Dynasty Fantasy Basketball liga

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
JHam
Postovi: 9035
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la JHam » 04 okt 2018, 20:48

A mi ostali nista?

Avatar
Jericho
Postovi: 5296
Pridružen/a: 27 nov 2012, 18:35
Lokacija: I can see the bottom
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Jericho » 04 okt 2018, 20:50

21h
#SuningOUT

llatin
Postovi: 1
Pridružen/a: 03 okt 2018, 20:18
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la llatin » 04 okt 2018, 20:57

21h

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5272
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Rule_hz » 04 okt 2018, 21:06

22h
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
mahic
Postovi: 819
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la mahic » 04 okt 2018, 21:07

ja sam jedan od prvih koji se javio,ali **** ga. uzivajte

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5272
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Rule_hz » 04 okt 2018, 21:10

nisam ni ja dobio pozivnicu nemojte se sekirat ba
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Clutch » 04 okt 2018, 22:37

22h
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 04 okt 2018, 22:49

22h
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 04 okt 2018, 22:50

22h
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la SiamoNoi » 04 okt 2018, 23:06

Sarmelino je napisao/la:
dema je napisao/la:
Ako se ne varam samo još vas dvojica niste upali.Javite ako vam nekim slučajem nije došla pozivnica.

Obratite svi pažnju i na onaj chat na yahoou povremeno.Moze se i tamo dosta toga dogovorit.
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 04 okt 2018, 23:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Sarmelino » 04 okt 2018, 23:07

Ja nisam u stanju otvorit fantasy do sutra oko 5,pa javim
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

work
Postovi: 2207
Pridružen/a: 28 dec 2012, 11:09
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la work » 05 okt 2018, 00:23

:D dropa ponajboljeg fantasy igraca sa liste :D
NBA fantasy king for 2014/15 (ss.ba, sa-x)

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Azpi » 05 okt 2018, 00:25

22h
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 05 okt 2018, 06:08

Ne bih da glumim nekog bitnog, ali moram reći nešto veoma bitno, a to je što se tiče drafta. Kad se igra ovakva vrsta lige, treba obvezno staviti Aukciju, i vi kao komesar ne bi trebali uopšte stavljati na glasanje tu opciju. Zašto to kažem, nas je 18 igraca, i sad neko ko ima sreće dobit će jedan od prvih 5 pickova i tako biti u prednosti u svakoj narednoj sezoni.

Treba obavezno staviti Aukciju da svi ih 18 igrača imaju istu priliku da prave sebi ekipu po želji, u suprotnom zadržat ću svoje pravo da odustanem dok još ima vremena da se nadje zamjena.

Vjerujte da znam šta će se desiti sa ligom ako ne uradite ovo, sretno u svakom slučaju.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

goran2222
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 sep 2018, 08:30
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la goran2222 » 05 okt 2018, 07:46

Prijava

A usput udjite u aba fantasy ligu ;)
League id: 117

League password: 20180927081506tn1eINA

Avatar
mahic
Postovi: 819
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la mahic » 05 okt 2018, 08:50

ako neko ispadne, ja sam zainteresovan da budem zamjena

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la SiamoNoi » 05 okt 2018, 16:35

Tracy3McGrady je napisao/la:Ne bih da glumim nekog bitnog, ali moram reći nešto veoma bitno, a to je što se tiče drafta. Kad se igra ovakva vrsta lige, treba obvezno staviti Aukciju, i vi kao komesar ne bi trebali uopšte stavljati na glasanje tu opciju. Zašto to kažem, nas je 18 igraca, i sad neko ko ima sreće dobit će jedan od prvih 5 pickova i tako biti u prednosti u svakoj narednoj sezoni.

Treba obavezno staviti Aukciju da svi ih 18 igrača imaju istu priliku da prave sebi ekipu po želji, u suprotnom zadržat ću svoje pravo da odustanem dok još ima vremena da se nadje zamjena.

Vjerujte da znam šta će se desiti sa ligom ako ne uradite ovo, sretno u svakom slučaju.
Vjeruj mi da bi i ja bi aukciju iz istog razloga.Zagovaram je i u ovim obicnim ligama.Ali mogla bi donijeti i dosta problema i zato smo odustali od nje ipak.Za sada.Mi nismo ovo jos nijednom igrali i prema osjecaju smo isli slozit pravila,nemamo apsolutnog pojma kako se to sve raspliće kroz sezone.Dva tjedna smo raspravljali o svim mogucim opcijama i vagali za i protiv.Neka netko da dovoljno razloga za aukciju (sa dugoročnim scenarijom koji ide uz aukciju,svi znamo za ovo da je više fer u početku kod biranja na draftu) i drage volje ću prebacit na aukciju jer je to i bio jedan od razloga zasto sam htio uci u ovo da svi imaju jednake šanse kod biranja u početku.Neka se svi priključe u raspravu pa da vidimo,mozda nama neke stvari nisu padale na pamet kad smo pričali o tome.

Kao prvo u tom slučaju svake iduce sezone mora biti aukcija.Nema trejdanja pickova niti ikakvih pickova za najlošije ekipe logično kad je aukcija pa time mozda ekipe sa dna tablice gube motivaciju.Iako je meni to glupi razlog,ali moze se desit.

Nema fiksnog broja zadrzanih igraca za svaku ekipu nego se svi moraju ravnat prema budzetu sto i nije lose.

Svake godine bi se cijena određenog igrača povecavala 3-5 dolara u odnosu na onu početnu cijenu kojom ste draftali igrača.Budzet je 200 dolara,11 igrača se drafta,recimo 4 dolara raste cijena igraču po sezoni dakle 44 dolara ste automatski izvan budzeta prije početka nove sezone i za 44 dolara morate otpustit igrače samo da bi usli u budzet.Mora se i za više kako bi se moglo draftati onoliko igrača koliko fali (računajte da vam ne bi ostalo puno od budzeta,3-4-5 igrača bi morali po jako gotovo minimalnim cijenama pokupit).Nemam blage veze kako ovo na duge staze funkcionira iako mi se svidja ideja uklapanja rostera u budzet.

Šta kada cijene superstarova postanu previsoke za zadrzavanje u ekipi bez da oko njih nemas samo najjeftinije moguće igrače...kako će to onda funkcionirati kada će ponovno završiti na draftu i gdje će biti budzeti za pokupiti ih?

Kako će funkcionirati uzimanje nedraftiranih (FA) igrača kod aukcije?Mozda ih mozemo sve staviti pod minimalnu cijenu od 1$...Ako pak netko otpusti igrača od 10$ i drugi ga poželi uzeti to će ga koštati 10$ što znači da mora otpustiti nekoga drugoga u toj vrijednosti.

Može se i stavit tipa da nakon 3-4-5 sezona od prvog draftanja igrač ponovno ide u draft pool što bi mozda olakšalo ovaj dio za zadrzavanjem superstarova.

Trejdovi...svaki igrač ima cijenu sa kojom je izabran na aukciji što će dosta otežati trejdanje tj.nećete trejdati samo igrač za igrača nego sa igračima ide i njihova cijena.E sad ako je netko preplaćivao na draftu nitko sa njime neće trejdove radit.Sam si je kriv po meni,ali opet...hoće li ovo funkcionirat?


Kao što rekoh,ja želim aukciju,ali neka me netko uvjeri da ako to stavimo ovo sve moze funkcionirat.Imamo jos vremena do datuma drafta tako da ako će se dovoljno ljudi priključit mozda i mozemo nesto smislit.

Nema nikakvog razloga za odustajanje nego pišite i pomognite razradit ovo jer nas dvojica nismo bili dovoljno pametni da vidimo kako bi aukcija dalje u budućosti utjecala na ligu.A dosta je pitanja na koja treba dati odgovore.
Tracy3McGrady je napisao/la:
AlphonseKauders je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
MirsoNi je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:
Clutch je napisao/la:
Rule_hz je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:
Azpi je napisao/la:
Kanye je napisao/la:
dema je napisao/la:
Jericho je napisao/la:
llatin je napisao/la:

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5272
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la Rule_hz » 05 okt 2018, 17:26

Losa je aukcija probao sam na mocku igrat potrosit ces sve pare u prvoj rundi jer ovdje raja nije realna i gledat ce da te navuce do zadnjeg centa nidje veze ostavit obicni po redoslijedu biranja i lagano trejdove ukljucit isti dan i to je to
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la SiamoNoi » 05 okt 2018, 17:52

Bitno je taktiziranje.

Mogu reć da smo napravili dobre korake naprijed prema definiranju kako bi mogla funkcionirati aukcija.U tom slučaju vam je ključno pojaviti se na draftu.
work je napisao/la::D dropa ponajboljeg fantasy igraca sa liste :D
Nije nitko otpao.Biti će organizirana jos jedna liga i poslate pozivnice kroz današnji dan ;)

Sa aukcijom.

Postoji li još zainteresiranih?
idma je napisao/la:
lumani je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:
GOAT je napisao/la:
jose je napisao/la:
Maestro^^ je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
Scof1eld je napisao/la:
KapitenK je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:
Bobadilla je napisao/la:
majestic24 je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:
scarr je napisao/la:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Dynasty Fantasy Basketball liga

Post Postao/la KK_Bosna » 05 okt 2018, 17:55

tu sam :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.