FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 16:17

hule_barca je napisao/la:
25 okt 2021, 07:49
Na kraju kad se sve sagleda, dobro je da se i bod sinoć izvukao.
Dojam je da je Tuzla upala u istu zamku kao i Velež ove sezone, samo što je srećom izvukla barem bod, dok su Rođeni fasovali kući.
Stručni štab je očigledno više mislio na same sudije već u pripremi utakmice, a manje na način na koji bi se trebalo nadigrati goste iz Banja Luke. Ne želim ovom prilikom da opravdam suđenje Muse, koje je bilo opet kriminalno, ali želim reći da takvo suđenje nije bilo ništa što je neočekivano, a vidjelo se da se previše snage troši na Musu umjesto na sama dešavanja na terenu. Takva situacija je i pogodovala gostima iz Banja Luke, da se domaćin unervozi, pa da oni iskoriste neku od svojih rijetkih prilika, jer su znali da će ih sudija maksimalno zaštititi. Velež je pao na taj fazon, a sinoć je umalo i Tuzla fasovala na isti način. Recept je bio, kao što je Husref rekao prije meča, u drugom poluvremenu iz Banja Luke. Suđenje Grbića je bilo čak i znatno gore, nego sinoć, pa su igrači opet stoički to sve podnijeli i odigrali odlično drugo poluvrijeme i na kraju krajeva umalo slavili. Sinoć kao da smo gledali utakmicu kantonalne lige.
Što se tiče taktičke pripreme same utakmice, mislim da je Husref pogriješio sa dva klasična zadnja vezna. To je Borac znalački iskoristio te vršio visok presing na polovicu Tuzle, koja nije imala adekvatan odgovor, jer Huso i Čeliković nisu mogli iznijeti loptu po ionako grbavom terenu, pa su Morris i Šukilović mahom morali 'nabijati' loptu nikome. U drugom dijelu je to bilo znatno bolje, kada se Doffo spustio i počeo organizovati napade, mada se i Borac svjesno zatvorio. Međutim, ako su dva klasična zadnja vezna bila logična u Banja Luci, sinoć je to bila greška, jer ipak igraš na svom stadionu i očekuje se da preuzmeš malo više rizika. U samoj igri definitivno nismo vidjeli puno smislenih akcija. Sve je nekako išlo tromo i završavalo sa lošim ubacivanjam na Krpića. Mehidića sam već bio proglasio najgorim igračem utakmice, ali eto pogodak ga je spasio u neku ruku.
Još je pet kola do polusezone, plus Kup utakmica na Grbavici. Tuzla nije u dobrom momentumu, ali slijede ipak relativno lakši mečevi i ako ekipa ostvari prolazak dalje u Kupu i savlada Leotar i Posušje u Ligi, mislim da bi mogla vratiti željeno samopouzdanje upravo onda kada je najpotrebnije, a to je protiv Zrinjskog. Vjerujem da će se razlika između prvog i drugog do kraja polusezone ipak smanjiti, što će dati opet dobru podlogu za neke korekcije na zimu.
- TREBAO JE MUSEMIĆ NAKON 15. MINUTE ZAMIJENITI ŠUKILOVIĆA.ČELIKOVIĆA VRATITI NA ŠTOPERA A DOFFA NA POZICIJU KOJU ON NAJBOLJE IGRA,PORED KARJAŠEVIĆA.NE ZNAM DA LI JE ZBOG PRERANOG IZLASKA UBIPARIPA I ULASKA M. MEHINOVIĆA ON NAPRAVIO ONO ŠTO JE MISLIO "PLANIRANOM" ZAMJENOM ŠUKILOVIĆA I TAKO ODUSTAO OD ZAMJENE ŠUKILOVIĆA.MISLIM DA JE MORAO UVESTI I BRKIĆA UMJESTO DŽAFIĆA. ON SE ZAGRIJAVAO 25 MINUTA ZAJEDNO SA GAVRIĆEM I ZA NJEGA JE HUSREF I ZABORAVIO KAD JE POČEO ( S PRAVOM )DA NEGODUJE NA SUDIJSKE NEPRAVDE.U STVARI JA SAM SE NADAO DA ĆE BRKIĆ BITI STARTER .UBIPARIPU SAM SE OBRADOVAO ALI ETO PET MINUTA I POVREDA.
JA MISLIM DA JE IPAK BORAC IZVUKAO BOD ,NE SREĆOM NEGO NA POGANLUK.BOD IZVLAČI SLABIJI TIM ,A ZAMISLI DA JE SUĐENJE SINOĆ BILO
POŠTENO KO BI POBIJEDIO.?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mehidić proradio i gol, 1:1.
slika
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 25 okt 2021, 17:06, ukupno mijenjano 3 puta.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 16:25

EVO SABRIJE OPET.

KUP BIH - UTAKMICE 1/8 FINALA
Ponedjeljak, 25. oktobar 2021. 16:10
Službena lica


FK ŽELJEZNIČAR - FK TUZLA CITY Sarajevo, 27.10.2021. 16:30 ARENA
Sudija: Topalović Sabrija
A-1 Macić Amer Mostar
A-2 Lazić Damir Brčko
4. Njegomirović Aleksandar Prnjavor

DELEGAT.Ristović Davor - Ist. Sarajevo
POSMATRAČ SUĐENJAŠirko Momir - Banja Luka

SAD SAVEZ KAO NA STRANI žELJEZNIČARA A U SUBOTU ĆE MU NOŽ PODVUĆ POD GRLO PROTIV ZRINJSKOG. MI BI BI OVO TREBALI SVJESNO PREPUSTITI I OZBILJNO SE OKRENUTI LEOTARU POSUŠJU I ZRINJSKOM.NAS NA GRBAVICI MRZE I VRIJEĐAJU NA FAŠISOIDAN NAČIN.KAD JOŠ DODAŠ SABRIJU ,MOMCI ĆE NAM PROLUPATI NA ČISTO.DOBIĆE NEKO I CRVENI A ON SE PRENOSI PROTIV LEOTARA.GRBIĆ,MUSA,SABRIJA.......Gigović protv Letara???
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 25 okt 2021, 17:11, ukupno mijenjano 5 puta.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 16:32

........................بسم الله الرحمن الرحيم
ALLAHU UHDŽUBNA ANIL KAVMIZ - ZALIMIN
ALLAHU UHDŽUBNA ANIL KAVMIZ - ZALIMIN
ALLAHU UHDŽUBNA ANIL KAVMIZ - ZALIMIN

slika
ćivolapot ajirbas
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 28 okt 2021, 12:34, ukupno mijenjano 2 puta.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 16:42

N/FS BiH odredio sudije za osminu finala Kupa BiH: Borcu ponovo sudi Miloš Gigović
KUP BIH25/10/2021 u 16:37 h
Određene sudije za Kup BiH
N/FS Bosne i Hercegovine odredio je sudije za 1/8 finala Kupa BiH.

Derbi meč Željezničara i Tuzla Cityja sudiće Sabrija Topalović iz Zenice. Borcu će ponovo na centru biti Miloš Gigović. Banjalučani, podsjećamo gostuju u Trebinju kod Leotara.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 17:16

Četiri meča 15. kola domaćeg prvenstva odigrat će se u subotu, a sve utakmice su u različitim terminima. Jedini susret za koji neće biti direktan TV prenos je Tuzla City – Leotar.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 17:23

SPORT 1
Evo šta kaže zvanična statistika: Je li Borac stvarno zaštićen u odnosu na premijerligaške konkurente?
PREMIJER LIGA BIH24/10/2021 u 22:05 h
Je li opravdano sumnjati u Borac?
Fudbaleri Tuzla Cityja i Borca večeras su remizirali rezultatom 1:1 u susretu 14. kola Premijer lige BiH, a velike zamjerke na suđenje suca Matea Muse imali su domaći tokom cijelog meča.

Nakon utakmice svoje veliko nezadovoljstvo viđenim istakao je i trener Tuzla Cityja Husref Musemić, a nije nikakva tajna da mnogi treneri i sportski radnici smatraju da je Borac zaštićen i povlašten u odnosu na svoje premijerligaške protivnike.

Sa gotovo svakog stadiona u Premijer ligi BiH Banjalučane prate uzvici: "Lopovi, lopovi", a tako je bilo i večeras.

Odlučili smo sabrati zvaničnu statistiku dosadašnjeg toka Premijer lige BiH u smislu dobijenih kartona svih 12 timova, a evo kakvo je trenutno stanje.

Zrinjski ima 23 žuta kartona i nijedan crveni karton od početka sezone, te je tim sa najmanje kartona od početka sezone. Slijedi ga Borac, koji je dobio 22 žuta kartona, po čemu je najdisciplinovanija ekipa lige, te jedan crveni karton, čime ipak ima nešto lošiju poziciju od Zrinjskog.

Bijeljinski Radnik ima 23 žuta i jedan crveni karton od početka sezone, ali ovaj tim je osvojio svega sedam bodova i rijetko su njegove utakmice rezultatski neizvjesne kroz svoj cijeli tok.

Sljedeći na listi je Široki Brijeg, koji je dobio 29 žutih kartona i jedan crveni karton od početka sezone, zatim Željezničar koji ima 32 žuta kartona, te Rudar Prijedor koji ima 33 žuta kartona i bez crvenih je kartona.

Velež je dobio 38 žutih kartona, ali i tri crvena kartona, a Posušje i trebinjski Leotar imaju po 42 žuta kartona. Dok Leotar ima dva crvena kartona, Posušje ih je dobilo čak pet.

Tuzlanski rivali Sloboda i Tuzla City imaju po 44 žuta kartona. Sloboda je pritom dobila dva crvena kartona, a Tuzla City tri crvena kartona.

Na vrhu liste po broju žutih kartona je Sarajevo, koje je dobilo čak 49 opomena te još dva isključenja, odnosno crvena kartona.

Interesantno je da su sve ekipe koje se bore za plasman u Evropu osim Borca i Zrinjskog u vrhu liste po broju kartona. Da li je realno da Borac ima čak duplo manje kartona od svojih najbližih konkurenata s obzirom na ono što gledamo u svakoj utakmici, procijenite sami.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 17:29

Nemanja Miljanović: Tuzla City je ekipa kojoj se ne prijeti
PREMIJER LIGA BIH24/10/2021 u 11:24 h
Trener Borca najavio večerašnji meč na Tušnju
Fudbaleri Tuzla Cityja danas će u sklopu 14. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu dočekati Borac, a početak meča zakazan je za 19 sati i 30 minuta.

Današnji meč na Tušnju najavio je gostujući trener, Nemanja Miljanović, koji je kazao kako je tuzlanski sastav ekipa kojoj se ne prijeti.

"Tuzla City je ekipa kojoj se ne prijeti, jer u svojim redovima ima veoma kvalitetnih pojedinaca, a ono što je možda i još važnije, riječ je o veoma iskusnom sastavu. Međutim, pokazali smo da se sa njima možemo ne samo ravnopravno nositi, već u nekim segmentima biti i dominantniji. Jedino što je bilo loše je upravo efikasnost, ali nadam se da će ona sada biti znatno bolja", kazao je Miljanović, a prenosi Glas Srpske.

Miljanović neće moći sutra računati na dva povrijeđena igrača, dok će protivnik biti jači za trojicu igrača koji nisu mogli igrati u srijedu zbog žutih kartona.

"Povratak Jovanovića će sigurno donijeti dodatnu čvrstinu našoj odbrani, ali isto tako, Tuzlaci su sa ovom trojicom mnogo jači i opasniji. I naša prva utakmica je pokazala da je riječ o dvije prilično podjednake ekipe i ovakve mečeve često znaju riješiti nadahnutost pojedinca ili kiks nekog od igrača. Zato moramo biti maksimalno koncentrisani, ako želimo da ostvarimo povoljan rezultat", kazao je Miljanović.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 17:35

[url [/url]
HUSREF PAŠA POSLIJE UTAKMICE .

slika
SCENA NAKON ŠTO JE ZAKARIĆ PESNICOM UDARIO NAŠEG IRAČA U POTILJAK A LOPTA JE BILA NA DUGOJ STRANI.TO SE DESILO PRED ČETVRTIM SUDIJOM ŠEHOVIĆEM KOJI SE PRAVIO ENGLEZ.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2021, 18:23




tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 26 okt 2021, 04:15

Musemić biranim riječima o Grbavici: Znamo šta nas čeka, svaki igrač poželi da igra na tom stadionu

Novi duel sa Željezničarima očekuje Tuzlake
Pred nogometašima Tuzle City već u srijedu je novi derbi.

25.10.21. 13:50
S. Mlaćo

Musemić biranim riječima o Grbavici: Znamo šta nas čeka, svaki igrač poželi da igra na tom stadionu
Ovaj put Tuzlaci će u goste Željezničaru u okviru osmine finala Kupa naše zemlje.
“Nismo bili miljenici sreće kada je žrijeb u pitanju. Izgubili smo nedavno na Grbavici, no to ne znači da ne možemo odigrati bolje. Mi i Željezničar imamo ambicije da prođemo dalje, očekujem korektnu utakmicu, kako je bilo i u prvenstvu. Imat ćemo fudbalskim riječnikom sve uslove za igru, mislim na teren i stadion koji je pravi fudbalski. Svaki igrač može samo da poželi da igra na takvom stadionu“, riječi su šefa struke Tuzlaka Husrefa Musemića.

Musemić je sinoć poslije remija sa Borcem bio veoma razočaran. Borac je do remija na Tušnju stigao golom iz penala.

"Ja imam 60 godina i dugo sam ovdje. Ne tražim neko opravdanje, ali ovo nema smisla više. Fudbal treba da se igra i u budućnosti, ali zaista ne znam koja je svrha. Žao mi je momaka. Imaju oni porodice. Šta god dodatno da kažem bilo bi suvišno", rekao je Musemić.

Meč na Grbavici igra se sa početkom u 16:30 sati.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 26 okt 2021, 04:25

Čudno je da" klub" nije obavijestio javnost o težini povrede Voje Ubiparipa,i još čudnije da mu niko nije poželio zdravlje i oporavak.U stvari ,sramota,
slika
slika

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 26 okt 2021, 11:28


E moj Tomislave , kada bi ti svaku utakmicu sudio Sabrija gdje biti kraj bio?.Odeš u Posušje bez Sabrije i zijan.?
Bilo da vi stvarno želite dalje u Kupu ili ne ,ja bih volio da moj klub batali to takmičenje.
Ali ,Tomislave ,vidjet ćeš ko će ti i kako. suditi "za Zrinjski" protiv Žljezničara na Grbavici .
ISTINA, TU UTAKMICU GRATE U PONEDJELJAK .OČITO ČEKAJUĆI REZULTAT IZ TUZLE GDJE U NEDJELJU GOSTUJE lEOTAR SA NOVIM "SUDIJM KOLJAČEM".
AKO TUZLA NE POBIJEDI VI ĆETE DOBITI JEDAN BOD OD ZRINJSKOG ZA JUBILEJ 100 GODINA.ŠKUTORI SU VAZDA BILI GOSPODA.

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2071
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 27 okt 2021, 18:54

Bravo momci, potpuno zaslužen prolaz dalje.

Jesu li jos uvijek tu oni koji kazu da je Morris vrhunski igrač?

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 27 okt 2021, 18:55

Konacno odigrana utakmicu za koju se moze reci da je dobra. Nije bilo branjenja napada li smo njihovu odbranu kada su pokusava li izneti loptu. Sve u svemu nebih trazio mane nakon ovakvog rezultata i zalaganja.
Tuzla City / Sloga Simin Han

Avatar
CityCity
Postovi: 1409
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 27 okt 2021, 19:06

Odlična partija,dobra kombinatorna igra i konačno efikasna.Igrač utakmice danas sjajni Mišić a dobro su igrali i svi ostali u napadu i sredini.Još ako Husref na vrijeme uoči da odbrana prečesto "pliva" ponajviše zahvaljujući poluamaterskom poluigraču Morisu i ako konačno ukaže povjerenje i nekom drugom igraču na toj poziciji, mogli bi ubrzo doći na nivo koji svi želimo. Sve čestitke na pobjedi.

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 27 okt 2021, 19:29

Da je se igalo protiv Borca bilo bi penala sigurno.
Kad se ne sviraju svakakvi prekrsaji onda je dosta lakse.
Sve u svemu dobra partija Tz.
Ovaj pravilo vezano za mlade igrace je beze,bolji bi Mesinovic bio da dobiva za pocetak 20-30 min ,al et sga je tu je..
Misic ,Mehidic,sve bolji..
Nema se sta danas puno mudrovat,dobra utakmica.

emir012
Postovi: 499
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 27 okt 2021, 20:31

Cestitke za prolaz, danas smo prije svega bili napadacki raspolozeni.

Nadam se nekom laksem protivniku u ,cetvrtfinalu, i nadam se domacem terenu...Tj. da nas zrijeb malo pomazi u nastavku...

Nadam se da je ekipa spremna da pruzi apsolutni maksimum i da dobije ove dvije naredne utakmice do rep. pauze.

mmanijak
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 okt 2021, 22:19
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la mmanijak » 27 okt 2021, 20:45

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
27 okt 2021, 18:54
Bravo momci, potpuno zaslužen prolaz dalje.

Jesu li jos uvijek tu oni koji kazu da je Morris vrhunski igrač?
Bas vam se mnogo zamjerio momak😂 Zbog cega je danas zasluzio pljuvanje?

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2071
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 27 okt 2021, 21:28

mmanijak je napisao/la:
27 okt 2021, 20:45
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
27 okt 2021, 18:54
Bravo momci, potpuno zaslužen prolaz dalje.

Jesu li jos uvijek tu oni koji kazu da je Morris vrhunski igrač?
Bas vam se mnogo zamjerio momak😂 Zbog cega je danas zasluzio pljuvanje?
Ako si gledao utakmicu danas, zajedno sa Nukićem kriv za oba primljena gola. Ne kazem ja da je on loš igrac, samo nije vrhunski kako neki kazu.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 okt 2021, 22:01

ČESTITAM MUSEMĆU SA SARADNICIMA I IGRAČIMA ZA DANAŠNJU POBJEDU I PROLAZ DALJE U KUPU BIH PUNO SREĆE U ŽRIJEBU ZA 1/4.

Spektakularan meč na Grbavici: Tuzla City savladao Željezničar za četvrtfinale Kupa





Šest golova u sjajnoj utakmici
FK Tuzla City plasirao se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što je danas na Grbavici savladao Željezničar sa 4:2.

https://sportsport.ba/fudbal/zeljeznica ... bih/411111
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 27 okt 2021, 23:13, ukupno mijenjano 5 puta.

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.