RŠD Velež Mostar

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Cernica22
Postovi: 1203
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Cernica22 » 22 nov 2022, 22:01

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 21:30
Licno bi volio jos kao sto neko rece da je usao Kemo , mozda jos zena iz Zinkteknika koja se spominjala jedno vrijeme kao opcija.
Ova Trbonja je usla reda radi , da Kevelja podrzava uvijek ...ista je stvar i sa ovim Hazndarevicem . Maricem i Demicem...
Demic iako je Senin covjek , mlad i sposoban momak svakako, jako uspjesna firma, zinkteknik ta prica je suplja, zena nikad nije bila opcija, pretpostavljam da ce Trbonja vise biti zaduzena za administrativni dio posla, bar mi je to logicno .
19V22

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Ado1922 » 22 nov 2022, 22:02

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 21:39
A sto Taso dade ostavku na mjesto predsjednika skupstine?
Zasitio se čovjek,a sigurno već postoji novi kandidat za predsjednika skupštine
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Mostarwolf1981
Postovi: 3923
Pridružen/a: 30 jun 2019, 20:35
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarwolf1981 » 22 nov 2022, 22:17

Ali Radovica pustili za pisanih 40k KM :tokralju: led te yebo ne bi ga ni prodavao za te pare a bitan igrac bio
Skupili bi im mi 40k ako je trebalo

MostarskiSin
Postovi: 1826
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la MostarskiSin » 22 nov 2022, 22:24

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 19:39
Ko je Elvedin Voloder? Iz autocesta? Taj je Elmedin.
A ovaj Haznadarevic sin onog sto je stanco diplome ko na traci?

Trbonja ? Zaposlenica gradskog vijeca ?
Wtf?


Nisam odusevljen..djecurlija sem ovog Rahimica i Kevelja , nadam se samo da ce on imati ozbiljne namjere s ulaganjem.

Bivsi odbor je puno bio jaci !
Nera Haznadarevic je ponudio svoje mjesto nekome drugo ako ima zainteresovanih, tu je za sad samo zbog broja. Najvjerovatnije da ce na njegovo mjesto doci Uzunovic na sljedecoj skupstini za mjesec dva. Tada ce se i Tasin zamjenik izabrati.

Sretno novom UO, nadam se da ce raditi pametno iako sam skeptican iz vise razloga ali hajde da vidimo i ovaj cirkus.

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3532
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 22 nov 2022, 22:25

Ova grupa ljudi je bila jedina grupa koja se ponudila da preuzme klub.
To je odgovor na pitanja tipa, gdje su mostarci?

Ova grupa ljudi su ostvareni direktori i vlasnici uspješnih i renomiranih firmi.
To je odgovor ovim što su kao nezadovoljni izborom.

Vjerovatno su u dogovoru da rade kao tim ljudi koji će svak raditi svoj posao.
Frenjo će preuzeti Skupštinu, Marić sportskog direktora, Rahimić generalni sponzor, Kevelj direktor... i sl.
Gledajući poslovna partnerstva ovih ljudi, otvara se prostor za ulazak novih investitora u klub.
Nisu samo u pitanju domaći investitori, već i strani.
Kako sam čuo, ideja je da se nastavi sa izgradnjom stadiona sa nekim novim modelima.
Ovi ljudi zaslužuju podršku.
Sve su to navijači Veleža, uspješni, ozbiljni i porodični ljudi.

Sretno im!
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

MostarskiSin
Postovi: 1826
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la MostarskiSin » 22 nov 2022, 22:26

jose je napisao/la:
22 nov 2022, 18:12
Ma jok, Mirsad Rahimić.
Gdje je Mirso na spisku?

Kakav Mirso drug, Mirso je u Hasicevoj ekipi.

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 22:49

Mostarwolf1981 je napisao/la:
22 nov 2022, 22:17
Ali Radovica pustili za pisanih 40k KM :tokralju: led te yebo ne bi ga ni prodavao za te pare a bitan igrac bio
Skupili bi im mi 40k ako je trebalo
A vjerovatno mu izasli u susret. Ta para je smijesna.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

tersnakvadrat
Postovi: 808
Pridružen/a: 15 nov 2021, 13:30
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la tersnakvadrat » 22 nov 2022, 22:52

Da li bi mi Mostarci objasnili koji su to kriteriji koji se moraju ispuniti da bi se neko smatrao istim ?

Iz kojeg razloga misle da je tolika privilegija biti Mostarac, veca nego biti Saralija ili Tuzlak ?

Da li u tom slucaju samo oni mogu reci da je njihov Velez ?

Zasto jedan Mostarac vise vrijedi nego neki Capljinac ?

Nevezano za ovu sjednicu i novi saziv u upravi kluba.
Hvala onom ko mi oci otvori.

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 22:56

Neformalna navijačka grupa “Red Army Old Crew”

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Poštovani,
Ovim putem obraćamo se fudbalskoj javnosti, tačnije svim navijačima i simpatizerima naše svetinje, Fudbalskog kluba Velež Mostar, ma gdje bili.
Mi, gore potpisani navijači Fudbalskog kluba Velež Mostar, osjećamo potrebu da javno iznesemo naš stav u vezi s izborom novog Upravnog odbora Fudbalskog kluba Velež Mostar, na čelu s gospodinom Senadom Keveljom.
Prije svega, smatramo da politička podobnost na osnovu koje je sastavljeno novo rukovodstvo kluba, odražava sve ono što je decenijama već trulo u bh. fudbalu i, ujedno, sve ono protiv čega se Fudbalski klub Velež Mostar, na čelu sa Šemsudinom Hasićem, godinama borio.
U ovakvoj konstelaciji skupštinskih odnosa i političkih prilika u Gradu Mostaru, u ovako negativnoj atmosferi koja posljednjih mjeseci vlada u i oko Veleža, čemu je u velikoj mjeri, mora se priznati, doprinio i Upravni odbor na odlasku, ponuđena opcija možda u ovom trenutku jeste jedina, ali smo duboko uvjereni da nije spasonosna, kako se navijačima već mjesecima pokušava servirati.
Naprotiv.
Ovaj, SDA-ovski pokušaj pravljenja stranačkog, bakirovsko-salemovskog kluba, možda Veležu može donijeti instant uspjeh, ali će mu dugoročno, uvjereni smo, nanijeti nepopravljivu štetu. Fudbalski klub Velež Mostar na ovaj je način postao žrtva višegodišnjeg političkog procesa pretvaranja države (i svega u njoj) u Stranku i Stranke u državu.
Ogroman simbolički i navijački kapital koji posjeduje Fudbalski klub Velež Mostar, kao jedan od simbola otpora fašizmu u II. svjetskom ratu, ali i agresiji na Bosnu i Hercegovinu od strane velikohrvatske i velikosrpske politike, s vremenom je postao ozbiljan mamac stranci koja odavno već želi izravan pristup njegovoj navijačkoj bazi, s jasnom namjerom da širi svoj politički uticaj i manipulira potencijalnim biračkim tijelom.
I tu dolazimo do suštinske stvari: posve smo uvjereni da je interes ljudi iz Stranke demokratske akcije za Fudbalski klub Velež Mostar onoliko iskren i dubok koliko je iskren i dubok interes njihove stranke za njega. On je, u svojoj osnovi, sasvim političke, a ne sportske i pogotovo ne navijačke naravi.
Velež je nama, njegovim navijačima, bit života, svrha i smisao postojanja, ljubav koja je preživjela sve ratove i sve nedaće, a njima samo sredstvo u borbi za ostvarenje svojih političkih ciljeva i pojedinačnih ambicija.
I tu se, na svu sreću, razlikujemo.
Mi – koji smo svjesni da se, zahvaljujući u velikoj mjeri i Fudbalskom klubu Velež Mostar, granice ove države ne nalaze na Drini, Savi ili Jadranskome moru, već u Skandinaviji, Australiji i Americi baš kao što se granice Amerike ne nalaze na obalama koje je otrkio Kolumbo nego svugdje gdje se danas sluša Dylan, čita Emerson ili gleda NBA košarka, i oni – koji misli da granice Bosne i Hercegovine sežu dotle dokle seže njihova politička moć i njihov lični interes.
Između nas zjapi ogroman i sada već, nepremostivi ambis.
Dugo godina, gajili smo jalovu nadu da bi Velež mogao biti most preko tog ambisa, da bi se zaista moglo desiti da ti ljudi napokon shvate kako je ovaj prognani, ali čestiti klub puno više i od Bakira Izetbegovića, i od Salema Marića, i od Senada Kevelja, i od Šemsudina Hasića, i od Senada Husnića, i od bilo koga i bilo čega drugog, ali je ta nada očito bila besmislena, što način izbora novog rukovodstva zorno i pokazuje.
Velež nije samo fudbalski klub, s jedanaest igrača na terenu, sa svojom upravom, bojom dresa, tradicijom ili klupskim obilježjem. Velež je jedna antifašistička, radnička, urbana, kozmopolitska, humanistička ideja, koja ima ogroman građanski i akulturacijski potencijal, ideja koja negatorima bosanstva i hercegovstva pokazuje da u ovoj zemlji postoje kolektivi koji mogu ujediniti i integrirati sve naše različitosti. Drugim riječima, Velež je sve ono što Stranka demokratske akcije nikada nije bila.
Više od trideset godina njihove vladavine u Mostaru mnogo bolje od bilo kakvog razvojnog plana kojeg novo rukovodstvo može ponuditi javnosti, ilustruje u šta ga namjeravaju pretvoriti.

MOSTAR U SRCU, VELEŽ DO GROBA!

Mostar, 22. 11. 2022.
Red Army Old Crew
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11362
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 nov 2022, 23:02

I ja sam protiv njih

Ali bili su jedini…
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:11

tersnakvadrat je napisao/la:
22 nov 2022, 22:52
Da li bi mi Mostarci objasnili koji su to kriteriji koji se moraju ispuniti da bi se neko smatrao istim ?

Iz kojeg razloga misle da je tolika privilegija biti Mostarac, veca nego biti Saralija ili Tuzlak ?

Da li u tom slucaju samo oni mogu reci da je njihov Velez ?

Zasto jedan Mostarac vise vrijedi nego neki Capljinac ?

Nevezano za ovu sjednicu i novi saziv u upravi kluba.
Hvala onom ko mi oci otvori.
Ako nisi skakao sa Starog i pecina morao si se spustat bar slaufom niz Neretvu ko dijete ,

Moras koristit č umjesto ć i obrnuto i u govoru i u pismu.
Moras znat sve o mostarskim legendama od Enze Varenog , Grete, do Ace Dzakule..
Moras dnevno bar jednom nekoga ogovarati sa najpoznatijom mostarskom frazom ta će on itd itd....


Ima tih uslova da ti do sutra pisem..uglavnom ne mozes to ispunit . Zato ostani brnjaš i gotovo :mrgreen:
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:13

OnlyLeft22 je napisao/la:
22 nov 2022, 23:02
I ja sam protiv njih

Ali bili su jedini…
Ja polazem nade u tog Rahimica . Kazu da je pun ko tanker.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1252
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Kulesza » 22 nov 2022, 23:20

Osim ako RAOC nema nekih konkretnih dokaza da će biti ovakvo stanje kako pišu, stvarno ne znam koliko je pametno ovako napadati novu upravu otvoreno, valjda su im predstavnici bili na skupštini pa znaju nešto što mi ne znamo?
Kad imaju već ovako agresivni pristup, koje im je rješenje? Bojkot? Upotreba sile? Ako je išta manje od toga, bolje da nisu ništa pisali
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:24

Kulesza je napisao/la:
22 nov 2022, 23:20
Osim ako RAOC nema nekih konkretnih dokaza da će biti ovakvo stanje kako pišu, stvarno ne znam koliko je pametno ovako napadati novu upravu otvoreno, valjda su im predstavnici bili na skupštini pa znaju nešto što mi ne znamo?
Kad imaju već ovako agresivni pristup, koje im je rješenje? Bojkot? Upotreba sile? Ako je išta manje od toga, bolje da nisu ništa pisali
Ma seru. Oni kao da su s marsa pali i zive u nekom imaginarnom svijetu.
Da politika nije ulijetala kad je bilo najteze Velez bi davno bio ugasen.
Ko ga je dizao iz mrtvih nego politika !
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la 1922VFC1981 » 22 nov 2022, 23:25

Neki ljudi su trenutno usli samo radi broja, ja koliko znam trebale bi se desiti dvije izmjene jos.
RAOC razocarenje veliko :thumbdown:
#musvdg

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Ado1922 » 22 nov 2022, 23:26

Kulesza je napisao/la:
22 nov 2022, 23:20
Osim ako RAOC nema nekih konkretnih dokaza da će biti ovakvo stanje kako pišu, stvarno ne znam koliko je pametno ovako napadati novu upravu otvoreno, valjda su im predstavnici bili na skupštini pa znaju nešto što mi ne znamo?
Kad imaju već ovako agresivni pristup, koje im je rješenje? Bojkot? Upotreba sile? Ako je išta manje od toga, bolje da nisu ništa pisali
Smatram da je trenutna uprava bolja od nekakve radne grupe koja bi vodila klub u slučaju da večeras nije izabran novi upravni odbor.

Saopštenje RAOC u ovom trenutku nije od neke pomoći, samoo može dodatno podijeliti RAju.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

MostarskiSin
Postovi: 1826
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la MostarskiSin » 22 nov 2022, 23:28

1922VFC1981 je napisao/la:
22 nov 2022, 23:25
Neki ljudi su trenutno usli samo radi broja, ja koliko znam trebale bi se desiti dvije izmjene jos.
RAOC razocarenje veliko :thumbdown:
Uzunovic umjesto Nere, koja je druga?

Avatar
Balorda
Postovi: 3554
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Balorda » 22 nov 2022, 23:28

Kulesza je napisao/la:
22 nov 2022, 23:20
Osim ako RAOC nema nekih konkretnih dokaza da će biti ovakvo stanje kako pišu, stvarno ne znam koliko je pametno ovako napadati novu upravu otvoreno, valjda su im predstavnici bili na skupštini pa znaju nešto što mi ne znamo?
Kad imaju već ovako agresivni pristup, koje im je rješenje? Bojkot? Upotreba sile? Ako je išta manje od toga, bolje da nisu ništa pisali
Ovo saopštenje je potpuna glupost.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11362
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 nov 2022, 23:29

Velež nije samo fudbalski klub, s jedanaest igrača na terenu, sa svojom upravom, bojom dresa, tradicijom ili klupskim obilježjem. Velež je jedna antifašistička, radnička, urbana, kozmopolitska, humanistička ideja, koja ima ogroman građanski i akulturacijski potencijal, ideja koja negatorima bosanstva i hercegovstva pokazuje da u ovoj zemlji postoje kolektivi koji mogu ujediniti i integrirati sve naše različitosti. Drugim riječima, Velež je sve ono što Stranka demokratske akcije nikada nije bila.
:ljepota:
FORZA SDA :ljepota:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Ado1922 » 22 nov 2022, 23:30

Only left pisao saopštenje :urnebes:
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.