Svašta-RA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 22 mar 2023, 19:36

Dobar sam mu bio sa dedom, ali ja nisam taj.
Ja sam u Koreju stigao 1977 kao radnik UDBE na obezbeđenju najdražeg hrvatskog gosta u Koreji. Velež je bio jako popularan u Koreji kao i Hajduk.
"Bili" su imali plaho veliku zvijezdu na dresu, puno veću od naše i bila je javna tajna da je Tito bio njihov najdraži navijač i nije bilo teorije da Velež osvoji koju titulu. Mantra je bila ko pobijedi Ajduka taj je protiv Tita i Partije pa ti vidi. Uostalom Tito je bio i predsjednik Hajduka. I Korejcima je to bilo normalno. I ovdje ima Partija i ljudi samo kažu "zna se". Posebne simpatije je hrvatski klub pobrao poslije onog masovnog plača na Poljudu. Ni u Koreji ono viđeno nije bilo kad je Kim umro.


Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 22 mar 2023, 19:38

Dobar sam mu bio sa dedom, ali ja nisam taj.
Ja sam u Koreju stigao 1977 kao radnik UDBE na obezbeđenju najdražeg hrvatskog gosta u Koreji. Velež je bio jako popularan u Koreji kao i Hajduk.
"Bili" su imali plaho veliku zvijezdu na dresu, puno veću od naše i bila je javna tajna da je Tito bio njihov najdraži navijač i nije bilo teorije da Velež osvoji koju titulu. Mantra je bila ko pobijedi Ajduka taj je protiv Tita i Partije pa ti vidi. Uostalom Tito je bio i predsjednik Hajduka. I Korejcima je to bilo normalno. I ovdje ima Partija i ljudi samo kažu "zna se". Posebne simpatije je hrvatski klub pobrao poslije onog masovnog plača na Poljudu. Ni u Koreji ono viđeno nije bilo kad je Kim umro.


Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 24 mar 2023, 12:35

Ja sinoć popričao sa A.I. umjetnom intligencijom. Rečeno mi bi da će u polufinalu pobijediti ona ekipa koja bude imala manje muslimana vjernika.
Razlog je težak post i nedostatak snage. Navodi primjer Vahe i Alžira koji gube snagu na SP zbog posta, igrači mu tajno postili. Ne znam da li Štab ima ovo u vidu i kako će prihvatiti neofansi Veleža. Oni bi sve izbrisali gumicom, taman ko i Bakir, igrač sa brojem 8. Na moje pitanje AI ga stavio kao najboljeg igrača svih vremena veleža uz Papeta, Škiju, Mešu, Osima i Duška. Toliko o AI, verziji 3,6.....kad sam mu prigovorio da oni nisu nosili dres Veleža izvinuo se lijepo i dodao Z. Cvetkovića. Pitati ću ga za Hasana Škrbu, Mirka Dubovinu večeras pa da vidim šta će reći....

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 03 apr 2023, 22:36

Daj Bože da sve tkz.navijačke ultras grupe počnu bojkot i prestanu dolaziti na stadione. Tkz. navijači su zapravo militarističko-huliganske grupe koje se koriste u najprljavije svrhe. Što bi mi u Koreji rekli vidi im glave, niđe zuba, niđe pameti. Nomen est omen.Manijaci, Horde, Leševi, Grobari, Robijaši,Kohorte, Armije, Armade.... Samo ove nedelje rat u N.Sadu, u Šibeniku sahranili živu legendu Hajduka. Ma dajte....Oni ne finansiraju klubove, smo prazne blagajnu i čine blamažu. Otvoriti bordele da bubuljičavi momci jakih mišića prazne muda a normalan svijet sa obitelji dolazi na stadion. Pričate o pozorištu a boga pitaj kada ste dobrovoljno tamo bili i nemate pojma kakve ovacije znaju biti. Važna je predstava. Ne može niko poreći žestinu Atletikovih navijača a sinoć mrtvilo jer je predstava bila loša. A ovo što mi gledamo po bosanskim njivama i kamenju hercegovskom je baš pravi odron, neka varijacija na ovu igru, te u wikipediji mogu slobodno navesti američki, australski i bosanski fudbal/nogomet. Kažem ja !

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Ado1922 » 03 apr 2023, 23:01

Sjevernokorejskipas je napisao/la:
03 apr 2023, 22:36
Daj Bože da sve tkz.navijačke ultras grupe počnu bojkot i prestanu dolaziti na stadione. Tkz. navijači su zapravo militarističko-huliganske grupe koje se koriste u najprljavije svrhe. Što bi mi u Koreji rekli vidi im glave, niđe zuba, niđe pameti. Nomen est omen.Manijaci, Horde, Leševi, Grobari, Robijaši,Kohorte, Armije, Armade.... Samo ove nedelje rat u N.Sadu, u Šibeniku sahranili živu legendu Hajduka. Ma dajte....Oni ne finansiraju klubove, smo prazne blagajnu i čine blamažu. Otvoriti bordele da bubuljičavi momci jakih mišića prazne muda a normalan svijet sa obitelji dolazi na stadion. Pričate o pozorištu a boga pitaj kada ste dobrovoljno tamo bili i nemate pojma kakve ovacije znaju biti. Važna je predstava. Ne može niko poreći žestinu Atletikovih navijača a sinoć mrtvilo jer je predstava bila loša. A ovo što mi gledamo po bosanskim njivama i kamenju hercegovskom je baš pravi odron, neka varijacija na ovu igru, te u wikipediji mogu slobodno navesti američki, australski i bosanski fudbal/nogomet. Kažem ja !
:bow: :rol:
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 03 apr 2023, 23:20

Rang lista terorista u SFRJ:
slika


Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 05 apr 2023, 00:39

Je li Sarajvo đe je nekad bilo?
Niđe veze, taman koliko i moj rodni grad. Došle neke invazivne vrste u ova dva grada i izmijenili pejzaž, boju, miris,riječ i misao.
Ja sam bio spreman prije skoro 50 ljeta ženiti se u Sarajvo ali ona neće u Koreju. Samo Zapad. Što bi Hare reko pametna je žena bila. I ode u Montreal a od tamo u nebesa. Koliko god sam tada bio jadan danas sam sretan jer kakvih hajvana danas u Šeheru ima, ne može ih ni A.I. prebrojati.
Upravo, napravite Invazivnim ha tribinu, sa anatomskim stolicama i obavezno priključite struju, po potrebi puštati.

Pušćaj trofaznu i jaku po Manijaku!

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 14 apr 2023, 14:09

Opet novi slučaj Creutzfeldt-Jacobove bolesti u Međugorju ! Uzrok? Konzumiranje goveđeg gulaša od zaraženog govečeta.¨Međugorci izjedoše svu govedčad, posebna ugroza je za autohtono hercegovačko gatačko govedo. Bolest uništava mozak ali srećom nije zarazna.


Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 22 apr 2023, 14:58

Upravo sa brifinga kod Mladog vođe. Veli da nema nijedan razlog da se sutra ne napuni stadion a posebno da se ne pojavi cijela RA. U protivnom više mu neću smjeti pominjati taj izraz nego će prema viđenom on odlučiti kako će se ta tribina zvati. Kaže zasad niste ni za odreda. Malo vas i **** ste. Ja ga kontam. Ovdje su stadioni puni, nema da neko neće doći. Ko ne može ide u bolnicu odmah a ko neće u aps. Ponavljanje neodziva donosi strijeljanje .


slika

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 28 apr 2023, 14:33

:kafa: pozorno sam pratio šta pišu navijači klubova i ima nešto zajedničko svima. Svi koji se očituju su mahom veći stručnjaci za vođenje kluba od uprava i bolji treneri.

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 04 maj 2023, 20:52

Na danasnji dan je otisao Veliki Hase.
Slava mu!

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 09 maj 2023, 16:05

Danas slavi Evropa i promicatelji evropskih vrijednosti.Valjda.
Rat je prestao a jedino naši stari, hrabri hrvatski mužeki, borili su se do kraja, do žalosnog i gorkog kraja. Zabranilo im mjerenje visine kukuruza rukama čak i djelovanje klubova iz kvislinških liga. Samo zbog nacionalnog predznaka (i još ponečeg) zabranilo Obilića, Srpski mač, Djerdjelez, Svinjski....
OZNA je očito bila jako površna i aljkava. Nacista, fašista, domaćeg izroda ispod svakog kamena.

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Ado1922 » 25 maj 2023, 23:32

Šnjuhalo :urnebes:
slika
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Cernica22
Postovi: 1167
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Cernica22 » 26 maj 2023, 00:20

Ado1922 je napisao/la:
25 maj 2023, 23:32
Šnjuhalo :urnebes:
slika
Ma on i tutankamon redovni pravo kod nas na temi. I ja sam tako bivsoj na profil ulazio nonstop dok me nije popustilo :D
19V22

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 26 maj 2023, 11:10

Ljubav je kompleksna stvar, tesko se zaboravlja, lako oboljeva od nje.Velika ljubav dovodi i do velike mrznje kod nekih pa time ja objasnjavam patolosko stanje kod nasuh konvertita.
Cijenim po pisanju na forumu da je potrebna dalja difuzija navijackog tabora, potreban je i jedan MOSK pored HSK jer patnja je da klub jedan ima koji nece da umre vec jos prkosi, ne mijenja dresove i fura svoj fazon.

StarmoUnited
Postovi: 73
Pridružen/a: 06 feb 2021, 16:23
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la StarmoUnited » 01 jun 2023, 10:18

Vrijedno čitanja, Dežulović o Oblaku, pa između ostalog i sezoni kad smo bili najbliže tituli,.poravnati s Hajdukom
Prvi dio
https://telesport.telegram.hr/kolumne/p ... d-splitom/
Drugi dio
https://telesport.telegram.hr/kolumne/p ... -gnijezdu/

slika

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Svašta-RA

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 10 jun 2023, 15:52

Sve je spremno za prvu a tradicionalnu Paradu ponosa u Mostaru.
Na čelu organizacije je izvjesni Amir Gross uz veliku podršku gradskog HDZ i Čovića. Parada će se kretati pod sloganom Biti gej je okej.

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Hazre i 12 gostiju.