RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Cernica22
Postovi: 1195
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Cernica22 » 01 jun 2023, 14:02

ra1981 je napisao/la:
01 jun 2023, 13:51
Cernica22 je napisao/la:
01 jun 2023, 13:42
JimmyPage je napisao/la:
01 jun 2023, 13:39
Joj komentara na fb, sad Haris valja a čitava uprava i klub ne valja, kakvi smo dobro mi išta :tokralju:
Ma kakav fb, na poluvremenu svake utakmice tu sto strucnjaka ima na komentarima nema nigdje. 2 puta ukupno svi na utakmici bili, a u desavanja u klubu totalno neupuceni.
Sto se tice nezahvalnog manekencica najveci supak poslije Fedje u ovoj generaciji.
100% bilo je prostora za dogovor, ali eto bolje klub popljuvati nego lika koji bi konobario po Hrasnici da nije Veleža i kojeg nijedan klub iz Federalne nije htio na posudbu prije samo par godina kada ga je Dudić slao.
Bezveze totalno svak sebi daje za pravo s jednom do dvije sezone pracenja Veleza da pljuje po klubu kako mu je cejf. Njegovi odnosi s rajom u gradu nek se ostave sa drugarske strane, prema klubu je ispao nevidjeno gov.no s obzirom da smo ga mi formirali kao igraca. Niko nikada nece biti vece od kluba!
19V22

SejoSexon
Postovi: 329
Pridružen/a: 09 sep 2021, 14:41
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la SejoSexon » 01 jun 2023, 14:08

Ja se sa vama ne slazem da sam na njegovom mjestu takodjer ne bi spustio poslodavcu marke. Imaju oni desetak godina da usparaju nesto love, ako ne uspiju sigurno im nijedan klub nece davati za kirije

Cernica22
Postovi: 1195
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Cernica22 » 01 jun 2023, 14:12

SejoSexon je napisao/la:
01 jun 2023, 14:08
Ja se sa vama ne slazem da sam na njegovom mjestu takodjer ne bi spustio poslodavcu marke. Imaju oni desetak godina da usparaju nesto love, ako ne uspiju sigurno im nijedan klub nece davati za kirije
Sve okej, niko nije prigovorio Ikicu nijednu rijec kad nije htio smanjiti. Covjek dosao tu dva mjeseca proveo niko mu a nije rekao, ali kad si tu 6,7 godina, tu se profilises i budes istrpljen pa postanes od totalnog anonimusa jedan od najtrazenijih u ligi zahvaljujuci tom klubu i na kraju kao kruna dobijes i tu kapitensku traku u bitnoj utakmici najmanje sto mozes uraditi je pristati na ponudjeno. Bio je upucen u stanje u klubu, znao je da smo u turbulentom
periodu i kad su mogli i Dino i Samir i da ih ne nabrajam mogao je i on. Da mi je brat rodjeni ja ga ne opravdavam. Mozda nisam ja u pravu ne bjezim od toga, ali meni je taj klub ispred svega i tako gledam na stvari.
Zadnja izmjena: Cernica22, dana/u 01 jun 2023, 14:32, ukupno mijenjano 1 put.
19V22

Avatar
emil02in
Postovi: 3689
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la emil02in » 01 jun 2023, 14:16

Ovčina gdje god ode neće imati 8000 koliko su mu naši nudili.Al eto živi bili pa vidjeli,da vidimo koji su to igrači nakon Veleža uspjeli?Mulić,ko je sljedeći?
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

killafrommanilla
Postovi: 3476
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la killafrommanilla » 01 jun 2023, 14:24

emil02in je napisao/la:
01 jun 2023, 14:16
Ovčina gdje god ode neće imati 8000 koliko su mu naši nudili.Al eto živi bili pa vidjeli,da vidimo koji su to igrači nakon Veleža uspjeli?Mulić,ko je sljedeći?
S 11 na 8. Polusezonu. Da pomognes klubu koji te napravio (jer Zeljo ga je nabio nogom cim je juniorski staz odradio) da izbori Evropu.

Ja bih shvatio da su mu trazili da spusti na 2.000. Ne bi ni ja. Al s 11 na 8 je moglo vala, posebno ako su svi to uradili, pa i jedan Nermin Haskic. A ti kapiten kluba i jedini neces.

Njemu na obraz, samo mi je drago sto smo ga se konacno rijesili. S 11k koje si njemu isplacivao mozes dovesti 2 solidna rotacijska igraca.
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1578
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la JimmyPage » 01 jun 2023, 14:32

killafrommanilla je napisao/la:
01 jun 2023, 14:24
emil02in je napisao/la:
01 jun 2023, 14:16
Ovčina gdje god ode neće imati 8000 koliko su mu naši nudili.Al eto živi bili pa vidjeli,da vidimo koji su to igrači nakon Veleža uspjeli?Mulić,ko je sljedeći?
S 11 na 8. Polusezonu. Da pomognes klubu koji te napravio (jer Zeljo ga je nabio nogom cim je juniorski staz odradio) da izbori Evropu.

Ja bih shvatio da su mu trazili da spusti na 2.000. Ne bi ni ja. Al s 11 na 8 je moglo vala, posebno ako su svi to uradili, pa i jedan Nermin Haskic. A ti kapiten kluba i jedini neces.

Njemu na obraz, samo mi je drago sto smo ga se konacno rijesili. S 11k koje si njemu isplacivao mozes dovesti 2 solidna rotacijska igraca.
Ja opet ne mogu da vjerujem da je toliki jazavac, vjerovatno postoji i neka priča sa druge strane.
Pitanje je koliko mu je agent uzimao i kako bi djelio to smanjenje sa agentom. Ako mu je uzimao pola i nije htjeo prihvatiti to smanjenje, znači da bi igrao za 3 umjesto za 5-6.
Meni je Hare uvijek izgledao kao iskren momak a opet trebao je imati više razumjevanja. Znači u pola godina zbog 15-20 hiljada KM za*ebao i sebe i klub.

Avatar
emil02in
Postovi: 3689
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la emil02in » 01 jun 2023, 14:33

killafrommanilla je napisao/la:
01 jun 2023, 14:24
emil02in je napisao/la:
01 jun 2023, 14:16
Ovčina gdje god ode neće imati 8000 koliko su mu naši nudili.Al eto živi bili pa vidjeli,da vidimo koji su to igrači nakon Veleža uspjeli?Mulić,ko je sljedeći?
S 11 na 8. Polusezonu. Da pomognes klubu koji te napravio (jer Zeljo ga je nabio nogom cim je juniorski staz odradio) da izbori Evropu.

Ja bih shvatio da su mu trazili da spusti na 2.000. Ne bi ni ja. Al s 11 na 8 je moglo vala, posebno ako su svi to uradili, pa i jedan Nermin Haskic. A ti kapiten kluba i jedini neces.

Njemu na obraz, samo mi je drago sto smo ga se konacno rijesili. S 11k koje si njemu isplacivao mozes dovesti 2 solidna rotacijska igraca.
Upravo tako,da se nije Ćosić povrijedio vjerojatno bi davno završio u federalnoj.Al njegov obraz,idemo dalje.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4747
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Bazinga12345 » 01 jun 2023, 14:34

Sad kad ode u Želju i dobije još manju platu nego što smo mu nudili :urnebes:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3527
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la mozak » 01 jun 2023, 14:37

Odlazak Ovčine je jedna od ljepših vijesti u zadnje vrijeme. Komentari na face-u samo govore o upućenosti naših navijača u klubska dešavanja.
Uprava je zagrnula rukave i nastavila sa radom.
Podrška Upravi!
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Cernica22
Postovi: 1195
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Cernica22 » 01 jun 2023, 14:41

Ko ga yebe ne treba ga ni spominjat vise. Ima li kakvih insajderskih da syebemo jos nekog zavrsenog. Nema juznog dva dana, a mi nula s informacijama.
19V22

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1578
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la JimmyPage » 01 jun 2023, 14:46

Cernica22 je napisao/la:
01 jun 2023, 14:41
Ko ga yebe ne treba ga ni spominjat vise. Ima li kakvih insajderskih da syebemo jos nekog zavrsenog. Nema juznog dva dana, a mi nula s informacijama.
Evo direktorčić kaže da se pregovara al jbg ne smije o imenima propašće

Avatar
aimar21
Postovi: 604
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la aimar21 » 01 jun 2023, 14:53

Mislim da je sada pravo vrijeme da se napravi reset. Al ne eksperiment kao sa Amarom i nečim što smo nekada imali, nego pravi reset. Realnost je da imamo Upravu koja je malo stegnuta, ali vjerovatno iz najbolje namjere. Ni sam nisam bio preveliki fan, pogotovo nakon Sude, ali moramo priznati da se radi. Moramo uzeti u obzir i to da se planira tribina raditi i da će dobar dio para otići na to (i planirani i neplanirani).

Treba postaviti neki trogodišnji ili četverogodišnji plan. Imamo trenera koji je Veležovac i ja bi mu dao punu podršku. Direktor sigurno ima veze i mislim da njih dvojica zajedno mogu napraviti solidnu ekipu kroz 2 ili 3 prelazna roka. Naša očekivanja trebaju biti u okviru tog plana. Znači dok su radovi na stadionu da budemo stabilni financijski, bez dugovanja i da se konstantno borimo za Europu. Nekada će to biti treće, nekada peto mjesto, ali da se vrtimo u vrhu i da smo realni.

Kroz odlaske se oslobodio dobar dio novca koji je išao na plate. To je dobra osnova da se naprave platni razredi u skladu sa ovim višegodišnjim planom i da se to konstantno poštuje, kako ne bi ponovo došli u situaciju kakvu smo imali sa pojedinim igračima.

Što se tiče rostera, imamo par kapitalaca i to bi trebali zabetonirati ugovorima. To se prvenstveno odnosi na golmana i ovu osovinu po vertikali Hadžikić-Hrkać-Hasanović-Haskić. Feja po svom planu vjerovatno ima tip igrača koji mu odgovara i sada je na klubu da se uklopi i da ga ispoštuje ako je moguće. Džaba mu vrhunska krila, ako on ne planira da ih koristi.

I opet moram spomenuti ono što me najviše boli. Realnost je da finiš sezone nismo mogli iznijeti isključivo zbog broja teških povreda koje smo imali. MORA se povesti o tome računa. Ako im toliko šteti umjetna podloga, neka treniraju na glavnom terenu. J*ebo teren ako nema ko na njemu igrati. Obavezno stručni štab pojačati osobama koje će se brinuti za fizičku pripremu i za oporavak igrača. Rekli su da je potpisan ugovor sa nutri-centrom koji se brine za ishranu, pa se nadam da će svi shvatiti i taj dio maksimalno ozbiljno.

To je otprilike moje razmišljanje na ovu temu, a nadam se aktivnom i uspješnom prelaznom roku.
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
JuzniBosanac
Postovi: 269
Pridružen/a: 24 jul 2022, 10:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la JuzniBosanac » 01 jun 2023, 15:03

Jedan HRAKNE,odmah svi hracu...Tiitina je to skola.Srecom,sve vas je manje i manje.(tipa,ne slazem se nikada s tobom..prozivanje,ono supacko mostarsko,hakanje,jos zive u 60im proslog vijeka)
.
Hvala Harise na svemu sto si dao Velezu.JESI pogrijesio,onaj ADZ Bulic te dobro zezno,vidjeces.Pogrijesio si kao nikad u zivotu.Popusio i ti i klub.Glupost VELIKA kluba je bila,kad te vec placao,da ne igras.Sa tobom i bez tebe,Velez NIJE bio isti.Nakraju su te mogli prodati ali..kapric je zeznut.I kenjac radi toga krepo.

Treba pogledati malo na Listicu,puno igraca necw produziti ugovor..

Inace,3 igraca su vec dogovorena,gotova spika.O imenima tek kad POTPISU aBd..

CampobelloDiMazara
Postovi: 2882
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 01 jun 2023, 15:04

Konacno zavrsismo sapunicu sa Ovcinom. Bas onako kako je i trebalo da bude kao pokazatelj svima da niko ne moze da bude iznad kluba. Pola godine ces trcati sam i nakon toga idi gdje hoces neka te cekaju da ozivljavas karijeru. Definitivno igrac koji ne zasluzuje pare koje se spominju ako je imao toliko. Sto se tice ovog pisanja po drustvenim mrezama slozio bi se da je tu mnogo slabih poznavaoca najvaznije sporedne stvari na svijetu. Dobri rezultati zadnjih godina i mogucnost javnog komentarisanja su im omogucili da se pojave i iznose svoje debilsko misljenje. Ni jedan zimski prelazni rok ne nudi mogucnosti dovodjenja dobrih igraca zbog ugovora kojim su vezani pa tako i mi prije pola godine nismo imali mnogo prostora osim bacanja pikada zatvorenih ociju. Sa Hadzikicem Lausem i Antom pogodismo ostale fulismo i nista novo u transfer politici. S obzirom na okolnosti finale kupa i borba za evropu skoro do kraja prvenstva za mene zadnju sezonu predstavljaju kao dobru bez obzira sto nista nismo dobili nista osim dobre platforme za iducu :thumbup:

Tu je sada ljetni prelazni rok i igraca kao u prici. Nismo primorani ni zbog evrope da uzimamo i pogadjamo kao u zimskom jer imamo vremena. A i logican slijed je da igraci dolaze i odlaze samo se kod nas sentimentalno dozivljavaju odlasci. Gradimo cetvrtu tribinu za koja imamo obezbjedjena tri miliona i opet nista ne valja. Postali smo takva sredina da me je sramota da navijamo za isti klub
Zadnja izmjena: CampobelloDiMazara, dana/u 01 jun 2023, 15:08, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1578
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la JimmyPage » 01 jun 2023, 15:08

Samo stabilan klub, par sezona ne znači ništa ako ćemo poslije par godina opet odići u qurac sa dugovima.
Radi se stadion i treba biti realan, evo svakom klubu se desi da se ne izbori evropa i sa znatno jačim budžetima, ne znam šta onda mi da očekujemo.
Ja bih presretan bio kad bi bili u borbi za evropu i sljedeću godinu, a ne znam zašto ne bi bili. Vjerujem da će se sastaviti soldidan tim. Opet ako i ne uspije projekat jbg šta ćeš to je fudbal, nekad uspije nekad ne nije smak svijeta. Pitaju se i ostali, svako ulaže i očekuje makar plasman u evropu.
Ja bih presretan bio da možemo davati plate po 20k€ al stvarnost je nešto drugo, u našoj ligi koja nikome nije interesantna sponzorski gledano, nema pretjeranog smisla ni ulagati. Imaš fanatika Mirvića, pojavi se još neko tu i tamo, a ako imaš stabilan klub sve se nogama u dupe udaraj kakva su vremena i u kakvoj državi živimo.
Možda je ova priča patetična al mislim da je jedno realnost a drugo navijačka očekivanja, naročito ljudi koji ne prate stanje sa našim fudbalom. Mala greška sa ugovorima, neke nerealne ambicije dovedu te sad pa sad do propasti.

Deco
Postovi: 273
Pridružen/a: 28 feb 2023, 13:50
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Deco » 01 jun 2023, 15:08

CampobelloDiMazara je napisao/la:
01 jun 2023, 15:04
Konacno zavrsismo sapunicu sa Ovcinom. Bas onako kako je i trebalo da bude kao pokazatelj svima da niko ne moze da bude iznad kluba. Pola godine ces trcati sam i nakon toga idi gdje hoces neka te cekaju da ozivljavas karijeru. Definitivno igrac koji ne zasluzuje pare koje se spominju ako je imao toliko. Sto se tice ovog pisanja po drustvenim mrezama slozio bi se da je tu mnogo slabih poznavaoca najvaznije sporedne stvari na svijetu. Dobri rezultati i mogucnost javnog komentarisanja su im omogucili da iznose svoje debilsko misljenje. Ni jedan zimski prelazni rok ne nudi mogucnosti dovodjenja dobrih igraca zbog ugovora kojim su vezani pa tako i mi prije pola godine nismo imali mnogo prostora osim bacanja pikada zatvorenih ociju. Sa Hadzikicem Lausem i Antom pogodismo ostale fulismo i nista novo u transfer politici. S obzirom na okolnosti finale kupa i borba za evropu skoro do kraja prvenstva za mene zadnju sezonu predstavljaju kao dobru bez obzira sto nista nismo dobili nista osim dobre platforme za iducu :thumbup:

Tu je sada ljetni prelazni rok i igraca kao u prici. Nismo primorani ni zbog evrope da uzimamo i pogadjamo kao u zimskom jer imamo vremena. A i logican slijed je da igraci dolaze i odlaze samo se kod nas sentimentalno dozivljavaju odlasci. Gradimo cetvrtu tribinu za koja imamo obezbjedjena tri miliona i opet nista ne valja. Postali smo takva sredina da me je sramota da navijamo za isti klub
Potpisujem od rijeci do rijeci!!!

fanaticRA
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 jul 2021, 17:42
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la fanaticRA » 01 jun 2023, 15:32

Hvala Samiru, ali ove sezone nije ni prethodno kao prošlih.
Ovcina ne okreći se.

Hrkač, Haskic, Hadzikic koliko god tražite, halal Vam svaka marka.

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la AlemC85 » 01 jun 2023, 15:33

JimmyPage je napisao/la:
01 jun 2023, 15:08
Samo stabilan klub, par sezona ne znači ništa ako ćemo poslije par godina opet odići u qurac sa dugovima.
Radi se stadion i treba biti realan, evo svakom klubu se desi da se ne izbori evropa i sa znatno jačim budžetima, ne znam šta onda mi da očekujemo.
Ja bih presretan bio kad bi bili u borbi za evropu i sljedeću godinu, a ne znam zašto ne bi bili. Vjerujem da će se sastaviti soldidan tim. Opet ako i ne uspije projekat jbg šta ćeš to je fudbal, nekad uspije nekad ne nije smak svijeta. Pitaju se i ostali, svako ulaže i očekuje makar plasman u evropu.
Ja bih presretan bio da možemo davati plate po 20k€ al stvarnost je nešto drugo, u našoj ligi koja nikome nije interesantna sponzorski gledano, nema pretjeranog smisla ni ulagati. Imaš fanatika Mirvića, pojavi se još neko tu i tamo, a ako imaš stabilan klub sve se nogama u dupe udaraj kakva su vremena i u kakvoj državi živimo.
Možda je ova priča patetična al mislim da je jedno realnost a drugo navijačka očekivanja, naročito ljudi koji ne prate stanje sa našim fudbalom. Mala greška sa ugovorima, neke nerealne ambicije dovedu te sad pa sad do propasti.
Svako pravi greske u zivotu. To je normalno. Ali nikako ljudi da shvate da ovaj Velez ne zeli ici u minus sa poslovanjem. Ne trebaju nam strajkovi igraca i slicno. Trosi onoliko koliko imas. To je radio Hasic, evo i ova uprava isto to radi. Zasto? Jer je tesko danas namaknuti milione u ovakvoj drzavi gdje se redovno gase firme.

Svaki igrac vise voli sigurna i redovna primanja, makar i bila manja, nego lazna obecanja koje se zavrsavaju tuzbama.

Odlazili su slavniji igraci od Hareta, pa je Velez opet pobjedjivao. Momku sretno. Idemo dalje.

Direktorcic
Postovi: 1659
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Direktorcic » 01 jun 2023, 15:42

JimmyPage je napisao/la:
01 jun 2023, 14:46
Cernica22 je napisao/la:
01 jun 2023, 14:41
Ko ga yebe ne treba ga ni spominjat vise. Ima li kakvih insajderskih da syebemo jos nekog zavrsenog. Nema juznog dva dana, a mi nula s informacijama.
Evo direktorčić kaže da se pregovara al jbg ne smije o imenima propašće
Uzet ce ih Sarajevo, ne znamo jos za koga Alagic radi :urnebes:

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la AlemC85 » 01 jun 2023, 15:48

Restoran na Stadionu ce iskljucivo biti za klub, jer ce zarada ici istome. Pored toga, u planu je odavno Velezov muzej u Starom gradu, a vec na tome rade ljudi iz Sarajeva. Necu reci o kome se radi. Imam svoje razloge. Zarada od muzeja I restorana bi isle za Velez, i pomagale bi klubu u poslovanju, tako da Velez ne bi imao problema oko servisiranje svojih obaveza. Sve se radi planski i ima debeo razlog za to.

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.