RŠD Velež Mostar

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

1981ultra
Postovi: 576
Pridružen/a: 13 nov 2020, 16:15
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la 1981ultra » 26 maj 2023, 15:13

mozak je napisao/la:
26 maj 2023, 12:02
Najprije se treba rješiti Ovčine jer od njegovih primanja možemo dovesti jednog super igrača ili još bolje, dva kvalitetna igrača, npr Musa i Mahmić mogu podjeliti njegovu platu.
Odlaze Zeljković, Bogdanović, Blagojević, Pavić, dobijaš malte ne prostora za 2 dobra pojačanja, npr Tatar i Radovac.
Golmana novog ne trebamo, imamo Nanića u slučaju povrede Hadžikića.
Otjerati Mućaja, Halilovića, Hadžića, Walasa, Dejanovića i dovesti Čelikovića, Mišića, Mehidića i Ramića.

...............................Hadžikić.....................
Musa..........Mahmić..........Hrkać...........Mehidić
................Hasanović.......Radovac
Tatar...................Mišić............Anđušić
............................Haskić...........................

Zamjene:
Nanić
Ribić
Gosto
Zvonić
Čeliković
Muminović
Ćuković
Pršeš
Šikalo
Drina
Puce
Leai
Ramić
Sijamija
Lijepih prvih 11 si pobrojao, ali klupa je užasna kao iz horor filmova i već vidim Velež-Sloboda 1-1 Posusje- Velež 2-1 Željo Velež u zadnjoj minuti isputili pobjedu, a mi na forumu kao godinama unazad pišemo jbg nije igro ante, ozlijeđena nam tri prvotimca, umor, tanka klupa, ko je doveo ovog, što onaj s klupe nije upiso minutu itd... I napomena Jasmin Čeliković je nosio dres sa lentom.

1981ultra
Postovi: 576
Pridružen/a: 13 nov 2020, 16:15
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la 1981ultra » 26 maj 2023, 15:21

AlemC85 je napisao/la:
26 maj 2023, 14:59
Odavno nisam pisao ovdje a imam i razlog dobar.

Molim Vas nemojte iznositi ovdje stvari u vezi kluba koje saznate jer ne želi se dozvoliti curenje info iz kluba kao nekada. Budite pozdravljeni.
AlemC85 je napisao/la:
26 maj 2023, 14:59
Odavno nisam pisao ovdje a imam i razlog dobar.

Molim Vas nemojte iznositi ovdje stvari u vezi kluba koje saznate jer ne želi se dozvoliti curenje info iz kluba kao nekada. Budite pozdravljeni.
Ja ja nemojmo pisati jer dogovorimo s nekim da potpise za tri milje pa to objavi ss i portali i onda on prekrši dogovor i traži 14.000KM platu pa ga mi ne dovedemo jer smo se izofirali na forumu i rezime bude da taj igrač ode u pišljivi Borac, Sutjesku, Kolubaru, Proleter Zrenjanin, Radomlje a daaaaj nemoj mi te fukaraštine. Šuplja priča ista šema godinama i floskula za loše transfer rokove.

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11321
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 26 maj 2023, 15:27

Haskic
Denkovic - Andjusic - Stranac
Zolotic - Hasanovic
Pavic - Mahmic - Hrkac - Stranac
Hadzikic

Top four
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Espiritosanto
Postovi: 2979
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Espiritosanto » 26 maj 2023, 15:38

Kodro je Tatarov menadžer a i jedan momak blizak klubu je kao neki posrednik za njega tako da on nije ne realna opcija i ne bi se iznenadio da dođe.Da li bi bio pojačanja ne znam iskreno poslije ove dvije sezone ako mu se igra mogao bi biti ako bude bez volje ybg onda.
Musa ima platu u rangu Ovčine tako da ne bi tu ništa se moglo iskombinovati.
Po meni dovođenje Kapetanovića glupost čista ,imaš svog juniora na toj poziciji.Dovesti ga da bude na klupi ne razumijem tu odluku a još od iduće sezone samo jedan U21 igrač.
Nadam se da Anđušić ako ostane neće sezonu provesti na krilu jednostavno nema brzinu i ne izgleda najbolje.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Mostarac1974
Postovi: 462
Pridružen/a: 05 nov 2019, 22:15
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarac1974 » 26 maj 2023, 15:45

fudbalfudbal je napisao/la:
26 maj 2023, 12:28
Ne ide Lija nigdje :D
Super ako je tako!

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la AlemC85 » 26 maj 2023, 15:46

@1981ultra
Ne želim s tobom raspravljati jer ne razumiješ neke stvari a tek odnedavno si ovdje na forumu, za razliku od mene, koji sam više od 10 godina. Kraj rasprave.

Anđušić je igrač ala Cvijanović tj. povučeni napadač. To je njegova prava pozicija. Ovom Veležu fale dva krilna igrala i to je to. Nipošto gomilati igrače jer to vodi u bespotrebni trošak. Drugo, obavezno raditi na fizičkoj spremi igrača jer nije normalno koliko povreda Velež ima.

EDIT: Ovcina ima jos godinu dana ugovor. Ako ne bude sada dogovora, odmah ga prodati vani, i nipošto dozvoliti da ide džabe u bilo koji klub.

Espiritosanto
Postovi: 2979
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Espiritosanto » 26 maj 2023, 15:55

AlemC85 je napisao/la:
26 maj 2023, 15:46
@1981ultra
Ne želim s tobom raspravljati jer ne razumiješ neke stvari a tek odnedavno si ovdje na forumu, za razliku od mene, koji sam više od 10 godina. Kraj rasprave.

Anđušić je igrač ala Cvijanović tj. povučeni napadač. To je njegova prava pozicija. Ovom Veležu fale dva krilna igrala i to je to. Nipošto gomilati igrače jer to vodi u bespotrebni trošak. Drugo, obavezno raditi na fizičkoj spremi igrača jer nije normalno koliko povreda Velež ima.
Ma nemamo ni jednog beka,ni lijevog ni desnog.
Paviću ugovor ističe,Ćuković konstantno povrijeđen.
Stoperi uz Hrkaća,jedino možda Domić da se može računati na njega.Bajrić sa 19 godina dva puta povrede po 6 mjeseci treba biti realan daj Bože da on u Realu igra za par godina ali nema od toga ništa,Zvona definitivno nije za prve postave, godine,spor.
Sredina nema ko napad organizovati,Pršeš i Šikalo bježe od lopte.Dinin to nije posao i ne zna, Halilović poslije povrede užas.
Tako da ne bih se složio da nam samo dva krila fale.
Bojim se da je puno više problema tu.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la AlemC85 » 26 maj 2023, 16:07

Espiritosanto je napisao/la:
26 maj 2023, 15:55
AlemC85 je napisao/la:
26 maj 2023, 15:46
@1981ultra
Ne želim s tobom raspravljati jer ne razumiješ neke stvari a tek odnedavno si ovdje na forumu, za razliku od mene, koji sam više od 10 godina. Kraj rasprave.

Anđušić je igrač ala Cvijanović tj. povučeni napadač. To je njegova prava pozicija. Ovom Veležu fale dva krilna igrala i to je to. Nipošto gomilati igrače jer to vodi u bespotrebni trošak. Drugo, obavezno raditi na fizičkoj spremi igrača jer nije normalno koliko povreda Velež ima.
Ma nemamo ni jednog beka,ni lijevog ni desnog.
Paviću ugovor ističe,Ćuković konstantno povrijeđen.
Stoperi uz Hrkaća,jedino možda Domić da se može računati na njega.Bajrić sa 19 godina dva puta povrede po 6 mjeseci treba biti realan daj Bože da on u Realu igra za par godina ali nema od toga ništa,Zvona definitivno nije za prve postave, godine,spor.
Sredina nema ko napad organizovati,Pršeš i Šikalo bježe od lopte.Dinin to nije posao i ne zna, Halilović poslije povrede užas.
Tako da ne bih se složio da nam samo dva krila fale.
Bojim se da je puno više problema tu.
Zvonić i Hrkać mogu još ali je največi problem kreator igre. Džaba ti sve ako nema ko dati zadnji pas. Zato svim silama Ovčinu vratiti u prvi tim, i dovesti barem dva dobra beka (lijevi i desni) te jedno lijevo krilo, koji bi uz Ovčinu činio krilni napad i veznjaka tipa Radovac i opet ćeš imati odličnu ekipu. Šikalu fali snaga u nogama. Evo mu ljeta, nek radi na tome. Bajrić je jedina misterija. Dino nikada ne zakaže. Pršešu hvala za sve, ali nikada do kraja nije preuzeo ulogu plejmejkera, koja je njegova prava uloga. Tanko tanko tankosava... Nedimu zamjeram što Velež više ne igra pressing igru, koja očigledno nama odgovara, te što igrači ne treniraju pucanje izvan 16 metara.

MostarskiSin
Postovi: 1815
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la MostarskiSin » 26 maj 2023, 16:14

AlemC85 je napisao/la:
26 maj 2023, 15:46
@1981ultra
Ne želim s tobom raspravljati jer ne razumiješ neke stvari a tek odnedavno si ovdje na forumu, za razliku od mene, koji sam više od 10 godina. Kraj rasprave.

Anđušić je igrač ala Cvijanović tj. povučeni napadač. To je njegova prava pozicija. Ovom Veležu fale dva krilna igrala i to je to. Nipošto gomilati igrače jer to vodi u bespotrebni trošak. Drugo, obavezno raditi na fizičkoj spremi igrača jer nije normalno koliko povreda Velež ima.
Fali jos jedan stoper jer Zeljkovic ide na kraju sezone, Zvonic nije taj kalibar a pitanje je u kakvom ce stanju biti Bajric na pocetku sezone. Za Domica ne znam sta da mislim, na beku je gori od Cukovica.

Fali desni bek za prvih 11, nadam se da Dejanovicu nece produziti ugovor a Muminovic nije ni za klupe ali ybg kad su mu vec produzili ugovor. Jedino ako ne racunaju na Kamarka.

Kruze informacije da Pavic napusta klub na kraju sezone pa ako je tako fali i lijevi bek. Gosto ima jos godinu dana u juniorima a Cukovic je blago receno prelos.

Veznih igraca imamo na bacanje ali dosta ih je sumnjivih kvaliteta uz izuzetak Hasanovica koji jedini grize da valja. Halilovic nakon povrede ni blizu stare forme, Lausu istekla posudba, Sikalo toplo hladno mada vise hladno, Prsesu i Blagojevicu istice ugovor. Vehabovic dobar za klupe i da uskoci u prvih 11 po potrebi, za vise od toga nema kapacitet. Mucaja i ostale defekte ne treba ni spominjati.

Na krilu nemamo nijednog igraca. Wallace se seta kao na modnoj pisti, nema zivota u njemu a s Leaijem ima jos dosta posla, za sada solidna opcija s klupe za zadnjih 15 min.

U napadu imamo iskusnog Haskica ali i njemu treba malo bolja zamjena da ga mozemo odmoriti s vremena na vrijeme. Sijamija i Hadzic nisu kalibar za nas, obojici je mjera TOSK iz Tesnja da se niko ne uvrijedi.

Kada malo otvoris oci i bacis sve na papir, treba nama puno vise od krilnih igraca. Oslobodili smo se Ikiceve plate koja nije bila bas mala, isto uraditi s Ovcinom, Bogdanovicem, Zeljkovicem, Cukovicem, Domicem, Prsesom, Blagojevicem, Hadzicem, Plicanicem, Mucajom i dovesti kvalitetnije zamjene.

Samo se nadam da nam opet fokus nece biti na polovnjacima poput Cukovica koji dodju ovdje da ozive karijeru nego da ce dovoditi mladje igrace zeljne dokazivanja, koje bi mozda mogli prodati na kraju krajeva.

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11321
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 26 maj 2023, 16:27

Najbolja sezona poslije rata

Evo sastava protiv Slobode (kuci)

slika

Jelovac, Alagic, Sijamija, Catic = Gosto, Mucaj, Kadric, Sijamija
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1577
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la JimmyPage » 26 maj 2023, 17:13

Neki dobri osvrti, ja se sa mnogim stvarima slažem s tim što sva priča pada u vodu ako nemamo financije da se iznesemo sa nekim pitanjima.
Graditi tim oko igrača kao što su Vehabović i Zvonić a očekivati borbu za Evropu je ludost. Naročito jer druge ekipe idu naprijed i za očekivati je opet igrački jake konkurente.

MostarskiSin
Postovi: 1815
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la MostarskiSin » 26 maj 2023, 17:56

JimmyPage je napisao/la:
26 maj 2023, 17:13
Neki dobri osvrti, ja se sa mnogim stvarima slažem s tim što sva priča pada u vodu ako nemamo financije da se iznesemo sa nekim pitanjima.
Graditi tim oko igrača kao što su Vehabović i Zvonić a očekivati borbu za Evropu je ludost. Naročito jer druge ekipe idu naprijed i za očekivati je opet igrački jake konkurente.
Tu treba SD uskociti, osloboditi ce se dovoljno budzeta da se mogu dovesti dobri igraci. Ako je Zeljo mogao dovesti Santosa za platu od 1500 eura, mozemo valjda i mi dovesti nesto da valja s vecim budzetom. Vidjet cemo za sta ce se odluciti, menadzerske igrace ili ovo sto svi prizeljkujemo. Nadam se samo da nece previse rezati budzet, nema nas nigdje u tom slucaju.

Ali eto ako Ovcina npr ima platu 11 hiljada kako svak tvrdi, za njegovu platu mozemo dovesti 2 vrlo dobra igraca iz nase lige. Cisto sumnjam recimo da Mahmic i Mehmedovic kostaju vise. Ponudis momcima 5-6 hiljada platu maks i uz to imaju zagarantovano mjesto u prvih 11.

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3525
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 26 maj 2023, 18:42

Naš glavni problem ove sezone nije kvalitet rostera već kapacitet.
Mi smo skoro cjelu polusezonu plaćali igrače koji, ili nisu igrali, ili su igrali minimalno.
Ovčina, Karamarko, Hadžić, Walase, Mućaj, Muminović, Pavić, Pličanić...to je 8 igrača koji su nepoznanica u Veležu.
O silnim povredama neću govoriti jer je to problem druge prirode.
Za početak se rješiti igrača koji ne igraju i tako osloboditi prostor za pojačanja.
Zatim pretresti rovite i zasićene igrače, a onda dovoditi ciljano.
Naša liga ima boljih igrača od ovih pojačanja iz 3 lige hr.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Mostarac45
Postovi: 1155
Pridružen/a: 23 nov 2019, 16:04
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarac45 » 26 maj 2023, 19:31

I novi kondiconalni kao novo pojacanje, ovaj nas je unakazio ovu sezonu

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Ado1922 » 26 maj 2023, 21:05

mozak je napisao/la:
26 maj 2023, 18:42

Naša liga ima boljih igrača od ovih pojačanja iz 3 lige hr.
100%


Prije dovođenja bilo koga treba igraču pregledati historiju povreda,ako je često OUT ne treba nam.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1577
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la JimmyPage » 26 maj 2023, 21:27

Ado1922 je napisao/la:
26 maj 2023, 21:05
mozak je napisao/la:
26 maj 2023, 18:42

Naša liga ima boljih igrača od ovih pojačanja iz 3 lige hr.
100%


Prije dovođenja bilo koga treba igraču pregledati historiju povreda,ako je često OUT ne treba nam.
Ako se bude radilo u interesu kluba, u što ne sumnjam, lako se dođe do tih saznanja.
Ako su talovi i menadžeri u pitanju onda tu nema pomoći. Primjer je recimo Aničić, u komšija nije prošao ljekarske ali je zato u Sarajevu neko pinku uzeo i podvalio ga.
Realno gledajući odavno lošiji prelazni rok nismo imali kao zadnja dva. U ljetnom prelaznom Osimovih staraca, a u zimskom opet nekakvih pokemona niđe veze

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la AlemC85 » 26 maj 2023, 22:24

Kondicioni se nije proslavio. Znači treba novog tražiti.

Kod dovođenja igrača obavezno obratiti pažnju na njihovu psihu i historiju povreda. Nije Velež starački dom.

A nakon toga, pojačati sportski segment kod igrača a to znači disciplina i samo disciplina i nema zime za uspjehe.

I zadnje, možda najbitnije, ne dozvoliti svakome da ima pristup kod igrača, jer isti su zaposlenici Veleža, koji im je jedini poslodavac.

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Ado1922 » 26 maj 2023, 23:25

AlemC85 je napisao/la:
26 maj 2023, 22:24

I zadnje, možda najbitnije, ne dozvoliti svakome da ima pristup kod igrača, jer isti su zaposlenici Veleža, koji im je jedini poslodavac.


U Mostaru je nemoguće spriječiti druženje navijača sa igračima.

Može se smanjiti,ali spriječiti ne. Takva smo sredina, lako sklapamo prijateljstva i poznanstva.

Nažalost nakon tih druženja dosta informacija ispliva u javnost.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11321
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 27 maj 2023, 14:08

slika

slika

slika

slika

:heart:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Ado1922 » 27 maj 2023, 15:05

OnlyLeft22 je napisao/la:
27 maj 2023, 14:08
slika

slika

slika

slika

:heart:
:bow:
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: darkangel4, MoKa14, rodjak i 17 gostiju.