RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

RAdolinaSunca
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 mar 2021, 22:05
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la RAdolinaSunca » 09 maj 2021, 00:26

Zamijeni ga s Bobom, šta ste se naložili. :tralala:

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3509
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 09 maj 2021, 00:42

Još 4 utakmice.
12 bodova je u igri. Mislim da je nama dovoljno 7 bodova da budemo sigurni za Evropu, a možda nam ni toliko neće trebati.
Slijedeća utakmica, napokon kompletni! Istina, opet imamo dosta igrača sa parnim kartonima.
Valjda će se ovo pravilo 3 kartona ukinuti.
Malo je ostalo da se napijemo vode.
Kada to uradimo, onda pričati o pojačanjima, ko nevalja i sl.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
Pantelija
Postovi: 12686
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Pantelija » 09 maj 2021, 01:07

cestitam!
Mislim da ste osigurali evropu

Ne napadajte georgijevica ono je top igrac. Samo vremena mu treba
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 09 maj 2021, 01:12

Pantelija je napisao/la:
09 maj 2021, 01:07
cestitam!
Mislim da ste osigurali evropu

Ne napadajte georgijevica ono je top igrac. Samo vremena mu treba
Po mom misljenju, za nas sistem igre vise nego solidan igrac. Protiv Borca je odigrao dobar mec, imao je par dobrih poteza. Kada vezni red i krila budu po ps-u, nece se morati vracati uvijek na 30-40 metara od protivnickog gola i samim tim bi trebao imati vise sansi za gol.

A sto se europe tice daleko je to jos od gotovog, najbitnije je sad dobiti Zelju a Zrinjski da kiksa u Banja Luci. Tek onda bi mozda bilo 90% gotovo.
Forzza Velez

Taceoni
Postovi: 8
Pridružen/a: 04 maj 2021, 20:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Taceoni » 09 maj 2021, 09:33

:tokralju: sad Željanu nakantati i onda šta bude😁😁👏👏👏

Sahbaz2
Postovi: 65
Pridružen/a: 17 mar 2021, 21:51
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Sahbaz2 » 09 maj 2021, 09:34

Dejo je vrlo dobar igrac. Kod nas kad ljudi citaju napadac gledaju odmah koliko je golova dao. Al on nije tip igraca kao Mulic, Fejsal je kao Dzeko tip igraca u 16m dok Dejo se krece od 16 i ovi sa krila ulaze sa brzinom.

Mi najcesce igramo sa dva krilna napadaca i dejo u sredini dok dejo se krece prema lijevom krilu a krila ulaze prema sredini i ofanzivni vezni dolazi u drugom valu. Ako vec krila imaju loptu on najcesce ide ne prvu stativu, suprotno krilo na drugu a off. Vezni na povratnu, jer imamo dosta male igrace probaju igrati izmedju golmana i odbrane po zemlji (npr gol protiv borca brandao samo sto je bilo vise unazad) tu je dejo povukao odbranu na prvu stativu dobrim kretanjem.

Vrlo se dobro krece kad nemamo lopte i vrsi presing igru.

Po meni vrlo dobar igrac, nama vise fali sigurniji stoperi. Tu srljamo puno a i fali hladan stoper sto moze poceti fazu napada po zemlji. Radovac je dobar sa loptom al fali taj stoper sto zapocne i jos jedan vezni sto moze drzati loptu jer je velik razmak izmedju izmedju zadnje linije i napada i cesto vidimo duge lopte.

Jer su nam vrlo krati igraci mi trebamo graditi napad po zemlji, igrati brze kontre ili visoku pressing igru gdje osvojimo loptu dosta visoko.

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la DembaBa21 » 09 maj 2021, 10:08

Dobro je uzeli smo bod malo na srecu malo na misice.
Feđa Dudic Bog igrice mogu misliti sta ce raditi kada mu se dovedu adekvatna pojacanja.

Mostarwolf1981
Postovi: 3881
Pridružen/a: 30 jun 2019, 20:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarwolf1981 » 09 maj 2021, 10:10

DembaBa21 je napisao/la:
09 maj 2021, 10:08
Dobro je uzeli smo bod malo na srecu malo na misice.
Feđa Dudic Bog igrice mogu misliti sta ce raditi kada mu se dovedu adekvatna pojacanja.
Kakav je Cvija bio za onih pola sata igre? :D

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la RacioEmocionalan » 09 maj 2021, 10:15

Sahbaz2 je napisao/la:
09 maj 2021, 09:34
Dejo je vrlo dobar igrac. Kod nas kad ljudi citaju napadac gledaju odmah koliko je golova dao. Al on nije tip igraca kao Mulic, Fejsal je kao Dzeko tip igraca u 16m dok Dejo se krece od 16 i ovi sa krila ulaze sa brzinom.

Mi najcesce igramo sa dva krilna napadaca i dejo u sredini dok dejo se krece prema lijevom krilu a krila ulaze prema sredini i ofanzivni vezni dolazi u drugom valu. Ako vec krila imaju loptu on najcesce ide ne prvu stativu, suprotno krilo na drugu a off. Vezni na povratnu, jer imamo dosta male igrace probaju igrati izmedju golmana i odbrane po zemlji (npr gol protiv borca brandao samo sto je bilo vise unazad) tu je dejo povukao odbranu na prvu stativu dobrim kretanjem.

Vrlo se dobro krece kad nemamo lopte i vrsi presing igru.

Po meni vrlo dobar igrac, nama vise fali sigurniji stoperi. Tu srljamo puno a i fali hladan stoper sto moze poceti fazu napada po zemlji. Radovac je dobar sa loptom al fali taj stoper sto zapocne i jos jedan vezni sto moze drzati loptu jer je velik razmak izmedju izmedju zadnje linije i napada i cesto vidimo duge lopte.

Jer su nam vrlo krati igraci mi trebamo graditi napad po zemlji, igrati brze kontre ili visoku pressing igru gdje osvojimo loptu dosta visoko.
Ubjedljivo najjača ekipa na pdf-u je naša. :salut:
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la DembaBa21 » 09 maj 2021, 10:20

Mostarwolf1981 je napisao/la:
09 maj 2021, 10:10
DembaBa21 je napisao/la:
09 maj 2021, 10:08
Dobro je uzeli smo bod malo na srecu malo na misice.
Feđa Dudic Bog igrice mogu misliti sta ce raditi kada mu se dovedu adekvatna pojacanja.
Kakav je Cvija bio za onih pola sata igre? :D
A slabo bgm ne moze zadrzati 10 sekundi loptu, isto i Zeljkovic izgubljen skroz. A ovaj mali Zubanovic zbog njega cu imati trajne posljedice kako sam lupio sakom od sto evo i jutros me boli kako mu je momak dade pa da ga je pitao nebi mu je bolje dao i kad fuli Ticinovic ono zamal me srce nije presjeklo.

Mostarwolf1981
Postovi: 3881
Pridružen/a: 30 jun 2019, 20:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarwolf1981 » 09 maj 2021, 10:37

slika

Gledam video po treci put i ne mogu da vjerujem da je Zeljkovic krenuo u sredinu, a ne na drugu stativu da pokrije ticinovica :damn:

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11094
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 09 maj 2021, 10:40

Mostarwolf1981 je napisao/la:
09 maj 2021, 10:37
slika

Gledam video po treci put i ne mogu da vjerujem da je Zeljkovic krenuo u sredinu, a ne na drugu stativu da pokrije ticinovica :damn:
Bio je najlosiji daleko, i protiv Borca nije bio onaj stari. Nadam se da ce se popraviti
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

apple
Postovi: 140
Pridružen/a: 15 dec 2008, 03:20
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la apple » 09 maj 2021, 11:04

Ne trebamo se zavaravati, da ga je onaj zabio u 92.min sada bi ovdje zugali o igracima. Igra je bila beze, igraci osim pojedinaca nisu bili na nivou.
Sto jedan moj kolega rece, Velez ove sezone i ovako malo poraza bi trebao da bude magistarski rad na fakultetu. Jer krpimo iz kola u kolo, odbrana nam uvijek izmjesana. Zadnji vezni nam stopera igra, bekovi vazda novi, sto zbog povreda, sto zbog kartona.
Dario igra ko preporodjen ovu polusezonu, najbolji primjer da je zalaganje i dobar pristup igri 70% u fudbalu, obavezno mu produziti ugovor. Bogdanovic isto tako.
Mene licno najvise zabrinjava stagnacija Hasanovica i Zeljkovica. Dino nije onaj isti igrac ko prije povrede, a Samir umjesto da napreduje nakon onog poziva u repku, on stagnira. Nadam se da ce se vratiti na zadnjeg veznog kad nekad dovedemo stopere.
samo mostarski, samo bahato

Avatar
emil02in
Postovi: 3636
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 09 maj 2021, 11:10

Zeljković stagnira jer ne igra na svojoj poziciji,igra silom prilika jer nemamo stopera.Valjda je to jasno svima.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

fudbalfudbal
Postovi: 2491
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la fudbalfudbal » 09 maj 2021, 11:18

Ljudi moji izborimo li Evropu bez stopera.. No comment.
:urnebes:
Ti si naša ljubav jedina!

mujoisuljo
Postovi: 996
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mujoisuljo » 09 maj 2021, 11:20

apple je napisao/la:
09 maj 2021, 11:04
Ne trebamo se zavaravati, da ga je onaj zabio u 92.min sada bi ovdje zugali o igracima. Igra je bila beze, igraci osim pojedinaca nisu bili na nivou.
Sto jedan moj kolega rece, Velez ove sezone i ovako malo poraza bi trebao da bude magistarski rad na fakultetu. Jer krpimo iz kola u kolo, odbrana nam uvijek izmjesana. Zadnji vezni nam stopera igra, bekovi vazda novi, sto zbog povreda, sto zbog kartona.
Dario igra ko preporodjen ovu polusezonu, najbolji primjer da je zalaganje i dobar pristup igri 70% u fudbalu, obavezno mu produziti ugovor. Bogdanovic isto tako.
Mene licno najvise zabrinjava stagnacija Hasanovica i Zeljkovica. Dino nije onaj isti igrac ko prije povrede, a Samir umjesto da napreduje nakon onog poziva u repku, on stagnira. Nadam se da ce se vratiti na zadnjeg veznog kad nekad dovedemo stopere.
Naša najveća snaga je uigranost ove ekipe i Feđa.Što se individualnih kvaliteta tiče, mi osim Radovca nemamo igrača koji je stalna klasa.Svi oni nekad bljesnu pa kroz par utakmica padnu, tu se razlikuje klasni igrač od prosječnog.Oko 70-80% sadašnjeg rostera su igrači koji su igrali federalnu ligu i koji su se "afirmisali" koliko toliko kod nas.Naš budzet je nekoliko puta manji od budzeta Sarajeva, Zrinjskog, Borca.Jučer je evidentno bilo da su se prepali, mi nemamo veliko iskustvo igranja ovakvih utakmica.Plus kad imaš sudije u zadnjih par kola koji sude po duplim aršinima, jbg.Ako izborimo Evropu to će biti veliki uspjeh ove ekipe!
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

apple
Postovi: 140
Pridružen/a: 15 dec 2008, 03:20
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la apple » 09 maj 2021, 11:29

mujoisuljo je napisao/la:
09 maj 2021, 11:20
apple je napisao/la:
09 maj 2021, 11:04
Ne trebamo se zavaravati, da ga je onaj zabio u 92.min sada bi ovdje zugali o igracima. Igra je bila beze, igraci osim pojedinaca nisu bili na nivou.
Sto jedan moj kolega rece, Velez ove sezone i ovako malo poraza bi trebao da bude magistarski rad na fakultetu. Jer krpimo iz kola u kolo, odbrana nam uvijek izmjesana. Zadnji vezni nam stopera igra, bekovi vazda novi, sto zbog povreda, sto zbog kartona.
Dario igra ko preporodjen ovu polusezonu, najbolji primjer da je zalaganje i dobar pristup igri 70% u fudbalu, obavezno mu produziti ugovor. Bogdanovic isto tako.
Mene licno najvise zabrinjava stagnacija Hasanovica i Zeljkovica. Dino nije onaj isti igrac ko prije povrede, a Samir umjesto da napreduje nakon onog poziva u repku, on stagnira. Nadam se da ce se vratiti na zadnjeg veznog kad nekad dovedemo stopere.
Naša najveća snaga je uigranost ove ekipe i Feđa.Što se individualnih kvaliteta tiče, mi osim Radovca nemamo igrača koji je stalna klasa.Svi oni nekad bljesnu pa kroz par utakmica padnu, tu se razlikuje klasni igrač od prosječnog.Oko 70-80% sadašnjeg rostera su igrači koji su igrali federalnu ligu i koji su se "afirmisali" koliko toliko kod nas.Naš budzet je nekoliko puta manji od budzeta Sarajeva, Zrinjskog, Borca.Jučer je evidentno bilo da su se prepali, mi nemamo veliko iskustvo igranja ovakvih utakmica.Plus kad imaš sudije u zadnjih par kola koji sude po duplim aršinima, jbg.Ako izborimo Evropu to će biti veliki uspjeh ove ekipe!

Slazem se s tobom. Fedja izvlaci max od ove ekipe, svi osim Radovca su toplo hladno. Nisam od onih sto traze pojacanja na sva usta, najlakse je tudjim k gloginje mlatiti, ali nam fakat trebaju dva stopera ljetos. I mozda jedan bek i napadac. Sijamiju malog ostaviti, volio bih da dobije jos koju priliku za igru do kraja sezone.
samo mostarski, samo bahato

mujoisuljo
Postovi: 996
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mujoisuljo » 09 maj 2021, 11:32

Mostarwolf1981 je napisao/la:
09 maj 2021, 10:37
slika

Gledam video po treci put i ne mogu da vjerujem da je Zeljkovic krenuo u sredinu, a ne na drugu stativu da pokrije ticinovica :damn:
Zeljkovic je krenuo na jedanaesterac da pokrije ovog igrača koji ulazi odozgo.Igrač koji je trebao pokriti njihovog koji je pogodio stativu je Radović koji je pretrpio prekršaj nekoliko sekunda prije i leži na podu.Da je kojim slučajem situacija bila na strani Zrinjskog Mujić bi svirao onaj prekršaj bez okljevanja.KOliko god je ova ekipa limitirana u odbrani bez faktički pravog stopera, toliko njihova kreativnost i izlasci naprijed pridonose našem presingu kad ga igramo.Jučer je evidentno bilo da su se igrači prepali i da nisu bili na najvišem nivou.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

mujoisuljo
Postovi: 996
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mujoisuljo » 09 maj 2021, 11:39

apple je napisao/la:
09 maj 2021, 11:29
mujoisuljo je napisao/la:
09 maj 2021, 11:20
apple je napisao/la:
09 maj 2021, 11:04
Ne trebamo se zavaravati, da ga je onaj zabio u 92.min sada bi ovdje zugali o igracima. Igra je bila beze, igraci osim pojedinaca nisu bili na nivou.
Sto jedan moj kolega rece, Velez ove sezone i ovako malo poraza bi trebao da bude magistarski rad na fakultetu. Jer krpimo iz kola u kolo, odbrana nam uvijek izmjesana. Zadnji vezni nam stopera igra, bekovi vazda novi, sto zbog povreda, sto zbog kartona.
Dario igra ko preporodjen ovu polusezonu, najbolji primjer da je zalaganje i dobar pristup igri 70% u fudbalu, obavezno mu produziti ugovor. Bogdanovic isto tako.
Mene licno najvise zabrinjava stagnacija Hasanovica i Zeljkovica. Dino nije onaj isti igrac ko prije povrede, a Samir umjesto da napreduje nakon onog poziva u repku, on stagnira. Nadam se da ce se vratiti na zadnjeg veznog kad nekad dovedemo stopere.
Naša najveća snaga je uigranost ove ekipe i Feđa.Što se individualnih kvaliteta tiče, mi osim Radovca nemamo igrača koji je stalna klasa.Svi oni nekad bljesnu pa kroz par utakmica padnu, tu se razlikuje klasni igrač od prosječnog.Oko 70-80% sadašnjeg rostera su igrači koji su igrali federalnu ligu i koji su se "afirmisali" koliko toliko kod nas.Naš budzet je nekoliko puta manji od budzeta Sarajeva, Zrinjskog, Borca.Jučer je evidentno bilo da su se prepali, mi nemamo veliko iskustvo igranja ovakvih utakmica.Plus kad imaš sudije u zadnjih par kola koji sude po duplim aršinima, jbg.Ako izborimo Evropu to će biti veliki uspjeh ove ekipe!

Slazem se s tobom. Fedja izvlaci max od ove ekipe, svi osim Radovca su toplo hladno. Nisam od onih sto traze pojacanja na sva usta, najlakse je tudjim k gloginje mlatiti, ali nam fakat trebaju dva stopera ljetos. I mozda jedan bek i napadac. Sijamiju malog ostaviti, volio bih da dobije jos koju priliku za igru do kraja sezone.
Tako je, nama treba 4-5 klasnih igrača pa da imamo roster od 20 igrača i da kažemo da se možemo boriti za top 3 iduće godine.Ja bih doveo 2-3 defanzivca, jednog ofanzivnog veznog i jednog špica, ali igrači koji su dobri, ne samo prinove.Makedonca i Zubanovića obavezno napucati nogom iz voleja iz kluba.Zaboravio sam možda i golmana još, Slaviša je trenutno u formi, ali nama treba golman koji je top 3 u ligi.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

apple
Postovi: 140
Pridružen/a: 15 dec 2008, 03:20
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la apple » 09 maj 2021, 12:19

mujoisuljo je napisao/la:
09 maj 2021, 11:39
apple je napisao/la:
09 maj 2021, 11:29
mujoisuljo je napisao/la:
09 maj 2021, 11:20


Naša najveća snaga je uigranost ove ekipe i Feđa.Što se individualnih kvaliteta tiče, mi osim Radovca nemamo igrača koji je stalna klasa.Svi oni nekad bljesnu pa kroz par utakmica padnu, tu se razlikuje klasni igrač od prosječnog.Oko 70-80% sadašnjeg rostera su igrači koji su igrali federalnu ligu i koji su se "afirmisali" koliko toliko kod nas.Naš budzet je nekoliko puta manji od budzeta Sarajeva, Zrinjskog, Borca.Jučer je evidentno bilo da su se prepali, mi nemamo veliko iskustvo igranja ovakvih utakmica.Plus kad imaš sudije u zadnjih par kola koji sude po duplim aršinima, jbg.Ako izborimo Evropu to će biti veliki uspjeh ove ekipe!

Slazem se s tobom. Fedja izvlaci max od ove ekipe, svi osim Radovca su toplo hladno. Nisam od onih sto traze pojacanja na sva usta, najlakse je tudjim k gloginje mlatiti, ali nam fakat trebaju dva stopera ljetos. I mozda jedan bek i napadac. Sijamiju malog ostaviti, volio bih da dobije jos koju priliku za igru do kraja sezone.
Tako je, nama treba 4-5 klasnih igrača pa da imamo roster od 20 igrača i da kažemo da se možemo boriti za top 3 iduće godine.Ja bih doveo 2-3 defanzivca, jednog ofanzivnog veznog i jednog špica, ali igrači koji su dobri, ne samo prinove.Makedonca i Zubanovića obavezno napucati nogom iz voleja iz kluba.Zaboravio sam možda i golmana još, Slaviša je trenutno u formi, ali nama treba golman koji je top 3 u ligi.

Zavisi od raspleta situacije sa Bogdanovicem, ostaje li ili ne. Ako ostane, to je to. Kjosevski nije toliko loš kao što mu neki prepisuju, i Slaviša je znao kiksati, pa se probio od trećeg do prvog golmana. Biti golman je nezahvalno, kontinuitet je glavni, a ne možeš napraviti kontinuitet sjedeći na klupi.
samo mostarski, samo bahato

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: aimar21, Amazon [Bot] i 27 gostiju.