrvatske reprezentacije koji je, mogu reci, veceras pobjedu proslavio s puno emocija, ali ipak dostojanstveno
Danas, zbog dana žalosti u Federaciji BiH neće biti muzike u caffe baru Mrki. Suosjećam s vjernicima muslimanima, posebno onima koji su najviše pogođeni genocidom u Srebrenici. Iz policijske stanice nam poručuju da razumiju da će jako teško biti zatajiti osjećaje i spriječiti navijanje na današnjoj utakmici, ali i da pokušamo biti tolerantni jedni prema drugima. Naravno da nitko ne bi želio da se utakmica odigrava danas, no na to nažalost ne možemo utjecati. Opet, ovo je još jedna prilika da u našem nacionalizmom, nekulturom, nepismenosti okupanom gradu, iz katakombi ponovo izađu Ustaše i Balije spremne da se vrate u 93. Povijest bi trebala da nam je učiteljica života, no mi iz iste već stoljećima iščitavamo pogrešne poruke. Ratovi, posebno ovaj zadnji, su oblikovali naše ličnosti na način na koji civiliziran svijet to ne razumije. Zato će danas ponovo netko navijati za ili protiv Hrvatske, za ili protiv Bosne i Hercegovine, skupljati političke poene na najlicemjerniji i najnemoralniji način, psovati nečije majke, nečiju vjeru, nečiju naciju. Do kad više?! Čini mi se da će ovo trajati vječno. Mislim da i u ovom danu žalosti trebamo biti skromni i ponizni, oprostiti, pokušati razumjeti, nikad zaboraviti. Ovo govorim iz razloga što znam kako je izgubiti one koji su te stvorili. Za događaje nakon utakmice, ako Hrvatska pobjedi, ne odgovaram. Da je Bosna i Hercegovina u istoj situaciji, mislim da ljudi ne bi mogli suzdržati emocije. S obzirom na količinu netrpeljivosti u našem gradu, bilo bi bolje da Hrvatska, nažalost, izgubi. Svima onima koji navijaju protiv Hrvatske poručujem da je sjajno navijati za **** kolonizatore, ljude koji su činili najveći genocid ikada stoljećima, a nikad za isto nisu odgovarali niti se smatraju krivima za svoju nakaradnu povijest. Ti isti, koji su nekad bili dio EU su i dopustili da se međusobno poubijamo i mrzimo, oni koji su ostali u EU nas vrbuju da radimo za njih poslove koje robovlasnici neće raditi i ponovo nas, ne dopuštajući nam da imamo išta svoje u njihovoj zemlji, na legalan način pretvaraju u roblje. Čini mi se da ću i ja, kad tad, postati njihov rob i učiti djecu da navijaju za Njemačku, Belgiju, Austriju. Kome sutra smetam, nek dođe do kafane da se raspravimo, nek me prijavii policiji, nek bude ****. Mislim da sam bio dovoljno jasan. Srebrenica, Bosna i Hercegovina . :pray: Hrvatska :pray:
Iskreno, onako od srca, zelim da Hrvatska u nedjelju uzme tu titulu, da ju dostojanstveno proslavimo na ulicama sirom Hrvatske, sirom BiH, a iz zalosnih razloga i sirom Njemacke, Irske itd., a onda za dvije godine da BiH bude prvak Europe, pa makar igrala protiv Hrvatske u finalu, ja bih kao Hrvat iz BiH(pi*ke jedne, nisam katolik, niti ista slicno) prvi navijao za BiH u tom slucaju. Mislim da je ovaj narod zasluzio barem malo veselja. Ako sad slavi 15% i oni koji su uz njih, neka za dvije godine slavi i cijela drzava, jer cijela je nasa, sviju nas. Onako iskreno, od srca, kazu da pijan covjek nikad ne laze, uvijek kaze iskreno, pa eto :mrgreen:

JEL OVO REALNO? JEL OVO NORMALNO? JEL OVO STVARNO? JEL SE OVO DESAVA? STA JE OVO JE*OTE? Necu spavati do nedjelje, a nakon nedjelje necu spavati nikad.
Zadnja izmjena: Signore, dana/u 12 jul 2018, 03:10, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7203
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la TonySosa » 12 jul 2018, 03:07

1998 - Croatia are the first team with a #WorldCup semi-final win after conceding the first goal since France in 1998 against Croatia. Revanche.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
JonSnow
Postovi: 6153
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la JonSnow » 12 jul 2018, 03:27

.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Drape » 12 jul 2018, 03:36

Drugi komentator kome je najviše bilo stalo :tokralju:


Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3997
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Juventinisimo » 12 jul 2018, 04:38

JonSnow je napisao/la:
Juventinisimo je napisao/la:Snaga, moc, jedinstvo, karatker, itd...sve to krasi HRVATSKU...od njih treba da ucimo..onaj panj sto ga otjerase ce cijeli zivot da pati..ali to je ozbiljna repka...a ne kao kod nas...sve se svodi na yebaji ga tamo..

BRAVO, BRAVO, BRAVO HRVATSKA!!!!!

Donesite zlato kuci...zasluzili ste.. :clap: :clap: :clap: neka se pehar nadje u komsiluku, samo ga morate dobro cuvati, da vam ga komsije ne puhnu, pa odjednom osvane u Bosni i na ebayu... :mrgreen:
Prvo treba imati i približno iste mogućnosti da bi se nešto i mogli naučiti a mi ih nemamo. Nemamo normalnu državu, razje.ebani smo i siromašni smo i koji bi tačno kur.ac mi mogli naučit iz ovog?
Hrvati imaju bolje uslove, nema govora, ne u tolikoj mjeri, ali imaju...ali imaju talijani,.holandjani, amerikanci, austrijanci, puno bolje od hrvata, zar ne?
Kakva je to normalna drzava? na ovo se vadimo(politicari mudro poturaju narodu) zadnjih godina, prije je bilo, tek smo izasli iz rata..bla bla bla..
U normalnoj drzavi se ne baca SMECE u rijeke, jezera, autoputeve, itd...kod nas je to kao dobro jutro..a ko to baca?? pa ne dolaze marsovci...MI smo ti koji grade drzavu...ali kao sto rece, yebaji ga tamo...sto da se ne baca, svejedno nam je drzava NEnormalna.. :crazy: da ne idem dalje sa ovim..

Hrvatska kad igra, sve i jedan srce ostave na terenu..to pravi razliku...garantujem zivotom, da nasi igraju kao hrvati, bez obzira sto nemamo toliko kvalitetnih igraca, nasa repka bi izgledala puno, puno bolje...nije sramota izgubiti, ali je sramota izaci na teren u drzavnom grbu i ne oznojiti se..

Nismo siromasni...dokle god su pune kladionica a firma po obrtu u top 10 u drzavi...nema niko pravo da kaze da smo siromasni... :nene:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Lillard » 12 jul 2018, 04:57

Dobra večer.
Strgan sam, ko da sam igrao produžetke. Nema me. Šta je ovo čovječe, ubilo me sve. Najbolji osjećaj ikad je Mandžin gol, kakav sex, pa ovo je bilo aaaaaaaa. Ubij me odma, jer je ovo nestvarno. Gasi sve. Ko će zaspat

Vrsaljkom lajv iz svlačionice je sve :tokralju: :tokralju: :rol: kakav bog
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Derdiyok » 12 jul 2018, 05:09

Kakvih sve debila ima ovdje, to je za ne povjerovati :urnebes:

Čestitke normalnim Hrvatima na pobjedi, ovi ostali yeb'te se :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Centre forward
Postovi: 6128
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Centre forward » 12 jul 2018, 06:07

Stv su zijanili od Hrvata. A daj. :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Meghan Markle na aparatima.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Lillard » 12 jul 2018, 06:16



:tokralju: :tokralju: :rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Saurman » 12 jul 2018, 07:12

It's coming home. :lol:

Precjenji engleski balvani za 120 min uputili jedan šut okvir gola i to onaj slobonjak Tripiera i hoće u finale. :lol: :lol:

Kane 180 mil, Dele prevara Ali 120 mil, Lingard Sterling bezglave kokoši ma komedija od ekipe znao sam da će ispasti čim im dođe neka ozbiljna ekipa.

Hrvatskoj sve čestitike jer za klasu su bollji tim i u finalu je sve moguće jer ni Francuska ne pruža neke aman partije tako da je 50%-50%.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54242
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la MortemHz » 12 jul 2018, 07:14

Fikret1946 je napisao/la:Cuj Prego :lol:
Jel i dalje velika s mlijekom marka bogati?
:rol: :rol: :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
soccerfan
Postovi: 8696
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la soccerfan » 12 jul 2018, 07:40

Bravo komsije ponovo! Finaleeee!!!
Dragi forumasi moze li kod nas ista proci bez politike i mrznje??
Uzivajte u fudbalu i nabijanju lopte! Sta bezveze kmecite ovdje o politici!
Ima druih foruma za to. :kafa: :kafa:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
miky_hz
Postovi: 23096
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la miky_hz » 12 jul 2018, 07:48

slika :salut:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
JonSnow
Postovi: 6153
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la JonSnow » 12 jul 2018, 07:48

Nevjerovatna utakmica sinoć. Iako je u regularnom vremenu bilo sve bare bare pobijedila je bolja ekipa. Nevjerovatno sam sretan što je ova ekstremno talentirana generacija Hrvatske zauzela mjesto koje zaslužuje, s druge strane uhvati me depresija kad pomislim na našu repku i činjenicu da mi nikad nećemo ni blizu doći ovakvom uspjehu. Jbg za neke zemlje nije rezervirana sreća nego mrcvarrnje u ispodprosječnosti.
Zadnja izmjena: JonSnow, dana/u 12 jul 2018, 08:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Lillard » 12 jul 2018, 07:52

rio_Ferdy88 je napisao/la:Tako je pucajte i slavite, toliko o poštovanju dana žalosti u BiH, i ne govorim o ovima na terenu nego debilima sa kojim dijelim zrak u svom gradu. Dok jedan od tih rafala i metaka ne završi na pogrešnom mjestu i padne mrtva glava :sick:
Moderator ovo piše na pdfu polufinala SPa. Mislim, nije uredu, al kakve to veze ima s ovom temom? Yebo bolan ovo, opet kažem.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Sheyi
Postovi: 12143
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la Sheyi » 12 jul 2018, 07:56

Opet kamenjari dokazuju da su Hrvati koliko i Kamerunci, što se više trude sve se više odmiču... :beba:

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la samoposmatram » 12 jul 2018, 08:01

Lillard je napisao/la:

:tokralju: :tokralju: :rol:
Ovaj ce izginuti u finalu za Hrvatsku. Najvjerovatnije ce biti overdose u pitanju.
Jeli i u dinamu jeo kasikom colu? Ili je to u Atletiku pokupio?

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41205
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 12 jul 2018, 08:04

Lillard je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Tako je pucajte i slavite, toliko o poštovanju dana žalosti u BiH, i ne govorim o ovima na terenu nego debilima sa kojim dijelim zrak u svom gradu. Dok jedan od tih rafala i metaka ne završi na pogrešnom mjestu i padne mrtva glava :sick:
Moderator ovo piše na pdfu polufinala SPa. Mislim, nije uredu, al kakve to veze ima s ovom temom? Yebo bolan ovo, opet kažem.
Pa nisam ništa loše napisao o repci i uspjehu, to je za svaku pohvalu, samo mi zasmetalo to orgijanje na dan žalosti, konkretno u mom gradu, ne u Zagrebu ili bilo gdje drugo u svijetu, gdje i treba da se slavi, ali ovdje se moglo malo drugačije to odraditi, ali eto kasno je sad svakako. Uživajte.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41205
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Polufinale SP 2018

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 12 jul 2018, 08:07

Signore je napisao/la: I za kraj ona tuzna tema. Slavio sam svaki gol Hrvatske, slavio sam svaki gol, je*ao sam im majku ruznu (jer jesu najruznija nacija na svijetu), ali je u prvu ruku zao sto se veceras slavilo na ulicama moga grada. Zelio sam pobjedu Hrvatske, zelio sam da se u svakom kaficu slavi do jutra, ali ne i na ulicama uz sviranje i pjevanje kroz glavnu ulicu. Ispocetka mi se cinilo da ce to ispasti i dobro, par auta, kontam si par debila, svi ljudi iz mog kafica i dalje na svojim mjestima, kontam si konacno smo normalni. Na kraju sve poludilo, izaslo na ulice, sviralo, pjevalo, kao da im nista nije sveto. Vjerojatno bi isto bilo i da je BiH usla u finale SP na danasnji dan, ali me to nije zanimalo u tom trenutku, zelio sam da oni koji veceras slave to slave u dostojanstvu. Razocaran sam, bas razocaran, mada jednim malim dijelom to i shvacam. Nisam izasao na tu ulicu, pa nisam mogao ni cuti nikakva navijanja, ali sudeci po prethodnim utakmicama to bi trebalo biti sve uredno, jer do sad nisam cuo nista incidentno. U najmanju ruku sam sretan sto je bilo daleko, ali bas daleko manje ljudi nego nakon utakmice protiv Rusije. Bar nesto. Ocekivao bih bar duplo vise da je neki drugi dan, al bar dijelom smo pokazali da smo u jednu ruku i normalni. Dan je zalosti u nasoj drzavi i to treba ispostovati zbog postovanja prema drzvi ako nista.
To je to o čemu sam govorio :thumbup:

Zasluženo idete u finale, poderali ste ih drugom pol i produžetku, kapa do poda za to :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Zaključano

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.