FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzlac
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 13 sep 2020, 23:08

Ovaj izvještaj mi se sviđa pa sam ga postavio
----------------------------------------------------------
RADNIK PAO U TVRDOJ UTAKMICI
Fudbaleri Tuzla Cityja večeras su sa minimalnih 1:0 savladali bijeljinski Radnik čime su upisali treći trijumf u isto toliko odigranih domaćih utakmica.

Tuzla se ovom pobjedom podigla na treće mjesto i definitivno djeluje kao ozbiljan kandidat za plasman na evropsku scenu, dok je Radniku ovo bio treći poraz od početka sezone i nakon ovog kola bijeljinski tim je jedini ostao bez ijedne pobjede.

Počela je utakmica agresivno od strane domaćeg tima koji je nastojao što prije doći do pogotka. Ipak, Radnik se branio kvalitetno i utakmica je bila dosta tvrda, a Tuzlaci nisu bili u stanju adekvatno zaprijetiti odbrani gostiju.

Nakon dvadesetak minuta igre, u redovima Tuzlaka počinje se isticati Nermin Crnkić, a domaći uspijevaju igru prenijeti na polovinu Radnika te počinju stvarati šanse. Ipak, Kozić je sjajno raspoložen i brani pokušaje Ubiparipa i Crnkića iz sjajnih pozicija.

U 25. minuti, sjajnu šansu za goste je pripremio Huseinbašić, koji je uposlio Karića, ali njegov udarac glavom odlično zaustavlja Azir Muminović.

Nastavak prvog dijela donio je još nekoliko kvalitetnih šansi za domaće, uglavnom nakon ubačaja sa strane, ali promjene rezultata nije bilo.

Ipak, već u 47. minuti Nermin Crnkić pogađa za vodstvo Tuzla Cityja, nakon ubačaja iz kornera sa lijeve strane. Ovaj gol nije bitnije promijenio tok meča, ali Tuzla City je igrao nešto opreznije.

U 58. minuti, golman gostiju sjajno brani Ubiparipu, a potom brani još dva puta u izglednim šansama za domaće.

Radnik ponovo prijeti tek u finišu, kada Mahir Karić centrira do Saše Novakovića, a njegov udarac glavom odlazi preko gola. Promjena više nije bilo, pa je tuzlanski tim slavio četvrtu pobjedu od početka prvenstva.

Tuzla je sada na trećem mjestu na tabeli sa 13 osvojenih bodova, a Radnik je deseti sa samo četiri boda.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 13 sep 2020, 23:11

Čestitka momcima na igri,i pobjedi.Na žalost ni 15 dana pauze nije donijelI oništa novo kad je igra ekipe u pitanju.Sporo sa nepotrebnim dizanjem lopte.Nema tečnih pasova .Tri pasa sastavimo na našoj polovini ali u zoni napada to je sve iskidano i beskrvno.Danas je Nukić žrtvovan postavljanjem na beka kako bi čuvao brzog Bradonjića.Na žalost tek pred kraj ušao je Đerić i Nukić se našao na svom mjestu, desnog krila.On je istina upućivao dalekometne lopte sa 50 metara prema šesnetercu protivnika.No, to su bekovski centaršuti a ne prodori krila u protivnički šesnesterac.U prvom poluvremenu osim ovog zapazio sam da Crnkić ne igra lijevo krilo ,nego je pomjeren prema unutra.Mjesto na lijevom krilu zauzeo je Džafić.Tek u drugom pluvremenu Crnkić je zaigrao svoju poziciju lijevog krila .Džafić je preseljen na desno krilo.Štoperi su odigrali perfektno .Bekovi Nukić i Rugašević također.Defanzivci se očito prilagođavaju jedan na drugog.Karjašević britka sablja.Nikolić odličan igrač.Gradi loptu i proigrava pasovima svoje saigrače.Istina, tu se sreće s problemima jer saigrači nisu učeni od trenera sitan vez nego nabijanje lopte.Nikolić ima jak i dosta precizan šut.Drago mi je da je odigrao cijeli susret.Maksimović je uredno ispoštovao sve čudne zamisli svog trenera.Ubiparip na žalost nije dovljno koncentrisan i zato fula ono što je nekad lako pogađao .Sve u svemu, rezultatski gledano prekinuta je neugodna tradicja protiv bijeljinaca ali naša igra nije na razini mjesta na tabeli koje trenutno zauzimamo.Ako je ovo bila preozbilno shvaćena utakmica zbog protinika onda neka bude. No, već u Banja Luci vidjet ćemo dokle mi možemo u ovoj sezoni PL BiH.
[url [/url]
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 13 sep 2020, 23:55, ukupno mijenjano 1 put.

tcity055
Kontakt:

Post Postao/la tcity055 » 13 sep 2020, 23:18

Vlado Jagodić je pod imperativom pobjede i dosta problema u svlačionici. Svakodnevno mu igrači komentarišu i odbijaju naloge. S druge strane, Borac trenutno ima prioritet Evropu sve to treba iskoristit i uzet im sva tri boda što je po meni sasvim realno.
Ovo večeras kad se uzme u globalu nije loše. Naravno, uvijek može bolje al nikad nije lako pobijedit Radnika. Žao mi je Voje nekako jednostavno nema sreće. Dobro je plaćen da daje golove ali ih za sada teško postiže - valjda ga krene. Nekako nema ni tih slobodnjaka sa 20 metara.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 13 sep 2020, 23:59

tcity055 je napisao/la:
13 sep 2020, 23:18
Vlado Jagodić je pod imperativom pobjede i dosta problema u svlačionici. Svakodnevno mu igrači komentarišu i odbijaju naloge. S druge strane, Borac trenutno ima prioritet Evropu sve to treba iskoristit i uzet im sva tri boda što je po meni sasvim realno.
Ovo večeras kad se uzme u globalu nije loše. Naravno, uvijek može bolje al nikad nije lako pobijedit Radnika. Žao mi je Voje nekako jednostavno nema sreće. Dobro je plaćen da daje golove ali ih za sada teško postiže - valjda ga krene. Nekako nema ni tih slobodnjaka sa 20 metara.
Jagodić je čovjek bez karaktera ,kockar , i prelivoda.On je problem kod Borca.Nadam se da će mu u Borcu uručiti otkaz nakon utakmice protiv nas.

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 14 sep 2020, 00:51

Čestitke za pobjedu...odlično 3. mjesto
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

hule_barca
Kontakt:

Post Postao/la hule_barca » 14 sep 2020, 08:40

Protiv ovakvih protivnika, bez ikakvih floskula, tri boda su najbitnija. Igra nije bila loša, stvoren je dovoljan broj izglednih prilika. Sreća je što je Muminović skinuo zicer Kariću, inače bi bilo veoma teško izvući povoljan rezultat. Ekipa nastavlja sa pobjedama na domaćem terenu u mečevima na kojima se očekuju tri boda, ali isto tako svaki taj meč je nagazna mina i veoma lako se okliznuti. Stoga stopostotan učinak na Tušnju dobija na dodatnom značaju. Ekipa sada sa mnogo više samopouzdanja ide u Banja Luku. Negativna stvar je što je Barišić suspendovan. Morris je dosta nesigurniji, što smo vidjeli u Širokom u prvom kolu. Ta informacija ne ulijeva samopouzdanje, s obzirom na ofanzivni dio Borca (Ziljkić, Zakarić, Vranješ, Lukić), koji svakom timu može zabiti, posebno na Gradskom stadionu. Također, ako se navijači vrate od ovog kola, pa makar i u određenom broju, to će biti vjetar u leđa umornom protivniku. Šansa se treba tražiti u tom umoru i problemima u svlačionici te kartoniranom Milojeviću u odbrani. Utakmica protiv Rio Avea bi ih trebala poprilično istrošiti, tako da bi City trebao biti fizički dominantniji. Moja očekivanja su da će Borac zabiti bar jedan pogodak, što znači da će City morati biti efikasniji u napadu ako misli doći do bod(ov)a.
FK "Mladost" Kikači

emir012
Kontakt:

Post Postao/la emir012 » 14 sep 2020, 11:14

CityCity je napisao/la:
13 sep 2020, 22:35
Dobar post.Dodao bih samo da nam po meni od svih pozicija u timu i dalje najviše nedostaje dobar ofanzivni vezni igrač.Neko ko može postići gol udarcem sa distance a koji zna i da "podvali" loptu.Maksimović mi nekako nije taj tip igrača (više je box to box) a tek ćemo vidjeti da li tu ulogu može odigrati Nikolić.
Ma nije Nikolic desetka, mozda moze krpit tu poziciju ali je vise centralni/defanzivni vezni.

Drugi se pojacavaju i dovode svakodnevno nove igrace a mi i one koji su prosli cijele pripreme sa nama olako pustamo da idu. I definitivno smo spali na najkraci roster u cijeloj ligi.
Pa taj Beganovic u Slobodi za 3 nastupa ima dva gola a kod nas Ubi[parip 1 od 7.
Al u Slobodi igra svoju poziciju a kod nas je igrao sve pozicije osim svoje normalne pozicije.
Ne znam ko ga je doveo, ali ko god taj bio - nema pojma sta radi.
To sam napisao cim je doveden kod nas jer smo imali i tad vec 3 napadaca u ekipi.
Naravno znam da Beganovic nema kvalitet Ubiparipa, ali svejedno - mogao je pomoci u slucaju povreda/kartona/korone i sl...
A mi smo tako krratki s rosterom trenutno da za pola igraca nemamo adekvatnu zamjenu.

Vec sam to pisao, - ogroman/dzinovski minus za Nalica sto se mene tice i njegove filozofije vodjenja ekipe.
Ustvari da sam na mjestu Azmira ja mu nikad ne bih dopustio da ovo radi...

Al djaba kukam - i juce u izjavi nakon utakmice Nalic je potvrdio da je to to i da nema planova za pojacanja...

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 14 sep 2020, 11:58

Mislim da Moris može sasvim kvalitetno zamijeniti Barišića.Sjetimo se njegovih igara iz prošle jeseni.U Širokom je bio nesporazum između njega i Nukića kad smo primili gol.Nukić je bio smoren jer je igrao i beka i krilo i nije stigao da se vrati i prati igrača Širokog kojij e asistirao za gol.Naravno ,treba spomenuti i DžAfića koji je igrao nominalno na desnom krilu .Odbarani nije pomagao ,konkretno Nukiću.Kako će zaBoga ta "igračina" da se vraća na svoju polovinu.
Podržimo Kobija Morrisa.

POGLEDATI OD 0:22
NUKIĆ JE NESVJESNO PONŠTIO OFSAJD IGRAČU ŠIROKOG KOJEG SU NAPRAVILI NAŠI ŠTOPERI KOJIĆ I MORRIS
ZA NUKIĆA SAM VEĆ OBRAZLOŽIO ALI NE MOŽE SE OVDJE ZA PROLAZ PROTIVNIČKOG IRAČA KRIVITI MORRIS..
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 14 sep 2020, 12:37, ukupno mijenjano 3 puta.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 14 sep 2020, 12:13

GOL "SREĆO", A KO BI DRUGI NEGO CRNKA.
[url [/url]

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 15 sep 2020, 12:33

Alen Šeranić Iiz BANJA lUKE. , nečovjek koji uništava bh fudbal i državu BiH.Da mu Bog plati ovo što radi.
slika

Bakljada lešinara na treningu Borca.
https://mondo.ba/Sport/Fudbal/a987647/L ... nD7QfWgdMA
slika
slika
Lesinari na treningu FK Borac Banja Luka
Kako ?
Zar upravo oni ima manjeg BH Entiteta na celu sa Alenom Seranicem nisu dozvolili povratak navijaca na tribine od narednog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Kako u ovolikom broju na stadionu ? Dozvola ?
Hoce li Savez ostati njem na sve ovo ostaje da vidimo !
**** lud zbunjenog u ovoj drzavi !
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 16 sep 2020, 12:36, ukupno mijenjano 5 puta.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 15 sep 2020, 22:26

- Tuzla city nalazi se pred važnom utakmicom, gostovanjem Borcu u Banja Luci.
Pravi protivnik u pravo vrijeme.Bolje je što za razliku od prošle jeseni gostujemo.Borac je prvo najavljivao borbu za titulu,ali kako prvenstvo odmiče vidi se da bi bili prezadovoljni reprizom prošlog "korona prvenstva".Imaju oni kvalitetan tim ali nije to za vrh,nema govora.
- Oni će svakako dati svoj maksimum u utakmici protiv nas.Šeranić je zabranio publici prisustvo na stadionima i prilično zajebo Borca kad je ova utakmica u pitanju.Oni su tim koji je navikao na taj vjetar u leđa sa tribina .Gradski stadion je uvijek dobro popunjen i nije isto kad se igra "gluhara" ili pred publikom.Što se tiče njihove utakmice sutra u LE male su šanse da oni pariraju jenoj ekipi iz portugalske lige.Gotovo nikakve.Zaradili su do sada milionče ine vjerujem da će nešto posebno kidisati jer su realno autsajderi.Sumnjam da će doći do nekog velikog zamora igrača Borca.Oni se okreću PlBiH.Brtan i Milojević su suspendovani zbog kartona ali Borac ima adekvatne zamjene.Imat će i sudiju u to ne treba sumnjati.Imaju trenera koji će sigurno pakovati kofere ako Tuzla pobijedi u ovom meču.Poraz bi Borca spustio za 2 mjesta mada oni ulaze u seriju lakših utakmica ili je to samo privid.
Olimpik i Velež sa kojima igraju poslije nas nisu timovi za vađenje.Pavlović na golu pa Danilović,Subić Ziljkić,Zakarić,Vranješ,provjereni su igrači.
(Po TM Borac vrijedi 4,70 miliona evra a TuzlaCity 4,40 miliona evra) .
- Tuzla city ne zaostaje po kvaliteti igrača i nije autsajder u ovoj utakmici a Borcu ćemo ipak prepustiti ulogu blagog favorita.
Neće igrati kartonirani Barišić, no koga nema bez njega se mora.Očekivajuća zamjena je Morris.Kapiten Nukić je protiv Radnika bio bek i čuvao Bradonjića.Ne mislim da ga i u BanjaLuci treba uništavati postavljanjem na beka .Trošimo tog momka jer on dobiva zadaću da pored bekovske pozicije pravi izlete po krilu.Previše.
Naravno ,tu se Đerić seli na klupu a oslobađa se mjesto Džafiću.Nukić i Crnkić su ubojit par krila koji može naizjenično da pravi probleme protivniku.Nikako ne prihvatam da se ovaj par takoreći svjesno rasparuje.Nukić će sigurno sa pozicije krila stvoriti dosta prilika našim momcima da zabiju gol .ali će se i vratiti da podupre brzog beka Đerića.Ako je Džafić po TM centralni vezni , neka ga postave na tu poziciju ili na klupu.Njemu treba štikle obući pred utakmicu da rahat korzira ,a ne kopačke.Odavno nisam vidio većeg zabušanta u našoj ekipi.
Rustemović je na raspolaganju za utakmicu i to je dobro jer igrao ili bio rezerva tu je.
Nikolića treba forsirati ,on je prekaljen igrač i veliko pojačanje.Igru u dobroj mjeri treba prilagođavati prema njemu.On će tek pokazati kakav je igrač.
Ubiparip je po meni kandidat za klupu.Previše propuštenih 100% šansi.Bađi bi trebao zaigrati od početka.On je koristan i kod prekida pred našim golom jer je visok igrač i dobar je u zračnim duelima.Nadam se da će naši igrači muški ući u utakmicu i odigrati je s punim požrtvovanjem ali i motivom.Ponovi li se Koševo ili Pecara onda ćemo mi skliznuti na tabeli i tako iščekivati gradski derbi .

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 16 sep 2020, 12:12

Trener Rio Avea Mario Silva ističe da su šanse za prolaz podjednake.
"Teško je reći ko je favorit. Sve može da se desi i šanse su podjednake. Ipak, želimo da se nametnemo prije nego što to učini naš protivnik", rekao je Silva za portugalski list "A Bola".

Portugalci su pomno pratili dešavanja u taboru Banjalučana, koji su već odigrali devet takmičarskih mečeva ove sezone, dok će Rio Ave prvi prvenstveni meč odigrati tek poslije gostovanja Borcu (u nedjelju gostuju Tondeli).

"S fizičke strane sigurno su jak tim. Imaju opasne igrače u napadu, ali i mnogo problema u odbrani, što ćemo nastojati da iskoristimo. Ukoliko budemo imali veći posjed lopte i kontrolisali igru, sve će nam biti lakše", naglasio je portugalski stručnjak.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 16 sep 2020, 15:15, ukupno mijenjano 2 puta.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 16 sep 2020, 15:13

slika

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 16 sep 2020, 21:58

Juče mi kaže covjek blizak Husicu da je Azmir kupio zemlju za stadion al da niko od tog kruga ljudi nema pojma gdje tacno...kao,drži se u nekoj tajnosti i neće se još neko vrijeme izlazit sa tim....sad,jel neka šuplja dal se čeka nesto vezano za izbore nemam pojma..uglavnom lik je baš blizak Husiću
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 17 sep 2020, 12:00

staragarda je napisao/la:
16 sep 2020, 21:58
Juče mi kaže covjek blizak Husicu da je Azmir kupio zemlju za stadion al da niko od tog kruga ljudi nema pojma gdje tacno...kao,drži se u nekoj tajnosti i neće se još neko vrijeme izlazit sa tim....sad,jel neka šuplja dal se čeka nesto vezano za izbore nemam pojma..uglavnom lik je baš blizak Husiću
TI UZE MUŠTULUK ALI ZASLUŽIO SI.JA NISAM ISTINA NIŠTA O TOME ČUO.PRETPOSTAVLJAM DA ZNAM O KOJOJ SE OSOBI RADI I ON JE POVJERLJIV ČOVJEK.ZATO ON NEĆE SEBE DA EKSPONIRA.ALI TO JE VELIKA VIJEST ČOVJEČE.NAS NIŠTA NE SPREČAVA DA SAD ODMAH KRENEMO U KAMPANJU TRAGANJA ZA ODGOVOROM NA PITANJE :GDJE JE PARCELA?HVALA TI OD SRCA.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 17 sep 2020, 12:18

Pitanje je li kupio zemljište ili će dobiti državno zemljište pod koncesiju od gradskih vlasti.Hajmo , ako neko ima kakav info.Ovo je zaista važna tema za nas.
slika
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 17 sep 2020, 14:43, ukupno mijenjano 2 puta.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 17 sep 2020, 18:37

Tuzla je izdužena a uska.Tako da moje neko viđenje ili kod petlje na Šićkom ili prema istoku t.j.prije Požarnice.Naravno ostaje mogućnost da stadion ostane u Barama.U tom slučaju valjalo bi isplatiti one komšije sa strane prema Jali.HUSIĆ MI JE GOVORIO PRIJE DVJE GODINE DA POSTOJE DOBRE RIVATNE PARCELE KOD PETLJE NA ŠIĆKOM ALI DA SU OPASANE DRŽAVNOM ZEMLJOM.VLASNICI PARCELA SU RADI PRODATI ZEMLJU.ČUO SAM OD DRUGIH ALI NE OD HUSIĆA DA JE MOGUĆE DA TO BUDE STADION U SLAVINOVIĆIMA.

CityCity
Kontakt:

Post Postao/la CityCity » 17 sep 2020, 19:11

Predobro zvuči zaista ali imali smo takvih informacija i ranije pa se ništa nije dogodilo.Kada bi "nikao" stadion to bi bila kolosalna stvar.Postojeći stadion u barama je neadekvatan iz više razloga,ne samo zbog problema sa privatnim kućama nego i ne valja jer nema dobar pristupni put a tu je i problem parkiranja itd.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 17 sep 2020, 19:32

CityCity je napisao/la:
17 sep 2020, 19:11
Predobro zvuči zaista ali imali smo takvih informacija i ranije pa se ništa nije dogodilo.Kada bi "nikao" stadion to bi bila kolosalna stvar.Postojeći stadion u barama je neadekvatan iz više razloga,ne samo zbog problema sa privatnim kućama nego i ne valja jer nema dobar pristupni put a tu je i problem parkiranja itd.
Svakako morali bi za sadašnji stadion ćupriju preko Jale praviti.Sad je polit.situacija takva da je gradonačelnik smekšo i to se mora iskoristiti.Vjerujem da je informacija istinita.Znatiželjan sam samo za lokaciju.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 17 sep 2020, 19:40

staragarda je napisao/la:
16 sep 2020, 21:58
Kad bi insajder mogao reći stranu svijeta , bio bih mu zahvalan.Dakle,skver je središte Tuzle ili Šarena Džamija.

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.