RSD Velež Mostar

Moderator/ica: Kulesza

Zoom088
x 47
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Zoom088 » 08 mar 2020, 23:23

Nije bilo kiše :D , ali me vjetar ubio ono momački. Evo me rodni list opominje da više bez kape ili kapuljače nigdje ne idem. Ali, vrijedilo je.

Vrijedio je onaj zadnji minut utakmice, onaj huk, vriska, galama, suze radosnice, grljenje znanih i neznanih...pa majke mi, evo liječim ovu glavobolju od vjetra gledanjem snimaka, a Erolov krik (ko nije gledao neka obavezno pogleda video na UG Mostarski Rodjeni) dize iz mrtvih.

Pisao sam vec ranije da je nemoguce da se napravi pozitivna šok-terapija u Borcu u tako kratkom periodu i to se danas i dokazalo. Oni su suvise nervozna ekipa, ovisni su o sudijskom navlacenju na svoj mlin, Iskreno, u prvom poluvremenu sam se pitao igra li Vranjes ikako. Ziv se nije vidio, dok sam ga u drugom poluvremenu primjetio samo ono kad je dobio zuti karton nakon laktanja. Ako bih nekoga mogao izdvojiti u Borcu to su golman i Ziljkic koji je u prvom poluvremenu jedini nesto radio po svojoj strani. Uglavnom su izgledali kao dobro raštiman orkestar danas.

Sto se Veleza tice, Brandao je podbacio, a da nije imao onu sjajnu asistenciju na kraju, prolaznu ocjenu ne bi dobio ni Civic. Bobic mi je drag i vise puta sam ovdje dolazio u konflikt zbog njega s Musom cini mi se. Mislim da je dobar golman, da Velezu trenutno ne treba bolji, ali greske koje je napravio u zadnje dvije utakmice (penal u Tuzli i ovo danas dodavanje Zakaricu) su mi neshvatljive. Nakon sto je Fajic postigao gol okrenuo sam se prema nasem golu ciljano, da vidim Bobicevu reakciju. Kad sam vidio da je sjeo na zemlju (mislim cak da je i plakao), tacno sam se najezio i doslo mi da zaplacem s njim,

Hvala Fedji i momcima na onakvoj predstavi. Zelim da dodjem na utakmicu u kojoj cu gledati borbu do zadnjeg sudijskog zvizduka, bez valjanja i opstruiranja igre. Zelim ovakav Velez!!

I jos nesto, Velez je danas na 4, odnosno na 6 bodova od pozicija koje vode u Evropu. Nas tim su svi poceli da shvataju ozbiljno i treba biti spreman na raznorazne spletke onih koji su "pretplaceni" na izlazak na evropsku scenu. Empatija od strane svih onih koji se predstavljaju "prijateljima" ce naglo da splasne ukoliko se desi da se ta bodovna razlika smanji, a sa ovakvim pristupom igri i utakmicama, izvjesno je da Velez nece tek tako lako gubiti bodove kod kuce i na strani. Jos tokom zimske pauze primjetio sam nekoliko novinskih clanaka kojima se pokusao diskreditovati Semsudin Hasic direktno, a samim tim i Velez. Treba biti spreman na medijsku i svaku drugu hajku, a istovremeno treba sacuvati hladnu glavu i da budemo onakvi kao danas, na terenu i na tribininama - NAJBOLJI!

Forza! :bih:
LaHko je biti doktor lingvistike. Budi doktor lingvisistike!

AlemC85
x 52
Kontakt:

Post Postao/la AlemC85 » 08 mar 2020, 23:34

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
08 mar 2020, 23:21
SaMoVelez je napisao/la:
08 mar 2020, 22:31
Snovi se polahko ostvaruju, Velež nam iz utakmice u utakmicu izgleda sve bolje i bolje. Šta znaći imati glavu i imati organizaciju. Prije tri i po godine klub pred gašenjem, stadion se raspadao, navijači u očaju čekali čudo. Mislili smo da nas samo čudo može spasiti. A vidi, nikakvo čudo, samo pravi ljudi na pravom mjestu, strpljenje, predan i transparentan rad i evo nas danas na gotovo nevjerovatnih 4 boda od Evrope. Uz to klub nam je pun mladih, potentnih igrača gdje nam se u izlogu već sad nalazi nekoliko sjajnih mladića. Stadion nam je gotovo ispunjen svaku utakmicu, uz put iz dana u dan se nastavljaju radovi na njegovoj modernizaciji i danas više ne postoji ni jedan sumnjivac među veležovcima da se neće ostvariti nedavno Hasićevo obečanje o potpunoj i kompletnoj izgradnji arene Rođeni u roku do 100 rođendana, za godinu ipo abd.
Strast i emocija ponovo stanuju na našem stadionu, dolaze ljudi iz cijele BIH da gledaju svoje Rođene, povjerenje se vratilo, optimizam je neizbježno stanje jednog navijača kad s njim porazgovaraš.
Sve sluti na velike stvari, sve sluti na reinkarnaciju nekadašnjeg Veleža, giganta kojeg se Yuga bojala. Naša crvena zastava je ponovo vinuta u nebesa sa svojom ponosnom i gordom petokrakom ostaje da prkosi zlu koje je oko nas.
Volim te Velež
Brato sjecam se kad si nam svima govorio samo sabur raja. Ja te razumio tada kao i svi ali pogledam se u ogledalo i govorim kakav bola sabur petoba mi zna li on koliki je vijek rakijasima i ex weederima :mrgreen: Salu na stranu znali smo isto jer smo pricali sa istim ljudima i cekali. Bilo je tu povuci potegni da ne ispadnemo u trecu ligu,pa one pljacke prosle godine ali opet oni koji su nam govorili sabur izvadise kur.ceve i isamarase po licu sve one koji pokusase stati na nas put. Prejaki su ovo ljudi casni posteni i od rijeci. U kombinaciji sa silom nas navijaca to je napalm. Brato jos malo da uspanciramo i izgradimo arenu neka se ova omladina pripremi na titule i guzenje kurvi po evropi :) Neki dan mi je jedan izletilo budzet za 100 godina kluba. Stavi prvi sest trenutno na kamaru i koji givikt pretegnut cemo opet :tokralju: Grande El Prezidente Alah ga nagradio zajedno sa svima u klubu :ljepota:
Nakon 2003 godine, kada smo ispali iz višeg ranga nakon 50 godina igranja istog, nisam se nadao, da cemo opet ispasti i to 2016. Tada sam baš mislio da je to kraj jednog kluba i jedne ere sporta u ovom dijelu Evrope. Onda sam sebi govorio ko ce opet igrati po oranicama nase domovine? Pa one patnje na strani, kada te sudije planski uništavaju jer mogu, jer misle da nikada Velež više nece isplivati? Ali ipak je bilo ljudi, koji su na Velez gledali kao na jedan pokret, nesto vise od kluba.
Mnogi su se izivljavali nad Velezom od 1995 pa na ovamo. Mislili su svi da je to klub gdje dodjes i pobijedis kad hoces. Na njihovu zalost a na nasu radost, i radost svih u i oko kluba, to je proslost.
Dolaze nova vremena za ovaj klub. Mnogi rekose da Velez predstavlja nesto vise od kluba i da je to opstanak patriota u Mostaru i Hercegovini koji vole i zive ne samo za ovaj klub nego i za nasu domovinu koja prolazi teska vremena.
Sada se pred Velezom otvaraju sve kapije do nebeskih visina da ovaj klub pokaze sav svoj potencijal koji posjeduje ali koji je ostao nedorecen zbog gresaka iz proslosti.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA!

Zivjela nasa domovina RBiH. :bih:

SaMoVelez
x 142
Kontakt:

Post Postao/la SaMoVelez » 08 mar 2020, 23:45

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
08 mar 2020, 23:21
SaMoVelez je napisao/la:
08 mar 2020, 22:31
Snovi se polahko ostvaruju, Velež nam iz utakmice u utakmicu izgleda sve bolje i bolje. Šta znaći imati glavu i imati organizaciju. Prije tri i po godine klub pred gašenjem, stadion se raspadao, navijači u očaju čekali čudo. Mislili smo da nas samo čudo može spasiti. A vidi, nikakvo čudo, samo pravi ljudi na pravom mjestu, strpljenje, predan i transparentan rad i evo nas danas na gotovo nevjerovatnih 4 boda od Evrope. Uz to klub nam je pun mladih, potentnih igrača gdje nam se u izlogu već sad nalazi nekoliko sjajnih mladića. Stadion nam je gotovo ispunjen svaku utakmicu, uz put iz dana u dan se nastavljaju radovi na njegovoj modernizaciji i danas više ne postoji ni jedan sumnjivac među veležovcima da se neće ostvariti nedavno Hasićevo obečanje o potpunoj i kompletnoj izgradnji arene Rođeni u roku do 100 rođendana, za godinu ipo abd.
Strast i emocija ponovo stanuju na našem stadionu, dolaze ljudi iz cijele BIH da gledaju svoje Rođene, povjerenje se vratilo, optimizam je neizbježno stanje jednog navijača kad s njim porazgovaraš.
Sve sluti na velike stvari, sve sluti na reinkarnaciju nekadašnjeg Veleža, giganta kojeg se Yuga bojala. Naša crvena zastava je ponovo vinuta u nebesa sa svojom ponosnom i gordom petokrakom ostaje da prkosi zlu koje je oko nas.
Volim te Velež
Brato sjecam se kad si nam svima govorio samo sabur raja. Ja te razumio tada kao i svi ali pogledam se u ogledalo i govorim kakav bola sabur petoba mi zna li on koliki je vijek rakijasima i ex weederima :mrgreen: Salu na stranu znali smo isto jer smo pricali sa istim ljudima i cekali. Bilo je tu povuci potegni da ne ispadnemo u trecu ligu,pa one pljacke prosle godine ali opet oni koji su nam govorili sabur izvadise kur.ceve i isamarase po licu sve one koji pokusase stati na nas put. Prejaki su ovo ljudi casni posteni i od rijeci. U kombinaciji sa silom nas navijaca to je napalm. Brato jos malo da uspanciramo i izgradimo arenu neka se ova omladina pripremi na titule i guzenje kurvi po evropi :) Neki dan mi je jedan izletilo budzet za 100 godina kluba. Stavi prvi sest trenutno na kamaru i koji givikt pretegnut cemo opet :tokralju: Grande El Prezidente Alah ga nagradio zajedno sa svima u klubu :ljepota:

Danas nisam bio na tekmi, opravdan razlog jbg ali sam bio na prvoj protiv Zvijezde i imao sam priliku na kratko razgovarati sa predsjednikom, kaže mi čovjek u tri riječi "SA Mo sve je pod kontrolom"

:rol: nit je 3 riječi, nit je reko SaMo, ali sve smo se razumjeli iste sekunde.
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

ManciniLevatKlasican
x 114
Kontakt:

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 09 mar 2020, 01:16

Raja jesam li lud ili i vama Brandao nije ni sjena onog igraca iz prvog dijela sezone? Skoro pa duplo sporiji i nema osjecaj kao sto je imao prije, pogotovo kada prima loptu.
Forzza Velez

samoOlimpick
x 44
Kontakt:

Post Postao/la samoOlimpick » 09 mar 2020, 08:23

Poj'o sam **** za Dinu Hasanovića ! Lik nije normalan koliko gine za naš dres. vidi ga na ogradi nakon gola. Kad bi se plasirali u Evropu očekujem ga golog na krovu vipa :D Uz to igra fenomenalno, gravesen je za njega pudlica kakav je ovo pit bull

samoOlimpick
x 44
Kontakt:

Post Postao/la samoOlimpick » 09 mar 2020, 08:25

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
09 mar 2020, 01:16
Raja jesam li lud ili i vama Brandao nije ni sjena onog igraca iz prvog dijela sezone? Skoro pa duplo sporiji i nema osjecaj kao sto je imao prije, pogotovo kada prima loptu.
Ne može se forma držati cijelu sezonu jbg, Fajic se tražio 15 kola ove sezone nakon onakve prošle. Sve je to ok i normalno, samo mi se nije svidio način na koji je izašao s terena. Ne bih se čudio da ga Feđa klupira iduće kolo, a ruku na srce i treba

RacioEmocionalan
x 70
Kontakt:

Post Postao/la RacioEmocionalan » 09 mar 2020, 08:52

samoOlimpick je napisao/la:
09 mar 2020, 08:23
Poj'o sam **** za Dinu Hasanovića ! Lik nije normalan koliko gine za naš dres. vidi ga na ogradi nakon gola. Kad bi se plasirali u Evropu očekujem ga golog na krovu vipa :D Uz to igra fenomenalno, gravesen je za njega pudlica kakav je ovo pit bull
Ma Hasanović je hajvan u glavu. Ali kad bi se svi onako borili ne bi im niko imao a reći. Jednostavno vidiš da čovjek gura max i ne štedi se. Za to mu kapa dole. Ne možeš mu ništa zamjeriti. Onakvi igrači mogu uspjevati u ovakvim ligama kao što je naša još uvijek, da mnogo rade i trude se, a sa loptom su na Vi.

FSB
x 186
Kontakt:

Post Postao/la FSB » 09 mar 2020, 08:53

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 22 mar 2020, 19:24, ukupno mijenjano 1 put.

FSB
x 186
Kontakt:

Post Postao/la FSB » 09 mar 2020, 10:17

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 22 mar 2020, 19:24, ukupno mijenjano 1 put.

doox
x 2
Kontakt:

Post Postao/la doox » 09 mar 2020, 10:19

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
09 mar 2020, 01:16
od igraca koji je bio medu najboljim u ligi, sada nije ni prosjecan. ne trudi se, ne trci, nema eksplozivnosti, kao da igra preko volje....mozda je htio otici, ali ga nisu pustili i sad igra preko neke stvari....ali od pocetka drugog dijela sezone je neprepoznatljiv i zasluzuje klupu.

FSB
x 186
Kontakt:

Post Postao/la FSB » 09 mar 2020, 10:31

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 14 mar 2020, 21:04, ukupno mijenjano 1 put.

Bazinga12345
x 45
Kontakt:

Post Postao/la Bazinga12345 » 09 mar 2020, 10:51

Ćivić napravi dosta grešaka tokom utakmice. Jučer se izvadio asistencijom za Fajketa, ali po meni on nije dugoročno rješenje na lijevom beku.
⭐ Velež Mostar ⭐

⭐ Zadnja klupa ⭐

Baader
x 162
Kontakt:

Post Postao/la Baader » 09 mar 2020, 10:54

Poslije Koste Maneva, koji je naš daleko, bez konkurencije, najbolji igrač, naredni je Nusmir Fajić. Samo najobičnije fudbalske neznalice ne vide šta radi za ekipu, i kakav sve posao odrađuje.

DembaBa21
x 90
Kontakt:

Post Postao/la DembaBa21 » 09 mar 2020, 11:03

Kaka vam je Meho na desnom beku?

ManciniLevatKlasican
x 114
Kontakt:

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 09 mar 2020, 11:20

DembaBa21 je napisao/la:
09 mar 2020, 11:03
Kaka vam je Meho na desnom beku?
Jucer odigrao skoro pa parfektnu utakmicu, nema gdje ga nije bilo, nije stao 90 min, jedan od nasih najspremnijih igraca. Iz utakmice u utakmicu sve je bolji u defanzivi, bit ce ko bombona abd :)
Forzza Velez

NeretvanskaPastrmka
x 679
Kontakt:

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 09 mar 2020, 11:22

FSB je napisao/la:
08 mar 2020, 20:07
Raspored trećeg dijela sezone Premijer lige BiH (na osnovu Bergerovih tablica)

23. kolo Tuzla City - Velež

24. kolo Velež - Radnik

25. kolo Široki Brijeg - Velež

26. kolo Zvijezda 09 - Velež

27. kolo Velež - Sloboda

28. kolo Mladost DK - Velež

29. kolo Velež - Čelik

30. kolo Sarajevo - Velež

31. kolo Velež - Željezničar

32. kolo Zrinjski - Velež

33. kolo Velež - Borac
Gledam opet ovaj raspored i po meni strasan. Idemo Sarajevu i Zrinskom,dolazi nam Zeljo Borac. Pa i ove ostale na strani dobre. Tuzla Zvijezda Mladost jos samo da je Celik tu da zaokruzimo gostujuce utakmicama protiv ekipa bez mnogo gledalaca i pritiska publike. Ali hajde ne moze nam bas sve na ruku :bih:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Stroj1946
x 239
Kontakt:

Post Postao/la Stroj1946 » 09 mar 2020, 11:36

Kakav je Radovac bio?
Uvijek Vjerna Bordo Armija
Boja fesa, boja dresa
Osnovala Partija, podrzala Carsija
ARBiH
FK Sarajevo

Prva Liga Jugoslavije - ★★
Premijer Liga BiH - ★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★
Kup Sampiona: 1/8 finale 67/68
Kup UEFA: 1/8 finale 80/81

NeretvanskaPastrmka
x 679
Kontakt:

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 09 mar 2020, 11:37

3:56

Samo poslusati ovoga gospodina kako prica. Koji je uvijek realan i kod kojeg nema supljiranja. Tako je Fedja alah te nagradio. Idemo pripremiti ekipu za Tuzla City pa napasti svim silama. Ponosni smo na tebe. Samo nastavi tako i tako gospodski predstavljaj FK Velez. Medju najmladjim trenerima a ponasanjem vec najveci gospodin. To je nas Velez brato vazda sest koplja iznad svih. Ponos :ljepota:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

fudbalfudbal
x 111
Kontakt:

Post Postao/la fudbalfudbal » 09 mar 2020, 11:40

Stroj1946 je napisao/la:
09 mar 2020, 11:36
Kakav je Radovac bio?
Moje misljenje veoma veoma dobar, nudi se, trazi loptu ne bjezi od odgovornosti, ima dobar pas, uvezuje redove dobro.
Ti si naša ljubav jedina!

fudbalfudbal
x 111
Kontakt:

Post Postao/la fudbalfudbal » 09 mar 2020, 11:54

Grob te yebo tek sad vidis koliko znace ona tri prva kola
Ti si naša ljubav jedina!

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.