FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Novi prvak Svijeta će postati:

Anketa je završila: 14 jul 2018, 23:11.

Francuska
67
50%
Hrvatska
68
50%
 
Ukupno glasova: 135

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Fikret1946 » 15 jul 2018, 22:47

Svjetsko prvenstvo zimi ce biti nesto najljepse ikad :ljepota:

u pravu je blejzer za ove turcine, niste skontali poentu, da je Turska igrala ovo prvenstvo i da je dogurala ovako daleko vjerujem da bi bilo slavlja po glavnim ulicama

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la anonymousHD » 15 jul 2018, 22:47

Evander je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Sreća pa bošnje nemaju taj kompleks hercegovaca da budu veći hrvati nego što su pravi hrvati. Tipa prema Turskoj. Tipa kroz haman čitavu historiju :mrgreen:
Nevjerovatna glupost.
Kad je Erdogan dolazio, veliki broj je bio protiv toga. Veliki broj nas Tursku dozivljava kao bivseg okupatora, nekoga ko nam je oduzeo pravo na nezavisnotst i ubio Husein Kapetana.
Mi osudjujemo nase fasiste kad daju imena skola po kontraverznim licnostima it drugog svjetskog rata.
A na "drugoj strani", takvo sto nikad neces vidjeti.
2008.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Samozdravlje » 15 jul 2018, 22:49

Ferdo je napisao/la: Smiješna mi je priča "Ma ovi Hrvati iz BiH nemaju veze s Hrvatskom." Imaju veze s Hrvatskom upravo onoliko koliko oni žele da je imaju i onoliko koliko im Hrvatska dozvoljava. Ne možeš ti reći ko ima veze s čim, ako 500.000 ljudi u BiH se izjašnjava Hrvatima i ako imaju hrvatsko državljanstvo i Hrvatsku smatraju svojom matičnom domovinom i faktički i pravno onda je to tako. Tu nema rasprave.

A to što je BiH nakaradno uređena i što nije normalno što ovu zemlju BH Hrvati pljuju u određenom broju, e to je skroz druga stvar. Ali Republika Hrvatska ima pravo da u svoj Ustav unese bilo kakvu odredbu, sutra ako RH o Saboru unese odredbu da su također i druga nacionalna država svih Čeha i ako se Česi kojim slučajem počnu identificirati s Hrvatskom i uzimati njene papire ne možeš ti to osporiti.
[/quote][/quote]

Sve je to legalno i legitimno.Molim te komentar za ovo:

-Porez od kladionica(uzese nas lopatom-porez bi trbao ostajati tamo gdje je nastao promet)
-Paralela "Konzum"-"Bingo"
-Povecanje poreza na granicama (tu nas Srbija odbrani)
-Koriscenje vode iz jezera u Hercegovini
-Izgradnja mosta na silu bez komsijske dobre volje(ogranicenje da budemo pomorska zemlja)
-Povrat imovine (narocito po Jadranu)
Cestitam Hrvatskoj na sjajnom SP. U tom finalu ima i bh talenta. :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
coelho41
Postovi: 12636
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la coelho41 » 15 jul 2018, 22:49

Rokoko87 je napisao/la:I djelo dana ide u ruke coelhu, frajer uploadovao sliku i poremetio forum. :rol:
samo sam htio da budem smišan

Avatar
Evolve
Postovi: 4366
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Evolve » 15 jul 2018, 22:49

Blejzer10 je napisao/la:Ja nešto ne vjerujem u tu priču srebro zlatnog sjaja. Ovo je svakako uspjeh Hrvatskoj, ali na mikro planu. Kad se priča u kontekstu male zemlje, poređenja s ostalim zemljama Balkana itd. Ali nećemo se lagati. Nevjerovatnu šansu su danas propustili. Jednu koja dolazi u 50 godina. I pamtit će se dugo, i žalit će se ova prilika mnogo mnogo.

Historija pamti pobjednike, a ne finaliste. Finale su gubile i Čehoslovačka, Mađarska, Švedska pa im danas ta srebra nemaju neki aman veliki značaj. Trivia su sportskim komentatorima dok vode finale, statistika, kao što će i ova Hrvatska kroz par godina postati. Biće argument na internet diskusijama između balija četnika i ustaša. Na makro planu, svjetskom i evropskom, njen značaj nije toliko poseban.

Je.biga. Ta zvijezdica iznad grba jedino nešto znači. Kroz 30 godina Mbappe i kompanija mogu pokazati tu drugu zvijezdicu nekom novom balavcu i reći ovo što ti nosiš iznad grba smo mi osvojili. I nosit će je generacije i kroz 50,100 godina. To je historija. Historiju pišu pobjednici.
Neznam koju ti reprezentaciju podrzavas, da te pitam, jel osvojila sta?
Ovo je ogroman uspjeh jedne male drzave. 13 reprezentacija dosada je igralo finale, 13. Pa to je mega uspjeh samo u toj informaciji. Ti spinuj to kako god oces ali to su cinjenice. Hrvatska u 20 god uzela broncu i srebro, konstantni sudionici svih vecih natjecanja, nekad sa manjim nekad vecim uspjehom, ali smo tu. Bit ce opet prilika neboj se ti, Euro je tu iza ugla vec.
NK Široki Brijeg

Avatar
TonySosa
Postovi: 7206
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la TonySosa » 15 jul 2018, 22:49

Captain4 je napisao/la:Završi se i posljednje pravo svjetsko prvenstvo. 48 timova, zima. :hmmmm: :hmmmm:
Više utakmica općenito, više utakmica nokaut faze. Zima, savršeno. A ne ko ljeti, otvorim balkon pa 5 sekundi ranije čujem da je pao gol.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Rokoko87 » 15 jul 2018, 22:50

:zzz:

31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Osim13 » 15 jul 2018, 22:50



Fin primjer od prije 4 godine :kafa:

Spominju se i susjedi :kafa:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Raonffa » 15 jul 2018, 22:53

Blejzer10 je napisao/la:Ja nešto ne vjerujem u tu priču srebro zlatnog sjaja. Ovo je svakako uspjeh Hrvatskoj, ali na mikro planu. Kad se priča u kontekstu male zemlje, poređenja s ostalim zemljama Balkana itd. Ali nećemo se lagati. Nevjerovatnu šansu su danas propustili. Jednu koja dolazi u 50 godina. I pamtit će se dugo, i žalit će se ova prilika mnogo mnogo.

Historija pamti pobjednike, a ne finaliste. Finale su gubile i Čehoslovačka, Mađarska, Švedska pa im danas ta srebra nemaju neki aman veliki značaj. Trivia su sportskim komentatorima dok vode finale, statistika, kao što će i ova Hrvatska kroz par godina postati. Biće argument na internet diskusijama između balija četnika i ustaša. Na makro planu, svjetskom i evropskom, njen značaj nije toliko poseban.

Je.biga. Ta zvijezdica iznad grba jedino nešto znači. Kroz 30 godina Mbappe i kompanija mogu pokazati tu drugu zvijezdicu nekom novom balavcu i reći ovo što ti nosiš iznad grba smo mi osvojili. I nosit će je generacije i kroz 50,100 godina. To je historija. Historiju pišu pobjednici.
Ako ga pravilno iskoriste, ovo može biti veliki zalog za budućnost. Do sada su bili na radaru što se tiče igrača iz Hrvatske, a od večeras će to sve maksimalno skočiti i ako budu radili pametno, mogu nivo fudbala u svojoj zemlji podići na jedan veći level. I to je samo u fudbalskom smislu, a gdje je tu promocija same države u svijetu...

Sa druge strane, ta medalja, mislim da je to relativno nebitno, za njih same i za nas na Balkanu. Možda će njih u svijetu pamtiti kao finaliste i srebrene, al' će to na ovim prostorima ostati upisano kao, vjerovatno, najveći sportski uspjeh neke države na ovim prostorima i teško da će u dogledno vrijeme neko uraditi nešto slično. Na Balkanu maltene svi znaju da su bili bronzani prije 20 godina, pa vjeruj da će još više odjeknuti ovo srebro. A to što se neki Njemac, Brazilac ili Englez njih neće sjećati kao finaliste, to ih relativno boli qurac, nebitna stvar.
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 15 jul 2018, 22:54, ukupno mijenjano 1 put.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Blejzer10 » 15 jul 2018, 22:55

Evander je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Sreća pa bošnje nemaju taj kompleks hercegovaca da budu veći hrvati nego što su pravi hrvati. Tipa prema Turskoj. Tipa kroz haman čitavu historiju :mrgreen:
Nevjerovatna glupost.
Kad je Erdogan dolazio, veliki broj je bio protiv toga. Veliki broj nas Tursku dozivljava kao bivseg okupatora, nekoga ko nam je oduzeo pravo na nezavisnotst i ubio Husein Kapetana.
Mi osudjujemo nase fasiste kad daju imena skola po kontraverznim licnostima it drugog svjetskog rata.
A na "drugoj strani", takvo sto nikad neces vidjeti.
Sve što si to nabrojao nije tačno u smislu da je veliki broj iza toga. To je jako mali broj, i broj koji se smanjuje. Evo napravi anketu koliko ljudi osuđuje imenovanje škole po ustaši pa ćeš vidjeti da sam upravu. Da ne govorim broj ljudi koji osuđuje politiku pušenja ku.rca Erdoganu

i hvala Bogu da toga još ima na "našoj" strani. Zato mi nikad nije jasno kad se postavljaju snimci iz Širokog i ostalih vukoje.bina, i onda kao evo glupe balije pogledajte kako oni slave, a vi nastavite s tim iznad što si ti nabrojao. Jel se to i mi trebamo spustiti na nivo Širokog? Jel to poenta? Pa je.bemu mater bar smo u tom pogledu ispred komšija, nismo zadojeni toliko mržnjom i toliko ograničeni, i onda čitaš komentare, i vidiš ljude koji žele da jesmo.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la anonymousHD » 15 jul 2018, 22:58

Evander je napisao/la:Kad su povamiprene ustase po Kiseljaku, Vitezu i drugim gradovima nakon pobjede HR, tukli lokalno Bosnjacko stanovnistvo?
Iz Kiseljaka dolazili u Sarajevo autima i slavili sa HR zastavama?
Ja se bgm sjećam da se slavila pobjeda Turske, kao da je BiH dobila.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Blejzer10 » 15 jul 2018, 22:59

Evolve je napisao/la: Neznam koju ti reprezentaciju podrzavas, da te pitam, jel osvojila sta?
Ovo je ogroman uspjeh jedne male drzave. 13 reprezentacija dosada je igralo finale, 13. Pa to je mega uspjeh samo u toj informaciji. Ti spinuj to kako god oces ali to su cinjenice. Hrvatska u 20 god uzela broncu i srebro, konstantni sudionici svih vecih natjecanja, nekad sa manjim nekad vecim uspjehom, ali smo tu. Bit ce opet prilika neboj se ti, Euro je tu iza ugla vec.
Nisi razumio moj post. Sve što si nabrojao su lokalni uspjesi, kao što sam i rekao. Uspjeh jedne male zemlje, svakako. 13 finalisti, kul. Kome je to bitno? Šta će Lovren pričati svom malom, slušaj tata ti je trinaesti finalista. Hoće'l se tješit tim uzastopnim sudjelovanjima navečer kad legne ili će razmišljati o današnjem danu kao propuštenoj šansi da odu u svjetsku historiju kao pobjednici?

Znači nije nikakav hejt prema Hrvatskoj, ali ta priča Zašto su za nas zlatni? je goli ku.rac i biće ti jasno šta mislim kroz par godina, i koliko će biti bitno ovo srebro van konteksta male zemlje i Balkana.

Bundesliga
Postovi: 11474
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Bundesliga » 15 jul 2018, 23:04

Blejzer10 je napisao/la:Pa je.bemu mater bar smo u tom pogledu ispred komšija, nismo zadojeni toliko mržnjom i toliko ograničeni, i onda čitaš komentare, i vidiš ljude koji žele da jesmo.
Uvijek smo i bili ispred komšija i zato smo uvijek i najgore prolazili. Devedesete za Jugu najviše navijala raja iz Bosne na prvenstvu, kroz par godina su nas te iste komšije ubijale.

@Ugrovacaboy
Nabijem te na qrac ne moraš ni navijati neću ni ja nikada navijati za "tvoju" Hrvatsku.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Evander
Postovi: 14424
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Evander » 15 jul 2018, 23:04

anonymousHD je napisao/la:
Evander je napisao/la:Kad su povamiprene ustase po Kiseljaku, Vitezu i drugim gradovima nakon pobjede HR, tukli lokalno Bosnjacko stanovnistvo?
Iz Kiseljaka dolazili u Sarajevo autima i slavili sa HR zastavama?
Ja se bgm sjećam da se slavila pobjeda Turske, kao da je BiH dobila.
Nakon mnostva provokacija i fizickih napada na Bosnjake gdje su manjina, nakon pobjeda Hrvatske ranije na tom turniru, sta si ocekivao?
P.S. Da li iko ikad od vas osudi ustasko i fasisticko ponasanje? Ne govorim samo o ovom SP i ponasanju navijaca, nego i inace. Da li recimo iko rece kad Simunic na razglas uzivikuje ustaski pozdrav, nije to trebao uraditi?
Osudi li iko pjevanje "evo zore, evo dana" danas u Mostaru?
Osudi li iko one koji velicaju osudjenje ratne zlocince?

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Kajzer10 » 15 jul 2018, 23:12

Blejzer10 je napisao/la:
Evander je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Sreća pa bošnje nemaju taj kompleks hercegovaca da budu veći hrvati nego što su pravi hrvati. Tipa prema Turskoj. Tipa kroz haman čitavu historiju :mrgreen:
Nevjerovatna glupost.
Kad je Erdogan dolazio, veliki broj je bio protiv toga. Veliki broj nas Tursku dozivljava kao bivseg okupatora, nekoga ko nam je oduzeo pravo na nezavisnotst i ubio Husein Kapetana.
Mi osudjujemo nase fasiste kad daju imena skola po kontraverznim licnostima it drugog svjetskog rata.
A na "drugoj strani", takvo sto nikad neces vidjeti.
Sve što si to nabrojao nije tačno u smislu da je veliki broj iza toga. To je jako mali broj, i broj koji se smanjuje. Evo napravi anketu koliko ljudi osuđuje imenovanje škole po ustaši pa ćeš vidjeti da sam upravu. Da ne govorim broj ljudi koji osuđuje politiku pušenja ku.rca Erdoganu

i hvala Bogu da toga još ima na "našoj" strani. Zato mi nikad nije jasno kad se postavljaju snimci iz Širokog i ostalih vukoje.bina, i onda kao evo glupe balije pogledajte kako oni slave, a vi nastavite s tim iznad što si ti nabrojao. Jel se to i mi trebamo spustiti na nivo Širokog? Jel to poenta? Pa je.bemu mater bar smo u tom pogledu ispred komšija, nismo zadojeni toliko mržnjom i toliko ograničeni, i onda čitaš komentare, i vidiš ljude koji žele da jesmo.
Mali broj ljudi Tursku dozivljava kao okupatora, istina. Ali to ne znaci da su ostali turkofili. Ima dobar dio onih koji su u sredini koji ih nikako ne dozivljavaju. Ima i dobar dio turkofila. Ali nisu turkofili nikakva vecina. I ja bas mislim da je taj broj u opadanju, ne nekom vrtoglavom opadanju ali ide dole.

Avatar
Evolve
Postovi: 4366
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Evolve » 15 jul 2018, 23:19

Blejzer10 je napisao/la:
Evolve je napisao/la: Neznam koju ti reprezentaciju podrzavas, da te pitam, jel osvojila sta?
Ovo je ogroman uspjeh jedne male drzave. 13 reprezentacija dosada je igralo finale, 13. Pa to je mega uspjeh samo u toj informaciji. Ti spinuj to kako god oces ali to su cinjenice. Hrvatska u 20 god uzela broncu i srebro, konstantni sudionici svih vecih natjecanja, nekad sa manjim nekad vecim uspjehom, ali smo tu. Bit ce opet prilika neboj se ti, Euro je tu iza ugla vec.
Nisi razumio moj post. Sve što si nabrojao su lokalni uspjesi, kao što sam i rekao. Uspjeh jedne male zemlje, svakako. 13 finalisti, kul. Kome je to bitno? Šta će Lovren pričati svom malom, slušaj tata ti je trinaesti finalista. Hoće'l se tješit tim uzastopnim sudjelovanjima navečer kad legne ili će razmišljati o današnjem danu kao propuštenoj šansi da odu u svjetsku historiju kao pobjednici?

Znači nije nikakav hejt prema Hrvatskoj, ali ta priča Zašto su za nas zlatni? je goli ku.rac i biće ti jasno šta mislim kroz par godina, i koliko će biti bitno ovo srebro van konteksta male zemlje i Balkana.
Apsolutna glupost sto pises. Danas je sansa propustena, velika sansa, ali covjece ovo je Hrvatska ne Brazil koji su navikli osvajati SP. Ti ako to gledas iskljucivo kroz prizmu ko je sta osvojio i brojis samo zlata, OK, ali zivota mi i za ovo srebro je trebalo krv pišati. Tako da je meni ovo srebro zlatnog sjaja kad znam skim se sve natjecemo na SP. Lovren ce malom pokazati medalju a ne reci da je trinesti finalist :salut:

Kazem, prilika ce biti jos, Euro je tu, treba se kvalificirati, ali i to je postala piz.darija vise.
NK Široki Brijeg

Avatar
Elddar
Postovi: 1885
Pridružen/a: 02 sep 2009, 10:43
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Elddar » 15 jul 2018, 23:26

spursman je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Hrvati su luzeri, danas dokazano
Bogati šta za vas onda reći. Vama je jedini uspjeh neuspjeh susjeda
Pa i vama su susjedi :(
...jer žive, i prkose vragu, dok smrt im opaku slute.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7206
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la TonySosa » 15 jul 2018, 23:33

slika
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la COYS » 15 jul 2018, 23:35

Elddar je napisao/la:
spursman je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Hrvati su luzeri, danas dokazano
Bogati šta za vas onda reći. Vama je jedini uspjeh neuspjeh susjeda
Pa i vama su susjedi :(
:tokralju: :lol: Kljucaj temu.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7297
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Kobe Bryant » 15 jul 2018, 23:36

Jel ko zna kolike su te sirotinjske premije za fudbalere hrvatske reprezentacije?

Zaključano

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.