FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 okt 2021, 22:04



Utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2021/22. odigrane su danas, a postignuti su sljedeći rezultati:

Omarska-Igman Konjic 0:1
Leotar-Borac 1:2
Sloboda-Zrinjski 1:1-Gorki na penale
Sloga G. Vakuf-Velež 0:6
Radnik-Široki Brijeg 0:1
Zvijezda Gradačac-Posušje 1:1, penali 6:5
Željezničar-Tuzla City 2:4
Sarajevo-Ljubić 1:0
--------------------------------------------------------
1.Tuzla City
2.Borac BL
3.Gorki
4.Sarajevo
5.Velež
6.Široki
7.Zvijezda Grad.
8.Igman Konjic
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 27 okt 2021, 22:54, ukupno mijenjano 3 puta.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 okt 2021, 22:10

mmanijak je napisao/la:
27 okt 2021, 20:45
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
27 okt 2021, 18:54
Bravo momci, potpuno zaslužen prolaz dalje.

Jesu li jos uvijek tu oni koji kazu da je Morris vrhunski igrač?
Bas vam se mnogo zamjerio momak😂 Zbog cega je danas zasluzio pljuvanje?
Morris je klasa igrač .Danas je cijelu utakmicu držao Juričića.Veliki nam je hendikep što ima tri žuta i neće igrati protiv Leotara.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 okt 2021, 22:16

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 okt 2021, 23:20

EH SAD SE TREBA OZBILJNO OKRENUTI UTAKICI PROTIV LEOTARA.MORRIS JE KARTONIRAN I NEĆE IGRATI.MEŠINOVIĆI DANAS ISTA PRIČA ,UČINAK " 0".(Slovina -nula).

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 okt 2021, 23:36

PočetnaFudbalm:tel Premijer liga BiH
Husić: Svima je jasno šta se dešava u bh. fudbalu, ali jednostavno nemamo lijeka
U derbiju 14. kola m:tel Premijer lige BiH između Tuzla Cityja i Borca ponovo nije bilo pobjednika, a opet je u centar pažnje dospio sudija, ovaj put Mateo Musa.

okt 26, 2021

slika

Husić: Svima je jasno šta se dešava u bh. fudbalu, ali jednostavno nemamo lijeka
U derbiju 14. kola m:tel Premijer lige BiH između Tuzla Cityja i Borca ponovo nije bilo pobjednika, a opet je u centar pažnje dospio sudija, ovaj put Mateo Musa.

Na kraju meča ishod je bio isti kao i u srijedu u Banjoj Luci – 1:1, uz dva penala za goste u dvije utakmice…

“Mogu to komentirati samo kao Azmir Husić, ni ispred Tuzle Cityja, ni ispred Saveza, nego kao obični građanin”, rekao je alfa i omega Tuzla Citiya i član Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH u razgovoru za Dnevni avaz te dodao:

“Sve nam je svima jasno, vidimo mi u zadnjih više od pola godine u kojem pravcu se sve gura i kako to ide. Kompletna javnost zna sve, ali jednostavno, nemamo lijeka”.

Zar ni Vi ne možete uraditi ništa, kao član bh. fudbalske vlade.

“Mi smo sad u svijetu demokratije, što se kaže. Izvršni odbor broji 15 članova, a tu jedan čovjek ne može ništa uraditi. Jedna ruka ne može nikako pobijediti 14 drugih ruku. Iako podržavam ono što je ispravno, bit ću samo jedan, dok će 14 biti protiv. Jednostavno, to je tako, moramo čekati bolje vrijeme. Nadam se samo da će vremenom sve doći na svoje mjesto, odnosni da će se umoriti oni koji guraju u pogrešnom smjeru. Ne znam šta drugo da kažem? Jednostavno, u Tuzla Cityju su opet zadovoljni, s obzirom na to šta nam se spremalo. Tuzla City nije trebala doći ni do jednog boda, a došla je do dva. Razgovarao sam s ljudima iz Tuzla Cityja, bio sam na obje utakmice – i u Banjoj Luci, i u Tuzli.”

Opet se moramo vratiti na Savez… Krajnje je vrijeme za konkretne korake koje neko mora bar inicirati.

“Za te stvari imamo Sudijsku komisiju. Treba kontaktirati članove komisije koji bi nam svima trebali dati odgovor.”

Oni se uvijek pozivaju na kodeks ponašanja, odnosno da nemaju pravo davati izjave…

“To je nešto što štiti svakog, kao navodno nekakav kodeks ponašanja. On štiti nešto što je loše. Kako bi bilo kad bi neki kriminalac počinio neko zlo i rekao: Kodeks ponašanja mi ne dozvoljava da pričam o tome. I onda niko ne može da ga osudi zato što neće da priča o onome što je počinio. Mislim da to nema smisla… Ovdje se sve zna, ali ljudi šute i čekaju da se sprovede ono što im je naređeno.”

Naši najveći klubovi – Sarajevo, Željezničar, Velež, Sloboda, u zadnje vrijeme i Tuzla City kako je stekla imidž respektabilne ekipe, nemaju zaštitu Saveza. Je li istina, kako se to špekulira u bh. fudbalskim kuloarima, da su Bošnjaci u NSBiH samo ikebane?

“To je istina, 100 posto. Mi, kao prvo, gore nemamo ljude koji dolaze iz fudbala. Gore su ljudi koji nemaju nikakve veze s fudbalom. Niti su ikada bili fudbaleri, niti ulažu u fudbal, niti dolaze ispred respektabilnog kluba. Zamislite, ne dolaze ni ispred jednog kluba koji je u Premijer ligi BiH ili nižem rangu takmičenja. A kad je već tako, onda nam je svima sve jasno”, zaključio je Husić i dodao:

“Pogledajte ko je u Izvršnom odboru NSBiH ispred Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo, pa onda krenite dalje – ko je ispred NSZDK, pa NSUSK… U kojim klubovima su ti ljudi? Ne, oni nemaju osjećaj da štite interes nekog premijerligaškog kluba, odnosno kantona. Njih to ne interesira… Sve je jasno, ali ako Bog da, bit će boljih dana. Nadam se da će se umoriti svi koji rade na štetu bh. fudbala, od guranja u pogrešnom pravcu.”

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 00:24

Najvažnije je sačuvati cjelovitu ligu.Cijepanje lige bi pocijepalo i savez i reprezentaciju.To bi imalo katastrofalne posljedice.Hrvatska i Srpska politika u Bosni i priželjkuje da Bošnjaci naprave takvu glupost.Morao se oduprijeti miješanju politike u fudbal.Sarajevski su klubovi do jučer bili u koaliciji sa Zrinjskim,Širokim i Borcem.Sad kad su grohnuli traže da se liga dijeli po političkim šavovima. I sada oni šuruju sa njima.Gledao sam utakmicu Željezničar -TuzlaCity 2-1.Željo je dobio sudiju na poklon sabriju topalovića upravo od Zrinjskog da nas uz pomoć tog sudije pobijedi i odgurne na dole od Zrijskog.Već u 20 minuti naš igrač je usljed koljačkog faula igrača željezničara zadobio potres mozga i utamica je za njega završena jer je morao hitno na kliniku.Željezničarovi navjači su na fašisoidan nači vrijeđali fk tuzla city injegove igrače.Ja se pitam šta je meni veći dušman Zrinjski od Željezničara i Sarajeva..Ništa ,sve su to ista gofna.Tako isto i Sarajevo.Nego su se oni sad našli u problemima organizacione i finasijske vrste i padaju na tabeli.Oni kad su gazili Gorkog ,čELIK I VELEŽ uz pomoć Srba i Škutora sve je bilo u redu. I opet će oni težiti da se zbratime s njima i po nacionalnom ključu određuju ko će zauzeti koje mjesto u ligi.I Srbi i Hrvati žele cijepanje lige.Zrinjski i Široki su godinama bili jedini njihovi članovi pl.Sada ,Posušje ušlo ekspresno a evo na putu i Gošk.Srbi osim Borca imaju Radnik,Rudar Leotar .Radnik i ao ispadne zamijenit će ga srpski klub.Bočnjaci u pl imaju samo 5 klubova.Srbi i Hrvati 7.BOŠNJACI NEMAJU NIKAKVE SLOGE .NAJVEĆI KRIVCI TOME SU SARAJEVSKI KLUBOVI KOJI SU I DOVELI DO OVOG STANJA.ONI ŠURUJU SA SRBIMA I HRVATIMA A TUZLACIMA I VELEŽU UDARAJU DUMINE KAD IM ZAGUSTI.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 11:55

Gol.ba

Tuzla City zgazila Željezničara u Kupu BiH na Grbavici 👏👏
slika
slika
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 28 okt 2021, 15:55, ukupno mijenjano 1 put.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 12:27

FK TUZLA CITY – FK LEOTAR 31.10.2021. Stadion Tušanj 13:00 bez TV PRENOSA
sudija -Petrović Dragan
A 1 - Udovičić Sreten
A 2 - Ibrišimbegović Senad
4 - Gigović
kONTROLOR SUĐENJA Halilagić Ermin
Delegat-Đuran Mario

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la hule_barca » 28 okt 2021, 12:33

Ja bih ovom prilikom da pohvalim Čelikovića. Izuzetno zahvalan igrač, koji svoj posao odradi kako treba. Jeste limitiran u određenim stvarima, naročito kada igra na poziciji zadnjeg veznog, ali na štoperskoj poziciji izgleda sasvim pristojno. S obzirom da su u odbrani uglavnom 'mehki' igrači, on ima tu karakteristiku agresivnijeg pristupa, koji dobro dođe kad vidimo da su Morris i Šukilović 'previše fini' braniči. Jučerašnja reakcija nakon greške Brajlovića, kada je spasio čist gol za 2-2 je sigurno bila jedna od odlučujućih stvari u meču.
Također, čini se da Mirzad Mehanović iz meča u meč sve više nadolazi. Fali mu još snage i discipline u odbrani, ali vjerujem da će Husref to isklesati te da bi Mirzad mogao već na proljeće biti na svom maksimumu.
Zadnja izmjena: hule_barca, dana/u 28 okt 2021, 12:36, ukupno mijenjano 1 put.
FK "Mladost" Kikači

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 12:33

........................بسم الله الرحمن الرحيم
ALLAHU UHDŽUBNA ANIL KAVMIZ - ZALIMIN
ALLAHU UHDŽUBNA ANIL KAVMIZ - ZALIMIN
ALLAHU UHDŽUBNA ANIL KAVMIZ - ZALIMIN

slika
.................................. nagarD ćivortep
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 04 nov 2021, 12:03, ukupno mijenjano 1 put.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 13:03

hule_barca je napisao/la:
28 okt 2021, 12:33
Ja bih ovom prilikom da pohvalim Čelikovića. Izuzetno zahvalan igrač, koji svoj posao odradi kako treba. Jeste limitiran u određenim stvarima, naročito kada igra na poziciji zadnjeg veznog, ali na štoperskoj poziciji izgleda sasvim pristojno. S obzirom da su u odbrani uglavnom 'mehki' igrači, on ima tu karakteristiku agresivnijeg pristupa, koji dobro dođe kad vidimo da su Morris i Šukilović 'previše fini' braniči. Jučerašnja reakcija nakon greške Brajlovića, kada je spasio čist gol za 2-2 je sigurno bila jedna od odlučujućih stvari u meču.
Također, čini se da Mirzad Mehanović iz meča u meč sve više nadolazi. Fali mu još snage i discipline u odbrani, ali vjerujem da će Husref to isklesati te da bi Mirzad mogao već na proljeće biti na svom maksimumu.
Ma Čeliković je pravi štoper.On silom prilika zbog Šukilovića nekad počne na defanz..Grozna nam je situacija sa ovim U -21.Ni nakog personalno, Bože sačuvaj ne mislim, ali kakve i igrače držimo na klupi zbog te odluke?????DOBRO JE DA SE KARJAŠEVIĆ ODLJUTIO I NASTAVIO SA BRLJATNIM IGRAMA.SAD KAD JE DOFFO.
VRAĆEN UZ KARJAŠA ISPADA NAM GAVRIĆ NA KLUPU.STRAHOTA.! iZGLEDA DA DOFFO TRAŽI DA IGRA IZ POZADINE.KRIVO MI JE ŠTO NE PRAVE ZAMJENU PRVOG u-21 ODMAH NA POČETKU UTAKMICE.MEŠINOVIĆ JE POTPUNO VAN FORME I NJEGATREBA POTURITI I PA ZAMIJENETI U 10 MINUTINaravno to je dobra mjera za njega jer ovako će padati i džaba i menadžer isve..BRKIĆ TREBA DA IGRA VIŠE .NERAZUMNO JE DA SAD GAVRIĆA I BRKIĆA UPOTRBLJAVAMO MALO, KAD NEKO POŽUTI ILI t0 MINUTA PRED KRAJ.MIRZAD NE MOŽE 90' ALI MOŽE 45' .BRINEM SE ZA UTAKMICU PROTIV LEOTARA.DUGO NEMAMO POBJEDU U PRVENSTVU.čUDNOMIJUŠER DA NIJE POSTAVIO TOMAŠEVIĆA A ODMORIO MEHIDIĆA.iLI BAREMNAKON 45 '.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 28 okt 2021, 13:37, ukupno mijenjano 1 put.

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 28 okt 2021, 13:35

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
27 okt 2021, 21:28
mmanijak je napisao/la:
27 okt 2021, 20:45
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
27 okt 2021, 18:54
Bravo momci, potpuno zaslužen prolaz dalje.

Jesu li jos uvijek tu oni koji kazu da je Morris vrhunski igrač?
Bas vam se mnogo zamjerio momak😂 Zbog cega je danas zasluzio pljuvanje?
Ako si gledao utakmicu danas, zajedno sa Nukićem kriv za oba primljena gola. Ne kazem ja da je on loš igrac, samo nije vrhunski kako neki kazu.
Po meni za oba gola kriv Nukic. Prvi gol
, krilo koje je on cuvao ulazi iza njegovih ledja i postize gol. Drugi gol, prvo da pogresan Pas, pa onda se zavuce iza ledja Morisu, Opet ne brani svoju poziciju. Mislim da je Malo izgorio zbog Peteva juce.
Tuzla City / Sloga Simin Han

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 13:39

slika

slika

U nedjelju počinje zimsko računanje vremena


Ljetno računanje vremena završava u noći na nedjelju, 31. oktobra, u 3 sata ujutro, i počinje zimsko računanje, što znači da se kazaljka na satu mora vratiti jedan sat unatrag, odnosno s 3 na 2 sata.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 28 okt 2021, 14:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la hule_barca » 28 okt 2021, 13:45

Za ovakav roster igrača, velika je šteta da moraš imati dva U-21 igrača na terenu, posebno ako se radi o veznom redu ili o napadu. Na golu i nije toliko strašno, mada je svakako Fejzić i dalje ispred mladog Brajlovića, ali hajmo reći da je tu najmanja šteta kada se radi o korištenju tog pravila.
Mešinović je definitivno bio projiciran da bude neizostavan član udarne postave ove sezone. Vidjelo se to već u nekoliko posljednjih kola u prošloj sezoni, kada ga je Husref počeo forsirati. Solidno je krenuo ovu sezonu, ali iz kola u kolo, njegov status je sve lošiji. Čini mi se da je Husref jučer posebno bio ljut na njega u par navrata. Na kraju krajeva, čini se da je najbolja kombinacija Brajlović-Šukilović, što se tiče omladinaca, pa na zimu probati angažovati još nekoga.
Ne bih radio te izmjene u 10. minuti ala Dudić što je radio. Svima bih davao barem 45 minuta, jer kakvu poruku šaljemo toj djeci, da su samo statistička greška u sastavu. Ako se već mora pružiti šansa, onda je treba i pružiti.
Fakat je žalosno što jedan Brkić ne može doći do veće minutaže, ali trenutno je tako. Velika koncentracija sjajnih igrača tamo gdje je ekipa realno i najjača, a to je vezni red. Širok roster zna dovesti i do takvih situacija, odnosno do nezadovoljstva pojedinaca, što je pravo svakog pojedinca. S druge strane, poznato je da Husref ne voli previše kombinovati i kod njega se teško ulazi, ali i izlazi iz sastava. Brkić, kao i Tomašević moraju čekati priliku i kad je dobiju, da je iskoriste najbolje što znaju, ako misle upisati više minuta. Što se tiče Mehidića, možda je i bolje što mu nije dao odmor jučer. Bio je u lošoj formi, ali pogodak protiv Borca i dvije asistenije protiv Želje će mu sigurno podići spušteno samopouzdanje.
FK "Mladost" Kikači

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 14:28

Posljedica je što se igrači koji ne igraju ljute i smatraju da im se čini nepravda.Tu nastaje problem u ekipi.Naime sutra i kad me postaviš u ekipu za nu ždu jer je neko kartoniran "e šipak ću da ti igram"Govor tijela sve kazuje.Karjašević nakon što je prezdravio asistira za gol Sulejmanu kontra Gorkog.Iduća utakmica klupa ,pa još jedna ,pa još jedna.Uvede ga protiv Sarajeva Huso u nock daunu.Hebibović ga istrza izbaci iz igre i zabi nam gol.SREĆA PA JE SMOGO SNAGE DA SE NE NADURAVA SA TRENEROM I EVO SAD VIDIMO KAKO DOBRO IGRA.U SUŠTINI ,TREBA VIŠE ROTIRATI IGRAČE GOTOVO NA SVIM MJESTIMA ILI VEĆINI .i ONDA NIKO NEĆE KLUPU SHVATITI KAO SMAK SVIJETA.U PROTIVNOM , MI IMAMO ŠIROK ROSTER NA PAPIRU ALI U STVARNOSTI TO NIJE TAKO.A RADI SE O IZUZETNO KVALITETNIM MOMCIMA.MENI BI PRIMERA RADI ,ONAJ junior MUJKIĆ ZAIGRAO KAO STARTER U NEKIM UTAKMICAMA.OVAKO SMO PROČITANI.PRIČA O ŠIROKOM ROSTERU KOJU ZNAJU SVI U LIGI .ALI ISTO TAKO ZNAJU DA TO U STVARNOSTI NIJE TAKO.MENI JE ŽAO ŠRO NE MOGU GLEDATI TRENINGE ,PUNO BI MI TOGA JASNIJE BILO.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 28 okt 2021, 15:44

10 KOLO
FK Leotar - FK Rudar 2 : 1
11.......
FK Željezničar - FK Leotar 1 : 0
12.........
FK Leotar - FK Radnik 1 : 0
13.......
FK Leotar - FK Borac 1 : 1
14........
FK Leotar - FK Sloboda 1 : 1

2 POBJEDE---1 PORAZ--2 REMIJA----5:4 -- 8 BODOVA

........................................................
10 KOLO
22.09.21 NK Široki Brijeg - FK Tuzla City 2 : 1
11.......
FK Tuzla City - FK Velež 2 : 1
12........
FK Tuzla City - FK Sarajevo 1 : 1
13........
FK Željezničar - FK Tuzla City 2 : 1
-----------------------------------------------------
3. ZAOSTALA UTAKMICA
( FK Borac - FK Tuzla City - 1 : 1) NE UZIMAM U OBZIR
------------------------------------------------------
14..........
FK Tuzla City - FK Borac 1 : 1
------------------------------------------------------------
1 POBJEDA----2 PORAZA- -2 REMIJA---6:7---5 BODOVA

OD 15 MOGUĆIH tUZLA JE U ZADNJIH PET KOLA OSVOJILA 5 BODOVA

LEOTAR U ZADNJIH 5 KOLA IMA BOLJI SKOR OD TUZLE.
- Uprkos pobjedi u kupu ne možemo se oteti dojmu da imamo krizu rezultata..Ne bih rekao i krizu igre jer javnosti je poznato šta smo sve doživili na Grbavici i u protiv Borca u Tuzli.Na žalost i utakmica u Širokom ostala je pod sumnjom .Ali tad je i Zrinjski sumnjivo izgubio u Bijeljini pa se to nekako ušuškalo..U pravu je Musemić kad kaže da bodovna razlika Zrinskog u odnosu na nas nije velika.Zrinjski će gostovati na Grbavici pa vidjet ćemo pošto je Željin obraz.Mi kad bi pobijedili Leotara a Željo eventualno Zrinjskog u grotlu Grbavice ili da bude remi ,Zrinjski bi imao 2 ili 3 boda više od nas.Ovo su špekulacije ili pretpostavke .Ja se pitam možemo li mi pobijediti Leotara ,koji je sa 16 bodova trenutno 8. na tabeli.Ako još pogledamo da je pola od 16 bodova osvojio u zadnjih 5 kola onda možemo reći da je Leotar u odličnoj formi.
-Imamo jednog kartoniranog momka (Morrisa) i široki roster.To mi nekako liči na sofru na kojoj nema šta nema .Ali ti nikako da se odlučiš šta da uzmeš.Jeda Boga nakon ovog ciganluka kroz koji smo prošli i dvije srijede uzastopno igrali,da se u nedjelju sklopi prava škvadra i odigra utakmicu kako valja i naravno i pobijedi.Leotara je Gorki okrnjio za dva boda na Policama .Neće Valjda sad Leotar okrnjiti nas na Tušnju.Ne treba nipošto biti veliki optimista.Pobjede ne dolaze na tanjiru.Vrlo važna i teška utakmica za nas.Ako Petrović dođe a sigurno će srbin doć po zadatku , onda to još više usložnjava situaciju sa ovom utakmicom.Da dodam i ovo ,ako Petrović i ostala dva bandita počnu svoj tango , više od toga će me ljutiti ako naši igrači to jedva dočekaju pa za svaki aut počnu praviti kavgu a publika umjesto da navija slijedi svoje nerovozne igrače.Koliko oni energije i vremena izgube kad tako naivno ko djeca nasjednu sudijama to se kazati ne može.Ovo važi i za Musemića.On je star čovjek znalac svog posla i nikako ne treba da upada u tu vatru jer on igračima treba zabraniti da raspravljaju sa sudijama-banditima.Nikako ne bi smjeli sebi dozvoliti još jedan fijasko.Na stranu i Zrinjski, jer mi poslije idemo u Posušje gdje će nas škutori isto uz pomoć sudije ili balije ili srbina gledati da povale.Mi smo jednostavno postali meta time što smo izbili na 1. a sada 2. mjesto.Molim Dragog Boga da nam pomogne u ovim utakmicama i da zadržimo visok nivo igre ali i rezultata.25.09. 21. smo poslednji put pobijedili u prvensvu (Velež 2:1).Vakat bi bio da omastimo brk sad kad bodovi zlata vrijede i kad naš dobar start u prvenstvu treba valorizovati i učvrstiti se u vrhu tabele.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 29 okt 2021, 06:17

Budalasto skandiranje škutora, navijača Svinjskog.

[url [/url]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
O pa školj.Roka mandojina roka saksafon ,roka mješaljica što pravi beton.

Krajem 17. vijeka izdešavalo se nekoliko neuspješnih buna na sjeveru današnje Albanije a dijelovi pobunjenih plemena su raseljeni u 3 pravca. U Istru, tačnije u selo Peroj blizu Pule doselili su pravoslavni Albanci iz okoline Skadra. Inače Peroj na albanskom znači livada. U periodu između 1726-1733. u Selo Arbanasi blizu Zadra doseljeni su takođe Albanci, njih oko 500, opet iz okoline Skadra. Treća skupina je naseljena u Hercegovinu i takođe je u direktnoj vezi sa pobunama na sjeveru Albanije. Ovdje treba skrenuti pažnju na dva pojma koja su se do dan-danas zadržala među autohtonim hercegovačkim stanovništvom, a to su: Škutorija i Škutori.

U Mostaru Škutorijom zovu predio koji ide od Žovnice - zapadnog izlaza iz Mostara prema Mostarskom blatu i Čitluku pa sve preko Lištice do Imotskog. Interesantno je da u Ljubuškom npr. Škutorijom zovu predio između Vrgorca i Imotskog. Pojam škutori je još ranijeg datuma jer je poznato da su Mlečani u svojim redovima imali masu plaćenika iz albanskog plemena Skutari s kojima su Bošnjaci ratovali godinama prije ovih migracionih valova, pogotovo na ovim graničnim područjima prema Mlecima a tim su imenom zvali i svo stanovništvo koje je gravitiralo Skadru. Ovo doseljeno stanovništvo nakon buna i nereda je osim jezika, bilo prepoznatljivo i po oštrom temperamentu koji je odudarao od postojećih normi ponašanja. Ganga je jedna od karakteristika Skutara ... inače je ganga iskrivljeni oblik albanskog leksema kenge. i Dan-danas se u modernom albanskom pjesma kaže kenge a kengetar znači pjevač iliti gangaš po naški.

Recimo naziv sela Drinovci je tipični albanski naziv, korijen toponima potiče od labnaske regije Drim, stanovništvo na rejonu Drinovaca i jesu Albanci sa područja Drima - Drimovci, toponim je nastao kao sjećanje na stari zavičaj no vremenom je to evoluiralo u današnji naziv.
Toponim Grude takođe jasno govori da su mjesto osnovali doseljenici iz albanskog plemena Grude.

Osim gange, kao specifičnog elementa, i u narodnoj nošnji se mogu naći brojni identični elementi što je još jedan pokazatelj veze sa albanskim govornim područjem.

Ovdje je možda bitno istaći da je fra Branko Krilić i među katolicima sela Guča Gora kod Travnika zabilježio pjesmu "Napij mi konja" u kojoj se nalazi 6 albanskih riječi.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 18 nov 2021, 11:20, ukupno mijenjano 2 puta.

mmanijak
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 okt 2021, 22:19
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la mmanijak » 29 okt 2021, 11:23

elvirbaljic je napisao/la:
28 okt 2021, 13:35
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
27 okt 2021, 21:28
mmanijak je napisao/la:
27 okt 2021, 20:45


Bas vam se mnogo zamjerio momak😂 Zbog cega je danas zasluzio pljuvanje?
Ako si gledao utakmicu danas, zajedno sa Nukićem kriv za oba primljena gola. Ne kazem ja da je on loš igrac, samo nije vrhunski kako neki kazu.
Po meni za oba gola kriv Nukic. Prvi gol
, krilo koje je on cuvao ulazi iza njegovih ledja i postize gol. Drugi gol, prvo da pogresan Pas, pa onda se zavuce iza ledja Morisu, Opet ne brani svoju poziciju. Mislim da je Malo izgorio zbog Peteva juce.
Hvala. Nisam mislio nista pisati, ocito si neko ko razumije :clap: i kad kazem vrhunski mislim za nase okvire i ovu nasu ligu. S razlogom nije ostao u Dinamu, ali dogurati do prvog tima tamo i igrati za prvi tim po meni je pokazatelj da su ljudi pametniji od nas vidjeli nesto. Zanimljivo je da su "svecani" gosti od neki dan na Grbavici (Zoran Mamic i Petev) bas treneri kod kojih je igrao u Dinamu, ali nisam siguran
Zadnja izmjena: mmanijak, dana/u 30 okt 2021, 14:49, ukupno mijenjano 1 put.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 29 okt 2021, 14:43

FK Tuzla City je na mjestu Tušanj City Stadium.Nema tv -prenosa(---------.Obrati pažnju na vraćanje kazaljke u noću sa subote na nedjelju.)
1 h · Tuzla ·
15. kolo M:tel Premijer Lige BiH
U goste nam dolazi Leotar.
#volimoklubvolimograd



slika

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 29 okt 2021, 15:23, ukupno mijenjano 3 puta.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 29 okt 2021, 15:13


Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.