RSD Velež - Stadion Rođeni

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Ado1922 » 06 mar 2023, 08:42

Mostarac1974 je napisao/la:
06 mar 2023, 08:30
Ado1922 je napisao/la:
05 mar 2023, 21:37
Bururetuglavi je napisao/la:
05 mar 2023, 21:25
Prvo u klubu trebaju kupiti 400-500 stolica ( koliko moze stati ) postaviti u zdenku, nakon toga izbrojati sve stolice i stampati tacno toliko karata za tribinu jer je ono cirkus zivi da se na tribinu od 3 hiljade mjesta nagura preko 4 hiljade ljudi po ulazima, stepenicama i onom gornjem dijelu umjesto da se sve fino rasporedi ako treba i na Red Army tribinu sa bocnih strana pored kopa dok se ne napravi cetvrta. Ovako imas polupraznu istocnu i pretrpanu sjevernu i jos ti savez napise da je bilo 4 hiljade, a bilo preko 5
1. Zabraniti prelazak sa jedne tribine na drugu na poluvremenu, jer dosta ljudi kupi kartu za RA tribinu pa kasnije pređe na centralnu.



2. Kad se štampaju karte broj treba umanjiti za broj prodanih sezonskih/polusezonskih ulaznica

3. Malo bolje kontrole na ulazu, jer neki ljudi pokažu člansku umjesto sezonske pa ih puste jer izgledaju slično sa jedne strane.
Za prve dvi tačke se mogu složit a za treću Ne.Crvena je godišnja a crna je članska za 2022/23.
Jeste, ali ona strana gdje piše ime i prezime je crvena kod obje kartice, oni na ulazu slabo kontrolišu.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
VR6_LION
Postovi: 232
Pridružen/a: 23 avg 2009, 13:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la VR6_LION » 06 mar 2023, 09:34

Stadion je toliko komplikovano napravljen

1. Centralna tribina ima WC ulaz na sredini tribine gdje su gledaoci,narod se guzva izmedju redova dok dodje
-WC se pravi da izadjes na prvi blizi izlaz i sa vanjske strane ides u WC,kroz hodnike ili odmah na ulazu da bude,gdje security bude na ulazu
2.Red Army tribina ,ti momci moraju doci na centralnu tribinu da odu u WC i tako ih par ostane na istoj tribini,da ne spominjem ovaj put problem stubova :D
3.VIP tribina onaj zadnji red,prvi sa vrha ne vidi korner sa suprotne strane od zidova na sredini
4.Gledaoci ne postuju druge pa stoje na ulazima ko na balkonu,isto tako mnogi sjede na stepenicama koje bi trebale biti ciste,mislim da je ovo problem Security koji ne obavljaju svoj posao kako treba,dosli samo da uzmu dnevnicu

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1461
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la NerminFatic » 06 mar 2023, 11:32

opalaopala je napisao/la:
03 mar 2023, 17:01
Ado1922 je napisao/la:
03 mar 2023, 16:39
StarmoCity je napisao/la:
03 mar 2023, 15:56
slika
Prelijepo

Miki, Rigotina i njihovi kompići će biti oduševljeni
slika
Veoma dobro rijesenje
Biće fino vidit gamad u kavezu . Bacit im koju bananu nek se zabavljaju
Ovo je solidno, bosanski standard. Jedino, ne kontam zasto u cosak, da ljudi ne vide nista? :shock:

Reds93
Postovi: 138
Pridružen/a: 05 jun 2022, 14:52
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Reds93 » 06 mar 2023, 11:44

Mislim da je glavi razlog tome što ako padne baklja na hibridni teren, to bas i nije lako popraviti. Ako mene pitate, bolje ne rizikovati. Mada, ne bi bila loša opcija staviti mrežu preko toga pa da ne mogu baciti baklje na teren.
Mi smo Rođeni prkosni i ponosni!

Avatar
aimar21
Postovi: 597
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 06 mar 2023, 12:00

Reds93 je napisao/la:
06 mar 2023, 11:44
Mislim da je glavi razlog tome što ako padne baklja na hibridni teren, to bas i nije lako popraviti. Ako mene pitate, bolje ne rizikovati. Mada, ne bi bila loša opcija staviti mrežu preko toga pa da ne mogu baciti baklje na teren.
Mislim da mreža svakako ide sa svih strana. Prije da je stavljena u ćošak zbog materijala i da što manje smeta, jer se onaj dio iza klupa sprema za postavljanje trave, jer će služiti kao prostor za treniranje...
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Rodjenimostar
Postovi: 38
Pridružen/a: 26 okt 2015, 09:57
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Rodjenimostar » 15 mar 2023, 09:01

Da li je konačno montažna tribina dobila zeleno svjetlo za smještaj gostujućih navijača ili ovo još uvijek nije riješeno?

Wnbsbe
Postovi: 59
Pridružen/a: 20 jan 2021, 19:22
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Wnbsbe » 15 mar 2023, 13:30

Rodjenimostar je napisao/la:
15 mar 2023, 09:01
Da li je konačno montažna tribina dobila zeleno svjetlo za smještaj gostujućih navijača ili ovo još uvijek nije riješeno?
Tribina nije dobila dozvolu. Ne znam šta će sad smisliti.

Rodjenimostar
Postovi: 38
Pridružen/a: 26 okt 2015, 09:57
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Rodjenimostar » 15 mar 2023, 14:58

Hvala na povratnoj informaciji. Šta god da smisle iskreno se nadam da se ovo neće vući u nedogled jer već odavno je trebalo, a i moralo biti riješeno. Ovdje nema nikakvog izgovora.

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1461
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la NerminFatic » 15 mar 2023, 15:15

Wnbsbe je napisao/la:
15 mar 2023, 13:30
Rodjenimostar je napisao/la:
15 mar 2023, 09:01
Da li je konačno montažna tribina dobila zeleno svjetlo za smještaj gostujućih navijača ili ovo još uvijek nije riješeno?
Tribina nije dobila dozvolu. Ne znam šta će sad smisliti.
Zna li neko u cemu je bitna razlika da montazna u Konjicu dobi dozvolu a u Vrapcicima ne?

StarmoCity
Postovi: 415
Pridružen/a: 27 nov 2017, 03:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la StarmoCity » 15 mar 2023, 16:15

NerminFatic je napisao/la:
15 mar 2023, 15:15
Wnbsbe je napisao/la:
15 mar 2023, 13:30
Rodjenimostar je napisao/la:
15 mar 2023, 09:01
Da li je konačno montažna tribina dobila zeleno svjetlo za smještaj gostujućih navijača ili ovo još uvijek nije riješeno?
Tribina nije dobila dozvolu. Ne znam šta će sad smisliti.
Zna li neko u cemu je bitna razlika da montazna u Konjicu dobi dozvolu a u Vrapcicima ne?
Da se mora primaknut terenu, i da se treba skinuti mata sa krova.

fudbalfudbal
Postovi: 2498
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la fudbalfudbal » 15 mar 2023, 16:37

StarmoCity je napisao/la:
15 mar 2023, 16:15
NerminFatic je napisao/la:
15 mar 2023, 15:15
Wnbsbe je napisao/la:
15 mar 2023, 13:30

Tribina nije dobila dozvolu. Ne znam šta će sad smisliti.
Zna li neko u cemu je bitna razlika da montazna u Konjicu dobi dozvolu a u Vrapcicima ne?
Da se mora primaknut terenu, i da se treba skinuti mata sa krova.
Traze da betonsku deku izlijemo :mrgreen:
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Ado1922 » 15 mar 2023, 16:58

StarmoCity je napisao/la:
15 mar 2023, 16:15
NerminFatic je napisao/la:
15 mar 2023, 15:15
Wnbsbe je napisao/la:
15 mar 2023, 13:30

Tribina nije dobila dozvolu. Ne znam šta će sad smisliti.
Zna li neko u cemu je bitna razlika da montazna u Konjicu dobi dozvolu a u Vrapcicima ne?
Da se mora primaknut terenu, i da se treba skinuti mata sa krova.
Mata postoji i pod Bijelim brijegom
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

StarmoCity
Postovi: 415
Pridružen/a: 27 nov 2017, 03:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la StarmoCity » 15 mar 2023, 19:26

Ado1922 je napisao/la:
15 mar 2023, 16:58
StarmoCity je napisao/la:
15 mar 2023, 16:15
NerminFatic je napisao/la:
15 mar 2023, 15:15


Zna li neko u cemu je bitna razlika da montazna u Konjicu dobi dozvolu a u Vrapcicima ne?
Da se mora primaknut terenu, i da se treba skinuti mata sa krova.
Mata postoji i pod Bijelim brijegom
Tako je i za to su obrazlozili da nisu upoznati s tom informacijom.

Mostarac1974
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 nov 2019, 22:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Mostarac1974 » 15 mar 2023, 21:40

Skini sve do gola pa ćeš vidit hoće li moći šta unjet.Namjerno se pusti unošenje pirotehnike.Ko god kaže da je nemoguće spriječiti unošenje,LAŽE KO PAS. :salut:

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la AlemC85 » 15 mar 2023, 22:15

Jedno pitanje: Što se još ona zemlja nije poravnala iza klupa jer koliko sam upućen tu će se odvijati treninzi kako bi se očuvao glavni teren?

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Ado1922 » 16 mar 2023, 17:25

Na potezu Kordić. Zakup stadiona pred Vijećem: Zrinjskom mjesečno za 2.000 KM, Veležu za 1.000


Kako Blj.e.sak.info doznaje, Gradsko vijeće trebalo bi dati suglasnost gradonačelniku Mostara da zaključi ugovore o zakupu dva stadiona.


Odluke o zakupima gradskih stadiona u Mostaru naći će se pred Gradskim Vijećem grada Mostara na sjednici koja će se održati sljedećeg tjedna. Kako **** doznaje, Gradsko vijeće trebalo bi dati suglasnost gradonačelniku Mostara da zaključi ugovore o zakupu dva stadiona. Kordić će tako biti ovlašten da zaključi Ugovor o zakupu stadiona sa Hrvatskim športskim klubom Zrinjski, a visina mjesečne zakupnine za stadion sa pripadajućim objektima i terenom iznosit će 2.000,00 KM) + PDV, doznaje ****. Također, Kordić bi trebao zakljčiti u Ugovor o zakupu stadiona sa Fudbalskim klubom Velež. Visina mjesečne zakupnine za stadion sa pripadajućim objektima i terenom iznosit će 1.000,00 KM + PDV.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

SejoSexon
Postovi: 329
Pridružen/a: 09 sep 2021, 14:41
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la SejoSexon » 16 mar 2023, 23:29

Ko je dozvolio da stadion Rodjeni nije nas 1/1 ja mu **** porod.

Rodjenimostar
Postovi: 38
Pridružen/a: 26 okt 2015, 09:57
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Rodjenimostar » 17 mar 2023, 00:03

Nevjerovatno je kako tiho prolazi ova katastrofalna vijest da bi Velež trebao plaćati upotrebu svoga vlastitog stadiona kojeg je izgradio sam od svojih teško stečenih sredstava?! Ovo je paradoks nad paradoksima. Znači istjeraju te sa stadiona i dođeš na ledinu od koje vlastitim sredstvima napraviš nešto što sve više izgleda kao moderan stadion i nastavljaš ulagati da bi nakon toga taj isti što te protjerao došao da ti traži da plaćaš njemu rentu za nešto što je tvoje?! Koji debil je mogao potpisati da Velež koristi stadion Rođeni na 40 godina? Jedino ispravno bilo je da se tada potpisalo 100% vlasništvo Veleža.

SejoSexon
Postovi: 329
Pridružen/a: 09 sep 2021, 14:41
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la SejoSexon » 17 mar 2023, 00:57

Rodjenimostar je napisao/la:
17 mar 2023, 00:03
Nevjerovatno je kako tiho prolazi ova katastrofalna vijest da bi Velež trebao plaćati upotrebu svoga vlastitog stadiona kojeg je izgradio sam od svojih teško stečenih sredstava?! Ovo je paradoks nad paradoksima. Znači istjeraju te sa stadiona i dođeš na ledinu od koje vlastitim sredstvima napraviš nešto što sve više izgleda kao moderan stadion i nastavljaš ulagati da bi nakon toga taj isti što te protjerao došao da ti traži da plaćaš njemu rentu za nešto što je tvoje?! Koji debil je mogao potpisati da Velež koristi stadion Rođeni na 40 godina? Jedino ispravno bilo je da se tada potpisalo 100% vlasništvo Veleža.
To govorim od prvog dana kad sam saznao za ovaj nonsens
,prvo budala Orucevic nas je zajebo sto se sve ovo nije gradilo u sjevernon logoru, pa da ko gospodin idem pjeske na svoj stadion, sada kad sam se tek na sve navikao, uvijek se nasekiram kad skontam da nije sve 1/1 nase.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Neutral » 17 mar 2023, 01:11

Rodjenimostar je napisao/la:
17 mar 2023, 00:03
Nevjerovatno je kako tiho prolazi ova katastrofalna vijest da bi Velež trebao plaćati upotrebu svoga vlastitog stadiona kojeg je izgradio sam od svojih teško stečenih sredstava?! Ovo je paradoks nad paradoksima. Znači istjeraju te sa stadiona i dođeš na ledinu od koje vlastitim sredstvima napraviš nešto što sve više izgleda kao moderan stadion i nastavljaš ulagati da bi nakon toga taj isti što te protjerao došao da ti traži da plaćaš njemu rentu za nešto što je tvoje?! Koji debil je mogao potpisati da Velež koristi stadion Rođeni na 40 godina? Jedino ispravno bilo je da se tada potpisalo 100% vlasništvo Veleža.
Vratimo se malo u prošlost.

Stadion je trebao prvobitno trebao bit napravljen u Sjevernom logoru. Vrapčići su trebali bit privremeno mjesto. Po regulacionom planu je donedavno stajalo da će stadion i dalje bit, a po novom regulacionom planu je predviđeno da se u Sjevernom logoru izgrade zgrade s parkom. To bi se trebalo ubrzati da se mogu dogovorit kome će šta pripasti. Dok se u dijelu Mostara, kod novog mosta grade zgrade, Sjeverni ostaje tamni vilajet zbog beskičmjenaka koji su nas doveli na dno kraj onih koji slobodno označavaju teritorij s predznakom H, s H zastavama i svemu što to nosi.

Umjesto da se prvobitno mimo svih tzv. regulacionih planova (vlasništva zemlja) gradi u Sjevernom, pitao bih vas ko bi se usudio isti rušiti ili zaustaviti graditi kada bi istog dana izašlo par hiljada ljudi.

Sada imamo super stvar da je stadion Rođeni udaljen od Mostara nekoliko km, dok je drugi stadion, inače Veležov u centru zapadnog Mostara. Veležovi navijači, simpatizeri i ljubitelji lijepog fudbala osuđeni su na kilometarske kolone pri odlasku na na stadion, a gora je situacija nakon utakmice. Izgubiš sat vremena prije utakmice, izgubiš sat vremena nakon utakmice, uz to napraviš kilometarsku gužvu jer se stadion nalazi stotinu metara od glavnog magistralnog puta koji vodi u EU.

Ali šta čudi od SDA debila koji su dozvolili izgradnju Mazoljica, Šehovine (skretanja) na glavnom magistralnom putu.

Vođeni od debila dobili smo debilnu situaciju i opet ima debila koji glasaju za iste. Uspjeli su otjerati Velež ne samo iz zapadnog Mostara, nego i iz istočnog Mostara.

I na kraju balade, Veležov stadion nije Veležov, čestitke vizionarima koji su planirali ugasiti Velež odlaskom u treću ligi (izjednačeni tada bodovno s ekipom koja je ispala).

Svaka čast lojalnom RA i najvećoj bazi simpatizeri u BiH koja neumorno bodri Velež na svakoj utakmici. Svaka vam čast.

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.