FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

Beledija
Postovi: 982
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 19 mar 2023, 21:33

Bod u gostima je uvijek dobar a posebno ako je osvojen od ekipe koja je u samom vrhu. Danas je Balja napisao da je ženski tim TC-a osnovan. Taj potez znači da klub namjerava i dalje da se takmiči u najvišem rangu. Od sledeće sezone to će biti obaveza svih timova.E sad neka nam Balja objasni: ko nema ženski tim neće dobiti licencu za takmičenje za evropska takmičenja ili domaću ligu.
Još jednom čestitke ekipi za remi danas.

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 19 mar 2023, 21:46

Beledija je napisao/la:
19 mar 2023, 21:33
Bod u gostima je uvijek dobar a posebno ako je osvojen od ekipe koja je u samom vrhu. Danas je Balja napisao da je ženski tim TC-a osnovan. Taj potez znači da klub namjerava i dalje da se takmiči u najvišem rangu. Od sledeće sezone to će biti obaveza svih timova.E sad neka nam Balja objasni: ko nema ženski tim neće dobiti licencu za takmičenje za evropska takmičenja ili domaću ligu.
Još jednom čestitke ekipi za remi danas.
Danas smo mogli do sva tri boda ,ali isto tako smo mogli ostati bez i ovoga jednog...Svakako bod u Sirokom je dobar, sa psiholoskog aspekta , kao i zbog toga sto su ostali iz donjeg dijela tabele svi izgubili...Zenska ekipa je potrebna za sve ucesnike europskih natjecanja , za pocetak su predvidjena novcane kazne, kao i uskracivanje licence za europu
Tuzla City / Sloga Simin Han

emir012
Postovi: 494
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 20 mar 2023, 07:43

Bod u Sirokom, fino je to... al nama ocajnicki treba pobjeda...
12 utakmica zaredom bez pobjede... jel to neki rekord lige?
Sramota u sta smo se uvalili...

Hebo im zenski klub federsku m. u p.

husrefbeg
Postovi: 1023
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 20 mar 2023, 16:10

Bod u Sirokom je premija. Najgore što nam potom dolazi Borac ako ih pobijedimo što je realno navalit će nam sudije do kraja. Potom Zeljo u gostima i Velez kuci. U međuvremenu i kup. Jako slozeno ali pobjeda nam treba pod hitno. Prosuli smo bodove protiv Veleza i Sloge kao i veliki broj poraza od pobjede nad Sarajevom - kada nas je privremeni stručni stab i SD uvalio u veliku krizu.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 20 mar 2023, 16:31

Hoćemo li mi opet u Srebrenik?Iduće kolo domaćini i mi i Gorki.

husrefbeg
Postovi: 1023
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 20 mar 2023, 16:35

tuzlac je napisao/la:
20 mar 2023, 16:31
Hoćemo li mi opet u Srebrenik?Iduće kolo domaćini i mi i Gorki.
Ne bi trebalo. Jedni subota jedni nedjelja ili čak i petak posto je rep. pauza.

Power10
Postovi: 159
Pridružen/a: 03 jun 2010, 10:27
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Power10 » 20 mar 2023, 16:57

tuzlac je napisao/la:
20 mar 2023, 16:31
Hoćemo li mi opet u Srebrenik?Iduće kolo domaćini i mi i Gorki.
Nemate vi šta tražiti na stadionu "Gorkog". Nažalost, politika vam je dozvolila da igrate na Tusnju
Samo je Sloboda iz Tuzle

husrefbeg
Postovi: 1023
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 20 mar 2023, 17:50

Power10 je napisao/la:
20 mar 2023, 16:57
tuzlac je napisao/la:
20 mar 2023, 16:31
Hoćemo li mi opet u Srebrenik?Iduće kolo domaćini i mi i Gorki.
Nemate vi šta tražiti na stadionu "Gorkog". Nažalost, politika vam je dozvolila da igrate na Tusnju
Ma nije politika već pravo. JU Gradski stadion je vlasnik terena koji se finansira iz budžeta grada. A budžet opet pune svi građani a ne samo navijači Slobode. To nije nacija volja. Ako bi se stadion vratio Slobodi onda bi to bila druga priča. Ali to se neće uraditi jer Slovida ima još dugova tako da bi izgubila teren. To bi isto bilo da kažete u Domu zdravlja i gradskim ambulantama se mogu liječiti samo navijači Slobode.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 20 mar 2023, 18:01

husrefbeg je napisao/la:
20 mar 2023, 17:50
Power10 je napisao/la:
20 mar 2023, 16:57
tuzlac je napisao/la:
20 mar 2023, 16:31
Hoćemo li mi opet u Srebrenik?Iduće kolo domaćini i mi i Gorki.
Nemate vi šta tražiti na stadionu "Gorkog". Nažalost, politika vam je dozvolila da igrate na Tusnju
Ma nije politika već pravo. JU Gradski stadion je vlasnik terena koji se finansira iz budžeta grada. A budžet opet pune svi građani a ne samo navijači Slobode. To nije nacija volja. Ako bi se stadion vratio Slobodi onda bi to bila druga priča. Ali to se neće uraditi jer Slovida ima još dugova tako da bi izgubila teren. To bi isto bilo da kažete u Domu zdravlja i gradskim ambulantama se mogu liječiti samo navijači Slobode.
Stadion Tušanj nikad nije bio u vlasništvu Gorkog.Nema pravnog osnova da se vraća Gorkom.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------



30.08.2008. u 10:45 Broj citanja: 573
Općinsko vijeće Tuzla
Fudbalski stadion ˝Tušanj˝ je dobro u opštoj upotrebi


Na redovnoj sjednici Općinskog vijeća Tuzla održanoj u četvrtak, 28. augusta, donesena je Odluka o proglašenju Fudbalskog stadiona "Tušanj" dobrom u opštoj upotrebi. Značaj ove odluke je u tome što se proglašenjem ovog objekta javnim dobrom onemogućava njegova privatizacija.

Od same izgradnje 1957. godine stadion je bio u funckiji građana općine Tuzla i koristio za razne namjene i potrebe kako sportskih klubova, tako i učenika osnovnih i srednjih škola kada je bilo potrebeno za razne sportske i druge manifestacije.

Stadion je objekat koji je javno dobro, a sve što je u opštoj upotrebi – javna dobra (ulice, parkovi, trgovi, objekti javnog karaktera i sl.) su van pravnog prometa zbog javnopravnosti režima korištenja, pa na njima ne postoji niti pravo svojine niti mogućnosti da se iste opterete. Upravo iz ovih razloga i Zakonom o privatizaciji isključena je mogućnost privatizacije javnog dobra.

Kako su objekti stadiona i pomoćnog stadiona društvena svojina, sa pravom raspolaganja Općine Tuzla, građeni sredstvima budžeta Općine Tuzla, dakle svih građana općine Tuzla, ovom Odlukom se i pravno reguliše status koji je od izgradnje ovaj objekat imao. Napomene radi, uvidom u zemljišne knjige Općinskog suda Tuzla, utvrđeno je da je 1957. godine Općina Tuzla eksproprisala nekretnine ranijih vlasnika za potrebe gradnje gradskog stadiona u Tušnju.

S.Mešić
(tuzlarije.net)

Hazre
Postovi: 647
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 20 mar 2023, 18:31

Power10 je napisao/la:
20 mar 2023, 16:57
tuzlac je napisao/la:
20 mar 2023, 16:31
Hoćemo li mi opet u Srebrenik?Iduće kolo domaćini i mi i Gorki.
Nemate vi šta tražiti na stadionu "Gorkog". Nažalost, politika vam je dozvolila da igrate na Tusnju
Kralju bavi se sa drugim stvarima. Boli tebe dzon gdje mi igramo. Gledaj da ostanite u ligi. Vas je zalosno gledati. Idete svaku utakmicu, pa se branite 90 minuta.

GradKamena2
Postovi: 1603
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la GradKamena2 » 20 mar 2023, 21:00

Šta se dešava sa Petrom Mišićem igra li ikako u kakvoj je situaciji?

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 20 mar 2023, 22:24

GradKamena2 je napisao/la:
20 mar 2023, 21:00
Šta se dešava sa Petrom Mišićem igra li ikako u kakvoj je situaciji?
Povreda, do kraja sezone je nas igrac, vidjecemo ostajeli kod nas..Igrac koji nam definitivno fali.
Tuzla City / Sloga Simin Han

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 21 mar 2023, 09:14

četvorica u bloku,bravo
slika
SKOK ZA GOL, 1-1 KAD ĆE VIŠE TAJ NIKITIN ?Čelokivićev čovjek nam zabi gol.
slika
slika
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 21 mar 2023, 12:56, ukupno mijenjano 3 puta.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 21 mar 2023, 09:22

Azmir Husić osnovao još jedan fudbalski klub, Faktor donosi detalje
Autor: E. Begović

20.03.2023. / 10:28

Azmir Husić, glavni finansijer i prvi čovjek Tuzla Cityja, sada ima još jedan fudbalski klub o kojem će voditi računa.
slika
Porodici Tuzla Cityja priključio se Ženski fudbalski klub Tuzla City. Roster se polako okuplja, a sinoć je obavljen prvi trening.

Osnivanje selekcije ženskog fudbala može se povezati i sa novim pravilnikom UEFA-e.

UEFA od 2025. godine razmatra soluciju da svaki klub koji je član najjačeg društva u državi ima i žensku filijalu.

Tim povodom Faktor je kontaktirao Muniba Subašića, sekretara Tuzla Cityja.


- UEFA je nametnula klubovima da kao jedan od uvjeta za dobijanje licence budu aktivnosti ženskog fudbala. Prvu godinu je prijelazni period. Imali smo tri varijante. Prva je bila da se ekipa uključi u takmičenje, druga je da se pomaže neka ekipa ženskog fudbala, da se napravi neki ugovor o saradnji.

Treća opcija je bila da se osnuje škola fudbala i da se priprema za eventualno takmičenje, s tim da nije obaveza prvu godinu da se uključe u takmčenje. Mi smo se odlučili za treću opciju.

S obzirom na to da imamo već formiran klub i vlastitu selekciju ženskog fudbala, krenuli smo sa aktivnostima. Planirano je da se do ljeta, dok ne vidimo da li ćemo moći ući u sistem, izvrši okupljanje i procjena. Ako ne budemo spremni za takmičenje, igrat ćemo prijateljske utakmice. Ako vidimo da imamo kvalitet da se možemo takmičiti, tu imamo samo dva ranga Premijer liga i Federalna, mi bismo počeli od nižeg ranga naredne sezone - rekao je Subašić za Faktor.

Novosnovani klub će svoje utakmice igrati na stadionu u Siminom Hanu.

- Naš stadion u Siminom Hanu ispunjava sve uvjete osim za Premijer ligu zbog tribina. Što se tiče ostalih uvjeta, to je na jednom visokom nivou. Moderna plastika je urađena, dimenzije igrališta zadovoljavaju, imamo i oko 1.500 sjedećih mjesta. Klupske prostorije su nove, svlačionice su dobre. Jedini nedostatak su tribine, a nažalost nemamo prostora da se širimo zato što je stadion ograničen. S obje strane stadiona ima put, tako da ne možemo širiti - kazao je Subašić.

Na prvom treningu pojavilo se 19 igračica, a imenovan je i privremeni trener ŽFK Tuzla City.

- Za sada je sve otvorenog tipa. Prvom treningu je prisustvovalo 19 igračica, s tim da se njih pola već bavilo fudbalom i mogu odmah da se takmiče, a ima djevojčica zaineteresovanih koje imaju želju da se bave fudbalom. Za sada nemamo zvanično trenera. Privremeno je za trenera izabran Semir Užičanin. On je radio u ŽFK Sloboda. Semir je zaposlen u klubu, radio je sa omladinskim kategorijama.

Za sada je naš plan da nađemo po mogućnosti ženu koja ima licencu. Do sada smo obavili neke razgovore, ali to se nije realizovalo. Sve je u početnoj fazi. U ženskom fudbalu ima puno prostora za napredovanje - kazao je za kraj razgovora sekretar Tuzlaka.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 21 mar 2023, 12:28

[url [/url]

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 21 mar 2023, 12:47


Hazre
Postovi: 647
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 21 mar 2023, 13:05

Balja kakav je plan do sledece utakmice?? Od kluba svakako nema Info. De nam makar ti reci kako i sta..hoce li biti kakva prijateljska utakmica itd??

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 21 mar 2023, 13:23

Nikitin ima Ugovor do May 31, 2023.Još manje od 2 mjeseca.On se haman kod nas krije od mobilizacije.

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 21 mar 2023, 13:54

Hazre je napisao/la:
21 mar 2023, 13:05
Balja kakav je plan do sledece utakmice?? Od kluba svakako nema Info. De nam makar ti reci kako i sta..hoce li biti kakva prijateljska utakmica itd??
Plan je pobjediti boyac, upisati tri boda nakon dugo vremena..Koliko znam nema prijateljske, bar jos nije do danas dogovoreno nista..
Tuzla City / Sloga Simin Han

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2052
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 21 mar 2023, 13:57

husrefbeg je napisao/la:
20 mar 2023, 16:35
tuzlac je napisao/la:
20 mar 2023, 16:31
Hoćemo li mi opet u Srebrenik?Iduće kolo domaćini i mi i Gorki.
Ne bi trebalo. Jedni subota jedni nedjelja ili čak i petak posto je rep. pauza.
Ovo kolo neće biti problem.
Problem je samo zadnje kolo kada mi cekamo Zrinjski, a oni Želju.
Mislim da se po pravilu zadnja kola igraju u istim terminima.
Ako sam u pravu onda jedino nas vadi da Zrinjski vec osigura titulu a mi opstanak tako da naša utakmica nema nekog rezultatskog značaja pa se može igrati dan prije.

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.