Lance Stephenson Keeper League

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Tracy3McGrady » 09 okt 2018, 21:55

AlphonseKauders je napisao/la:1. NE
2. DA
3. NE
4. NE
5. DA (ako ovo bude, zamolio bih ljubazno za kozmetičko pomjeranje na 20:15h, neće nikome značiti tih petnaest minuta, a meni bi fakat značilo da stignem na vrijeme).
Kako ti za subotu stavljas DA a imamo već Draft na onoj drugoj ligi?

1. Da
2. Ne
3. Da
4. Da
5. Da
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Azpi » 09 okt 2018, 23:04

1. DA
2. DA
3. DA
4. NE
5. NE
Zadnja izmjena: Azpi, dana/u 10 okt 2018, 00:58, ukupno mijenjano 1 put.
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la arelinho » 09 okt 2018, 23:18

1.NE
2.DA
3.DA
4.DA
5.DA

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la SiamoNoi » 10 okt 2018, 00:02

14 glasova prikupljeno.Još:
S-Y-L-A-R je napisao/la:
Clutch je napisao/la:
Rule_hz je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Rule_hz » 10 okt 2018, 00:04

1.DA
2.DA
3.DA
4.NE
5.NE
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 10 okt 2018, 00:07

1.SUB 11h (ujutro)
2.SUB 22h
3.NED 11h (ujutro)
4.NED 18h
5.PON 20h

1. NE
2. DA
3. NE
4. NE
5. DA
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Clutch » 10 okt 2018, 00:53

DA
DA
DA
DA
NE

Ne može pon, tad igra reprezentacija.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Azpi » 10 okt 2018, 00:57

Clutch je napisao/la:DA
DA
DA
DA
NE

Ne može pon, tad igra reprezentacija.
Joj ja ja zaboravio da je tekma, odo ispraviti nema ni mene u ponedjeljak
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la AlphonseKauders » 10 okt 2018, 12:44

Tracy3McGrady je napisao/la:
AlphonseKauders je napisao/la:1. NE
2. DA
3. NE
4. NE
5. DA (ako ovo bude, zamolio bih ljubazno za kozmetičko pomjeranje na 20:15h, neće nikome značiti tih petnaest minuta, a meni bi fakat značilo da stignem na vrijeme).
Kako ti za subotu stavljas DA a imamo već Draft na onoj drugoj ligi?

1. Da
2. Ne
3. Da
4. Da
5. Da
Imamo u 23h, hahah, kontao sam da probam paralelno, iako sam se ranije izjasnio da bi bolji termin bio 21h, ali eto..)

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 10 okt 2018, 19:10

Jeste da se prekasno javljam(liga samo što nije počela), ali čisto da iznesem nekoliko stvari prije početka. Nadam se da komesari planiraju prvu sezonu kao testnu, inače je ovo projekat koji je osuđen na propast. Sad, da ne bude kako samo pričam u prazno, iznijeti ću par razloga za to. Prvo i osnovno, aukcijski draft jeste zanimljiv, ali nikako se ne slaže uz keeper ligu(pogotovo u sistemu u kojem su slijedeći draftovi klasični/snake draftovi). Stoga, nije mi jasno kako se na osnovu jednog mišljenja promjenila opcija koja je izglasana(koliko ja znam) u upitniku koji smo dobili? :)
Čini mi se da se neko požalio kako nije fer, te da je velika razlika u top5 vs 18. pick i da je to bio razlog za naglu promjenu? Ispravite me ako griješim.
Ukoliko to jeste bio razlog, nikako nije validan, s obzirom da je stvar oko keepera bila definisana pravilom da svaki igrač može biti keeper samo 2-3 sezone(ili koliko je izglasano, ovo od 2-3 je samo prijedlog i otprilike broj koji inače ide). Isti je dovoljan čak i da se zanemari činjenica da je 18+19 = 1+36(manje-više). ;)
Taj sistem koji je bio planiran jeste i jedini validan kada su dynasty/keeper lige u pitanju jer pruža potpuni ugođaj(taktiziranje, veliki broj trade-ova, promjena itd). 'elem, ovako kako je sada planirano i koncipirano, favorizovati će nekih(po mojoj procjeni) 5-6 ljudi(maksimalno), a ostali će postepeno da odustaju, a odustajanje će da krene vrlo brzo vjerujte mi. Mnogo ljudi nije upoznato sa samom aukcijom i krahirati će od starta.
Nebitno, sad je tako kako je, post je tu samo da stoji, da ne bude poslije "general(i) poslije bitke". :D

P.S. Sretno svima pa ćemo o utiscima kad za to dođe vrijeme. :)
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Clutch » 10 okt 2018, 19:51

Moze li mi neko pojasniti kako funkcionise aukcija?

Nisam imao iskustva s ovim :)
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la MirsoNi » 10 okt 2018, 20:41

Clutch je napisao/la:Moze li mi neko pojasniti kako funkcionise aukcija?

Nisam imao iskustva s ovim :)
Svako ima pravo da nominuje bilo kojeg igraca i svako moze da se nadmece da ga dovede. U startu svi dobiju po 200$ i treba ih rasporediti na citav roster.

Aukcija moze biti nadmetanje dolar na dolar (sa 1$ na 2,3,4... $), a također moze rucno da se odmah unese cifra koja se također moze nadmasiti za koliko god, dakle tu nema ni donjeg ni gornjeg limita u nudjenju.

Skuplji igraci tipa Davis, Harden pretezno idu visoko na 70 dolara i vise ( po mom iskustvu), kasnije kad se vec istrose budzeti igraci postaju sve jeftiniji.

Postoje dvije varijante kako ces se postaviti prema aukcijskom draftu. Jedna opcija je da skrsis pare na 5-6 dobrih igraca, a da kasnije u zadnjim rundama dovodis po dolar dva. A druga opcija je da cekas da se mnogi istrose pa da onda pokusas dovesti vise balansiranu ekipu. Nista ne garantuje uspjeh, opet je najvise bitno kako uklapas ekipu, koje kategorije itd.

Uglavnom poenta je da svi imaju jednako pravo da se nadmecu za sve igrače, eto pokusao sam sto jasnije, ako treba jos sta objasniti pitaj, svakako neka i ostali dopune ili me isprave ako sam negdje pogrijesio.


Odradio sam svega 3-4 aukcijska drafta i vrlo lako se pohvata sve, najbolje bi bilo da se oprobas 1-2 puta na mock draftu, cisto da isprobas i vidis kako je.
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Clutch » 10 okt 2018, 22:33

MirsoNi je napisao/la:
Hvala kralju :thumbup:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la SiamoNoi » 11 okt 2018, 01:03

S-Y-L-A-R je napisao/la:Stoga, nije mi jasno kako se na osnovu jednog mišljenja promjenila opcija koja je izglasana(koliko ja znam) u upitniku koji smo dobili? :)
Nije izglasana,bilo je jednako glasova za jedno i za drugo.Mi smo prvo odlucili na klasičan ići pa kasnije promijenili jer i ima smisla da svatko ima jednaku priliku dobiti igrača koji zeli ako ce se ici sistemom koji je napravljen.
S-Y-L-A-R je napisao/la:Nadam se da komesari planiraju prvu sezonu kao testnu
Tako nekako.99 posto nas u ligi nikad nije igralo ovako nešto i pojma nemamo kako bi se točno trebalo razvijati kroz sezone.Ali od negdje treba krenut pa ćemo dalje vidjet kako je najbolje i šta treba mijenjat.

Iako mogu reć da vec sad vidim sta vjerojatno neće funkcionirat jer sam proucavao dosta po forumima kako drugi igraju ovakve formate.Ali ajde da odradimo ovu prvu sezonu pa ćemo vidjet.Za iducu sezonu glavno da imamo ljude,format lako promijenimo u nesto sto ce dugotrajnije funkcionirat nakon sto sa godinom iskustvo skuzimo na cemu smo otprilike.
S-Y-L-A-R je napisao/la:Ukoliko to jeste bio razlog, nikako nije validan, s obzirom da je stvar oko keepera bila definisana pravilom da svaki igrač može biti keeper samo 2-3 sezone(ili koliko je izglasano, ovo od 2-3 je samo prijedlog i otprilike broj koji inače ide).
Nije ni ovo nikad bilo definirano.To i je po meni jedan od problema koji će se pojaviti.
S-Y-L-A-R je napisao/la:Taj sistem koji je bio planiran jeste i jedini validan kada su dynasty/keeper lige u pitanju jer pruža potpuni ugođaj(taktiziranje, veliki broj trade-ova, promjena itd).
A ovo je najveci problem.Što keeper i dynasty liga nije isto,a 99 posto ljudi misli da je.A mi smo vjerojatno u raskoraku između jednoga i drugoga i na kraju će se trebati odlučiti za jedno za svime sto ide uz to,a ne uzimati malo od jednoga pa malo od drugoga.
S-Y-L-A-R je napisao/la:'elem, ovako kako je sada planirano i koncipirano, favorizovati će nekih(po mojoj procjeni) 5-6 ljudi(maksimalno), a ostali će postepeno da odustaju, a odustajanje će da krene vrlo brzo vjerujte mi. Mnogo ljudi nije upoznato sa samom aukcijom i krahirati će od starta.
Ovo ne znam zašto mislis da bi odustajali tj.zasto mislis da ce sistem favorizirati manji broj ekipa.Favorizirati će one koji će kao i u svakoj drugoj ligi znati odraditi draft i voditi ekipu kroz sezonu.Ako mislis na to sto ljudi nisu radili aukciju opet ne vidim ni kako ce tu krahirati ako 90 posto u ligi nikad nije radilo aukciju.Znam samo da si ti radio i evo Mirsoni izgleda eventualno je jos jedna-dvije osobe.Meni je ovo isto prvi put kao i vecini tako da nema bas ljudi koji su u nekoj prednosti sto se toga tiče.Svi krecu sa jednake pozicije.Ako se pojave na draftu.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la Clutch » 11 okt 2018, 13:12

Ukoliko je ovo testna sezona onda mozda ne bi bilo lose da se u ovoj drugoj ligi krene sa drugacijim pravilima, tako da se na kraju sezone mogu sabrati dojmovi za oba nacina igranja.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la SiamoNoi » 11 okt 2018, 13:20

Clutch je napisao/la:Ukoliko je ovo testna sezona onda mozda ne bi bilo lose da se u ovoj drugoj ligi krene sa drugacijim pravilima, tako da se na kraju sezone mogu sabrati dojmovi za oba nacina igranja.
Upravo.Biti će dosta drugačija pravila.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 11 okt 2018, 14:11

SiamoNoi je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Stoga, nije mi jasno kako se na osnovu jednog mišljenja promjenila opcija koja je izglasana(koliko ja znam) u upitniku koji smo dobili? :)
Nije izglasana,bilo je jednako glasova za jedno i za drugo.Mi smo prvo odlucili na klasičan ići pa kasnije promijenili jer i ima smisla da svatko ima jednaku priliku dobiti igrača koji zeli ako ce se ici sistemom koji je napravljen.
Ima smisla kada su svi upoznati sa načinom funkcioniranja. Tako da je testna sezona jedina prava opcija.
SiamoNoi je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Nadam se da komesari planiraju prvu sezonu kao testnu
Tako nekako.99 posto nas u ligi nikad nije igralo ovako nešto i pojma nemamo kako bi se točno trebalo razvijati kroz sezone.Ali od negdje treba krenut pa ćemo dalje vidjet kako je najbolje i šta treba mijenjat.
Iako mogu reć da vec sad vidim sta vjerojatno neće funkcionirat jer sam proucavao dosta po forumima kako drugi igraju ovakve formate.Ali ajde da odradimo ovu prvu sezonu pa ćemo vidjet.Za iducu sezonu glavno da imamo ljude,format lako promijenimo u nesto sto ce dugotrajnije funkcionirat nakon sto sa godinom iskustvo skuzimo na cemu smo otprilike.
Onda ti ne moram dalje objašnjavati. Previše propusta na startu za ovakav projekat. :)
SiamoNoi je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Ukoliko to jeste bio razlog, nikako nije validan, s obzirom da je stvar oko keepera bila definisana pravilom da svaki igrač može biti keeper samo 2-3 sezone(ili koliko je izglasano, ovo od 2-3 je samo prijedlog i otprilike broj koji inače ide).
Nije ni ovo nikad bilo definirano.To i je po meni jedan od problema koji će se pojaviti.
U svakom slučaju, bila je opcija za glasanje, 2-3 sezone su optimum i riješeno.
SiamoNoi je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Taj sistem koji je bio planiran jeste i jedini validan kada su dynasty/keeper lige u pitanju jer pruža potpuni ugođaj(taktiziranje, veliki broj trade-ova, promjena itd).
A ovo je najveci problem.Što keeper i dynasty liga nije isto,a 99 posto ljudi misli da je.A mi smo vjerojatno u raskoraku između jednoga i drugoga i na kraju će se trebati odlučiti za jedno za svime sto ide uz to,a ne uzimati malo od jednoga pa malo od drugoga.
O tome se i radi, "udrobljeno" je svega. :mrgreen:
SiamoNoi je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:'elem, ovako kako je sada planirano i koncipirano, favorizovati će nekih(po mojoj procjeni) 5-6 ljudi(maksimalno), a ostali će postepeno da odustaju, a odustajanje će da krene vrlo brzo vjerujte mi. Mnogo ljudi nije upoznato sa samom aukcijom i krahirati će od starta.
Ovo ne znam zašto mislis da bi odustajali tj.zasto mislis da ce sistem favorizirati manji broj ekipa.Favorizirati će one koji će kao i u svakoj drugoj ligi znati odraditi draft i voditi ekipu kroz sezonu.Ako mislis na to sto ljudi nisu radili aukciju opet ne vidim ni kako ce tu krahirati ako 90 posto u ligi nikad nije radilo aukciju.Znam samo da si ti radio i evo Mirsoni izgleda eventualno je jos jedna-dvije osobe.Meni je ovo isto prvi put kao i vecini tako da nema bas ljudi koji su u nekoj prednosti sto se toga tiče.Svi krecu sa jednake pozicije.Ako se pojave na draftu.
Krahirali bi mnogi na ligu od 6 (vječnih) keepera. Rekao sam 5-6 ljudi onako, možda je čak i manje onih koji su upućeni u sistem i kako da biraju. Desilo bi se da tih 5-6 ljudi ima 5 2nd-3rd roundera za keepere a ostatak po jednog superstara i fillere i onda zaglaviš na duže staze.
Usput, nisam ni ja nikad igrao aukcijsku ligu. Znam šta je, pratio sam kako funkcioniše, ali nikad nisam učestvovao pa nije da imam prednost. Samo upozoravam na stvari koje se inače dese. U svakom slučaju, imamo dvije lige, savršena prilika da se isprobaju sistemi. Tu će se i "profiltrirati" ko planira ozbiljno da igra a ko se prijavio samo onako, pa na kraju sezone, odnosno na početku nove, donosimo zaključke i korigujemo usput. :thumbup:
Nek ostane 16-ak ljudi iz obje lige zainteresovanih, to će biti uspjeh i dobar temelj.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la SiamoNoi » 11 okt 2018, 14:28

Stavio sam Mirsonijevo ukratko objašnjenje aukcije na chat na yahoo pa da svi pročitaju.
S-Y-L-A-R je napisao/la:Tu će se i "profiltrirati" ko planira ozbiljno da igra a ko se prijavio samo onako, pa na kraju sezone, odnosno na početku nove, donosimo zaključke i korigujemo usput. :thumbup:
Nek ostane 16-ak ljudi iz obje lige zainteresovanih, to će biti uspjeh i dobar temelj.
Upravo ovo.Već nakon jedne sezone ćemo vidjeti tko je za igranje na duže staze.Imamo dvije lige od 18 ljudi dakle čak 35 (ja sam jedini u obje) nas je ukupno za više nego solidnu bazu.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la SiamoNoi » 11 okt 2018, 18:10

https://basketball.fantasysports.yahoo. ... 17a77572b5
Vrijeme drafta je konačno.Aukcija.Sretno svima :thumbup:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Lance Stephenson Keeper League

Post Postao/la SiamoNoi » 11 okt 2018, 20:03

Clutch je napisao/la:Ukoliko je ovo testna sezona onda mozda ne bi bilo lose da se u ovoj drugoj ligi krene sa drugacijim pravilima, tako da se na kraju sezone mogu sabrati dojmovi za oba nacina igranja.
viewtopic.php?f=153&t=13731
Eto i tih pravila.Dosta drugačije nego ovdje pa ćemo vidjeti na čemu smo.

Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.