FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Novi prvak Svijeta će postati:

Anketa je završila: 14 jul 2018, 23:11.

Francuska
67
50%
Hrvatska
68
50%
 
Ukupno glasova: 135

Avatar
Evolve
Postovi: 4369
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Evolve » 16 jul 2018, 00:23

Blejzer10 je napisao/la:
Evolve je napisao/la:Pitao sam ga za koga navija da vidim scime se on to prsa kad su rezultati u pitanju pa je u stanju ovako omaložavati tudji uspjeh.
Nije mi cilj bio omalovažavati uspjeh Hrvatske, navijao sam za njih čitavo prvenstvo. Nebitno. Očigledno se ništa ne smije napisati ništa protiv kvazipriče o srebrenoj medalji zlatnog sjaja. Plus nisi apsolutno ništa shvatio šta sam napisao, jer sve što si napisao u drugom postu je zapravo ono što sam ja pisao u prvom.

Samo jedno pitanje, ako si toliko ponosan i sretan danas, majke ti šta radiš na forumu i raspravljaš se s bosancima oko utakmice, historije itd.

Što ne slaviš s drugovima negdje?
Naravno da je, kad si napisao da je u biti ta srebrena medalja sa SP za goli k, jer nije zlatna i nitko se nece sjecat iste za par godina. To je suma tvog posta, nemoj mi okolišavati okolokole da nisam shvatio. Zato sam pitao za koga navijas, pa da vidim jesi li ti bio u istoj situaciji kao ja sad da znas kako se osjecam ponosno i sretno sada.

Kazem, ogromna, velika sansa je danas prosla kroz ruke, ali nema veze, bit ce jos prilike za tu * iznad grba.


U gradu sam bio, proveselio se, sad sam kuci jer jbga djeca moraju spavati.
NK Široki Brijeg

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la High » 16 jul 2018, 00:27

Elddar je napisao/la:
spursman je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Hrvati su luzeri, danas dokazano
Bogati šta za vas onda reći. Vama je jedini uspjeh neuspjeh susjeda
Pa i vama su susjedi :(
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la TonySosa » 16 jul 2018, 00:29

Raonffa je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Ja nešto ne vjerujem u tu priču srebro zlatnog sjaja. Ovo je svakako uspjeh Hrvatskoj, ali na mikro planu. Kad se priča u kontekstu male zemlje, poređenja s ostalim zemljama Balkana itd. Ali nećemo se lagati. Nevjerovatnu šansu su danas propustili. Jednu koja dolazi u 50 godina. I pamtit će se dugo, i žalit će se ova prilika mnogo mnogo.

Historija pamti pobjednike, a ne finaliste. Finale su gubile i Čehoslovačka, Mađarska, Švedska pa im danas ta srebra nemaju neki aman veliki značaj. Trivia su sportskim komentatorima dok vode finale, statistika, kao što će i ova Hrvatska kroz par godina postati. Biće argument na internet diskusijama između balija četnika i ustaša. Na makro planu, svjetskom i evropskom, njen značaj nije toliko poseban.

Je.biga. Ta zvijezdica iznad grba jedino nešto znači. Kroz 30 godina Mbappe i kompanija mogu pokazati tu drugu zvijezdicu nekom novom balavcu i reći ovo što ti nosiš iznad grba smo mi osvojili. I nosit će je generacije i kroz 50,100 godina. To je historija. Historiju pišu pobjednici.
Ako ga pravilno iskoriste, ovo može biti veliki zalog za budućnost. Do sada su bili na radaru što se tiče igrača iz Hrvatske, a od večeras će to sve maksimalno skočiti i ako budu radili pametno, mogu nivo fudbala u svojoj zemlji podići na jedan veći level. I to je samo u fudbalskom smislu, a gdje je tu promocija same države u svijetu...

Sa druge strane, ta medalja, mislim da je to relativno nebitno, za njih same i za nas na Balkanu. Možda će njih u svijetu pamtiti kao finaliste i srebrene, al' će to na ovim prostorima ostati upisano kao, vjerovatno, najveći sportski uspjeh neke države na ovim prostorima i teško da će u dogledno vrijeme neko uraditi nešto slično. Na Balkanu maltene svi znaju da su bili bronzani prije 20 godina, pa vjeruj da će još više odjeknuti ovo srebro. A to što se neki Njemac, Brazilac ili Englez njih neće sjećati kao finaliste, to ih relativno boli qurac, nebitna stvar.
Zašto ne pričamo malo o budućnosti francuske reprezentacije?
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Penaltiky » 16 jul 2018, 00:35

Kobe Bryant je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:Jel ko zna kolike su te sirotinjske premije za fudbalere hrvatske reprezentacije?
70000 KN po igracu, 60 Dalicu, 100 strucnom stabu

Ako je iko izdao Bosnu bili su to Vatikan i Katolici :kafa:
Ah stamote ubaci po 10.000 eura :wtf: :urnebes:

Od 20 milliona samo od fife :roll: a političari se još hvalili i slikali :urnebes:

Pa ovi su gori od naših, lopovi :wtf:
To su premije od države ne od Fudbalskog Saveza.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

RatnikDuh
Postovi: 11
Pridružen/a: 22 jun 2018, 19:23
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la RatnikDuh » 16 jul 2018, 00:35

Za naseg zivotnog vijeka i vijeka nasih unucadi niko sa Balkana nece ponoviti ovaj uspjeh kao sto je napravila Hrvatska.
Ljudi usli u finale, i nadje se neki Bosnjo da u stilu nekog SDA fanatika povlaci neku nacionalisticku pricu o Hrvatima..
A mi zadnja sportska rupa na mapi svijeta

Gradovi po Hrvatskoj sjecali se Srebrenice i odavali pocast, za napomenu.
Daleko, daleko su oni odmakli od nas.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la LAZARUS2000 » 16 jul 2018, 00:38

Lillard je napisao/la:Ova tema :urnebes: :urnebes:

Pa zar je neko ocekivao ista drugo :urnebes:
Prvo da tebi, i Signore čestitam ovo. Čestitao bih i SiamoNoi ali nisam siguran je li on navijao za Hrvatsku. :rol:
O da čestitam i šb fidelis ako čita odnekud. I naravno Rigoletto.
Dakle možemo da vas ne volimo, da izmišljamo razne razloge, što navijamo protiv vas. Stvar je prosta mi vam zavidimo. Neki od nas ovo dožive već 2 puta za 20 godina. Mnogo je jbg. Nadam se da ćete na ep biti loši. :tralala:
Ali ozbiljno mimo trolanja, mimo ludila ovog foruma gdje više nemaš poštenog forumaša, i đe su i oni koji su bili odlični postali mučki trolovi, ovo je nešto golemo. Imate pravo da se qrčite. Jeste kao imalo se sreće. Bože moj pa carstva su padala ili rasla zbog faktora sreće. Koga briga. Sreću treba zaslužiti. Vi ste naredne 4 godine viceprvaci svijeta. A nama kojima to pomalo smeta, ili smeta do ludila, ( o da, ima i toga) pa moramo da naučimo da živimo sa tim.
Ja se samo nadam da će ovo da motiviše srpske igrače, ali avaj FSS je tu tako da teško.
Još jedno čestitamo i qrčite se, boli vas uvo.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la wobly92 » 16 jul 2018, 00:46

slika
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la BosnaSTL » 16 jul 2018, 00:53

Kockasti pobjedili srecno Dansku,Rusiju I kilave Engleze I u finalu naletili na triokolore!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Raonffa » 16 jul 2018, 01:02

TonySosa je napisao/la: Zašto ne pričamo malo o budućnosti francuske reprezentacije?
Oni će dominirati na naredna dva-tri velika takmičenja, šteta samo što će Deschamps ostati nakon ovoga, on je najslabija karika ove reprezentacije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Vucevich » 16 jul 2018, 01:08

Raonffa je napisao/la:
TonySosa je napisao/la: Zašto ne pričamo malo o budućnosti francuske reprezentacije?
Oni će dominirati na naredna dva-tri velika takmičenja, šteta samo što će Deschamps ostati nakon ovoga, on je najslabija karika ove reprezentacije.
Sigurno nije tacno i ne mogu razumjeti ovakve price kad je zapravo sad osvojio SP i dobro tim promjenio iz utakmice u utakmicu da se prilagodi protivniku. Podsjeca me na onu pricu da je Zidane prevara od trenera i da igraci igraju uprkos njemu :rol:

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la LAZARUS2000 » 16 jul 2018, 01:09

Raonffa je napisao/la:
TonySosa je napisao/la: Zašto ne pričamo malo o budućnosti francuske reprezentacije?
Oni će dominirati na naredna dva-tri velika takmičenja, šteta samo što će Deschamps ostati nakon ovoga, on je najslabija karika ove reprezentacije.
On će otići kao Žake. Na velika vrata
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Fikret1946 » 16 jul 2018, 01:15

Kajzer10 je napisao/la:Giroud 0 nula suteva u okvir na citavom prvenstvu, 0 suteva :lol:
i mozes misliti opet odigrao bolje prvenstvo od najboljeg igraca svijeta kako ti kazes neymara a 0 suteva mozes misliti :lol: :lol: :lol:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la leorey » 16 jul 2018, 01:22

Hvala Bogu pa preskocih zadnjih 50 stranica :yawn:

Cestitke Francuskoj, a i Hrvatskoj na najvecem sportskom uspjehu ikada s ovih prostora.

Gledali ste i vise nikad dok ste zivi, zapamtite.
27.10.2020

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Moggi » 16 jul 2018, 01:23

leorey je napisao/la:Hvala Bogu pa preskocih zadnjih 50 stranica :yawn:

Cestitke Francuskoj, a i Hrvatskoj na najvecem sportskom uspjehu ikada s ovih prostora.

Gledali ste i vise nikad dok ste zivi, zapamtite.
a mogo si vala i ovu
Zarathustra

Eisenbahner1921
Postovi: 2991
Pridružen/a: 11 nov 2015, 17:10
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Eisenbahner1921 » 16 jul 2018, 01:24

leorey je napisao/la:Hvala Bogu pa preskocih zadnjih 50 stranica :yawn:

Cestitke Francuskoj, a i Hrvatskoj na najvecem sportskom uspjehu ikada s ovih prostora.

Gledali ste i vise nikad dok ste zivi, zapamtite.
Yebe nam se za SP dok smo god dominantni u Zvezdama granda.
Životni saputnik! 1921

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la ek0 » 16 jul 2018, 01:25

Utakmica je bila vrijedna finala, ali sudija nije. Može se reći da je VAR pao na najvažnijoj utakmici iako je VAR svoje uradio, ali Pitatino donošenje odluka je bilo kriminalno. Čovjek se dvije minute dvoumi prilikom donošenja odluke, oslanja se na usporeni snimak a radi se o igranju rukom :crazy: , donosi odluku, vraća se ponovo i nakon toga dosuđuje penal. Prijatelju moj, ako je penal toliko čist da ti treba dvije minute da doneseš odluku, takav penal se ne svira u finalu Svjetskog prvenstva.

Druga stvar, prvi gol Francuske, Griezmann je već bio u dobrom padu prije kontakta sa protivničkim igračem. Prilikom izvođenja slobodnog udarca Pogba se aktivira iz offside-a te ulazi u duel sa Mandžukićem koji zabija autogol. Dvije VEZANE greške sudija koje su u kombinaciji rezultirale golom Francuske. Ova druga greška nije smjela promaći VAR-u.

I sad, ako ti imaš u najvažnijoj utakmici Svjetskog prvenstva dva sumnjiva gola u korist jedne ekipe, može li se reći da VAR tehnologija koja je ispunila cilj?

Što se tiče utakmice, da nije finale Svjetskog prvenstva (gdje se ne pojavljuju bilokakve ekipe) mogao bih reći da je Hrvatska odigrala kao što tipična ekipa sa ovih prostora odigra važne utakmice. Igrali su dobro, bili su bolji, ali su primili sve golove što su mogli primiti, sve što je sudija mogao kontra njih dosuditi, dosudio je. Na kraju imaš onaj osjećaj da si bio bolji, da si pokraden, ali to ti ništa ne vrijedi na kraju jer trofej ode u Afriku.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Eisenbahner1921
Postovi: 2991
Pridružen/a: 11 nov 2015, 17:10
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Eisenbahner1921 » 16 jul 2018, 01:27

Ne vjerujte ljudi svojim ocima, vjerujte Hrvatima !
Životni saputnik! 1921

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Bundesliga » 16 jul 2018, 01:27

Imal šta od Veleža ne priznajemo mi dresove koji liče na hrvatske športske klubove.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Fikret1946 » 16 jul 2018, 01:27

Penal je čist ko suza, prestanite pjeniti više, da Periša nije igr'o rukom mozda bi dosla do nekog igrača Francuske, ne znam sta vam nije jasno.
Zahvalite Bogu sto su Rusi izbacili Spance, Njemacka ispala, a Belgija prva zavrsila jer vi finala ne bi vidjeli nema sanse.
Kad kazem Vi ne mislim na tebe i slicne bosanske kroasančiće nego na prave Hrvate.

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FINALE SP 2018! (i utakmica za 3. mjesto)

Post Postao/la Evander » 16 jul 2018, 01:29

ek0 je napisao/la:Utakmica je bila vrijedna finala, ali sudija nije. Može se reći da je VAR pao na najvažnijoj utakmici iako je VAR svoje uradio, ali Pitatino donošenje odluka je bilo kriminalno. Čovjek se dvije minute dvoumi prilikom donošenja odluke, oslanja se na usporeni snimak a radi se o igranju rukom :crazy: , donosi odluku, vraća se ponovo i nakon toga dosuđuje penal. Prijatelju moj, ako je penal toliko čist da ti treba dvije minute da doneseš odluku, takav penal se ne svira u finalu Svjetskog prvenstva.

Druga stvar, prvi gol Francuske, Griezmann je već bio u dobrom padu prije kontakta sa protivničkim igračem. Prilikom izvođenja slobodnog udarca Pogba se aktivira iz offside-a te ulazi u duel sa Mandžukićem koji zabija autogol. Dvije VEZANE greške sudija koje su u kombinaciji rezultirale golom Francuske. Ova druga greška nije smjela promaći VAR-u.

I sad, ako ti imaš u najvažnijoj utakmici Svjetskog prvenstva dva sumnjiva gola u korist jedne ekipe, može li se reći da VAR tehnologija koja je ispunila cilj?

Što se tiče utakmice, da nije finale Svjetskog prvenstva (gdje se ne pojavljuju bilokakve ekipe) mogao bih reći da je Hrvatska odigrala kao što tipična ekipa sa ovih prostora odigra važne utakmice. Igrali su dobro, bili su bolji, ali su primili sve golove što su mogli primiti, sve što je sudija mogao kontra njih dosuditi, dosudio je. Na kraju imaš onaj osjećaj da si bio bolji, da si pokraden, ali to ti ništa ne vrijedi na kraju jer trofej ode u Afriku.
Je li moguce da bilo ko moze reci da je oko penala nesto bilo "sumnjivo"? :rol:

Znaci, var je dobar, ali ako se ne odnosi na tvoju ekipu.
E cuj "ne svira se u finalu". A kad se moze ocit penal svirati, u cetvrtfinalu? :tokralju:

Zaključano

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.