FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

Avatar
xxzulaxx
Postovi: 131
Pridružen/a: 24 apr 2013, 18:37
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la xxzulaxx » 16 avg 2018, 18:17

Mnogo se prica o napadacima, ali u mom misljenju, vezni red gubi mnogo lopti na centru terena i slabo se povezuju. Da je vezni red efikasniji, mozda bi napadaci vise lopte imali u nogama. Neosporavam nista u vezi napadaca, samo kazem, jos ce se namuciti dok to podje izgledati na nesto. Nazalost, nista se nemoze ocekivati rezultatski u naredne dvije utakmice, al barem nek isprave mnoge greske koje se ponavljaju iz utakmice u utakmicu.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 18:59

Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 19:02

Jadosao je napisao/la:
sloboda72 je napisao/la:Ne bi dobro bilo otvarati razgovor o razlazu sa Starčevićem.Sad ,drugi trener da dođe samo bi rekao da on to nije ni selektirao ni obavljao pripreme ,te će viditi šta može da se uradi.Pretpostavljam da cijenjena dušebrižnička elita preferira neko "plaho" trenersko ime.
Meni kroz mnoge ove postove provejavaju oni koji se iz nekih svojih razloga raduju relativno slabom startu.Mislim žele što gore to bolje.
Sloboda je 2014/15 u jesenjem djelu bila 3. otpozada na tabeli sa nekih bod više od Bijeljine i Mladosti.I na kraju završila na 6. mjestu.Nemam protiv da se razgovara na PDF o Tuzla Citiyu.Ali bi volio vidjeti obrazloženu ,argumentovanu kritiku.Ovo je kritika zbog tabele uglavnom, Da je jučer Tuzla pobijedila sve bi to bilo podnošljivo.A hoće ,počet će pobjeđivati sigurno.Ovu ekipu i trenera treba ostaviti na mirui ne odmagati dodatnim pritiskom na trenera i igrače.Jak klub može da zapadne u rezultatsku krizu ,ali jak klub će sigurno izaći iz te krize.TuzlaCity jeste jak i organizovan klub.

p.s.
Molio bih kad se spominju Husićevi "savjetnici "da se spomenu imenom i prezimenom.
Ovako se stiče dojam da kritikuje ona druga strana koja nije tušnula svoje pulene.Pa sad jedva dočekala. Ej Bože dragi,jada i bijede.
I ja i ti ,, ja sigurno,, volimo i navijamo za Tuzla City, reci ti meni jel ovo lici na neku igru ? Ko je selektirao ova pojacanja ? Da li stvarno sa ovom ekipom mozemo ista vise osim borbe da ostanemo u PL...jedino u cemu se slažem sa tobom jeste da ne treba mijenjat trenera...naj manja krivica je na njemu..kako klub funkcionise znam bolje od tebe sigurno, i necemo sa time u javnost, ali reci ti da nije tako sjajno kako ti pises, moze to puno bolje i mora.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 16 avg 2018, 20:13, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 19:06

.............................SA ŽELJEZNIČAROM U NEDJELJU POD REFLEKTORIMA

slika
..............................................16. Avgusta 2018. 269 Pregleda
Naredni susret Tuzla City igra u nedjelju 19.08.2018.godine a na Tušnju je gost Željezničar.

Jednu od najboljih ekipa BH Telecom Premijer lige u okviru 6.kola, ugostit ćemo u noćnom terminu a susret se igra od 19 sati.

Iako smo iz posljednja dva susreta (Sloboda i Gošk) izašli poraženi, izabranici Slobodana Starčevića nisu klonili duhom i protiv sarajevskog tima najavljuju borbu do posljednjeg atoma snage.

S obzirom da je neradni dan i da se meč igra u noćnom terminu, kao i činjenica da Željezničar u Tuzlanskom kantonu ima veliki broj svojih pristalica, očekuje da će Gradski stadion “Tušanj” ponovo biti dobro popunjen.

Također, i naši momci očekuju da će meču prisustvovati veliki broj navijača FK Tuzla City, koji bi bili dodatni vjetar u leđa našem timu, koji će pokušati da izađe iz rezultatske krize.

press Služba FK Tuzla City

http://fktuzlacity.com/sa-zeljeznicarom ... lektorima/
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 20:15

.............................................NIJE NAODMET PODSJETITI SE

Azmir Husić: Protiv nas su korištena sva moguća oružja, pokušat ću sa Slogom napraviti što nisam mogao sa Slobodom
Maj 30, 2018

Samo 90 minuta Slogu iz Simin Hana dijeli od ulaska u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Klub, koji je do prije nekoliko godina igrao u Kantonalnoj ligi, sada je na vratima bosanskohercegovačke elite. Pobjeda protiv Slavena u Živinicama u posljednjem kolu znači i ulazak Sloge u Premijer ligu. No, sve je moglo biti drugačije da je prošle sedmice Igman napustio Simin Han sa bodovima u džepu. Imali su prednost od 0:2, a Azmir Husić cijelu utakmicu ispratio je na nogama. Kroz glavu mu je vjerovatno svašta prolazilo. Sada, nekoliko dana poslije, gleda to iz drugačijeg ugla.

“Takav je fudbal. Moraš biti nervozan kad gubiš. Šest sedmica smo već pod pritiskom, tako da se nije bilo lako nositi. Svaka utakmica nam je bila finale. Ima tog pada, ali uglavnom to na kraju bude dobro. Gubili smo od Igmana 0:2, ali se vidjelo da smo puno bolja ekipa, gdje smo imali preko 70 posto posjed lopte. Podigla nas je i publika, jer je Igman kleknuo pod pritiskom”, kazao je za “****” Azmir Husić, koji se potom osvrnuo i na utakmicu sa Slavenom.

“Imamo bolju ekipu, svjesni smo da nam je ovo sada zadnje finale. U ovom finalu kada pobjedimo, to je gotovo i znači ulazak u Premijer ligu. Naša prednost je što je Slaven obezbijedio opstanak. Mislim da ćemo imati daleko bolji voljni momenat”, optimističan je.

I dok klubovi poput Čelika, Borca ili Veleža tavore u bh. fudbalu, Sloga je rastući projekat, a Husić ističe kako u klubu imaju jasnu viziju šta žele napraviti.

“Mojim dolaskom u Slogu mi smo napravili četverogodišnji plan, koji smo preko 90 posto ostvarili. Nije to bilo ništa napamet. Već sada smo napravili i trogodišnji plan ukoliko uđemo u Premijer ligu. Ne radimo ništa od danas do sutra”, otkrio je prvi čovjek Sloge.

Tamo gdje je stao sa Slobodom, sada želi ostvariti u SLogi, koja će se od naredne sezone zvati Tuzla City.

“O tome ćemo pričati kada budemo Premijer liga. To znači da želimo biti bitan faktor u bh. fudbalu. Što nisam uspio realizirati kroz Slobodu, pokušat ću sa Slogom, odnosno Tuzla Cityjem. Što sa Slobodom nisam uradio za Tuzlu, Tuzlanski kanton, pokušat ću kroz Tuzla City”, najavljuje Husić.

Sloga je često meta pojedinih sportskih medija u Bosni i Hercegovini. Uoči utakmica i nakon njih, Sloga je izložena optužbama da kupuju utakmice, na što je Husić odgovorio:

“U ovom takmičenju protiv nas su korištena sva moguća oružja. Znamo ko to radi i zbog čega. To su nikakvi mediji, jer niko ozbiljan neće pisati o onome zašto nema dokaze. To su neprofesionalci”.

Za kraj, pitali smo ga da li će Sloga naredne sezone igrati na Tušnju, budući da stadion u Simin Hanu ne zadovoljava uslove za igranje u Premijer ligi.

“Zašto bih igrali na nekom drugom stadionu kada smo iz Tuzle? Sve je završeno, imamo ugovor. To je kao da Sarajevo igra u Zenici, a ima Koševo”, zaključio je Azmir Husić u razgovoru za “****”.

Husić je kazao kako se već sada razmišlja u Simin Hanu o igračkoj križaljci za narednu sezonu te da će pregovori sa fudbalerima biti agilniji kada ekipa izbori plasman u Premijer ligu. Sudeći po ranijoj praksi, ukoliko Sloga izbori plasman bh. elitu, u ekipu će stići nekoliko zvučnih pojačanja.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 20:32

EVO PRVOG "PALIKUĆE" .JAVIO SE SAM ,SAMOZVANI "MENAGER" IZ HERCEGOVINE
Oni u Hercegovini inače dobro znaju kako je pasti na golom kamenu “kozije lige” Federacije.

"U HERE NEMA VJERE" - STARA NARODNA IZREKA.

Rasprava na facebooku nakon Vladavićeve"izjave".
- Kako te nije stid (Vladaviću), prije nekolke godine doveo si momke iz vana u Međugorje bilo je momaka iz amerike i evrope uzeo si im po nekolka hiljade , a tamo si se opijao uzeo lovu a obećao si im angažman....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vladavić poručio Husiću: Možeš u “kozijoj ligi” Federacije, ali ovo je…
August 16, 2018

Admir Vladavić je jedno vrijeme "žario i palio" fudbalskim terenima u Bosni i Hercegovine. Kao golobradi mladić raskošni talenat pokazao je u Veležu, a afirmaciju stekao u sarajevskom Željezničaru.

Kasnije je igrao u slovačkoj Žilini, s kojom je briljirao u Ligi prvaka, a Branislav Ivanović, defanzivac Plavaca, tadašnja zvijezda reprezentacije Srbije, nije se mogao načuditi kako “tako dobar igrač” nosi dres Žiline.

Vladavić je nosio dres i austrijskog Red Bull Salzburga, a jedno vrijeme je bio standardni A reprezentativac BiH. Najvažniju sporednu stvar ima “u malom prstu”, a nakon završetka profesionalne karijere ostao je u fudbalu. Vladavić je ušao u menadžerske vode, a nedavno je uspostavio saradnju sa Fabianom Ernsteom, bivšim reprezentativcem Njemačke, za čiju agenciju skautira igrače iz BiH, kojima otvara vrata u ligama Austrije, Češke i Slovačke.

A upravo je Vladavić jučer u Gabeli na utakmici GOŠK – Tuzla City skautirao nekoliko igrača. Gabelu je napustio razočaran, ne fudbalerima, nego odnosnom Azmira Husića, alfe i omege tuzlanskog premijeligaša, prema fudbalu. Nezadovoljstvo je podijelio na svom Facebook profilu, gdje je “opleo” po Husiću.

– Zvalo se to nešto Simin Han ili Manchester City, pardon, Tuzla City, to nije kamion koji se vozi. Nije to samo daš milion-dva i odmah si prvak nečega. Moraš malo da se razumiješ u posao. Moraš da znaš da igra 11 ljudi i da ne možeš sve parama da kupiš. Jednu sezonu u “kozijoj ligi” Federacije možeš. OK. Ali već ovo je prevelik zalogaj. Ne mogu se toliko sudije brukati koliko su potrošeni ti neki tvoji igrači. Gospodine Husiću, ipak, da bi razumio fudbal nije dovoljno pogledati dvije utakmice i imati oko sebe mešetare, koji isto tako ne razumiju fudbal ili ti ga nogomet, nego gledaju lični interes – napisao je Vladavić na svom Facebook profilu.

ŠTA ĆEŠ, KO HER.EGGOFNO
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 16 avg 2018, 22:45, ukupno mijenjano 3 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 20:44

Kako je Vladavić napio Matka, a Matija odlučio derbi


- U prošlosti je uoči i poslije derbija bilo rasnih anegdota, dosjetki, šala u navijačkim taborima vječitih rivala. Koji su se prenosili u svlačionicu, među igrače…
- Uoči jednog derbija na Grbavici, kao pred svaki derbi oba su tima trebala pobjedu. Glavne vedete bili su Admir Vladavić u Želji, a Matija Matko u bordo dresu. Oba brzonogi i spretni napadači. Vladavić je u to vrijeme bio i A reprezentativac. “Vlada” je, kako su mu tepali navijači Želje bio više od običnog igrača. Iako nije bio kapiten Vladavić je slovio kao lider. I na terenu i van terena. Bio je omiljen i kod novinara.
- Matko je bio na glasu kao “nestašni dečko” koji je volio naslonit lakat na šank i popiti koju vružu. Sarajevsku. Kao i uvijek pretjerivalo se, ali…
- Jedne prilike, a i u želji da po svaku cijenu dobiju komšije s Koševa, tadašnji direktor s Grbavice Samir Ahmedbegović i Admir Vladavić skovaše paklen plan da pobjede bordo tim. Vladavić zamoli svoje ljude da pozovu noć prije derbija Matka i Mačkića kratko u jedan stan na Grbavici. Radi zajedničkog slikanja i kratkog paralelnog intervjua uoči derbija.
- ”Matko trebamo se ti i ja pojaviti samo pola sata. Popit ćemo kafu i svako svojoj kući”, poručio je Vladavić Matku, a ovaj se s ofanzivnim turbo braničem Mačkićem pojavio u dogovoreno vrijeme i na dogovorenom mjestu.
- U sobu “za slikanje” jedva se ušlo od gajbi piva. Radi Matkove adaptacije osim sarajevskog bilo je i Karlovačkog i “Žuje”.
- Nama neutralcima bilo je malo neugodno. Bojali smo se reakcije dvojca iz Sarajeva koji su se od gajbi piva jedva probili do dvosjeda.
- “Molim vas možemo “raditi” samo ako skonite kamere i diktafone pogasite”, zaprijetio je Matija.
- Svi smo se gledali u čudu.
-Vladavić je sa svojim prijateljom Elmirom Kuduzovićem, slučajno ili ne također ljevonogim braničem pretresao neutralne promatrače, a onda se Matija dao “na posao”. Krenulo se žestoko, kuckanje, nazdravljanje, živjeli… i tako se praznile gajbe, a nove zalihe stizale su iz tadašnjeg kafića “Kod Davora” tadašnjeg “dnevnog boravka” Željinih nogometaša.
Negdje oko ponoći Matija se podigne i uljudno ispriča.
- “Momci nemojte zamjeriti. Ja sam jako prehlađen i ne bi mogao ostati više s vama. Tak mi je žao. Kaj mogu. Ti Marinko ostani ak’ ti se da”, rekao je Matija.
-Ni Marinku se nije dalo, on se pravdao da ga bole leđa. Ustvari, bili su uigran tandem. Bila je to njihova dobro uigrana kombimacija s terena. Kad su se uvjerili da su ”povaljali” Željinu odbranu uhvatili su za šteku i jos na kraju naivno pitali.
-“Radi li iza ponoći neka ljekarna ovde u Sarajevu. Mačkiću treba nešto za leđa, a ja se raspadam”, pitao je Matko, a što je nama trijeznima izgledala kao provokacija. U najmanju ruku kao dobra za*ebancija.
-Vladavić nije mogao vjerovati šta čuje i njegov je rezervoar, u sto sam se nebrojeno puta uvjerio, mogao dosta urankati goriva, ali je Matko premašio sva očekivanja.
-A, da negdje oko pola tog “slikanja i paralelnog intervjua” Vladavić je poslao direktoru i nekim saigracima sms.
- “Ne brinite! Gotovi su. Matko je mrtav pijan”… U dobro obavještenim navijačkim krugovima oko Želje slavlje je počelo. Glavni bordo adut Matija Matko je onesposobljen za igru
Kada su bordo tandem MM napuštali “konferencijsku salu” raspitujući se za ljekarnu odnosno noćnu apoteku Vladavić je uspio konstatirati.
- ”Kakav zagrebački fakin. Kada ovaj bolestan pod antibioticima pije kakav je kad je zdrav”.
-Negdje pred svitanje kada je avazov kombi razvozio prva izdanja na obližnju trafiku, Vladavić je samo bacio pogled na naslovnicu Avaza na kojem je domirirala slika kao najava derbija, u svom stilu zaključio.
-”Što ste igrali, igrali ste. Nekako je iz trećeg pokušaja s Kudom pogodio vanjska vrata i otišao do prve pekare”.
-Kuduzović i Vladavić su otišli kod Alemka na spavanje mada je neki od njih predlozio da popiju jos jednu. Kuduzović je tada živio koliko-toliko “sportskim” životom.
- Popodne navijačko ludilo. Grbavica kao šipak. Sjever šarolik. Zapad jug jedno na drugom. Zapad sa gospodom pun. Istok u bordo dezenu. Vlada se dobro drži na zagrijavanju. Kuduz namješta svoju ljevicu. Niko ne obraća pažnju ma Matka koji lagano poput Gaze trčkara ispred istoka. Uglavnom traži hladovinu.
-I onda je krenulo. Pršti na sve strane. Vlada hoće, a ne može. Ide sam po loptu na svoju polovicu. Viče, diže ruke prema Željinim navijačima, traži podršku, gestikulira prema svojoj klupi, jasno nam je. Nikome nije jasno kako je Matko još u igri, a ne na ispumpavanju. I onda jedna reklo bi se ničija lopta, dugačka, Matko u stilu Ben Jonsona iz najboljih dana preskače doslovce Damira Memiševića i pogađa. Svi osim navijača Sarajeva su u šoku. Matija Matko igrač utakmice. Nezadrživ. Poput Riberya pretrčavao je protivnike, valjao ih i još pogodio…
-Matko je odlučio derbi. Direktor Ahmedbegović i Vladavićev menadžer, ustvari jedan od desetak njegovih menadžera solidarno su platili ceh iz Zagrebačke ulice. Matko je iznesen s terena, ali na rukama svojih saigrača. Vlada je u svlačionici tek uspio prozboriti.
-“Mi ga doveli da se malo opusti, a on počisti sve, povalija nas i još nam ga zabi. Kakva baraba!”

-Tako se pripremao i odigrao jedan od vječitih derbija. Matija živi u Hrvatskoj. Rado se sjeća te večeri i derbija i gola koji ga je trajno uselio u srca bordo navijača.
- Vladavić živi u Mostaru. Povučeno obiteljskim životom. Uživa gledajući kako raste njegov nasljednik Zinedin Vladavic. I klanja svih pet namaza.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 16 avg 2018, 21:37, ukupno mijenjano 3 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 21:30

.........................slika
...........................................Tuzla za početnike: Tuzlanski telal
-29-01-2017
- Nekada je telal bio, kako mi to sad kažemo, glasnogovornik ili portparol ili još modernije pi /ar (PR- Public Relations). Prenosio je građanstvu opštinska saopštenja, odluke, preporuke i naredbe. Posao je obavljao na nekoliko gradskih trgova i na drugim frekventnim mjestima. Imao je doboš (mali bubanj) koji je koristio kao uvod da privuče pažnju i umiri žamor, a onda bi obično započeo:“ Narode, čujte i počujte,… daje se građanstvu na znanje…

Stari Tuzlaci su nam ostavili mnogo anegdota o telalima, pa da Vam ispričam jednu:
Jedan austrougarski funkcioner je primijetio da ljudi u razgovoru, malo, malo pa jeb***ju cara. Ljut na ovakvo ponašanje građanstva, izdaje telalu naredbu da objavi da je od danas zabranjeno i kažnjivo psovati i ko bude to radio platit će veliku globu. Ova naredba se odnosila na svaku psovku, a ne samo na njegovo Visočanstvo kralja i cara. Ovo je jako pogodilo Tuzlake jer su plaćali globu za svaku izgovorenu psovku, a kako Bosanac da razgovora bez „je“ i „be“? Vlasti su uočili propust pa izdaju telalu dodatnu naredbu koju je on iznio ovako: „Narode, čujte i počujte, … od danas je dozvoljeno jeb***ti sve i svakoga, osim Njegova Veličanstva cara.“

Ali da se mi vratimo posljednjem tuzlanskom telalu. Bio je to Huso Šarić-Čelo. Posao telala je počeo 1918. godine, zamijenivši ostarjelog telala Buću Vantića. Husin posljednji radni dan je bio u februaru 1945. godine, kada su ga zamijenili razglasi na banderama i zgradama. Tog dana Huso je svoj doboš predao u Vatrogasni Dom. Ono što je najinteresantnije je da je Huso bio nepismen i da je tekst učio napamet ili ga prepričavao. Dio njegovog imidža je bio fes koji je redovno davao čuvenom brici Redži Krdžaliću „na kalufljenje“. Živio je u Džafer Mahali i umro oko 1960.

I Huso je imao svojih bisera, evo dva. Svi znamo da je petak pazarni dan u Tuzli i kad je neko htio pitati kad je pazarni dan u tom i tom mjestu, pitao bi kad je kod njih petak. Tako je jednom Opština planirala neku manifestaciju na trgu u petak i naređeno je da se pazar ni dan pomjeri za subotu. Huso počinje:“ Daje se građanstvu na znanje, da ovaj petak neće biti u petak, već će biti u subotu“. Ili dan pred ulazak Nijemaca u Tuzlu, Huso je zalupao u doboš i objavio „Narode čujte i počujte, Švabo je stig'o do Zvornika, sutra je ovdje i vi trebate izići i dočekati njemačku vojsku“ i tiho dodade „vi idite, ja bogami, jok!“

Ima još jedna anegdota koja je prikačena Husi, a da li se to dogodilo baš tako, niko ne može potvrditi. Počinje Huso kao i uvjek: “Narode, čujte i počujte, jutros je Sead-beg Kulović zijanio šlajbuk na pijaci; ako ga je našao brat musliman neka ga donese u džamiju, ako ga je našo inovjerac, neka ga donese pred džamiju, a ako ga je našao Hercegovac onda ja džaba vičem”.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 avg 2018, 22:44

...................
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 17 avg 2018, 12:35

"Jadosao WroteColon
I ja i ti ,, ja sigurno,, volimo i navijamo za Tuzla City, reci ti meni jel ovo lici na neku igru ? Ko je selektirao ova pojacanja ? Da li stvarno sa ovom ekipom mozemo ista vise osim borbe da ostanemo u PL...jedino u cemu se slažem sa tobom jeste da ne treba mijenjat trenera...naj manja krivica je na njemu..kako klub funkcionise znam bolje od tebe sigurno, i necemo sa time u javnost, ali reci ti da nije tako sjajno kako ti pises, moze to puno bolje i mora."

- Mene se politika Kluba i kako funkcioniše savršeno ne tiče.Mene interesuje teren i igra.Ti kažeš da znaš kako funkcionira klub.Ako znaš onda na pitanja s početka teksta očekujem odgovor od tebe.("reci ti meni jel ovo lici na neku igru ? Ko je selektirao ova pojacanja ? Da li stvarno sa ovom ekipom mozemo ista vise osim borbe da ostanemo u PL.")O svemu treba u javnost,nema tabu tema jer tek tada se naslućuje da nije dobro.
Odgovoriću ti na ovo "da li može i mora bolje".Da ,sigurno da može i treba.I bit će jer mi smo klub koji se razvija ,raste, vidjećeš.
Ja navijam za Tuzla City i to cijelim srcem. Već sam se napio Leksaurina zbog njega. Odbolovao derbi protiv Slobode,Dakle, ljubav je nesumnjiva.Živio brate .Mi se nećemo svađati kad se ne slažemo, možemo iznijet svako svoje mišljene i viđenje ,bez da ja tebi ili bilo kome tupim kako sam svu pamet pokupio.
......................................................................................................................................................
- Ovo ću samo podvući ,bar ja tako mislim:Treba iznositi stvari na bijeli dan,nema razloga:" znam ali nije to za javnost".Ako to javnost sama sazna onda će tek biti neprijatno nama, navijačimaTuzle.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 17 avg 2018, 19:17, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 17 avg 2018, 14:54

....................................FK TUZLA CITY UOČI UTAKMICE PROTIV ŽELJEZNIČARA
- Fudbalsko prvenstvo P.L. BiH se polako zahuktava.Ovog vikenda igrati će se utakmice 6. kola.
- FK TuzlaCity domaćin je Željezničaru koji je već izvršio prvu izmjenu trenera.Po onome u Zenici i protiv Sarajeva nisu ni oni baš posložili tim a ni igru.Istina, pobijedili su Goška, Zvijezdu-09,Zrinjskog(3 za3)- a izgubili u Zenici i remizirali 2:2 kontra pitara.
- Kad pogledam ko je igrao u njihovom timu kontra pitara ,jedino je tu Krpić marka.Može se i za Stevanovića, vjernog beka reći da je stekao ugled i da ga valja respektovati.Bogićević je 12godina stariji od svog kolege Rodina.Blagojević slično spram Hajdarevića.Zajmović je oteo mjesto Veselinoviću na krilu.Desno Zec ili Jazvić .Zec više na gostovanjima.Ivan Curjuric centrani vezni uglavnom je karijeru proveo na Kipru i solidan je igrač.Kjosevskog znamo ,on je malo kad iz Tuzle otišao pazne mreže.
- Uglavnom, nije Željezničar ekipa koje treba da se "plaše" navijači a naravno i igrači Tuzle."Krntija", ko i do sada .Naprave tim da što jeftinije prođu.Pokušaju sa 2-3 igrača koji su jače klase i naravno saveznicima iz koalicije i sudijama da obezbijede opet Evropu i Eure.
- Ovakav tim baš treba da bud inspiracija igračima Tuzla Citya.Ni na jednoj poziciji osim špica oni nisu bolji od nas.
- Istina Starčevć mora nastaviti sa "eformom" u smislu da ne igra ime nego igrač.Stojčev po mom skromnom mišljenju mora na klupu.Uz sve znanje koje on ima iz fudbala on ipak onako bez motiva i trčanja slabi ovu ekipu.Svidjelo se to kome ili ne.Napravi on par poteza da šarmira gledaoce ali to je nedovoljno jer ,on dobro zna da se utakmica igra trčeći a ne trčkarajući i hodajući ,da to traje cijelih 90 i kusur minuta an e na mahove.
- Stokić ako je spreman mora u ekipu. Ja ovo govorim sa uvjerenjem da se niko ama baš niko ne miješa Starčeviću kad je u pitanju određivanje, ko će a ko neće igrati.Ako, i to samo zbog povrede Stokić ne može onda Vukmirovića na centralnog veznog.Ispred postaviti Mahmutovića na špica.Krila Nukić i Ziljkić,Naravno kasnije po potrebi, Crnkić.Vjerujem da će Stjepanović zauzeti svoje mjeto a pored njega Vukmirović ili Mitrović.Dakle Šećerović je drugi koji mora na klupu.Kruti smo u sredinii Stjepanović je dovoljan kao destruktor ,drugi defanzivac mora biti tehniči potkovan i davati dobar prvi pas.Naši štoperi imaju osigurana radna mjesta pa se tu nema što pričati.Efendić je neupitan i igra krajnje odgovorno i ispunjava zadatke.Lijevo bi morao započeti Obradović Radi se o iskusnom igraču koji je 6 godina neprekidno igrao u Borcu iz Čačka.Visok je može pomoći i kod prekida.Čomor pokazuje znake zamora .Šarčević na žalost nije još izašao iz Federalnih čizama.Mlad je, ima vremena.Krilo će kod gostiju igrati vjeovatno Zec i s njim se valja ganjati jer je vrlo dobar krilni napadač.
- Ipak. neće Odović napasti u Tuzli ,ne vjerujem.On je svjestan "straha koji uljeva njegova ekipa" protivniku i s tim strahom i osvaja bodove.Malo šale ,ali, i u šali ima istine.Ne mislim zaista da će napasti.Ne trebamo ni mi.Bitka nek s e odvija na sredini u 2 trećini terena.Oni imaju Krpića,Zeca i Zajmovića.Mi nesmijemo dozvoliti da nam kontrama razbiju svu koncepciju.Mi imamo takođe igrače za kontru :Mitrovića,Nukića,Vukmirovića,Stokića Ziljkića ili Crnkića i Mahmutovića koji nije zaboravio igrati fudbal.
- Moramo otjerati igru od svog polja da ne bude prekida koji su najjače oružje protivnika.Trčati i samo trčati ,i tako cijelu utakmicu pa se možemo nadati da će sreća biti na našoj strani.Ima ona stara poslovica "ako si jači nisi brži".Brzina i trčanje u današnjem fudbalu dominiraju do savršenstva.Vidilo se ka je Sarajvo dalo gol Željezničaru 0:1,pa se povukloi počelo napucavat loptu ,nije prošlo malo a već su primili gol 1:1
-Nadam se da će našim igračima derbi kontra gostiju biti velika inspiracija i motiv .Ne bih volio gledati na terenu strašljivke kojima zubi cvokoću i koji su utakmicu već izgubili.Ne bi bilo smisla.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 17 avg 2018, 19:18, ukupno mijenjano 2 puta.
Ja volim FK Tuzla City

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la drakensang » 17 avg 2018, 14:56

Zrinjskog (3 za 3) ................................. Tebi orden treba dat, orden. Ti si najveci majstor svih foruma na kugli zemaljskoj :damn:

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 17 avg 2018, 16:19

drakensang je napisao/la:Zrinjskog (3 za 3) ................................. Tebi orden treba dat, orden. Ti si najveci majstor svih foruma na kugli zemaljskoj :damn:
Nisi ni ti da ostaneš bez ordena.... svakom si loncu poklopac....
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 17 avg 2018, 18:37

................STARČEVIĆ I FEJZIĆ: “ŽELJO JE VELIKI MOTIV ZA SVE NAS”

.........................slika
.................................................17. Avgusta 2018. 215 Pregleda

Uoči utakmice 6.kola BH Telecom Premijer lige BiH, gdje na Tušnju gostuje Željezničar, u FK Tuzla City organizovana je press konferencija.


Pred novinare su izašli trener Plavih Slobodan Starčević te golman Nevres Fejzić.
Strateg Tuzlaka se kratko osvrnuo na ono što je iza njegove ekipe:
– Nakon remija sa Radnikom i pobjede nad Mladosti, očekivali smo da ćemo protiv Slobode i Goška doći do povoljnih ishoda kako bi zaplovili u mirnu luku. Međutim, desila su se dva poraza koja nismo planirali, kazao je Starčević te se prebacio na temu zvanu “Željezničar”.
– Riječ je o jednoj od najboljih ekipa u BiH. Posebno su dobro zaigrali nakon promjene trenera i u dobroj su formi. Međutim, treba imati na umu da mi igramo na našem terenu pred domaćim navijačima i da očekujemo bodove. Mislim da će Željo dosta više motivisati moje igrače nego što je to bio slučaj u prethodnim mečevima, optimistično govori Starčević.
-Golman Fejzić je također naglasio kako respektuje Željezničar ali da očekuje dosta bolje izdanje svojih saigrača nego je to bilo u prethodnim mečevima.
– Mi svi dobro znamo šta je i ko je Željezničar u bh.nogometu ali isto tako i mi imamo svoje planove i želje a to je da dođemo do povoljnog ishoda. Moramo u utakmicu da uđemo dosta angažovanije i borbenije jer bodove nam niko neće pokloniti. Motiva ne bi trebalo izostati protiv ovakvog protivnika, kaže Fejzić.
Susret sa Željezničarom igra se u nedjelju od 19 sati na Gradskom stadionu “Tušanj” u Tuzli.

press Služba FK Tuzla City

http://fktuzlacity.com/starcevic-i-fejz ... a-sve-nas/
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 17 avg 2018, 19:22

......................................Oštraković pred potpisom za Tuzla City

Nekadašnji golman Sarajeva, Borca...
S obzirom da je Adis Nurković već neko vrijeme "van stroja", u bh. premijerligašu Tuzla Cityju primorani su potražiti novog golmana.
A. Pašić
17.08.18. 17:37


slika

Oštraković pred potpisom za Tuzla City
Konkurenciju među stativama će, naime, zaotražiti 31-godišnji Senedin Oštraković koji je posljednji angažman imao u Orašju, a sa čelnicima tima iz Simin Hana je navodno već postigao dogovor.

Oštraković je već stigao u Simin Han, a treninzima bi se trebao priključiti u ponedjeljak nakon što završi potrebnu papirologiju.

Iza sebe Oštraković ima prilično bogato iskustvo. U našoj zemlji je pored Orašja imao priliku još braniti za Radnik, Borac, Sarajevo, Olimpik, Velež, Slobodu, Zvijezdu, Radnički, TOŠK i kazahstanski Taraz.

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 17 avg 2018, 19:30

Oštraković je dijete Slobode.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Opste diskusije

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 22:48

Bice tvrda tekma. Samo jbga city nama trebaju bodEvi.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Opste diskusije

Post Postao/la staragarda » 17 avg 2018, 23:18

MocMahale444 je napisao/la:Bice tvrda tekma. Samo jbga city nama trebaju bodEvi.
Ovdje nema bodEva :kafa: :D
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Opste diskusije

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 23:25

staragarda je napisao/la:
MocMahale444 je napisao/la:Bice tvrda tekma. Samo jbga city nama trebaju bodEvi.
Ovdje nema bodEva :kafa: :D
Bolje vam je da budete dobri s nama. Nego da nam stanete na žulj.
Poruci to Azi druže garda.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Opste diskusije

Post Postao/la staragarda » 17 avg 2018, 23:46

MocMahale444 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:
MocMahale444 je napisao/la:Bice tvrda tekma. Samo jbga city nama trebaju bodEvi.
Ovdje nema bodEva :kafa: :D
Bolje vam je da budete dobri s nama. Nego da nam stanete na žulj.
Poruci to Azi druže garda.
Hocu,eo maloprije smo pricali...kaze i da je bolje imati nego nemati....i strah ga je kaze golemog ljožeta...jos pita gdje je muhoni,jel dobro bit dobar za zeljom,kako je lutvo,jel miske gdje je nekad bio...i tako.... uglavnom, strah mu u glasu dominira
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.