RŠD Velež Mostar

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:30

Ovo je Nezirovic sklepao..vidim po stilu. Lijece svoje komplekse preko Veleza ..vidim Hurdu spominje.. Ma mrs !
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1240
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Kulesza » 22 nov 2022, 23:32

Balorda je napisao/la:
22 nov 2022, 23:28
Kulesza je napisao/la:
22 nov 2022, 23:20
Osim ako RAOC nema nekih konkretnih dokaza da će biti ovakvo stanje kako pišu, stvarno ne znam koliko je pametno ovako napadati novu upravu otvoreno, valjda su im predstavnici bili na skupštini pa znaju nešto što mi ne znamo?
Kad imaju već ovako agresivni pristup, koje im je rješenje? Bojkot? Upotreba sile? Ako je išta manje od toga, bolje da nisu ništa pisali
Ovo saopštenje je potpuna glupost.
Treba biti pametan pa povezati Ralph Waldo Emersona i NBA ligu sa novom upravom, 5+ za kreativnost
Bezveze zalijetanje koje neće pomoći nikome, da je ko god ovo pisao jednostavno prespao večeras bilo bi 20% manje drame
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11255
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 nov 2022, 23:32

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:30
Ovo je Nezirovic sklepao..vidim po stilu. Lijece svoje komplekse preko Veleza ..vidim Hurdu spominje.. Ma mrs !
Nije.
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:33

I po cemu su oni Old Crew? Jesu al u k..u..samoprozvani. Nisam ih bas vidjao u kopu RA prije rata.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11255
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 nov 2022, 23:36

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:33
I po cemu su oni Old Crew? Jesu al u k..u..samoprozvani. Nisam ih bas vidjao u kopu RA prije rata.
Ne rise kad ne znaš jeko ovo pisao

I kao drugo da vidiš imena u grupi vidjet ćeš pola Furije, Chicaga i još drugih grupa
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:38

OnlyLeft22 je napisao/la:
22 nov 2022, 23:36
mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:33
I po cemu su oni Old Crew? Jesu al u k..u..samoprozvani. Nisam ih bas vidjao u kopu RA prije rata.
Ne rise kad ne znaš jeko ovo pisao

I kao drugo da vidiš imena u grupi vidjet ćeš pola Furije, Chicaga i još drugih grupa
Ko je god pisao nema blage veze s mozgom.
Kad je Niksic s Tanom pustosio Velez tad se nisu oglasavali. Jazavci !
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1576
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la JimmyPage » 22 nov 2022, 23:39

Balorda je napisao/la:
22 nov 2022, 23:28
Kulesza je napisao/la:
22 nov 2022, 23:20
Osim ako RAOC nema nekih konkretnih dokaza da će biti ovakvo stanje kako pišu, stvarno ne znam koliko je pametno ovako napadati novu upravu otvoreno, valjda su im predstavnici bili na skupštini pa znaju nešto što mi ne znamo?
Kad imaju već ovako agresivni pristup, koje im je rješenje? Bojkot? Upotreba sile? Ako je išta manje od toga, bolje da nisu ništa pisali
Ovo saopštenje je potpuna glupost.
Ne vidim svrhu dopisa u ovom trenutku, možda vrijeme pokaže drugačije.
U jednu ruku razumijem tekst ali isto tako je nerealan, piše se o imaginarnim stvarima. Kao da nismo svi svjesni u kakvom društvu i kakvim vremenima živimo

Cernica22
Postovi: 1153
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Cernica22 » 22 nov 2022, 23:39

Previse ljudi svojataju Velez i daju sebi za pravo da tjeraju i prizivaju ove ljude. Sve okej gospodo iz skandinavije i slicno, donesite milione potrebne za normalno funkcionisanje kluba,
pa svih 9 ljudi iz komunisticke partije Jugoslavije stavite ako cete se lijepo vi osjecati. Kunemo se u Semsu Hasica koji je takodjer donedavno bio clan jste te stranke kao i Kevelj kao i skoro kompletna uprava bivsa, osim Uzunovica a sad smo kontradiktorni. Boli me neka stvar koja je partija u pitanju nasa jedina partija je Velez, a ljudi koji su od veceras tu su jedini prihvatili te pozicije i kakvi god da su sad su tu.
19V22

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11255
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 nov 2022, 23:39

Ma ja sad RAOC ne valja, koliko su samo klubu pomogli, mjesečno koliko daju a sad ništa ne valja

:puke:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Balorda
Postovi: 3527
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Balorda » 22 nov 2022, 23:40

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:33
I po cemu su oni Old Crew? Jesu al u k..u..samoprozvani. Nisam ih bas vidjao u kopu RA prije rata.
Ja ne znam šta je s tobom, ali srljaš non stop u pogrešne zaključke. Šta ti je kralju, smiri se malo.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:41

Cernica22 je napisao/la:
22 nov 2022, 23:39
Previse ljudi svojataju Velez i daju sebi za pravo da tjeraju i prizivaju ove ljude. Sve okej gospodo iz skandinavije i slicno, donesite milione potrebne za normalno funkcionisanje kluba,
pa svih 9 ljudi iz komunisticke partije Jugoslavije stavite ako cete se lijepo vi osjecati. Kunemo se u Semsu Hasica koji je takodjer donedavno bio clan jste te stranke kao i Kevelj kao i skoro kompletna uprava bivsa, osim Uzunovica a sad smo kontradiktorni. Boli me neka stvar koja je partija u pitanju nasa jedina partija je Velez, a ljudi koji su od veceras tu su jedini prihvatili te pozicije i kakvi god da su sad su tu.
X to je to. Za mene je najbolja uprava koja mi je priustila AEK i kup ove godine. Taman da su im zuti tabani !
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1576
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la JimmyPage » 22 nov 2022, 23:42

Cernica22 je napisao/la:
22 nov 2022, 23:39
Previse ljudi svojataju Velez i daju sebi za pravo da tjeraju i prizivaju ove ljude. Sve okej gospodo iz skandinavije i slicno, donesite milione potrebne za normalno funkcionisanje kluba,
pa svih 9 ljudi iz komunisticke partije Jugoslavije stavite ako cete se lijepo vi osjecati. Kunemo se u Semsu Hasica koji je takodjer donedavno bio clan jste te stranke kao i Kevelj kao i skoro kompletna uprava bivsa, osim Uzunovica a sad smo kontradiktorni. Boli me neka stvar koja je partija u pitanju nasa jedina partija je Velez, a ljudi koji su od veceras tu su jedini prihvatili te pozicije i kakvi god da su sad su tu.
+1

bravo, sve objašnjeno kratko i u srž

Avatar
JuzniBosanac
Postovi: 269
Pridružen/a: 24 jul 2022, 10:28
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la JuzniBosanac » 22 nov 2022, 23:44

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 22:56
Neformalna navijačka grupa “Red Army Old Crew”

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Poštovani,
Ovim putem obraćamo se fudbalskoj javnosti, tačnije svim navijačima i simpatizerima naše svetinje, Fudbalskog kluba Velež Mostar, ma gdje bili.
Mi, gore potpisani navijači Fudbalskog kluba Velež Mostar, osjećamo potrebu da javno iznesemo naš stav u vezi s izborom novog Upravnog odbora Fudbalskog kluba Velež Mostar, na čelu s gospodinom Senadom Keveljom.
Prije svega, smatramo da politička podobnost na osnovu koje je sastavljeno novo rukovodstvo kluba, odražava sve ono što je decenijama već trulo u bh. fudbalu i, ujedno, sve ono protiv čega se Fudbalski klub Velež Mostar, na čelu sa Šemsudinom Hasićem, godinama borio.
U ovakvoj konstelaciji skupštinskih odnosa i političkih prilika u Gradu Mostaru, u ovako negativnoj atmosferi koja posljednjih mjeseci vlada u i oko Veleža, čemu je u velikoj mjeri, mora se priznati, doprinio i Upravni odbor na odlasku, ponuđena opcija možda u ovom trenutku jeste jedina, ali smo duboko uvjereni da nije spasonosna, kako se navijačima već mjesecima pokušava servirati.
Naprotiv.
Ovaj, SDA-ovski pokušaj pravljenja stranačkog, bakirovsko-salemovskog kluba, možda Veležu može donijeti instant uspjeh, ali će mu dugoročno, uvjereni smo, nanijeti nepopravljivu štetu. Fudbalski klub Velež Mostar na ovaj je način postao žrtva višegodišnjeg političkog procesa pretvaranja države (i svega u njoj) u Stranku i Stranke u državu.
Ogroman simbolički i navijački kapital koji posjeduje Fudbalski klub Velež Mostar, kao jedan od simbola otpora fašizmu u II. svjetskom ratu, ali i agresiji na Bosnu i Hercegovinu od strane velikohrvatske i velikosrpske politike, s vremenom je postao ozbiljan mamac stranci koja odavno već želi izravan pristup njegovoj navijačkoj bazi, s jasnom namjerom da širi svoj politički uticaj i manipulira potencijalnim biračkim tijelom.
I tu dolazimo do suštinske stvari: posve smo uvjereni da je interes ljudi iz Stranke demokratske akcije za Fudbalski klub Velež Mostar onoliko iskren i dubok koliko je iskren i dubok interes njihove stranke za njega. On je, u svojoj osnovi, sasvim političke, a ne sportske i pogotovo ne navijačke naravi.
Velež je nama, njegovim navijačima, bit života, svrha i smisao postojanja, ljubav koja je preživjela sve ratove i sve nedaće, a njima samo sredstvo u borbi za ostvarenje svojih političkih ciljeva i pojedinačnih ambicija.
I tu se, na svu sreću, razlikujemo.
Mi – koji smo svjesni da se, zahvaljujući u velikoj mjeri i Fudbalskom klubu Velež Mostar, granice ove države ne nalaze na Drini, Savi ili Jadranskome moru, već u Skandinaviji, Australiji i Americi baš kao što se granice Amerike ne nalaze na obalama koje je otrkio Kolumbo nego svugdje gdje se danas sluša Dylan, čita Emerson ili gleda NBA košarka, i oni – koji misli da granice Bosne i Hercegovine sežu dotle dokle seže njihova politička moć i njihov lični interes.
Između nas zjapi ogroman i sada već, nepremostivi ambis.
Dugo godina, gajili smo jalovu nadu da bi Velež mogao biti most preko tog ambisa, da bi se zaista moglo desiti da ti ljudi napokon shvate kako je ovaj prognani, ali čestiti klub puno više i od Bakira Izetbegovića, i od Salema Marića, i od Senada Kevelja, i od Šemsudina Hasića, i od Senada Husnića, i od bilo koga i bilo čega drugog, ali je ta nada očito bila besmislena, što način izbora novog rukovodstva zorno i pokazuje.
Velež nije samo fudbalski klub, s jedanaest igrača na terenu, sa svojom upravom, bojom dresa, tradicijom ili klupskim obilježjem. Velež je jedna antifašistička, radnička, urbana, kozmopolitska, humanistička ideja, koja ima ogroman građanski i akulturacijski potencijal, ideja koja negatorima bosanstva i hercegovstva pokazuje da u ovoj zemlji postoje kolektivi koji mogu ujediniti i integrirati sve naše različitosti. Drugim riječima, Velež je sve ono što Stranka demokratske akcije nikada nije bila.
Više od trideset godina njihove vladavine u Mostaru mnogo bolje od bilo kakvog razvojnog plana kojeg novo rukovodstvo može ponuditi javnosti, ilustruje u šta ga namjeravaju pretvoriti.

MOSTAR U SRCU, VELEŽ DO GROBA!

Mostar, 22. 11. 2022.
Red Army Old Crew
Komentar? NULA!
FUJ!!!!
POLITICKA OBJAVA? Ma FUJ!
Ni jedna jedina rijec nije normalna u ovom omalovazavajucem i odvratno uvredljivom tekstu , pesimizmu i islamofobicnom stilu SKJ!
Bola vi niste niko i nista. I bas i jeste -NEFORMALNI , ali i nebitni!

PODRZAVAM NOVU UPRAVU I VJERUJEM DA DOLAZE BOLJI DANI ZA NAS KLUB!

PS:Smjesna ova cifra za Radovica-da smo znali, hebo me svak ako je mi nebi skupili za dva dana na Musali!
Zadnja izmjena: JuzniBosanac, dana/u 22 nov 2022, 23:44, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:44

Balorda je napisao/la:
22 nov 2022, 23:40
mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:33
I po cemu su oni Old Crew? Jesu al u k..u..samoprozvani. Nisam ih bas vidjao u kopu RA prije rata.
Ja ne znam šta je s tobom, ali srljaš non stop u pogrešne zaključke. Šta ti je kralju, smiri se malo.
Ljuti me zato sto seru ko foke ,nasli se pametovat sad kad smo ostvarili najvece poslijeratne uspjehe, gdje su bili u vremena Cemalovica , Tanovica?
U misjim rupama !
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11255
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 nov 2022, 23:44



DO BAGRO RAJA !!!!!!!
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Rodjeni81
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Rodjeni81 » 22 nov 2022, 23:45

Ovim saopstenjem i ovakvim napadom na ljude koji nisu ni poceli raditi ljudi iz RAOCA su stali uz rame sa klosarima, stovaocima lopovskih bivsih uprava i grobara Veleza koji pljuju po klubu od dana kad je Hasic zakoracio u klub. Svjesno ili nesvjesno miniraju klub ovim saopstenjem. Znam da ljudi iz RAOCA koji su kilometrima daleko vole klub i pomazu na razne nacine ali ovo veceras me toliko razocaralo od njih.
Ne kontam ih, mogli smo ostati bez UO da ovi nisu uskocili veceras, i sta da opet sakupljamo za lopte i dresove po svijetu za koji mjesec jer niko u klubu ne bi ostao. A tuzbe igraca trenera i ostalih uposlenika za par godina bi nam opet dosle na naplatu i grcali bi u dugovima :tokralju:
Golemo majke mi. :(
Zadnja izmjena: Rodjeni81, dana/u 22 nov 2022, 23:46, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Balorda
Postovi: 3527
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Balorda » 22 nov 2022, 23:46

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:44
Balorda je napisao/la:
22 nov 2022, 23:40
mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:33
I po cemu su oni Old Crew? Jesu al u k..u..samoprozvani. Nisam ih bas vidjao u kopu RA prije rata.
Ja ne znam šta je s tobom, ali srljaš non stop u pogrešne zaključke. Šta ti je kralju, smiri se malo.
Ljuti me zato sto seru ko foke ,nasli se pametovat sad kad smo ostvarili najvece poslijeratne uspjehe, gdje su bili u vremena Cemalovica , Tanovica?
U misjim rupama !
Ma pojma ti nemaš čovječe. Ne zalijeći se bezveze.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11255
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 nov 2022, 23:46

Rodjeni81 je napisao/la:
22 nov 2022, 23:45
Ovim saopstenjem i ovakvim napadom na ljude koji nisu ni poceli raditi ljudi iz RAOCA su stali uz rame sa klosarima, stovaocima lopovskih bivsih uprava i grobara Veleza koji pljuju po klubu od dana kad je Hasic zakoracio u klub. Svjesno ili nesvjesno miniraju klub ovim saopstenjem. Znam da ljudi iz RAOCA koji su kilometrima daleko vole klub i pomazu na razne nacine ali ovo veceras me toliko razocaralo od njih.
Ne kontam ih, mogli smo ostati bez UO da ovi nisu uskocili veceras, i sta da opet sakupljamo za lopte i dresove po svijetu za koji mjesec jer niko u klubu ne bi ostao. A tuzbe igraca trenera i ostalih uposlenika za par godina bi nam opet dosle na naplatu i grcali bi u dugovima :tokralju:
To je to :thumbup:

Neki ovo još nisu shvatili
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 22 nov 2022, 23:51

Balorda je napisao/la:
22 nov 2022, 23:46
]

Ma pojma ti nemaš čovječe. Ne zalijeći se bezveze.
A da zatjeramo ovu upravu izabranu veceras a da oni sjedu umjesto njih pa da funkcioniramo od njihove demagogije?
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Balorda
Postovi: 3527
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Balorda » 22 nov 2022, 23:53

mostar_mo je napisao/la:
22 nov 2022, 23:51
Balorda je napisao/la:
22 nov 2022, 23:46
]

Ma pojma ti nemaš čovječe. Ne zalijeći se bezveze.
A da zatjeramo ovu upravu izabranu veceras a da oni sjedu umjesto njih pa da funkcioniramo od njihove demagogije?
Saopštenje je potpuna glupost, van svake pameti, kompletno promašeno. Bez obzira na to, većina stvari koje pišeš o tim momcima takođe nemaju veze s mozgom.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.