RSD Velež Mostar

Moderator/ica: Kulesza

I98I
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la I98I » 31 maj 2020, 10:56

Mostar U Srcu Velez Do Groba!

"Velez was ranked 43rd on the UEFA team ranking which is the highest UEFA team ranking achieved by any football club from Bosnia and Herzegovina"

SaMoVelez
Kontakt:

Post Postao/la SaMoVelez » 01 jun 2020, 08:56

Na današnji dan navršava se godina dana od spektakularne proslave i promocije povratka našeg Veleža u PLBIH. Također se ovog ljeta navršavaju 4 pune godine od kako našim klubom upravlja grupa fantastičnih ljudi na čelu sa vizionarom te alfom i omegom našeg kluba Šemsudinom Hasićem.
Svjedoci smo drastičnih promjena na bolje od kako su ovi ljudi preuzeli vođenje kluba. Naprosto je nemoguće pobrojati sve ono što su učinili da bi naš Velež danas izgledao ovako dobro.
Lično meni, najveća naša pobjeda je reanimacija navijačkog tijela koje je godinama bilo uspavano kako u Mostaru i okolini, tako i širom BIH te dijasporom.Ja sam tip navijača romantičara, onog što ga vodi srce a ne pamet kad su velike i bitne stvari u pitanju. Mi danas naprosto plijenimo pažnju ljudi širom države i dalje. Vidljivo je to površnim pregledom interneta a lično sam imao priliku ugostiti ili vidjeti na tekmama ljude iz Zenice, Pančeva, Beograda, Osijeka, Kozarca, Sarajeva, Maribora itd. Mi smo do 92-e imali najveću bazu navijača u BIH, poznato je da je cijela Hercegovina volila Rođene, ogroman broj navijača koji su živjeli širom BIH pa i nekadašnje Yuge je navijao za Velež jer je naš Velež naprosto igrao najljepši fudbal. Jer nikada nije bio miljenik politike i režima, baš kao i danas. Ali zato ga valjda toliko volimo, zato sjaji evo haman 100 godina bez jedne jedine mrlje na svojoj historiji.
Ovih dana svjedočimo i kontraverznim odlukama fudbalskih moćnika naše države, politika je pobjedila fudbal. režimski klubovi su ponovo, po ko zna koji put režirali predstavu kako samo njima odgovara, bez obaziranja na interese sporta, fudbalera, navijača i onih koji daju svoju lovu. Samo njihovi interesi se moraju zadovoljiti. Ali eto ih tamo, jer kao što je sve u životu stvoreno u par tako valjda i u ovom yebenom fudbalu, kako god imaš one dobre i pitome tako valjda moraju postojati i oni odvratni i divlji. Haram vam bilo sve što nam raditie.
Mi jesmo usporeni ovim političko mafijaškim potezima glavešina ali ni u kom slučaju nas neće zaustaviti na našem putu uspona. Mi ćemo nastaviti tamo gdje smo stali kad ONI odluče da ponovo živi fudbal i sve ono lijepo oko njega zašto ga toliko i volimo. Niko nema tu silu da zaustavi ovu pozitivnu priču, ona je jednostavno prirodna, ona je iz naših srca i naš će Velež baš kao što tiha voda brijegove valja, jednog dana stati na vrh i tu ostati.

PS i da imam još 5 života, svih 5 bih Veležu posvetio. :ljepota: :ljepota:
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

dzelllo
Kontakt:

Post Postao/la dzelllo » 01 jun 2020, 16:24

https://sportsport.ba/fudbal/sose-ostaj ... iti/363567
Znas li kome cestitas titulu?Grobarima BH nogometa,koji su za kratko vrijeme unistili sav nas trud koji je ulozen u ovoj(prosloj)sezoni.Stvarno retardiran potez,nema sta.
lezVe do bagro

fudbalfudbal
Kontakt:

Post Postao/la fudbalfudbal » 01 jun 2020, 16:43

Spuštamo zavjesu na prisilno završenu sezonu. Velež se ove sezone vratio u PL BIH te na početku odmah uvidio razliku između prve lige i premijer lige.
Na početku visoka očekivanja i nastavak pozitivnih nizova iz prve lige nisu se ostvarili. Tri poraza od čega dva kući od relativno slabijih ekipa u ligi su dovele upravu u situaciju kada se moralo nešto mijenjati. Ceh je platio trener Ibro Rahimić. Igrači su se zasitili pomalo i bila im je potrebna promjena koja bi ih dobro razdrmala.

U prvom kolu kod kuće Mladost je odnijela puni plijen pobjedom od 1-3 i već se tada uvidio problem nedostatka širine kvalitetnog rostera, roster je bio raznolik i neiskusan pogotovo odbrana koja je igrala veoma loše. Velež je pravio prilike, ali nije bilo realizacije. Prvo kolo su odrađivali suspenziju Bobić i Fajić (kasnije standardni igrači u prvih 11).
Drugo kolo u gradskom derbiju gubimo sa rezultatom 1-0 i veoma blijedo izdanje ekipe upotpunio je Zvonić sa nesretnim autogolom.
Treće kolo Čelik nosi bodove iz Mostara i uprava je postavila Dudića za novog trenera. Osoba koja nije imala puno povjerenja od strane dosta navijača kasnije će se pokazati ključnom ka postavljanju taktike i donošenju bodova našoj ekipi.
Prva utakmica na kormilu naše ekipe je bila protiv Slobode u Tuzli a tu je i debitovao nova prinova (kasnije će se ispostaviti veoma važan igrač u ekipi) Kosta Manev koji je odigrao praktički pa bez greške utakmicu i osjetilo se da će odbrana imati novu dimenziju sa njim. Velež nosi bod iz Tuzle i atmosfera se polako mijenjala. Iduće kolo Fajić za 1-0 i Velež je bio na četiri boda, Dudić je uveliko mentalitet ekipe digao na neki veliki nivo za razliku od prva tri kola. U narednih par kola nesretan poraz na Koševu od 2-1, te kući ubjedljivo najlošija partija odigrana u ovoj sezoni protiv Radnika opet su unijeli skepticizam u redove navijača. Međutim gostovanjem kod Zvijezde 09 i pobjedom 1-2 i pobjedom kod kuće protiv Tuzle City-a Velež je opet nastavio skupljati bodove.

Forma ekipe je vidno bila promjenjiva samim tim ekipa nije imala veliku konstantu u rezultatima i to je zadavalo veliku brigu. Poraz u Banja Luci te
remi u Kaknju nisu davali veliki optimizam pred derbi sa Zrinjskim. U derbiju borba, volja i zalaganje i Denis Zvonić nas vodi ka pobjedi. Bod iz Kaknja je došao do izražaja jer smo gubili 2-0 u Kaknju i Brandao nas je vratio na X. Nakon dvije utakmice gdje je valadala dobra atmosfera u Zenici naši 'Rođeni' vraćaju Čeliku za poraz kod kuće i nose puni plijen kući 0-2, i već je Velež sigurno prestao da bude u zoni opstanka. Ruku na srce moram priznati da je ova ekipa veoma mlada i da je možda nekako trebalo da se razumi da će biti oscilacija ali naši navijači u Mostaru su takvi i oni očekuju prsa u prsa sa najjačim bez opravdanja a i ja sam jedan od onih koji će da te cijeni 90 minuta da igraš srčano ali ako nema borbe onda nema ni podrške. U narednih par kola opet tri rezultata poraz od Sarajeva i Širokog i bod protiv Slobode su jednostavno dali osjećaj da ekipi fali par iskusnih igrača koji su igrali u PL. Dvije zadnje utakmice polusezone su bile dva gostovanja koja su bila sve samo ne lagana. Prvo Rođeni ruše u Bijelini Radnik golom Vehabovića a potom na gostovanju na Grbavici pobjeđuju Željezničar sa 0-2. Ispostavit će se kasnije da je ta utakmica presudna bila za Željezničar jer tom pobjedom je Velež ostavio Sarajevo na prvom mjestu.

Nastavak sezone i tri kola bila su veoma dobro odrađena, dvije pobjede i remi su davale nadu Feđi Dudiću i armiji navijača da mogu napadati možda i neko mjesto koje vodi u Evropu. Pobjede protiv Zvijezde, remi protiv Tuzle i pobjeda protiv Borca spektakularno na kraju.

Što se tiče rezimea transfera Manev je pokazao klasu i uprava će nadam se sa njim probati produžiti ugovor što prije, dok je Vasko Kalezić podbacio uveliko i od zime nije više naš član. Što se tiče zimskih transfera Radovac i Pršeš su donijeli širinu u veznom redu i tu bi trebalo možda biti najmanje korekcije. Završili smo na poziciji osam, sa gol razlikom 25:23, istim brojem bodova kao i sedmoplasirani Široki ali sa slabijom gol razlikom od njih.
Kući smo odigrali 11 utakmica i skupili 17 bodova i osma smo ekipa statistički kući, dok na strani smo treća ekipa po uspješnosti sa 15 bodova donešenih kući.

Na kraju ove sezone ostali smo i bez Fajketa kojem se zahvaljujem za borbu i doprinos na terenu, jer nam je značilo. Od borbe za premijer ligu pa sve do iste. Pored rezultatske strane koja je bila solidna jer se ispunio cilj rezultatski, infrastrukturno uprava je odradila fenomenalan posao, i mislim da smo veoma stabilan klub.

Ovo je bio kratki rezime sezone nakon 22. kola te mislim da se nije zaustavila sezona konačna pozicija bi bila puno veća od trenutne.

Čeka nas zanimljivo ljeto što se tiče igračkog kadra tu bi trebalo biti par pojačanja.
Ti si naša ljubav jedina!

Asimetric
Kontakt:

Post Postao/la Asimetric » 01 jun 2020, 17:41

Ne radi se to tako Šoše, ne možeš se čitav život držat po strani, trebali ste kao klub osuditi ovu odluku, a ti cestitas Sarajevu na tituli istom onom Sarajevu koji nas je pokrao u Vrapcicima, gdje obraz, gdje su stavovi, gdje princip.
Da li smo to postali klub koji se zadovoljava zavrsetkom lige samo zato sto necemo ispasti, razumijem ja da je nas klub za to da se nastavi prvenstvo ali ako vec ova mafija ne dozvoljava da se nastavi onda trebamo kao klub izdati saostenje i osuditi ovu odluku, tuzbe podnijeti i ostalo

Rodjeni81
Kontakt:

Post Postao/la Rodjeni81 » 01 jun 2020, 21:20

Klub ima jasan stav ko nije skontao do sada nek se rokne, pogotovo ako je navijac Veleza.

Mostarwolf1981
Kontakt:

Post Postao/la Mostarwolf1981 » 01 jun 2020, 21:40

Ma ko ih yebe ,idemo dalje sta je tu je :) Meni je samo jedno u glavi, a to je kad zagrmimo sa nove tribine ima da se cuje do Salakovca :ljepota:

mozak
Kontakt:

Post Postao/la mozak » 01 jun 2020, 22:16

Netreba trositi energiju na stvari gdje nemozes nista promjeniti. Šoše je pametan momak, iznio je jasan stav i tu treba stati. Netreba se spustat na nivo nekog sjela.
Energiju usmjeriti na nastavak aktovnosti oko infrastrukture i pripremu za slijedecu sezonu.
Ocekuje ga mnogo posla, rekao bih mnogo vise nego u zavrsenoj sezoni.
Od mene puna podrska za upravu :salut:
Bilo kuda, red army svuda !

Rodjeni81
Kontakt:

Post Postao/la Rodjeni81 » 01 jun 2020, 22:49

mozak je napisao/la:
01 jun 2020, 22:16
Netreba trositi energiju na stvari gdje nemozes nista promjeniti. Šoše je pametan momak, iznio je jasan stav i tu treba stati. Netreba se spustat na nivo nekog sjela.
Energiju usmjeriti na nastavak aktovnosti oko infrastrukture i pripremu za slijedecu sezonu.
Ocekuje ga mnogo posla, rekao bih mnogo vise nego u zavrsenoj sezoni.
Od mene puna podrska za upravu :salut:
:salut:

dzelllo
Kontakt:

Post Postao/la dzelllo » 01 jun 2020, 23:13

Jeste li ljudi svjesni sta pisete?Cuj nema fajde od piskaranja,jesmo li to poceli slaviti ostanak u ligi ili to sto smo zakinuti tacno 4 boda za Evropu?Najosteceniji smo klub u ovom sra.nju od odluke,a on cestita Vicinim pudlicama titulu.Neka im jos i cvijece posalje,istim onima koji su nas i opasno zakinuli.
lezVe do bagro

Baader
Kontakt:

Post Postao/la Baader » 01 jun 2020, 23:16

Aj bola. Nije život ni počeo, ni završio ovom sezonom. Nama evropa nije bila realna ove sezone, ali smo zato na pravom putu, sa pravim ljudima.

dzelllo
Kontakt:

Post Postao/la dzelllo » 01 jun 2020, 23:34

Kralju,nisam nigdje spomenuo da smo skrenuli sa prsvog puta,ali ko bi mogao garantovati da bas mi ne bi prosli u Evropu umjesto Borca?Bas smo pred koronu uhvatili pravi zalet,to se i vidjelo 8.marta protiv njih.Cista politicka odluka,na koju su nasi (zasad) ostali nijemi.Lizabo me taki da izvines k i za Zelju i za Sarajevo,vise me je pogodilo to sto su napravili uvlakacki potez,cestitajuci ovim smradovima titulu a pritom ostali nijemi na kradju.Titula koja predstavlja pad i onako kafanskog fudbala u BiH(5 mjeseci neigranja).
lezVe do bagro

Rodjeni81
Kontakt:

Post Postao/la Rodjeni81 » 01 jun 2020, 23:53

dzelllo je napisao/la:
01 jun 2020, 23:34
Kralju,nisam nigdje spomenuo da smo skrenuli sa prsvog puta,ali ko bi mogao garantovati da bas mi ne bi prosli u Evropu umjesto Borca?Bas smo pred koronu uhvatili pravi zalet,to se i vidjelo 8.marta protiv njih.Cista politicka odluka,na koju su nasi (zasad) ostali nijemi.Lizabo me taki da izvines k i za Zelju i za Sarajevo,vise me je pogodilo to sto su napravili uvlakacki potez,cestitajuci ovim smradovima titulu a pritom ostali nijemi na kradju.Titula koja predstavlja pad i onako kafanskog fudbala u BiH(5 mjeseci neigranja).
Pa nasi su sve vrijeme bili jedni od najglasniji za nastavak sezone, kasnije se skontalo da nema nista od nastavka jer je vecina za prekid. Sose dobio pitanje od novinara i gospodski ga odgovorio i rekao sve tacno i kako treba. I opet ne kontam kako si skontao da je covjek ostao nijem na kradju :bow:

ManciniLevatKlasican
Kontakt:

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 02 jun 2020, 01:22

dzelllo je napisao/la:
01 jun 2020, 23:34
Koja bola europa, o cemu ti mastas? Nije nam europa bila ni na kraj pameti ali barem nam je ova sezona dokaz da uz par pojacanja sigurno mozemo izboriti europu i boriti se za titulu.

Za europu trenutno nemamo ni igrace ni stadion. Tek smo usli u ligu i hvatamo zalet polako, nismo ni na 60-70% kapaciteta, bruka igraca iz ekipe tek prvu godinu igrali u PL.

Za sljedecu sezonu dovesti napadaca, krilo, stopera i bekove. Ako se to uradi tek onda mozemo mastati o jednom od prva tri mjesta.
Forzza Velez

Asimetric
Kontakt:

Post Postao/la Asimetric » 02 jun 2020, 01:51

Haha pa daj cuj nije nam Evropa bila u planu ove sezone,
I sta sad otvorila se sansa za Evropu i mi cemo reci neka hvala, nisi nam u planu Evropo ove godine hah.
I sad ko biva mi pravimo neke planove kad cemo u Evropu a kad necemo i kad cemo napadat titulu i kad necemo dajte ljudi kakva je to logika.
E sad da ja vas pitam kako ces ti praviti bilo kakve planove u ovakvoj ligi u kojoj se planovi kroje na nekim drugim mjestima a znamo kojim.
Da vam prevedem ovo ukratko mozes imati najbolju ekipu u ligi i ciljati na najvise ciljeve ali ako neke ljude zasvrbe mu.da sve se to postaje nebitno.
Ljudi sto se prije pocnemo boriti protiv kriminala to je bolje za nas.
Mi smo radnicki klub, borba za pravdu i ravnopravnost nam treba uvijek biti u nasem DNK, ma koliko god tesko bilo, a znamo sta je sve nas klub prozivio u zadnjih 25 godina i kroz sta je prosao, upravo se isto desava samo na drugi nacin.

samoOlimpick
Kontakt:

Post Postao/la samoOlimpick » 02 jun 2020, 07:26

Šoše nekad je pametnije šutiti ! Joj kad nas krezubi iz genocidne tvorevine krenu gazat idućih godina, ovo je početak kraja naše lige, a ti Šoše čestitaj ! Zamisli, amaterski ugovori, joj koji nam cirkus sljeduje, jedva čekam Kazlagića u PL iduce sezone. Trebamo poslat prijavu za Hrvatsku ligu pa krenut iz 5. ranga i polako

Baader
Kontakt:

Post Postao/la Baader » 02 jun 2020, 08:58

Kao i obično, kenjate i pretjerujete. A onda poslije kuku što vas svi živi yebuckaju.

dzelllo
Kontakt:

Post Postao/la dzelllo » 02 jun 2020, 16:05

Svaka cast Dudicu za intervju,govori ono sto klub misli ali nema hrabrosti da se oglasi.
lezVe do bagro

Mig_Mig
Kontakt:

Post Postao/la Mig_Mig » 02 jun 2020, 16:22

dzelllo je napisao/la:
02 jun 2020, 16:05
Svaka cast Dudicu za intervju,govori ono sto klub misli ali nema hrabrosti da se oglasi.
Pa mislis da nije vec neko iz saveza zvao i sugerisao da Dudic skrati jezik?!
Fk Potkovice

dzelllo
Kontakt:

Post Postao/la dzelllo » 02 jun 2020, 16:27

Mig_Mig je napisao/la:
02 jun 2020, 16:22
dzelllo je napisao/la:
02 jun 2020, 16:05
Pa mislis da nije vec neko iz saveza zvao i sugerisao da Dudic skrati jezik?!
Ne vjerujem,jer imamo 1001 argument protiv tog istog saveza.Samo ove sezone smo imali u 4-5 utakmica uzasno sudjenje.
lezVe do bagro

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.