RSD Velež - Stadion Rođeni

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 07 jul 2020, 18:24

fudbalfudbal je napisao/la:
07 jul 2020, 18:20
https://sportsport.ba/fudbal/stadion-ro ... ica/367831

Teren je u fenomenalnom stanju, bar sa ove “vip” tribine..
Vjeruj mi da trava nije ni blizu fenomenalnog stanja. Iz ove perspektive mozda izgleda tako ali bio sam na stadionu i gledao slike sa RA tribine i vjeruj mi da je daleko od fenomenalnog nazalost. Gljivice su napale travu na odredjenim mjestima i tu je skroz pozutilo, negdje cak i nema trave nikako jer valjda sama ispada nakon sto pozuti.

Dobra stvar je da se radi na tome, predsjednik je u kontaktima sa par ljudi sto se bave odrzavanjem pa cemo vidjeti do pocetka sezone kakvo ce biti ;)
Forzza Velez

fudbalfudbal
Postovi: 2500
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la fudbalfudbal » 07 jul 2020, 18:26

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
07 jul 2020, 18:24
fudbalfudbal je napisao/la:
07 jul 2020, 18:20
https://sportsport.ba/fudbal/stadion-ro ... ica/367831

Teren je u fenomenalnom stanju, bar sa ove “vip” tribine..
Vjeruj mi da trava nije ni blizu fenomenalnog stanja. Iz ove perspektive mozda izgleda tako ali bio sam na stadionu i gledao slike sa RA tribine i vjeruj mi da je daleko od fenomenalnog nazalost. Gljivice su napale travu na odredjenim mjestima i tu je skroz pozutilo, negdje cak i nema trave nikako jer valjda sama ispada nakon sto pozuti.

Dobra stvar je da se radi na tome, predsjednik je u kontaktima sa par ljudi sto se bave odrzavanjem pa cemo vidjeti do pocetka sezone kakvo ce biti ;)
Vidio sam slike od neki dan sa nove tribine i bas sam zato napisao teren u super stanju ali sa vip tribine, sto znaci da je gore vec u problemu..
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3532
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mozak » 07 jul 2020, 22:24

Svi znamo da je trenutacni teren privremeno rjesenje, te da ima i za to rjesenje koje cekamo u vidu odrzavanja euro takmicenja za zene cini mi se, koje je za godinu dvije.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

SaMoVelez
Postovi: 304
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la SaMoVelez » 07 jul 2020, 22:50

Možemo svi zajedno zaboraviti na bilo kakvu pomoć od strane saveza, pa tako i to prvenstvo za žene neće biti povod za tako veliku investiciju na našem stadionu. Mi ćemo abd imati moderan travnjak ali savez neće biti taj koji će išta pomoći. Što prije i jasnije spoznamo ovu istinu biće nam lakše.
Danas sam bio na stadionu i teren je u 95% površine u izuzetno dobrom stanju, ovaj dio koji je napala bolest će se sanirati na način da će se isjeći ti djelovi i donijeti novi busen i to od novog dobavljača. Riješiće se i to, a mnogi se mogu ugledati na naše napore u pogledu održavanja travnjaka, i ne samo to, mogu se po mnogo čemu ugledati na Velež.
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 08 jul 2020, 00:18

SaMoVelez je napisao/la:
07 jul 2020, 22:50
Možemo svi zajedno zaboraviti na bilo kakvu pomoć od strane saveza, pa tako i to prvenstvo za žene neće biti povod za tako veliku investiciju na našem stadionu. Mi ćemo abd imati moderan travnjak ali savez neće biti taj koji će išta pomoći. Što prije i jasnije spoznamo ovu istinu biće nam lakše.
Danas sam bio na stadionu i teren je u 95% površine u izuzetno dobrom stanju, ovaj dio koji je napala bolest će se sanirati na način da će se isjeći ti djelovi i donijeti novi busen i to od novog dobavljača. Riješiće se i to, a mnogi se mogu ugledati na naše napore u pogledu održavanja travnjaka, i ne samo to, mogu se po mnogo čemu ugledati na Velež.
Propali dijelovi trave ce se rezati tek na zimskoj pauzi u slucaju da ne uspije ovo sto su sad uradili, vidjet cemo, samo nek se radi
Forzza Velez

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la keno83 » 08 jul 2020, 22:14

Danas bio satak na stadionu, radovi napreduju, bager kopao temelje za nastavak tribine, majstori salovali stepenice, mislim da su ih i izlili do navečer.
Haso i neki majstor devre nešto oko trave. Prskalice rade u šesnaest.

Lijepo izgleda sa nove tribine.

fudbalfudbal
Postovi: 2500
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la fudbalfudbal » 09 jul 2020, 00:05

keno83 je napisao/la:
08 jul 2020, 22:14
Danas bio satak na stadionu, radovi napreduju, bager kopao temelje za nastavak tribine, majstori salovali stepenice, mislim da su ih i izlili do navečer.
Haso i neki majstor devre nešto oko trave. Prskalice rade u šesnaest.

Lijepo izgleda sa nove tribine.
U kakvom je stanju trava gdje su “gljivice” napale?
Ti si naša ljubav jedina!

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la keno83 » 09 jul 2020, 01:20

Pa bore se ljudi nadljudski da odrade šta se može. Ali nažalost po mom misljenju nema tu lijeka, dok se iznova sve ne odradi, slično kao Zeljo, jer sam iznenađen koliko je teren neravan, oku je vidljivo koliko ima uspona i padova, ipak i takav će, siguran sam, biti medju boljim u zemlji, mada kažem, kad se sve zgotovi sto se tiče stadiona, teren će se nametnut sam od sebe. Nije tu sad neki problem ni ta trava, odradit će se, ali nisam znao da je onako neravno.
Stadion će bas fino izgledat, uprkos dosta manjkavosti, i mislim, tek kad se odrade zdenke, i posebno krov, da će se ta neka cjelina ukazat i da će dobit bas lijep izgled.
Ova Ra tribina je definitivno građevinski najbolje odredjena, ono ne može ni potres zaljuljat, samo stubovi su učinili zadnjih 5 redova neupotrebljivim, nije mi jasno da se nije pomjerio pomoćni desetak metara naprijed, i uradili stubovi kao na VIP.
Tribina koja je i sad najbolja bila bi još moćnija. Ne mogu prežaliti da VIP nije odradjena identično ovoj, što se tiče nagiba, bez onolikog zida, ali eto...

rodjo1922
Postovi: 21
Pridružen/a: 04 dec 2019, 13:42
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjo1922 » 09 jul 2020, 01:22

slika
Malo igranja u Photoshopu, da se vidi neki budući izgled tribine aBd

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Asimetric » 09 jul 2020, 08:24

Najveci problem ovog stadiona nastaje onda kada se odlucuje da se Vip tribina prosiruje umjesto da se srusi pa radi ispocetka, od tada nastaju problemi i estetskog i funkcionalnog tipa. Nakon toga reflektori koji se postavljaju preblizu i gubi se mogucnoat idealnog spajanja tribina, zatim gubi se simetrija terena sa tribinama, zdenke ce biti nakaradne zbog reflektora koji ce prolaziti kroz iste cime ce se dodatno nastetiti estetici stadiona i umanjiti broj mjesta sa dobrim pogledom na teren. I na kraju kao slag na tortu RA tribina sa ogromnim stubovima na 2/3 tribine.
Mislio sam da ce sa ovom RA tribinom uraditi dobar posao, jer je ona bila prvi veci projekat uprave i to od temelja bez prepravki kao sto je bio slucaj sa VIP tribinom, medjutim opet su nesto usra.li.
Svaka cast upravi sto rade tu im nema ko sta prigovoriti ali da je moglo bolje moglo je.

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la keno83 » 09 jul 2020, 08:41

Asimetric je napisao/la:
09 jul 2020, 08:24
Najveci problem ovog stadiona nastaje onda kada se odlucuje da se Vip tribina prosiruje umjesto da se srusi pa radi ispocetka, od tada nastaju problemi i estetskog i funkcionalnog tipa. Nakon toga reflektori koji se postavljaju preblizu i gubi se mogucnoat idealnog spajanja tribina, zatim gubi se simetrija terena sa tribinama, zdenke ce biti nakaradne zbog reflektora koji ce prolaziti kroz iste cime ce se dodatno nastetiti estetici stadiona i umanjiti broj mjesta sa dobrim pogledom na teren. I na kraju kao slag na tortu RA tribina sa ogromnim stubovima na 2/3 tribine.
Mislio sam da ce sa ovom RA tribinom uraditi dobar posao, jer je ona bila prvi veci projekat uprave i to od temelja bez prepravki kao sto je bio slucaj sa VIP tribinom, medjutim opet su nesto usra.li.
Svaka cast upravi sto rade tu im nema ko sta prigovoriti ali da je moglo bolje moglo je.
Ništa za dodat. Stadion će biti lijep. Ali je sve po naški uradjeno. bas stao iza onih stubova i nisam mogao vjerovati, a sve radi pomjerenje pomoćnog 15 tak metara.
Onda nisu gledali kad su produzavali VIP da je produze da bude simetricna sa ovom ra pa je ova nova 3 metra duža od vip. Ajde da ne seremo dalje

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Baader » 09 jul 2020, 09:06

Znate koliko će sve to što spominjete, biti primjetno, važno ili praktično problematično kada krenu utakmice i kada se sredi ovo što imamo? Nikoliko.

mujoisuljo
Postovi: 1003
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mujoisuljo » 09 jul 2020, 10:32

Asimetric je napisao/la:
09 jul 2020, 08:24
Najveci problem ovog stadiona nastaje onda kada se odlucuje da se Vip tribina prosiruje umjesto da se srusi pa radi ispocetka, od tada nastaju problemi i estetskog i funkcionalnog tipa. Nakon toga reflektori koji se postavljaju preblizu i gubi se mogucnoat idealnog spajanja tribina, zatim gubi se simetrija terena sa tribinama, zdenke ce biti nakaradne zbog reflektora koji ce prolaziti kroz iste cime ce se dodatno nastetiti estetici stadiona i umanjiti broj mjesta sa dobrim pogledom na teren. I na kraju kao slag na tortu RA tribina sa ogromnim stubovima na 2/3 tribine.
Mislio sam da ce sa ovom RA tribinom uraditi dobar posao, jer je ona bila prvi veci projekat uprave i to od temelja bez prepravki kao sto je bio slucaj sa VIP tribinom, medjutim opet su nesto usra.li.
Svaka cast upravi sto rade tu im nema ko sta prigovoriti ali da je moglo bolje moglo je.
Normalno da je moglo bolje ali bi to sve koštalo.Tu završava svaka priča.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

Avatar
rodjak
Postovi: 2262
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjak » 11 jul 2020, 02:22

Asimetric je napisao/la:
09 jul 2020, 08:24
Najveci problem ovog stadiona nastaje onda kada se odlucuje da se Vip tribina prosiruje umjesto da se srusi pa radi ispocetka, od tada nastaju problemi i estetskog i funkcionalnog tipa. Nakon toga reflektori koji se postavljaju preblizu i gubi se mogucnoat idealnog spajanja tribina, zatim gubi se simetrija terena sa tribinama, zdenke ce biti nakaradne zbog reflektora koji ce prolaziti kroz iste cime ce se dodatno nastetiti estetici stadiona i umanjiti broj mjesta sa dobrim pogledom na teren. I na kraju kao slag na tortu RA tribina sa ogromnim stubovima na 2/3 tribine.
Mislio sam da ce sa ovom RA tribinom uraditi dobar posao, jer je ona bila prvi veci projekat uprave i to od temelja bez prepravki kao sto je bio slucaj sa VIP tribinom, medjutim opet su nesto usra.li.
Svaka cast upravi sto rade tu im nema ko sta prigovoriti ali da je moglo bolje moglo je.

Care dje ces labo rusiti Vip tribinu pa znas li da su ispod svlacionice,press centar i ostale prostorije.Ako imas odnekle da nabavis pare za nove svlacionice i ostalo onda ok ali velika bi steta bila.Po meni bi se nekad kasnije trebala srusiti ona tanina kucica(ne bi bila velika steta) i tu napraviti sve tribine.Ali o tome se moze razmisljati kad se sve ostalo zavrsi.Sto se tice stubova na RA tribini oni jesu malo problematicni ali tposto je uzak prostor oni su pomaknuti nazad maksimalno koliko se moze da se ne pomjera i pomocni teren(pa opet bi bila steta dodatna) Daj boze da nam bude pun toliko stadion da vti stubovi smetali nekom da gleda na miru utakmicu,i to nam je najmanja steta.Svi bi i volili alianz arenu ali jedno su zelje drugo mogucnosti.Bice ovo fin stadion,doduse sa nekim malim manama(a malo koji stadion u istocnoj evropi nema mana pogotovo naslijedjeni stadioni od ranije) Jedina greska po meni je ta da su trebali iznad tribine staviti metalne stubove sa puno manjim promjerom da drze krov,nisu morali biti betonski,ali haj dsjavlu malo .Kad osvojimo nesto u Evropi i kad nas uzmu neki parese napravit ce mo Alianz Arenu u sjevernom logoru,do tada ovaj stadion ce biti super(kad se sve zavrsi)za nase prilike
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Asimetric » 11 jul 2020, 15:22

rodjak je napisao/la:
11 jul 2020, 02:22
Asimetric je napisao/la:
09 jul 2020, 08:24
Najveci problem ovog stadiona nastaje onda kada se odlucuje da se Vip tribina prosiruje umjesto da se srusi pa radi ispocetka, od tada nastaju problemi i estetskog i funkcionalnog tipa. Nakon toga reflektori koji se postavljaju preblizu i gubi se mogucnoat idealnog spajanja tribina, zatim gubi se simetrija terena sa tribinama, zdenke ce biti nakaradne zbog reflektora koji ce prolaziti kroz iste cime ce se dodatno nastetiti estetici stadiona i umanjiti broj mjesta sa dobrim pogledom na teren. I na kraju kao slag na tortu RA tribina sa ogromnim stubovima na 2/3 tribine.
Mislio sam da ce sa ovom RA tribinom uraditi dobar posao, jer je ona bila prvi veci projekat uprave i to od temelja bez prepravki kao sto je bio slucaj sa VIP tribinom, medjutim opet su nesto usra.li.
Svaka cast upravi sto rade tu im nema ko sta prigovoriti ali da je moglo bolje moglo je.

Care dje ces labo rusiti Vip tribinu pa znas li da su ispod svlacionice,press centar i ostale prostorije.Ako imas odnekle da nabavis pare za nove svlacionice i ostalo onda ok ali velika bi steta bila.Po meni bi se nekad kasnije trebala srusiti ona tanina kucica(ne bi bila velika steta) i tu napraviti sve tribine.Ali o tome se moze razmisljati kad se sve ostalo zavrsi.Sto se tice stubova na RA tribini oni jesu malo problematicni ali tposto je uzak prostor oni su pomaknuti nazad maksimalno koliko se moze da se ne pomjera i pomocni teren(pa opet bi bila steta dodatna) Daj boze da nam bude pun toliko stadion da vti stubovi smetali nekom da gleda na miru utakmicu,i to nam je najmanja steta.Svi bi i volili alianz arenu ali jedno su zelje drugo mogucnosti.Bice ovo fin stadion,doduse sa nekim malim manama(a malo koji stadion u istocnoj evropi nema mana pogotovo naslijedjeni stadioni od ranije) Jedina greska po meni je ta da su trebali iznad tribine staviti metalne stubove sa puno manjim promjerom da drze krov,nisu morali biti betonski,ali haj dsjavlu malo .Kad osvojimo nesto u Evropi i kad nas uzmu neki parese napravit ce mo Alianz Arenu u sjevernom logoru,do tada ovaj stadion ce biti super(kad se sve zavrsi)za nase prilike
Mozda se mogao ostaviti onaj donji dio gdje su svlacionice, ali onu kućicu gore je trebalo srusiti bez dileme i onda napraviti tribinu koja bi bila siroka 68 metara, ova trenutna Vio tribina je deset metara kraća u odnosu na RA tribinu. Slažem se da su stubovi morali biti manji, jer ovi stubovi trwnitno su toliko veliki da svaki moze komotno neku manju vikendicu u zraku drzati totalno besmislen gradjevinski potez. Ovo za novi stadion u sjevernom ne bih komentarisao, jer od toga nema nista.

SanaBosna
Postovi: 762
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la SanaBosna » 15 jul 2020, 02:45

rodjo1922 je napisao/la:
09 jul 2020, 01:22
slika
Malo igranja u Photoshopu, da se vidi neki budući izgled tribine aBd
fino je to, samo sto smetaju reflektori.


trecinavijac
Postovi: 85
Pridružen/a: 14 jul 2020, 06:07

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la trecinavijac » 16 jul 2020, 07:54

Nije se rodio ko je narodu ugodio.
Za naše prilike biće to odličan stadion. Sretno!
LAHKO JE U ŠEHERU BITI PLAVI I BORDO NAVIJAČ, BUDI KAO ALDIN BRNJO PA ZAVIJAJ ZA OLIMPIC !

SanaBosna
Postovi: 762
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la SanaBosna » 17 jul 2020, 03:26

Bas sad gledam, mislim da nebi smetale reflektore, kad bi izanjih izgradili ulaze za tribine.

Isto nesto razmisljam, zasto nebi Reprezentacija odigrala prijateljsku na stadionu Rodjeni? Pa te para sto su zaradili na prodaju karte ulozili 60%-70% na stadiona?

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la FSB » 25 jul 2020, 21:01

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 04 avg 2020, 14:33, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.