FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzlac
Postovi: 7809
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 03 jun 2023, 22:53

Znači......
"Ukratko, ofanzivni fudbaler Klarismario Santos će napustiti Željezničar, a Željezničar je identifikovao Nihada Šeru kao potencijalnu zamjenu, koji je impresionirao igrajući za GOŠK. Međutim, angažovanje Šere može biti izazovno zbog navodnog interesa drugih klubova poput Tuzla Citya i Zrinjskog."

tuzlac
Postovi: 7809
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 04 jun 2023, 11:55

ČLANOVI SKUPŠTINE SLOBODE NE ŽELE HUSIĆA U SLOBODI-HUSIĆ OPET, NE ŽELI NJIH I HOĆE DA SAM UPRAVLJA SLOBODOM.
"Prijatelji Slobode" na sastanku sa rukovodstvom kluba: Upravljačka struktura priznala greške
PREMIJER LIGA BIH04/06/2023 u 10:43 h
U Tuzli je održan sastanak članova Udruženja građana "Prijatelji Slobode" sa rukovodstvom FK Sloboda
Predstavnici i članovi Udruženja građana "Prijatelji FK Sloboda" sinoć su održali tematski sastanak sa vlasnicima upravljačkih prava u Fudbalskom klubu Sloboda, odnosno članovima Skupštine Kluba.

Tokom dvosatnog razgovora tražili su niz odgovora vezanih za poslovanje Kluba, izmjene u Statutu Kluba koje su omogućile sadašnju upravljačku situaciju, sportski krah koji je kulminirao ispadanjem iz Premijer lige BiH, te odgovornost Dynami sport agencije koja je sastavila tim sa kojim smo osvojili zadnje mjesto u ligi, piše na njihovoj stranici.



U ime vlasnika upravljačkih prava odgovore na ova pitanja ponudili su Elmir Šećerbegović, Nino Džambić, Emir Muratbegović i Moamer Softić.

Među najvažnijim temama našlo se i pitanje budućnosti kluba. S obzirom na to da su prema Statutu i Pravilniku FK Sloboda vlasnici upravljačkih prava ujedno i članovi Skupštine zanimao ih je njihov stav o budućnosti kluba. U svom odgovoru neki od prisutnih su naglasili da nemaju namjeru ostati u upravi Slobode, ali da će predano raditi na pronalasku novog predsjednika kluba, kojem će biti omogućeno da samostalno formira svoj tim. Naglašeno je da medijske informacije vezane za ime bivšeg predsjednika Slobode Azmira Husića nisu tačne, te da sa Husićem niko nije razgovarao, jer bi njegov povratak teško dobio podršku svih članova Skupštine i navijača. Na inicijativu prisutnih članova UG definisan je i zajednički stav da je potrebno uraditi sve da što prije zajedničkim snagama dođemo do imena novog predsjednika, uz napomenu da Husić nema podršku.

Upravljačka struktura je priznala greške: da je napravljena greška pri angažmanu Dynami sport agencije, da su igrači i treneri odbijali Slobodu jer nisu vjerovali u sportski projekat kluba, da su se trebali više otvoriti ka zajednici, prije svega prema navijačima.

Članovi UG su nabrojali niz projekata kojim su bezuslovno pomogli Klubu, ali i brojne projekte za koje nisu dobili pruženu ruku iz Kluba.

Zaključeno je da novi sastanak predstavnika UG "Prijatelji FK Sloboda" i FK Sloboda treba biti održan pri imenovanju novog predsjednika Kluba.

Avatar
Skojevska
Postovi: 2448
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Skojevska » 04 jun 2023, 16:16

Sta vi mislite o ovome, sto se vas pocasni predsjednik nudi ovako otvoreno pored svog kluba, ukoliko bi dosao u Slobodu ti bi vjerovatno znacilo da kraj za TC.
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

TuzlaCityfighter
Postovi: 666
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 04 jun 2023, 18:11

Skojevska je napisao/la:
04 jun 2023, 16:16
Sta vi mislite o ovome, sto se vas pocasni predsjednik nudi ovako otvoreno pored svog kluba, ukoliko bi dosao u Slobodu ti bi vjerovatno znacilo da kraj za TC.
Sta bi bilo kad bi bilo, sta ce biti ako bude je sasvim svejedno. Tuzla City apsolutno ne remeti ta situacija, jer Azmir ne dize ruke i ne odustaje od nas. Bar znas da je ta prica bila pred kraj prvenstva, da je propao, odustao itd. Tuzla City ide dalje svojim putem.
Elvir Baljic

Beledija
Postovi: 982
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 04 jun 2023, 18:22

Skojevska je napisao/la:
04 jun 2023, 16:16
Sta vi mislite o ovome, sto se vas pocasni predsjednik nudi ovako otvoreno pored svog kluba, ukoliko bi dosao u Slobodu ti bi vjerovatno znacilo da kraj za TC.
Svi mi znamo daje g. Husić glavni, možda i jedini sponzor TC-ija. Ako bi došao u Slobodu TC bi sledeće god. ispao iz lige Sloboda bi se ekspresno vratila u premijer ligu.Znači da bi praktično bio Slo2 samo pod sadašnjim imenom.
Pošto ga vi nećete pod njegovim uslovima a vjerovatno neće ni on vaše prihvatiti ostaje da se vidi šta će biti sa Tc.
Sigurno da neće biti kraj...možda preseli u rang ili dva ranga niže ali se ugasiti vjerovatno neće.A šta vi mislite ako ne dođe kod vas...kad se vratiti u ligu...poslije jedne ili više sezona u cvajti
Jedinstvo iz Bihaća je i danas tamo...iskreno ja bih volio da se vratite što prije sa ili bez nšeg počasnog.

tuzlac
Postovi: 7809
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 04 jun 2023, 23:43

Skojevska je napisao/la:
04 jun 2023, 16:16
Sta vi mislite o ovome, sto se vas pocasni predsjednik nudi ovako otvoreno pored svog kluba, ukoliko bi dosao u Slobodu ti bi vjerovatno znacilo da kraj za TC.
On je svoj klub Tuzlu ponudio u fusiju da bi Sloboda izbjegla 1.federalnu.Naravno jasno je da u tom slučaju Sloboda mora "promijeniti ime " t.j. ostati" u zamrzivaču" a Tuzla bi fusiju pravila sa novom Slobodom, bez dinara duga.On insistira da Sloboda ne gubi vrijeme u nižem rangu i očekuje isti bužetski prihod od Grada.Prepada ih kako je skupo vraćati se u pl itd.S druge strane ljudi smatraju da Sloboda treba da igra 1.federalnu i to, da ne forsira povratak u prvoj sezoni, nego, da klub sredi stanje, kako finansijsko tako i sportski segment od Pionira do Seniora.Stičem dojam da se Azmiru žuri .O razlozima mogu nagađati.Nisu sigurno ovi koje je on do sada iznio.
- Znam Tuzlu, tu sam rođen, znam naš svijet.Neće ljudi prihvatiti Azmira da preuzme Slobodu.
p.s.
- Nisam znao da su ovi sa Šećerom Juniorom prilagodili Statut i kupili upravljačka prava.PA ŠTO NE KAŽETE DA STE PRIVATIZOVAN KLUB ?
Neće Azmir s njima , ma nema govora.Azmir hoće da sam dobije Slobodu.I prije kad je bio u Slobodi , pa na Skupštini ja predložim da mijenjamo statut KLUBA i da vidimo koliko košta stolicau Skupštini Slobode.Azmir poslije toga za govornicom kaže ,da se ne slaže s tim jer mi ne možemo znati o će kupiti stolice i onda će nastati problemi.Ja mu onda kažem da on kupi većinu stolica ili sve stolice , a on opet jok.

TuzlaC2023
Postovi: 30
Pridružen/a: 29 mar 2023, 05:06
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaC2023 » 05 jun 2023, 00:30

Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.

tuzlac
Postovi: 7809
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 05 jun 2023, 09:34

TuzlaC2023 je napisao/la:
05 jun 2023, 00:30
Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

emir012
Postovi: 494
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 05 jun 2023, 09:53

Neko je vec pisao... Azmir grijesi sto zuri sa ovim...
Bolje neka drzi City na sto visem nivou jos koju godinu... Sloboda ce se vjerovatno patit u federalnoj godinama...

I onda bi vremenom imao vjerovatno mnogo bolju poziciju za pregovaranje o fuzijama ili bilo cemu drugom... Pustit neka oni (iz Slobode) sami nesto predloze... Ovako, mozda ishitreno pristane na nesto sto bi bilo samo repriza prethodnog angazmana na celu Slobode... A na kraju se to pokazalo neodrzivo...

Ali bez obzira na sve te price oko Slobode, red bi bio da javno bar ukratko kaze nesto o planu za City za narednu sezonu... igracki kadar... pripreme... ciljevi...

Sponimje se odlazak Kuzmanovica i Karica, ja bih volio da obojica ostanu.

Avatar
fukara87
Postovi: 5634
Pridružen/a: 15 sep 2010, 17:01
Lokacija: 75000, Tribina Sjever
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la fukara87 » 05 jun 2023, 12:05

TuzlaC2023 je napisao/la:
05 jun 2023, 00:30
Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.
Azmir nema vise veze sa Tuzlom i vi neki navijaci a ne znate ni da li ima funkciju u klubu
Vjera u tebe nikad ne prestaje🔴⚫

montolivo18
Postovi: 798
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la montolivo18 » 05 jun 2023, 12:07

fukara87 je napisao/la:
05 jun 2023, 12:05
TuzlaC2023 je napisao/la:
05 jun 2023, 00:30
Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.
Azmir nema vise veze sa Tuzlom i vi neki navijaci a ne znate ni da li ima funkciju u klubu
:rol: :rol:

Hazre
Postovi: 649
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 05 jun 2023, 12:25

fukara87 je napisao/la:
05 jun 2023, 12:05
TuzlaC2023 je napisao/la:
05 jun 2023, 00:30
Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.
Azmir nema vise veze sa Tuzlom i vi neki navijaci a ne znate ni da li ima funkciju u klubu
Kako vi ono fino kažete, MRS sa teme! Voz

Avatar
fukara87
Postovi: 5634
Pridružen/a: 15 sep 2010, 17:01
Lokacija: 75000, Tribina Sjever
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la fukara87 » 05 jun 2023, 12:38

Hazre je napisao/la:
05 jun 2023, 12:25
fukara87 je napisao/la:
05 jun 2023, 12:05
TuzlaC2023 je napisao/la:
05 jun 2023, 00:30
Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.
Azmir nema vise veze sa Tuzlom i vi neki navijaci a ne znate ni da li ima funkciju u klubu
Kako vi ono fino kažete, MRS sa teme! Voz
Bujrum pisite na temi :rol: :rol:
Vjera u tebe nikad ne prestaje🔴⚫

TuzlaCityfighter
Postovi: 666
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 05 jun 2023, 13:00

montolivo18 je napisao/la:
05 jun 2023, 12:07
fukara87 je napisao/la:
05 jun 2023, 12:05
TuzlaC2023 je napisao/la:
05 jun 2023, 00:30
Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.
Azmir nema vise veze sa Tuzlom i vi neki navijaci a ne znate ni da li ima funkciju u klubu
:rol: :rol:
Da si ziv i zdrav, Azmir nema funkcije u klubu pa ima i 3-4 godine, ali naravno da nista to ne mjenja, da je to stvar formalne prirode i nekih drugih stvari. Nije to od juce ili sa pojavom natpisa oko preuzimanja Slobode, to sto si ti nesto danas saznao i mislio da ces nam napakostiti, nazalost je staro i formalno.
Elvir Baljic

sony_91
Postovi: 2134
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2023, 14:52

fukara87 je napisao/la:
05 jun 2023, 12:05
TuzlaC2023 je napisao/la:
05 jun 2023, 00:30
Ljudi pusti te se price Slobode… Azmir nastavlja sa TC i to je svima jasno.Jedini nacin da ode u Slobodu jeste fuzija.
A to znaci da Tuzlaci moraju prihvatiti novi grb sa cvijetom Srebrenice.
Tako da od tog nema nista a vec se radi na velikim pojacanjima koji ce te cuti u narednim danima.
Azmir nema vise veze sa Tuzlom i vi neki navijaci a ne znate ni da li ima funkciju u klubu
Pa normalno da nema zvanične veze jer ne bi mogao biti član IO N/FSBiH. Azmir je tu kao i Vico u Borcu.

tuzlac
Postovi: 7809
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 05 jun 2023, 14:53

Azmir Husić za Raport: Na sjednici NSBiH sam rekao da mora prestati sudijska lakrdija
Azmir Husić za Raport: Na sjednici NSBiH sam rekao da mora prestati sudijska lakrdija
04.06.2023 21:25 Autor: J. E.

Hoće li Azmir Husić u Slobodu?

Poznati biznismen nekad je bio na čelu Fudbalskog kluba Sloboda. Ispadanje ponosa tuzlanskog sporta iz Premijer lige Bosne i Hercegovine u niži rang (Prva liga Federacije BiH), ponovo je pokrenulo pitanje – hoće li Husić još jednom biti Slobodin spasilac?

Dublja analiza
“Vjerujte da ne bih znao šta da kažem. Ako će biti kako je bilo kad sam nekad ranije ušao u Slobodu, nikad ne bih ponovo ulazio u klub.

A trenutno stanje, na današnji dan, takvo je da bi prije bilo kakvog ulaska bila potrebna dublja analiza situacije u klubu”, rekao je Husić za Raport.

Naglašava da formalno nije član nijednog sportskog kolektiva u BiH. Čak niti Tuzla Cityja, Slobodinog gradskog rivala, koji je upravo zahvaljujući Husiću postao klub premijerligaškog ranga.

“To je bilo nekad. Od toga više nema ništa, osim da sam počasni član tog kluba. Znači, moje ime ne treba više povezivati sa Tuzla Cityjem.

Nemam nikakvu funkciju, taj klub ne ovisi od mene. Tuzla City ima svoju upravu, svoju strategiju, svoj pravac…”, kaže Husić.

Međutim, on jeste član Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine.

Džaba tereni, ako sve ostaje isto
Zato smo mu postavili pitanje da li NSBiH radi bilo šta po pitanju suđenja s obzirom da su i ovu sezonu, kao i većinu ostalih, pratile grozne sudačke odluke koje su potkopale regularnost takmičenja?

Može li, kao član rukovodstva NSBiH, uopće u javnosti komentirati dijeljenje (ne)pravde na bh. terenima?

“Naravno da smijem kazati šta mislim, moramo razbiti neke predrasude. Ja sam na zadnjem sastanku Izvršnog odbora, kad smo određivali strategiju rada Saveza, rekao da je jako dobro što smo uradili terene.


Međutim, isto tako sam rekao da moramo sve poduzeti da prestane lakrdija na bh. terenima. Džaba sve, ako se lakrdije nastavljaju”, kaže Husić, misleći, naravno, na suđenje.


“Ja kažem da svi naši suci znaju suditi. To su pokazali. Međutim, u nekoliko utakmica su pravili kardinalne greške, neće reći da su namjerne, ali…”, kaže Husić.

Kako to iskorijeniti?

Za početak, smatra Husić, arbitri trebaju biti daleko bolje plaćeni, imati veću odgovornost, ali i potpuno odvojeni od struktura Nogometnog saveza BiH i utjecaja klubova.

“Sudije bi trebale biti organizovane u posebnom tijelu, koje bi se bavilo sudačkom tematikom, neovisno od Nogometnog saveza.

Trebali bi suditi oni najbolji, da o tome odlučuju stručna lica, a ne da listu usvaja Izvršni odbor NSBiH”, objašnjava Husić.

A na pitanje na kakvu su reakciju naišle njegove ideje i koliko je realno da ostatak Izvršnog odbora to podrži, dovoljno govori Husićev odgovor:

“To je zasad, po mom mišljenju, samo mrtvo slovo na papiru. Nadam se da će se Savez nakon nekih uspješnih projekata, a jedan od njih bi trebao biti i uvođenje VAR-a, baviti i ovim”.

Omogućiti privatizaciju klubova
Kao osobu koja je mnogo uložila u sport, Husića smo pitali zašto mnogi bh. klubovi velike tradicije postižu rezultate mnogo slabije od očekivanih, a prate ih i ogromni materijalni problemi.

“Kao prvo, moramo zaboraviti da je postojao period kad je klubovima upravljala država, kad je država određivala koliko će ko dobiti novca. Ta su vremena prošla, nema više toliko novca pored svih drugih potreba.

Mislim da moramo krenuti putem javno-privatnog partnerstva i dovesti do toga da se objavi neka vrsta licitacije, da se omogući kupovina klubova, njihova privatizacija, uz neke olakšice za investitore”, kaže Husić.

No, dodaje da se i danas u pojedinim sredinama izdvajaju značajna sredstva, ali bez rezultatskog efekta…

“Po svim pričama, Grad Tuzla izdvaja preko dva miliona maraka godišnje za sport, od toga se, barem kruže takve priče, Sloboda finansira sa 1,5 miliona. Za naše stanje to su ogromna sredstva, samo treba neko ko to zna iskoristiti na pravi način”, kaže Husić.

VIŠE NA WEBU

Avatar
CityCity
Postovi: 1404
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 05 jun 2023, 17:27

slika

Kontinuitet : 2018/2019, 2019/2020 , 2020/2021 , 2021/2022 , 2022/2023.
2023/2024 = ?

tuzlac
Postovi: 7809
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 06 jun 2023, 00:18

"Predlažem fuziju, da klub ide u stečaj i da se zove možda Sloboda Tuzla. Ja da odlučujem, to bih uradio."
EKSKLUZIVNO Azmir Husić: Fuzija i Sloboda igra Premijer ligu!
29. MAJA, 2023 13:32
Ekipa tuzlanske Slobode ispala je iz Premijer lige Bosne i Hercegovine. Crveno-crni su u Tuzli pred 10.000 domaćih navijača izgubili od Željezničara (1:2) i tako ostali posljednjoplasirani tim na tabeli. S obzirom na ostale rezultate, Slobodi ni pobjeda protiv Želje ne bi značila opstanak…
Prije devet godina Slobodu je u ligu vratio Azmir Husić, kojeg smo kontaktirali nakon što su “Crveno-crni” ponovo preselili u niži rang.
“Ja imam najmanje pravo pričati o tome, ali žao mi je što je Sloboda ispala. To je gradski klub u gradu u kojem živim i u kojem sam skoro 24/7. Meni je najbitnije da sam ja najmanje utjecao na takav ishod. Sloboda ima svoju Upravu, ljude koji vode klub, bitno da sam najmanje utjecao na to”, rekao je za **** Azmir Husić, a onda ponudio ekskluziv.
“Možda Sloboda neće igrati u Prvoj ligi FBiH. To jeste, može nastaviti se takmičiti u Premijer ligi BiH”, iznenadio je Husić izjavom.
Novinar: Čekajte, da li nešto znate u ovom trenutku što mi ne znamo?
“Nemam šta znati. Možda… Sloboda ima dugove, koji su ogroman teret. Predlažem fuziju, da klub ide u stečaj i da se zove možda Sloboda Tuzla. Ja da odlučujem, to bih uradio. Sloboda bi igrala Premijer ligu i bila na zdravim temeljima. Neki će reći, mi ćemo gledati Slobodu i da igra u Drugoj ligi kantona, ali oni ne ne mogu pomoći Slobodi. Ovo je rješenje za Slobodu”, ispričao je Azmir Husić.
Husićev prijedlog definitivno će izazvati polemike u Gradu soli.

(N.Selimović/****)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Naglašava da formalno nije član nijednog sportskog kolektiva u BiH. Čak niti Tuzla Cityja, Slobodinog gradskog rivala, koji je upravo zahvaljujući Husiću postao klub premijerligaškog ranga."
“To je bilo nekad. Od toga više nema ništa, osim da sam počasni član tog kluba. Znači, moje ime ne treba više povezivati sa Tuzla Cityjem."

tuzlac
Postovi: 7809
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 06 jun 2023, 12:17

Niko se nije javio: Nema zainteresovanih za predsjedničku fotelju u Slobodi
Autor: S. Selimović

06.06.2023. / 11:49
Fudbalski klub Sloboda posljednjeg dana maja raspisao je javni poziv za izbor novog mandatara Upravnog odbora.

Iz kluba je saopćeno da svi zainteresovani pojedinci trebaju najkasnije do sedmog juna ove godine trebaju dostaviti svoj plan i program rada u prostorije kluba ili elektronski.

Rok za prijave istječe sutra, a Faktoru je iz izvora bliskih klubu potvrđeno da do danas nije bilo prijava, odnosno zainteresovanih osoba.

Klub sa Tušnja poslije rezultatskog kraha dospio je u žižu interesovanja. Prvo je Azmir Husić, finansijer Tuzla Cityja, preko medija ponudio fuziju dva tuzlanska sportska kolektiva. Nakon burnih reakcija i jasnog "ne", Husić je održao sastanak s predstavnicima navijačke grupe Fukare i poručio im da je spreman preuzeti predsjedničku fotelju, a od njih je dobio podršku.

Navijači priželjkuju da požar na Tušnju gasi vlasnik kompanije Bingo Senad Džambić. Da bi to bila idealna opcija za Slobodu napisao je u svojoj ostavci i direktor Jusufović.

Bilo kako bilo, Sloboda nema mnogo vremena za pripreme, izbor trenera, imenovanje cjelokupnog sportskog sektora, sklapanje rostera za nadolazeću sezonu u Prvoj ligi FBiH, a cilj je ekspresan povratak u elitni rang.

U Slobodi je poslije ispadanja iz Premijer lige BiH ostalo svega šest igrača s profesionalnim ugovorima. Izvjesno je da će Slobodu napustiti Eldar Mehmedović, mladi reprezentativac BiH koji je na radaru mnogih klubova.

Hazre
Postovi: 649
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 06 jun 2023, 13:22

Pogledaj te samo pdf od Slobode. Ljudi bukvalno mole boga da se Azmir vrati. Pali na koljenja Azmiru....koji licmjeri, prodane duse...ciganluk. Neznam koju rjec za ovo sve. :rol: :rol:

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.