RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Ado1922 » 14 feb 2023, 11:06

NAPADAJ je napisao/la:
14 feb 2023, 03:07
Ispravite me ako grijesim ali ljetos je Ovcina bio slobodan igrac i imao je ponude Tuzle i Sarajeva koje su bile finansijski bolje od njegovih trenutnih primanja u Velezu. Velez da bi ga pridobio mu je dao ugovor po prici raje 12 hiljada KM. Po meni u svakom slucaju precijenjen ali neko mu je dao taj novac. Covjek odbije sve ponude i potpise sa Velezom da bi mu neko nakon par mjeseci rekao ee ne moze, moras pristati na puno manje i tu je nastao spor.

Ako do sada nije postojala ekipa koja bi za njega platila obestecenje, ako ne postoji ta ekipa sad jos je manja vjeravatnoca da ce postojati i na kraju sezone kad presjedi na tribinama. Po TM Ovcina ima ugovor jos 16 mjeseci, znaci racunica je 16 mjeseci puta 12 hiljada plata puta 6 hiljada doprinosa ako ne muljate sa ugovorima kao vecina liga i cifra je 288 000 KM do isteka njegovog ugovora.
Ili da raskinete za sest mjeseci to je cifra 108 000 KM. Bitno je napomenuti da se ugovor ne moze raskinuti jednostrano, znaci Velez kad odluci da raskine on se mora sloziti a nije budala da nakon sto ga neko izmrcvari pola sezone da ce raskinuti eto cisto onako bez da trazi neke plate unaprijed.

Zeljo u ovoj prici je najmanje bitan, tu poziciju ima pokrivenu i iskoristio bi situaciju samo sto je dobar i ako bude besplatan. S obzirom da su manje vise svi konkurenti popunjeni na toj poziciji Ovcini se suzava krug, a Zeljo mu ne moze i nece ponuditi cak ni pola od onog koliko sad ima u Velezu tako da cisto sumnjam i prosto ne vjerujem da Ovcina i ide na raskid ugovora sa Velezom.

Na kraju praksa je pokazala da u ovim situacijama gubi i klub i igrac i da nema pobjednika.
Potpisao je prvenstveno zbog povrede i visine primanja po novom ugovoru.

Da nije bilo povrede otišao bi on već ljetos.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

killafrommanilla
Postovi: 3465
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la killafrommanilla » 14 feb 2023, 11:30

Ovcina ce sjedit na tribinama do 2024. ako Kevelj ima imalo muda. I onda 2024. putuj igumane, napusi se jos usput i khurcine, sve ti je Velez dao a ovo je deseti put da nesto zateze. A nikad priprema odradio nije u punom kapacitetu. Uvijek laksa povredica, preskoci se koji kondicioni trening i pred pocetak misteriozno se oporavi. S tom radnom etikom, Velez u prajmu karijere je sve sto moze dobit
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la AlemC85 » 14 feb 2023, 11:38

killafrommanilla je napisao/la:
14 feb 2023, 11:30
Ovcina ce sjedit na tribinama do 2024. ako Kevelj ima imalo muda. I onda 2024. putuj igumane, napusi se jos usput i khurcine, sve ti je Velez dao a ovo je deseti put da nesto zateze. A nikad priprema odradio nije u punom kapacitetu. Uvijek laksa povredica, preskoci se koji kondicioni trening i pred pocetak misteriozno se oporavi. S tom radnom etikom, Velez u prajmu karijere je sve sto moze dobit
Od prvog dana kada je dosao poceo je praviti problem. Da mi je babo rodjeni ne bi ga trpio. Ako sad ima ponuda za vani odmah bi ga prodao. 7 godina otkad je u Velezu. Sad zamisli koliko je ulozeno u njega. Ma dosta i njega vise.

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3519
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la mozak » 14 feb 2023, 11:42

Ja ga ne želim ni na tribinama!
Prodati vani ako ga iko želi.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

nekoIzMostara
Postovi: 4079
Pridružen/a: 18 nov 2018, 13:51
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la nekoIzMostara » 14 feb 2023, 11:45

JimmyPage je napisao/la:
14 feb 2023, 09:26
Ja se slažem sa prethodnim postom, ako su dati papiri Radovcu i ostalim igračima ne znam što bi on bio izuzetak. Šupački jeste ali isto tako ima puno pravo da ne prihvati smanjenje ugovora jer je legalno potpisan. Ne možeš nekoga natjerati da igra silom ako ne želi.
Mislim da se te stvari trebaju nekako na kulturan način obuhvatiti ugovorom kako bi se interesi kluba zaštitili i kako ne bi dolazilo do istih situacija ubuduće. Mada vjerovatno nijedan igrač neće pristati na slične uslove kroz ugovor, pat pozicija u svakom slučaju.
Naravno dq ima, sve po zakonu. Po zakonu i Velez ga moze prrbaciti da trenira sa juniorima i da svaku utakmicu gleda sa tribina, ne stavis ga u zapisnik. Ja ne bi dao papire niposto, drzao bi ga do 2024 na tribinama, za 2 mjeseca bi on pristao na ponudu, jer nema on ponuda za vani, znaci daj sta das.
All-Time First Yugoslav League table

6 Sarajevo 1228 447 311 470 1674 1773
7 Velez Mostar 1174 435 309 430 1668 1615
8 Željezničar 1063 403 274 386 1456 1424

Bururetuglavi
Postovi: 186
Pridružen/a: 07 avg 2022, 09:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Bururetuglavi » 14 feb 2023, 11:48

VR6_LION je napisao/la:
14 feb 2023, 09:34
Postavite sebe u poziciji da u firmi (ne kod privatnika:) kojoj radite neko vam podigne platu sa 1000KM na 2000KM
nakon 3mjeseca hoce da je smanje,ne sto ti slabije radis nego eto dosao novi sef pa hoce novu politiku u firmi.
Alfa i omega ste u firmi bez vas nijedan projekat ne prolazi itd.

Normalno da ne bi pristao na manju platu,a imas ugovor koji vrijedi godinu ili dvije,da je Velez pred bankrotom pa hajde rekao bi smanji ali ovako ne
Da svi igraci nisu pristali na smanjenje pa hajde ali ovdje se radi o tome da su svi pristali, a on jedini supak ispao. Jos kapitensku traku nosio. Neka nauci od Haskica, Andjusica i ostalih igraca koji su manje od njega tu sta je solidarnost kada je potrebno. Nisu smanjivali plate iz bijesa nego sto je trenutno takva finansijska situacija u klubu

Avatar
aimar21
Postovi: 597
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la aimar21 » 14 feb 2023, 12:07

Uglavnom se slažemo da klub treba imati čvrst stav i ne popuštati. Svi mi imamo želju da ga prodamo vani i zaradimo nešto, ali realnost je da ponuda nema. Što prije to shvati, to bolje za sve strane. Sa malo odgovornijim i profesionalnijim pristupom, mogao je sebi obezbijediti transfer, ali što neko napisa, svake pripreme neka nova povreda. Uhvati formu zadnjih nekoliko kola i onda opet pauza i kurcobolja...

Svi smo mi gledali u proteklom periodu kako nam igrači napuštaju klub. Krajnje je vrijeme da se tom problemu pristupi ozbiljno i napravi rez. Trener će kroz prvih nekoliko kola definisati jasnu postavu i ta desna strana bi mogla biti zabetonirana. Ne može se direktno sa kafe na teren, mora se priprema proći. On je trebao ovo malo drugačije skontati. Umjesto da na ovim pripremama podere guzove i kroz polusezonu se dokaže kao jedan od boljih igrača u ligi na desnom beku, što bi ga moglo dobro prodati, on se zajebaje i tjera inat, kao da je Cafu lično. Ovo zavlačenje bi imalo smisla da mu ugovor traje do kraja ove sezone, pa može rizikovati da sjedi pola godine na tribinama i uzima lovu. Ali on u svom slučaju na kraju sljedeće sezone, ako je provede na tribinama, neće biti ni za Famos, a ne da igra vani...

MUSVDG
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
emil02in
Postovi: 3688
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la emil02in » 14 feb 2023, 12:46

VR6_LION je napisao/la:
14 feb 2023, 09:34
Postavite sebe u poziciji da u firmi (ne kod privatnika:) kojoj radite neko vam podigne platu sa 1000KM na 2000KM
nakon 3mjeseca hoce da je smanje,ne sto ti slabije radis nego eto dosao novi sef pa hoce novu politiku u firmi.
Alfa i omega ste u firmi bez vas nijedan projekat ne prolazi itd.

Normalno da ne bi pristao na manju platu,a imas ugovor koji vrijedi godinu ili dvije,da je Velez pred bankrotom pa hajde rekao bi smanji ali ovako ne
Ne ,ne možeš porediti Ovčinu i radnika!Prvo što nemaš radnika sa 10-11 milja plaće,drugo nije on alfa i omega u timu,i treće ne ujeda se ruka koja te hrani!
Do novog ugovora se hvalio kako mu je Velež sve dao,a sad jede ****.I nisu mu nudili 2000 maraka plaću već 8000.
Na tribine pa nek se zapita gdje bi bio da se Ćosić nije povrijedio pa on silom zaigrao na beku.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

djemba
Postovi: 98
Pridružen/a: 04 feb 2021, 10:37
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la djemba » 14 feb 2023, 14:07

Menađer ima od svake plate Harisa Ovcine 6000. Tu je pametnom dosta. Ovcina svoj dio ne zeli smanjiti mozda mizerro da, ali menađer ne želi tu prica završava.
Ovcima ima koliko ja znam jos dan il dva da uzme papire ili da ceka 16 mjeseci.

Nego nama to ne treba biti bitno , u Velezu igrat više neće to je definitivno i on je prekrizen.
Mostar u srcu, Velež do groba!

Espiritosanto
Postovi: 2946
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Espiritosanto » 14 feb 2023, 14:39

VR6_LION je napisao/la:
14 feb 2023, 09:34
Postavite sebe u poziciji da u firmi (ne kod privatnika:) kojoj radite neko vam podigne platu sa 1000KM na 2000KM
nakon 3mjeseca hoce da je smanje,ne sto ti slabije radis nego eto dosao novi sef pa hoce novu politiku u firmi.
Alfa i omega ste u firmi bez vas nijedan projekat ne prolazi itd.

Normalno da ne bi pristao na manju platu,a imas ugovor koji vrijedi godinu ili dvije,da je Velez pred bankrotom pa hajde rekao bi smanji ali ovako ne
Super ti je to poređenje.
Šef ti da povećanje a ti i ostatak ekipe se zajebajete pola godine i firma krene silaznom putanjom,smanjuje se profit i šta misliš da ti neće šef smanjiti platu?
Možda neće ako si u telekomu ili elektroprivredi.
Za ove pare koje su uzimali na jesen njihovi rezultati ne opravdavaju to.
Ako izbore europu dobit će svi bonuse koji će im nadoknaditi ovo što je smanjeno.
Pošteno da ne može poštenije od strane kluba i nadam se da će nastaviti sa politikom bonusa.
Daj rezultate,europu,titulu i eto para.
A ne ugovori preko 10+ milja mjesečno Sloga te dobija 4:0 pa ne može.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Mostarac45
Postovi: 1154
Pridružen/a: 23 nov 2019, 16:04
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Mostarac45 » 14 feb 2023, 15:12

Koga imamo na raspolaganju u subotu jesu svi registrovani?

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Ado1922 » 14 feb 2023, 18:21

djemba je napisao/la:
14 feb 2023, 14:07
Menađer ima od svake plate Harisa Ovcine 6000. Tu je pametnom dosta. Ovcina svoj dio ne zeli smanjiti mozda mizerro da, ali menađer ne želi tu prica završava.
Ovcima ima koliko ja znam jos dan il dva da uzme papire ili da ceka 16 mjeseci.

Nego nama to ne treba biti bitno , u Velezu igrat više neće to je definitivno i on je prekrizen.
Ako je ovo boldirano tačno Ovčina je ozbiljna budala, ne znam što bi toliko davao menadžeru.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
rodjak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la rodjak » 15 feb 2023, 05:59

VR6_LION je napisao/la:
14 feb 2023, 09:34
Postavite sebe u poziciji da u firmi (ne kod privatnika:) kojoj radite neko vam podigne platu sa 1000KM na 2000KM
nakon 3mjeseca hoce da je smanje,ne sto ti slabije radis nego eto dosao novi sef pa hoce novu politiku u firmi.
Alfa i omega ste u firmi bez vas nijedan projekat ne prolazi itd.

Normalno da ne bi pristao na manju platu,a imas ugovor koji vrijedi godinu ili dvije,da je Velez pred bankrotom pa hajde rekao bi smanji ali ovako ne
prvo nije ti dobra usporedba kluba i firme, to nije ni blizu isto ,recimo u firmi radis samo za sebe u klubu igras i za sebe ali i za navijace koji su jako bitan faktor.Druga stvar u svakoj firmi ima koeficijent uspjesnosti posla svaki mjesec pa tako ako je poslovanje bilo lose tako ce i plate biti lose.
Oni nisu igrali dobro svi su podbacili a plus i klub je bio u losoj financijskoj situaciji jer nije mogo igrati na svom stadionu pa je bilo i razumljivo da malo koriguju i onako visoke plate.Hare moze po zakonu da ne pristane na smanjenje(pitanje je sada koliko je to za njega dobro posto moze sebi sjebati karijeru)Ako nece da pristane na smanjenje plate ok ,onda ide na transfer listu i prvi ko ponudi 100000 bice mu prodat a do tada ce sjewditi na tribinama i cekati i to je to.Sjedit ce na tribinama sve dok neko ne ponudi 100 000 ili dok mu ne istekne ugovor i tu se nema sta dalje pricati :nene: Nek mu je sa srecom :yawn:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

VictoriasFikret
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2020, 17:48
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la VictoriasFikret » 17 feb 2023, 15:44

Treba ažurirati spisak igrača na službenoj stranici i ubaciti njihove slike.

https://fkvelez.ba/prvi-tim/

Mostarac1974
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 nov 2019, 22:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Mostarac1974 » 18 feb 2023, 10:43

Pusti slike,neka rješavaju papire za igrače.3 igrača nemaju gotove papire. :damn:


Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Ado1922 » 20 feb 2023, 20:00

Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

djemba
Postovi: 98
Pridružen/a: 04 feb 2021, 10:37
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la djemba » 20 feb 2023, 20:58

Ado1922 je napisao/la:
14 feb 2023, 18:21
djemba je napisao/la:
14 feb 2023, 14:07
Menađer ima od svake plate Harisa Ovcine 6000. Tu je pametnom dosta. Ovcina svoj dio ne zeli smanjiti mozda mizerro da, ali menađer ne želi tu prica završava.
Ovcima ima koliko ja znam jos dan il dva da uzme papire ili da ceka 16 mjeseci.

Nego nama to ne treba biti bitno , u Velezu igrat više neće to je definitivno i on je prekrizen.
Ako je ovo boldirano tačno Ovčina je ozbiljna budala, ne znam što bi toliko davao menadžeru.
Tacno milion posto !

Ovcina se nista ne pita upao u ralje menađera. Kostat ce ga karjere!
Mostar u srcu, Velež do groba!

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Ado1922 » 20 feb 2023, 21:03

Ko mu je menadžer?
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
emil02in
Postovi: 3688
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež - Igrački kadar i transferi

Post Postao/la emil02in » 20 feb 2023, 21:09

Ado1922 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:03
Ko mu je menadžer?
E baš me to zanima,i na koji foru ga je uzeo majke ti???Čuj 6000 hiljada mu menadžer uzima,e moj Harise koja si ti budala.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: JimmyPage i 5 gostiju.