RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

fudbalfudbal
Postovi: 2499
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la fudbalfudbal » 10 avg 2019, 23:33

Manta mi se iskreno evo od nasih krila..
Ti si naša ljubav jedina!

ra1981
Postovi: 1332
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ra1981 » 10 avg 2019, 23:36

FSB je napisao/la:Fali nam vezni igrač koji zna provući loptu do Fajića, taj zadnji pas. Nadam se da će to biti Kalezić.

Mislim da je vrijeme da prestanemo Brandaa gurati na krilo. Čovjek je špic i trebalo ga je gurnuti u špic kad je Fajić izašao.
Brandao je puno bolji i ozbiljniji igrač odkako je prekomandovan na krilo. Nadajmo se da nije ozbiljna povreda jer on je jedini koji u fazi napada nešto i uradi.

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 10 avg 2019, 23:38

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 31 okt 2019, 03:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37561
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 avg 2019, 23:41

Posteno sve :bih:

Cestitke na prvom bodu i valjda nakon njega probijete psiholosku barijeru. Zelim vam opstanak ali i nama jos vise. :urnebes:

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3526
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Alminjo99 » 10 avg 2019, 23:49

Napokon da uzmemo taj bod vise. Ovu smo utakmicu najlošije odigrali od pocetka prvenstva i uzmemo bod.
Ima Feđa ovdje puno posla, ali vjerujem da ce ovo biti dobro. Svaka čast Red Army-u toliki put prošli i opet ih vise nego Fukara. :salut:
Rezultat je trend, ideal je vječan!

061657451
Postovi: 507
Pridružen/a: 03 jul 2018, 23:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 061657451 » 11 avg 2019, 01:35

Kosta Manev,odličan,šteta što nije bio tu prva tri kola,imali bi koji bod više.Zlata vrijedan bod s psihološkog aspekta.Kalezić i Urdinov još nisu fizički spremni,mnogo će značiti ekipi u nastavku.Večeres se ponovo vidjela nekvaliteta pojedinaca ali je borbenost i zalaganje bilo na vrhunskom nivou.Ginulo se za loptu,Feđa Dudić :clap:

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 11 avg 2019, 01:48

Definitivno nase najgore izdanje u ova 4 kola. U prvom poluvremenu smo imali 3 4 sanse, ali u drugom katastrofa, kao da nas je strah krenuti naprijed na sve ili nista. Nadam se da ce Fedja vidjeti koliko nam Cosic i Edo prave stete pa da ih posalje na zasluzenu klupu. Seid sto prije da se vrati u formu, pod hitno. Ovcina u najgorem izdanju je duplo bolji i korisniji od Samardzica koji nije probio bas nijednom po krilu veceras. Jedino u cemu je bio dobar je odbijanje od protivnickih igraca. Bobic isto tako los do bola, svaki put kad mu vrate loptu da izbije strah me gledati koliko je nesiguran. Dario treba puno pametnije igrati, samo se zalijece, skoro svaki put ispadne ko fisek i samim tim ostavlja rupu iza sebe. Manev, Hasanovic, Zeljkovic i Brandao jedini vrijedni spomena. Puno bolja odbrana sa Manevom na stoperu, i Hasanovicem i Zeljkovicem kao 2 zadnja vezna.
Forzza Velez

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la DembaBa21 » 11 avg 2019, 08:19

ManciniLevatKlasican je napisao/la:Definitivno nase najgore izdanje u ova 4 kola. U prvom poluvremenu smo imali 3 4 sanse, ali u drugom katastrofa, kao da nas je strah krenuti naprijed na sve ili nista. Nadam se da ce Fedja vidjeti koliko nam Cosic i Edo prave stete pa da ih posalje na zasluzenu klupu. Seid sto prije da se vrati u formu, pod hitno. Ovcina u najgorem izdanju je duplo bolji i korisniji od Samardzica koji nije probio bas nijednom po krilu veceras. Jedino u cemu je bio dobar je odbijanje od protivnickih igraca. Bobic isto tako los do bola, svaki put kad mu vrate loptu da izbije strah me gledati koliko je nesiguran. Dario treba puno pametnije igrati, samo se zalijece, skoro svaki put ispadne ko fisek i samim tim ostavlja rupu iza sebe. Manev, Hasanovic, Zeljkovic i Brandao jedini vrijedni spomena. Puno bolja odbrana sa Manevom na stoperu, i Hasanovicem i Zeljkovicem kao 2 zadnja vezna.
Evo kretali smo sa Ibrom na sve ili nista i vidis sta smo dobili nema ova ekipa kvalitete za visok presing pojedini igrqci gube pozicije i trce ko muhe bez glave Feđa je ovo dobro postavi da je usla ona Mehina nosili bi 3 boda kuci ovaj bod ce ih dignuti psihicki sljedece kolo pocinje igrati Kalezic koji uz Brandaa moze dosta toga uraditi prema naprijed jos ako dođe Kunic sto se ocekuje trebalo bi to biti uredu

Avatar
oldschool72
Postovi: 746
Pridružen/a: 07 jun 2019, 14:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la oldschool72 » 11 avg 2019, 09:47

prvo poluvrijeme smo imali jedno vrijeme finu fazu kad smo loptu malo duže imali u posjedu, sloboda meda nije mogla, uvjeren sam da ako dudić uspije veznu sredinu da stabilizira nemoramo igrati kao drugo poluvrijeme gdje si maltene parkirao bus u šesnaesterac...
Velež do groba

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ANTIFA ! » 11 avg 2019, 15:18

Ovako na prvu kada se pogleda na prvu iako je rano za takve prognoze konkurenti u borbi za opstanak bi nam trebali biti Zvijezda, Sloboda, Mladost. Kako god hitno nam je potrebna pobjeda da se ekipa psihicki podigne, valjda ce ubrzo na raspolaganju biti Kalezic i Urdinov jer vidjeli smo jucer koliko znaci Manev.
slika
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

RASanticeva
Postovi: 1021
Pridružen/a: 30 jun 2019, 11:40
Lokacija: Kod tvoje stare
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la RASanticeva » 11 avg 2019, 15:30

Zahvaliti se :crazy: i lijepo ga staviti na klupu pa nek se on i Edo druže dok ne shvate da igrač NIKAD ne može i neće biti iznad kluba

Ako im se ne sviđa - ima brate Bjelopoljac, Lokomotiva pa nek biraju gdje će :wave:
Mostar u srcu, Velež do groba

Avatar
Zoom088
Postovi: 2709
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Zoom088 » 11 avg 2019, 15:58

Prvih 20 minuta odlicna utakmica, nakon toga - mrtvi prosjek. Ipak, bitno je da se iz Tuzle Velez vratio neporazen i da je konacno upisan bod na kontu.

Sto se samog toka utakmice tice, mozete me prozvati ludim, ali nekako imam utisak da je sudija uprskao stvar svojim kriterijima za kartoniranje jer je u prvih 25 minuta podijelio 3 zuta kartona od cega po jedan Zvonicu u Velezu i Bekicu u Slobodi, mozda i najiskusnijim igracima na terenu. Ocigledno je bilo nakon toga da su i igraci oba tima postali mnogo oprezniji i poceli igrati kao po jajima da ne fasuju karton zbog cudnih kriterija uvijek cudnog suca Kaljanca (sjetite se samo utakmice protiv zrinjskog i njegovih kriterija, pa onog sudijskog vremena koje je sam od sebe ukrao). Karton koji je Dario dobio u 50 i nekoj minuti je smijesan, cak se i on cudio, ali niko nije smio da prigovori. Zaboga, Dudic je dobio karton jer se iznervirao i napravio prekrsaj nad flasom od 0.5 litara (ovako pise u sluzbenom zapisniku sa utakmice :D ).

Manev kao da je imao tremu zbog prve utakmice, ali i kao takav je odlicno odigrao, a nakon onog promasaja Bekica u prvom poluvremenu (slicno kao i Cosicev promasaj) sam znao da Sloboda nece postici pogodak osim ako ne bude neki penal dosudjen. Odbrana s Manevom je bas mnogo bolje djelovala nego ranije. Ustvari, Bobic je djelovao nesigurno sinoc, posebno kod one precke Bekica iz slobodnjaka pred kraj.

Ima li nekih informacija za Brandaa i njegovu povredu? Nije valjda zadnja loza stradala?

Sve pohvale za Red Army koji su u velikom broju dosli u Tuzlu :thumbup: Momci su prevalili toliki put da gledaju nekih 50ak minuta utakmice jer su ih pustili na tribine nakon 20 minuta, a izveli isto tako 20 min prije zavrsetka. Sramota za Savez i MUP.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1241
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Kulesza » 11 avg 2019, 16:10

Zoom088 je napisao/la:Ima li nekih informacija za Brandaa i njegovu povredu? Nije valjda zadnja loza stradala?
Mahalska priča, ali čuo sam nije ozbiljna povreda i da bi bez problema mogao igrati protiv Širokog.
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

RASanticeva
Postovi: 1021
Pridružen/a: 30 jun 2019, 11:40
Lokacija: Kod tvoje stare
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la RASanticeva » 11 avg 2019, 16:32

Kulesza je napisao/la:
Zoom088 je napisao/la:Ima li nekih informacija za Brandaa i njegovu povredu? Nije valjda zadnja loza stradala?
Mahalska priča, ali čuo sam nije ozbiljna povreda i da bi bez problema mogao igrati protiv Širokog.
Ako je vjerovati SportSport.ba - Brandao se vraća za Široki
Mostar u srcu, Velež do groba

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 12 avg 2019, 10:43

ANTIFA ! je napisao/la:Ovako na prvu kada se pogleda na prvu iako je rano za takve prognoze konkurenti u borbi za opstanak bi nam trebali biti Zvijezda, Sloboda, Mladost. Kako god hitno nam je potrebna pobjeda da se ekipa psihicki podigne, valjda ce ubrzo na raspolaganju biti Kalezic i Urdinov jer vidjeli smo jucer koliko znaci Manev.
slika
Manev strasnu utakmicu odigrao i vidi se da ce biti pojacanje u odbrani. Stoper koji nije ni balvan a ni kepec ono bas okretan brz i smiren. Za Urdinova ne treba puno ni trositi rijeci. Bek koji nam je falio i uz Daria cemo imati fino pokrivene strane pozadi. Jedino ovaj Vasko koji je macak u vreci ali nadam se da ce biti pojacanje u vezi gdje smo protiv Slobode pokazali slabost. Ne moze Hasanovic igrati. Jest on borac ali nama treba kreativac dok se Edo i Seid presaberu u glavi. Subota svi protiv Sirokog da pokusamo pobjediti pa da upanemo na kosevo u mostarskom stilu
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 12 avg 2019, 10:56

Samo da spomenem i tri stative u zadnje tri utakmice protiv Zrinskog,Celika i preksinoc protiv Slobode. Koji smo nesretnici :lol: :tokralju: ali vratit ce se sve :bih:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la DembaBa21 » 12 avg 2019, 11:12

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
ANTIFA ! je napisao/la:Ovako na prvu kada se pogleda na prvu iako je rano za takve prognoze konkurenti u borbi za opstanak bi nam trebali biti Zvijezda, Sloboda, Mladost. Kako god hitno nam je potrebna pobjeda da se ekipa psihicki podigne, valjda ce ubrzo na raspolaganju biti Kalezic i Urdinov jer vidjeli smo jucer koliko znaci Manev.
slika
Manev strasnu utakmicu odigrao i vidi se da ce biti pojacanje u odbrani. Stoper koji nije ni balvan a ni kepec ono bas okretan brz i smiren. Za Urdinova ne treba puno ni trositi rijeci. Bek koji nam je falio i uz Daria cemo imati fino pokrivene strane pozadi. Jedino ovaj Vasko koji je macak u vreci ali nadam se da ce biti pojacanje u vezi gdje smo protiv Slobode pokazali slabost. Ne moze Hasanovic igrati. Jest on borac ali nama treba kreativac dok se Edo i Seid presaberu u glavi. Subota svi protiv Sirokog da pokusamo pobjediti pa da upanemo na kosevo u mostarskom stilu
Kalezic nije macak u vreci on je jedan od najboljih igraca crnogorske lige jedan menazer nije mogao vjerovati da ga je Velez doveo samo on ne igra na poziciji Hasanovica on je vise prema naprijed krilo ili iza napadaca

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 12 avg 2019, 12:14

DembaBa21 je napisao/la:Kalezic nije macak u vreci on je jedan od najboljih igraca crnogorske lige jedan menazer nije mogao vjerovati da ga je Velez doveo samo on ne igra na poziciji Hasanovica on je vise prema naprijed krilo ili iza napadaca
Brato normala to ali ja sam ti stara skola i ne vjerujem dok ga svojim ocima ne vidim i ocjenim. Sjetimo se Cadikovskog kad su ga doveli to folovi igrao za Zenit,Partizan dao silu golova a ovdje se nije sastavio s loptom. Gomila je tih primjera. Zato kazem macak u vreci. Moze eksplodirat a moze podbaciti. Sve je do adaptacije i njegovog zalaganja
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la DembaBa21 » 12 avg 2019, 12:23

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
DembaBa21 je napisao/la:Kalezic nije macak u vreci on je jedan od najboljih igraca crnogorske lige jedan menazer nije mogao vjerovati da ga je Velez doveo samo on ne igra na poziciji Hasanovica on je vise prema naprijed krilo ili iza napadaca
Brato normala to ali ja sam ti stara skola i ne vjerujem dok ga svojim ocima ne vidim i ocjenim. Sjetimo se Cadikovskog kad su ga doveli to folovi igrao za Zenit,Partizan dao silu golova a ovdje se nije sastavio s loptom. Gomila je tih primjera. Zato kazem macak u vreci. Moze eksplodirat a moze podbaciti. Sve je do adaptacije i njegovog zalaganja
Bit ce dobar Vasko vidit ces ne znam na koju ce ga poziciju Feđa stavit ali on i Brandao mnogima ce pravit probleme

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 12 avg 2019, 12:27

DembaBa21 je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
DembaBa21 je napisao/la:Kalezic nije macak u vreci on je jedan od najboljih igraca crnogorske lige jedan menazer nije mogao vjerovati da ga je Velez doveo samo on ne igra na poziciji Hasanovica on je vise prema naprijed krilo ili iza napadaca
Brato normala to ali ja sam ti stara skola i ne vjerujem dok ga svojim ocima ne vidim i ocjenim. Sjetimo se Cadikovskog kad su ga doveli to folovi igrao za Zenit,Partizan dao silu golova a ovdje se nije sastavio s loptom. Gomila je tih primjera. Zato kazem macak u vreci. Moze eksplodirat a moze podbaciti. Sve je do adaptacije i njegovog zalaganja
Bit ce dobar Vasko vidit ces ne znam na koju ce ga poziciju Feđa stavit ali on i Brandao mnogima ce pravit probleme
Na onim klipovima je dobar ali oni nista ne znace. Po klipovima jedino golmana ocjenjujem :D akobogda brato
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: aimar21 i 18 gostiju.