RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Denvald
Postovi: 150
Pridružen/a: 01 avg 2015, 00:00
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Denvald » 27 avg 2015, 21:44

Hadžibegić je rekao da mu je Velež ponudio bolje uslove nego Sarajevo...nemoguće je da ste mu obećali više od 15.000 € mjesečno + bonuse ? vjerovatno diže cijenu sebi.

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la rodjenisa » 27 avg 2015, 21:51

Denvald je napisao/la:Hadžibegić je rekao da mu je Velež ponudio bolje uslove nego Sarajevo...nemoguće je da ste mu obećali više od 15.000 € mjesečno + bonuse ? vjerovatno diže cijenu sebi.
Neke informacije govore da smo zaista u pregovorima s njim, ali ne vjerujem da je rjec o tolikim ciframa.Mozda zaista pokusava dici cjenu sebi, mada Hadzija na realnom trzistu vrijedi te pare i vise , rekao bih
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

Avatar
Denvald
Postovi: 150
Pridružen/a: 01 avg 2015, 00:00
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Denvald » 27 avg 2015, 21:53

Shvatam da trazi duplo više nego što je Kodro imao (7.500 €) mjesečno ali nikada ne treba lagati klubu kojem si legenda.

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la rodjenisa » 27 avg 2015, 22:07

Denvald je napisao/la:Shvatam da trazi duplo više nego što je Kodro imao (7.500 €) mjesečno ali nikada ne treba lagati klubu kojem si legenda.
Mi, koji smo ovdje i koji smo vezani za svoje klubove onako iskljucivo iz ljubavi , na mozemo da shvatimo takve stavove legendi nasih klubova.Ali hajde malo probaj biti realniji i stavi se u njihov polozaj.Oni su navikli da se taj rad u svijetu placa poprilcno masno , uz to uzimaju u obzir nestabilnost klubova kod nas i brze promjene raspolozenja kako klubova tako i navijaca, pa onda se izloze opasnosti da ih neko omalovazava, vrijedja i ponizava.Sjeti se samo Kodre kod vas, jednostavno nije zasluzio da ga otjeraju uz salve negodovanja i uvreda navijaca.Za rezultat treba vremena a kod nas niko nema strpljenja, svi zelimo neki meteorski uspon i onda kad ne ide , fatamo se za glavu .Da bi izbjegli takve situacije oni se ograde tim ugovorima, pa ti ako zelis tjeraj nakon 3 kola, ali lovu moras dati, a kad je tako onda svi drugacije razmisljaju.Zamisli da jedan Hadzibegic radi za iste pare kao neki neznalica( uzmi primjer Dzelu), nidje veze, moze ga nacrtati i isklesati fudbalskom filozofijom, znanjem i iskustvom
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

dime
Postovi: 191
Pridružen/a: 05 avg 2011, 16:15
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la dime » 27 avg 2015, 22:12

Ovo je debelo lupanje ciframa. :kafa:

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 27 avg 2015, 22:46

Mislim da ove navedene cife nemaju veze s vezom.
1946

esprit24
Postovi: 5380
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la esprit24 » 27 avg 2015, 22:54

Uzet cu sebi za pravo posto ste mi ono pravo drag klub, da napisem da je veoma neozbiljno sto citavu sedmicu vi nemate trenera i izgleda da u listicu idete na izlet. Pa koji su qrac onom strumfu dali otkaz ako nemaju njegove zamjene
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la rodjenisa » 27 avg 2015, 22:59

esprit24 je napisao/la:Uzet cu sebi za pravo posto ste mi ono pravo drag klub, da napisem da je veoma neozbiljno sto citavu sedmicu vi nemate trenera i izgleda da u listicu idete na izlet. Pa koji su qrac onom strumfu dali otkaz ako nemaju njegove zamjene
Onako na prvu , reklo bi se da si u pravu, ali kad znas da ti od ovog izbora zavisi citava godina, opstanak i neke planirane aktivnosti za buducnost, onda su nasi iz uprave poprilicno u pravu.Niti ima slobodnih a kvalitetnih trenera , ako ih ima ili su skupi ili traze posebne uslove, ili cak jednostavno nece da razgovaraju.Dakle treba malo razmisliti i dogovoriti najbolje moguce rjesenje.A sto se tice utakmice u Sirokom, budi siguran da tamo ne idemo na izlet i ako si kladionicar onda zaobidji tu tekmu.Mi tamo necemo izgubiti :salut:
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la dzelllo » 27 avg 2015, 23:00

Denvald je napisao/la:Hadžibegić je rekao da mu je Velež ponudio bolje uslove nego Sarajevo...nemoguće je da ste mu obećali više od 15.000 € mjesečno + bonuse ? vjerovatno diže cijenu sebi.
Sta vi znate mozemo li ili ne mozemo. Pa jucer smo u tajnosti potpisali ugovor sa Raiffeisen Bankom koja ce nam uskoro biti glavni sponzor i davati nam 1.500.000€ po sezoni





































:mrgreen:
lezVe do bagro

remistarmo
Postovi: 645
Pridružen/a: 08 avg 2009, 21:34
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la remistarmo » 28 avg 2015, 09:34

Adis Obad je novi trener Veleža.Pomoćnik je Mustafa Taslidža
Zadnja izmjena: remistarmo, dana/u 28 avg 2015, 11:10, ukupno mijenjano 1 put.

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 28 avg 2015, 11:23

remistarmo je napisao/la:Adis Obad je novi trener Veleža.Pomoćnik je Mustafa Taslidža
Dezinformacija. Trener ce biti izabran poslije Sirokog. A ti ohladi sa dezinformacijama, i brisi sa rodjeni.com

ZrinjskiMostar1994
Postovi: 40
Pridružen/a: 22 mar 2015, 11:03
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ZrinjskiMostar1994 » 28 avg 2015, 11:53

Igor Štimac ?

remistarmo
Postovi: 645
Pridružen/a: 08 avg 2009, 21:34
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la remistarmo » 28 avg 2015, 12:36

drakensang je napisao/la:
remistarmo je napisao/la:Adis Obad je novi trener Veleža.Pomoćnik je Mustafa Taslidža
Dezinformacija. Trener ce biti izabran poslije Sirokog. A ti ohladi sa dezinformacijama, i brisi sa rodjeni.com

Uzdrmani Velež, bez smijenjenog stručnog štaba, gostuje na Pecari u nikad težoj situaciji, a sa klupe će ekipu voditi nekadašnji igrač Adis Obad.

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Suljo20002 » 28 avg 2015, 12:45

remistarmo je napisao/la:
drakensang je napisao/la:
remistarmo je napisao/la:Adis Obad je novi trener Veleža.Pomoćnik je Mustafa Taslidža
Dezinformacija. Trener ce biti izabran poslije Sirokog. A ti ohladi sa dezinformacijama, i brisi sa rodjeni.com

Uzdrmani Velež, bez smijenjenog stručnog štaba, gostuje na Pecari u nikad težoj situaciji, a sa klupe će ekipu voditi nekadašnji igrač Adis Obad.
Ako je ovo istina,onda ste dobili slidnog trenera koji je sigurno bolji od Dzele.Obada sam zapamtio dok je vodio Igman kad je Sloboda igrala federalku.Dobar je motivator a ne zaostaje toliko za taktikom.

konjicanin01
Postovi: 654
Pridružen/a: 15 jul 2011, 18:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la konjicanin01 » 28 avg 2015, 15:28

Adis Obad koliko znam nema uopce licencu da bi vodio jednog premierligasa.Dok je bio u Igmanu utakmice je morao voditi s tribina ,a umjesto njega je tu bio neki Cemalovic.Moguce da je u medjuvremenu i dobio A licencu.

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 1922VFC1981 » 28 avg 2015, 16:25

Ne sirite dezinformacije Aca ce nas vjerovatno voditi u Sirokom,ali nece biti trener jedino moze ostati u strucnom stabu kao pomocni.
#musvdg

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la braco » 28 avg 2015, 23:18

Vahid Halilhodžić o trenutnom stanju u Veležu

Ko se crveni

Šta mi se ovo događa s Veležom, bilo je prvo pitanje Halilhodžića kada je na displeju mobitela vidio da je poziv iz "Dnevnog avaza". Nakon kraćeg "brifinga" o situaciji u mostarskom klubu, Halilhodžić je kazao:

- Tuga je sve to, velika tragedija za Velež, grad Mostar i sve ljude koji žive u njemu. Nekako me strah da će se, ako Velež ispadne u Drugu ligu, ugasiti. Pa šta ljudi u gradu misle o tome? Crvene li se? - kaže on.

Fudbalski klub Velež sada je i definitivno u najgoroj situaciji od osnivanja! Slab start prvenstva u Premijer ligi, smjene uprave i trenera, dovele su ovaj klub iz Mostara pred samu provaliju. Na površinu su posljednjih dana isplivale sve negativnosti koje se od kraja prošle sezone gomilaju u našem nekadašnjem fudbalskom gigantu.

Vaha, ko bi se, prema Vama, trebao najviše crvenjeti?

- U prvom redu svi oni koji su ga otjerali s Bijelog brijega. Ti koji su to uradili, dobro su znali šta rade kada su taj potez povukli. To je bijedno. Uredu je ako Veleža više nema na drugoj strani Mostara, a znam da ga ima, jer mnogi od njih i danas vole "Rođene", šta je s obeštećenjem koje mu pripada? Zbog čega su se ušutjeli?

Zaista mislite da će Velež nestati, ako ispadne u Drugu ligu?

Strah me tog scenarija, koji je sasvim realan. Pa vidjeli ste kakvu je agoniju Velež imao 2002. godine kada je ispao iz Premijer lige. Trebale su im tri godine da se vrate u društvo najboljih. I to kakve duge tri godine. Sada me strah da se ne ugase.

Ko, u ovom trenutku, najviše može pomoći "Rođenima"?

- Gradonačelnik Mostara (Ljubo Bešlić, op. a.), političari u Hercegovini i oni koji su u Sarajevu, pa i članovi Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Svi se oni trebaju pitati šta je s Veležom, kako mu mogu pomoći. Naravno, i prijatelji kluba, bivši igrači i sadašnja i bivša uprava.

Zašto smatrate da političari mogu spasiti Velež?

- Zato što su se svi digli na noge kada se trebao obnoviti Stari most. Svi su se te 2003. i 2004., kada je obnovljen, u Mostaru i BiH izvukli iz ralja politike i kazali: "Dosta je gluposti, Stari most treba se obnoviti." Ono što je Stari most za Mostar, to je i Velež. I on je simbol Mostara, sinonim za grad. I sada se svi oni trebaju uvezati i kazati: "Idemo spasiti i Velež."

Zaista smatrate da su mnogi zakazali?

- Naravno da jesu, pa nije Velež samo Vahin ili nas nekolicine koji pomažemo klub. Nas dva- tri bivša igrača damo nešto novca i to je to!? Ne, nije to pošteno. Svi trebaju pomoći Veležu. Uostalom, kada je klub već protjeran u Vrapčiće, zašto nema svoj stadion?

Skica stadiona je napravljena, sada se samo čeka novac za gradnju...

- Ako se budu čekali pojedinci koji su u stanju i koji bi trebali pomoći klubu, odnosno ne pomoći, to bi moglo trajati unedogled. Da se pitam, ja bih s gradnjom krenuo odmah, pa mic po mic, završio bi se stadion za godinu-dvije.

U Mostaru Vas hvale, kažu da redovno uplaćujete donacije klubu?

- Red je da se pomogne, kada se već može. Dakako da se svoj grad i bivši klub ne smiju zabopraviti. Uplaćivao sam, davao, pomagao... Ove godine nisam ništa dao novca, jer sam imao frku s transferima. Pomoći će Vaha opet, iako mnogi meni nisu pomogli kada sam 1992. apelirao za mir. Pa ja sam ranjen u trenutku kada sam želio zaustaviti bezumne sukobe. Kuća mi je zapaljena. Šta sam trebao nakon toga uraditi? Da se nikada ne vratim u svoj grad? Ne, to nisam mogao. Tako i ovi sada političari na vlasti ne smiju zaboraviti Velež.

Avatar
salmy
Postovi: 523
Pridružen/a: 22 jul 2014, 21:23
Lokacija: Sarajevo

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la salmy » 29 avg 2015, 20:29

Hajmo malo pozitive Rodjeni, nemojte da padamo u depresiju i razmisljamo o najgorim opcijama.

Nasem Aci u svakom slucaju velika podrska i abd da se sutra gromoglasno pjeva pobjednicka pjesma u Listici.

Nas dragi Vaha nam je malo "opucao crnjake" kako bi digao i animirao politicke elite da pomognu nasoj svetinji, ali i kako je on tako smo i mi svjesni da o ispadanju u nizi rang takmicenja nema nista.

Svakako ce nam trebati jedan trener kalibra Jagodica koji je jako cjenjen i iskreno vjerujem da ce Vlado preuzeti Velez.

Idemo Rodjeniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, do nase prve pobjede :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:
FK..VELEZ - Semir Tuce :)

beden
Postovi: 10
Pridružen/a: 15 apr 2015, 09:44

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la beden » 30 avg 2015, 09:45

slika
Dobro je imati novac i stvari koje se s njim mogu kupiti, no dobro je, također, povremeno provjeriti da niste izgubili stvari koje novac ne može kupiti!

Avatar
salmy
Postovi: 523
Pridružen/a: 22 jul 2014, 21:23
Lokacija: Sarajevo

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la salmy » 30 avg 2015, 12:34

beden je napisao/la:slika

Pa moj uvazeni profesore Dzubure, "Napravite Vi i slicni Vama mostarski ambijent koji odgovara Velezu, a nemojte samo palamudit po Avazu i slicnim novinama i portalima i slijegat ramenima mireci se da Velez propada" :kafa: :kafa: .

Treba ljudi zavrnut rukave, pljunut u šake i uhvatit se posla, a ne dozvoliti kojekavim došlama i kvazi strucnjacima da seru i pisaju po nasoj svetinji. :evil: :evil: :evil:

DzelaLUDIna smo otjerali, a kako je pred nama jos 25 kola ima vremena i prostora da se sve abd izmjeni na bolje.

Forzaaaaaaaaaaaaa Rodjeniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i danas samo pobjeda u Listici. :tokralju: :tokralju: :tokralju:
FK..VELEZ - Semir Tuce :)

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.