FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2052
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 29 maj 2023, 18:03

A što ih lik trola a oni se upecaju ko ovce.
Mada malo i postaje dosadan sa tim nuđenjem sebe. Ponizava se, jer oni su ti koji su u dugu, u federalnoj i ostalim problemima.

Tom fuzijom prestao bi njihov subjektivitet. Vise ne bi postojali, ali bi dobili kompezaciju da ostaje Sloboda u dijelu imena.
Rješavaju se duga i reprograma, a cijena je uklanjanje petokrake i naravno boja. Klub bi bio 1955 ili 2013 a ne više stoljeće prazne historije i uzaludnog postojanja.
Bilo je toga mnogo puta u svijetu sporta, samo ne znam koliko je to sad pametno.
Pustiti da se muče po federalnoj par godina pa će sami doći sa ovakvom ili po nas boljom idejom.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 29 maj 2023, 18:06

Raspodjela nagrada od N/FS BiH:

1.HŠK Zrinjski – 299.099,20 KM

2.FK Borac – 239.279,36 KM

3.FK Željezničar – 211.866,92 KM

4.FK Sarajevo – 184.454,48 KM

5.NK Široki Brijeg – 157.042,03 KM

6.FK Velež – 129.629,59 KM

7.FK Tuzla City – 102.217,15 KM

8.FK Igman – 74.804,71 KM

9.FK Sloga – 47.392,27 KM

10.HŠK Posušje – 19.830,28 KM

11.FK Leotar – 14.940,00 KM

12.FK Sloboda – 14.940,00 KM

19vendetta87
Postovi: 4159
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la 19vendetta87 » 29 maj 2023, 18:07

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
29 maj 2023, 18:03
A što ih lik trola a oni se upecaju ko ovce.
Mada malo i postaje dosadan sa tim nuđenjem sebe. Ponizava se, jer oni su ti koji su u dugu, u federalnoj i ostalim problemima.

Tom fuzijom prestao bi njihov subjektivitet. Vise ne bi postojali, ali bi dobili kompezaciju da ostaje Sloboda u dijelu imena.
Rješavaju se duga i reprograma, a cijena je uklanjanje petokrake i naravno boja. Klub bi bio 1955 ili 2013 a ne više stoljeće prazne historije i uzaludnog postojanja.
Bilo je toga mnogo puta u svijetu sporta, samo ne znam koliko je to sad pametno.
Pustiti da se muče po federalnoj par godina pa će sami doći sa ovakvom ili po nas boljom idejom.
Ne bi se Sloboda rijesala boja, vec vi, samo bi cvijet Srebrenice bio umjesto lopte na sadasnjem grbu Slobode. Uostalom, ako je Sloboda prazna historija i uzaludno postojanje, sta ste onda vi, obicna plastika od kluba koju niko u Bosni ne cijeni
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2052
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 29 maj 2023, 18:16

19vendetta87 je napisao/la:
29 maj 2023, 18:07
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
29 maj 2023, 18:03
A što ih lik trola a oni se upecaju ko ovce.
Mada malo i postaje dosadan sa tim nuđenjem sebe. Ponizava se, jer oni su ti koji su u dugu, u federalnoj i ostalim problemima.

Tom fuzijom prestao bi njihov subjektivitet. Vise ne bi postojali, ali bi dobili kompezaciju da ostaje Sloboda u dijelu imena.
Rješavaju se duga i reprograma, a cijena je uklanjanje petokrake i naravno boja. Klub bi bio 1955 ili 2013 a ne više stoljeće prazne historije i uzaludnog postojanja.
Bilo je toga mnogo puta u svijetu sporta, samo ne znam koliko je to sad pametno.
Pustiti da se muče po federalnoj par godina pa će sami doći sa ovakvom ili po nas boljom idejom.
Ne bi se Sloboda rijesala boja, vec vi, samo bi cvijet Srebrenice bio umjesto lopte na sadasnjem grbu Slobode. Uostalom, ako je Sloboda prazna historija i uzaludno postojanje, sta ste onda vi, obicna plastika od kluba koju niko u Bosni ne cijeni
Jedan od rijetkih klubova koji nikad nije ispao iz PL.
Jedini tuzlanski premijerligaš
To smo mi.
Iz poštovanja koje imam prema većini navijača Želje neću uzvratiti na uvrede, nego poželjeti sreću u Evropi. :bih:

Avatar
CityCity
Postovi: 1404
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 29 maj 2023, 18:30

tuzlac je napisao/la:
29 maj 2023, 18:06
Raspodjela nagrada od N/FS BiH:

1.HŠK Zrinjski – 299.099,20 KM

2.FK Borac – 239.279,36 KM

3.FK Željezničar – 211.866,92 KM

4.FK Sarajevo – 184.454,48 KM

5.NK Široki Brijeg – 157.042,03 KM

6.FK Velež – 129.629,59 KM

7.FK Tuzla City – 102.217,15 KM

8.FK Igman – 74.804,71 KM

9.FK Sloga – 47.392,27 KM

10.HŠK Posušje – 19.830,28 KM

11.FK Leotar – 14.940,00 KM

12.FK Sloboda – 14.940,00 KM
Na kraju sezone ovo 7 mjesto nije ni tako loš plasman.Sredina tabele nakon toliko oscilacija je ok.Zahvaljujući gol razlici dobio se i nešto veći novčani iznos.

Avatar
CityCity
Postovi: 1404
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 29 maj 2023, 18:36

Znači za 10-ak dana se fuzioniramo u novi moderni superklub. :lol:

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 30 maj 2023, 00:05


emir012
Postovi: 494
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 30 maj 2023, 08:44

Pa dobro, ova izjava Husica pojasnjava neke stvari.
To je vjerovatno i razlog sutnje u prethodnom periodu i generalno nekog pada ambicija kada je TC u pitanju.

Husic nije jos u svojoj glavi razjasnio sta hoce a sta nece od TC i Slobode...Nego se izgleda stalno lomi I dvoumi…

Sta ja znam, nemam neki uticaj na te stvari... kako se dogovore oni koji imaju taj uticaj, tako ce i biti na kraju...

Osnovni (ne i jedini) razlog zbog kojeg sam i prestao da navijam za Slobodu i poceo da navijam za TC je vracanje petokrake na grb.
Mislim, ja sam musliman, nek svako bira sta hoce, ali petokraka je simbol komunizma, dakle ateizma, dakle ja sa tim nemam, niti sam ikad imao, niti zelim da imam ikakve veze...

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 30 maj 2023, 14:15

emir012 je napisao/la:
30 maj 2023, 08:44
Pa dobro, ova izjava Husica pojasnjava neke stvari.
To je vjerovatno i razlog sutnje u prethodnom periodu i generalno nekog pada ambicija kada je TC u pitanju.

Husic nije jos u svojoj glavi razjasnio sta hoce a sta nece od TC i Slobode...Nego se izgleda stalno lomi I dvoumi…

Sta ja znam, nemam neki uticaj na te stvari... kako se dogovore oni koji imaju taj uticaj, tako ce i biti na kraju...

Osnovni (ne i jedini) razlog zbog kojeg sam i prestao da navijam za Slobodu i poceo da navijam za TC je vracanje petokrake na grb.
Mislim, ja sam musliman, nek svako bira sta hoce, ali petokraka je simbol komunizma, dakle ateizma, dakle ja sa tim nemam, niti sam ikad imao, niti zelim da imam ikakve veze...
- Čelne ljude grada,Imamovića i Lugavića kao i SDP, Sloboda više ne interesuje.Vrlo rado bi je dali Azmiru uz budžetsku podršku.Azmir opet,sam finansira svoj klub i nema nikakvu podršku i vjerovatno bi rado pristao na fuziju zbog budžetske podrške.
Treća strana je mišljenje građana Tuzle a tu su i Fukare i ostali vatreni navjači.
Činjenica da TuzlaCity ne bi išla u fuziju sa ovom ,aktuelnom Slobodom.To bi bio novoformirani klub koji je već osnovan ,još 2012, kao OP "FK Sloboda1919" KAD JE TREBALO DA SE FUZIONIŠE SA Olimpikom.
- Model je isti kao i sa košarkaškim klubom.
- Nema opravdanja ovoj upravi na čelu sa Šećerom juniorom.Skrkali su silne milione i na kraju ispali iz lige.Naravno da će njega Imamović pokriti i zaštititi od revizija i odgovornosti jer, ga je on i postavio.
Ovo ispadanje je potpuni fijasko lokalnih vlasti predvođenih Imamovićem.Propast lažnog komunizma i petokrake u gradu Tuzli.Iskreno se nadam da će i njegova 20-godišnja vladavina u Tuzli doći pod lupu kao što to vidimo u Sarajevu.

montolivo18
Postovi: 798
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la montolivo18 » 30 maj 2023, 14:26

tuzlac je napisao/la:
30 maj 2023, 14:15
emir012 je napisao/la:
30 maj 2023, 08:44
Pa dobro, ova izjava Husica pojasnjava neke stvari.
To je vjerovatno i razlog sutnje u prethodnom periodu i generalno nekog pada ambicija kada je TC u pitanju.

Husic nije jos u svojoj glavi razjasnio sta hoce a sta nece od TC i Slobode...Nego se izgleda stalno lomi I dvoumi…

Sta ja znam, nemam neki uticaj na te stvari... kako se dogovore oni koji imaju taj uticaj, tako ce i biti na kraju...

Osnovni (ne i jedini) razlog zbog kojeg sam i prestao da navijam za Slobodu i poceo da navijam za TC je vracanje petokrake na grb.
Mislim, ja sam musliman, nek svako bira sta hoce, ali petokraka je simbol komunizma, dakle ateizma, dakle ja sa tim nemam, niti sam ikad imao, niti zelim da imam ikakve veze...
- Čelne ljude grada,Imamovića i Lugavića kao i SDP, Sloboda više ne interesuje.Vrlo rado bi je dali Azmiru uz budžetsku podršku.Azmir opet,sam finansira svoj klub i nema nikakvu podršku i vjerovatno bi rado pristao na fuziju zbog budžetske podrške.
Treća strana je mišljenje građana Tuzle a tu su i Fukare i ostali vatreni navjači.
Činjenica da TuzlaCity ne bi išla u fuziju sa ovom ,aktuelnom Slobodom.To bi bio novoformirani klub koji je već osnovan ,još 2012, kao OP "FK Sloboda1919" KAD JE TREBALO DA SE FUZIONIŠE SA Olimpikom.
- Model je isti kao i sa košarkaškim klubom.
- Nema opravdanja ovoj upravi na čelu sa Šećerom juniorom.Skrkali su silne milione i na kraju ispali iz lige.Naravno da će njega Imamović pokriti i zaštititi od revizija i odgovornosti jer, ga je on i postavio.
Ovo ispadanje je potpuni fijasko lokalnih vlasti predvođenih Imamovićem.Propast lažnog komunizma i petokrake u gradu Tuzli.Iskreno se nadam da će i njegova 20-godišnja vladavina u Tuzli doći pod lupu kao što to vidimo u Sarajevu.
komšije izvinite na upadu,ali sad nakon ovog intervjua Secera juniora mislim da od spajnanja dva kluba nema nista :bih:

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 30 maj 2023, 14:27

Oglasio se i Perica Ivetić.
Perica Ivetić o ispadanju Slobode: Klub je bolestan i bolesnik treba da se liječi
PREMIJER LIGA BIH29/05/2023 u 22:27 h
Nekadašnji fudbaler Slobode je bez dlake na jeziku govorio o ispadanju tuzlanskog tima iz Premijer lige Bosne i Hercegovine

FK Sloboda je ponovo ispala u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine. Crveno-crni su u posljednjem kolu izgubili od Željezničara sa 2:1 i tako napustili društvo najboljih.

Nakon utakmice brojni bivši igrači Slobode su se oglašavali putem društvenih mreža. Ipak, jednu od najznačajanijih poruka poslao je ljubimac navijača iz Tuzle, Perica Ivetić.


Ivetić je u dva navrata igrao za Slobodu, a njegov status prenosimo u cijelosti.

“Poštovani vjerni simpatizeri Slobode, još prije 4 godine kad sam otišao iz kluba rekao sam za ove “ljude” da nikad ništa neće napraviti i da neće Slobodu podići na veći nivo i napraviti pomak u radu i funkcionisanju kluba... od silnih obećanja i svega ništa nije bilo… otjerali ste sve igrače koji su imali karakter (ostavili one s kojima možete kako ‘oćete) i ljude koji su mislili svojom glavom, a dovodili ste svoje poslušnike i miševe kojima ste mogli upravljati za šaku maraka… SAD ŽIVITE S TIM ovo je Vaš poraz, a ne Slobode jer klub će biti i postojati, a vi ste upisani kao gubitnici i luzeri tatini sinovi- nesposobnjakovići kojima ništa nije sveto i bitno sem ličnog interesa da napravite koju zgradu i da uđete u savez, dobijete neku funkciju i da zadovoljite svoj ego jer ste kompleksaši i levati... Riješiti se svih Vas koji volite Slobodu do zadnje marke i koju muzete godinama, ogadni ste i odvratni, u vašem gradu vas niko ne moze gledati očima, uništili ste omladinski pogon i sve što ste mogli, od Slobode napravili klub sa kojim se svi sprdaju i podsmijavaju u državi… klub je bolestan i bolesnik treba da se liječi i da se oslobodih svih omči i čvorova i lanaca i katanaca koje ima i koji svakodnevno vršljaju oko kluba i u klubu… Ponavljam ovo nije loše i ovo nije poraz ovo može biti dobro da svi Vi napokon shvatite da nije klub vasa pr***a i da mozete raditi šta ‘oćete… ispala je Olimpija pa se vratila jača i bolja ispao je Velež pa se vratio jači i bolji tako ce i Sloboda daće bog ali sa boljim ljudima poštenijim i ljudima koji imaju obraz čast manire i sposobnost da vode klub kao što je SLOBODA...", napisao je Ivetić.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 30 maj 2023, 14:30

montolivo18 je napisao/la:
30 maj 2023, 14:26
tuzlac je napisao/la:
30 maj 2023, 14:15
emir012 je napisao/la:
30 maj 2023, 08:44
Pa dobro, ova izjava Husica pojasnjava neke stvari.
To je vjerovatno i razlog sutnje u prethodnom periodu i generalno nekog pada ambicija kada je TC u pitanju.

Husic nije jos u svojoj glavi razjasnio sta hoce a sta nece od TC i Slobode...Nego se izgleda stalno lomi I dvoumi…

Sta ja znam, nemam neki uticaj na te stvari... kako se dogovore oni koji imaju taj uticaj, tako ce i biti na kraju...

Osnovni (ne i jedini) razlog zbog kojeg sam i prestao da navijam za Slobodu i poceo da navijam za TC je vracanje petokrake na grb.
Mislim, ja sam musliman, nek svako bira sta hoce, ali petokraka je simbol komunizma, dakle ateizma, dakle ja sa tim nemam, niti sam ikad imao, niti zelim da imam ikakve veze...
- Čelne ljude grada,Imamovića i Lugavića kao i SDP, Sloboda više ne interesuje.Vrlo rado bi je dali Azmiru uz budžetsku podršku.Azmir opet,sam finansira svoj klub i nema nikakvu podršku i vjerovatno bi rado pristao na fuziju zbog budžetske podrške.
Treća strana je mišljenje građana Tuzle a tu su i Fukare i ostali vatreni navjači.
Činjenica da TuzlaCity ne bi išla u fuziju sa ovom ,aktuelnom Slobodom.To bi bio novoformirani klub koji je već osnovan ,još 2012, kao OP "FK Sloboda1919" KAD JE TREBALO DA SE FUZIONIŠE SA Olimpikom.
- Model je isti kao i sa košarkaškim klubom.
- Nema opravdanja ovoj upravi na čelu sa Šećerom juniorom.Skrkali su silne milione i na kraju ispali iz lige.Naravno da će njega Imamović pokriti i zaštititi od revizija i odgovornosti jer, ga je on i postavio.
Ovo ispadanje je potpuni fijasko lokalnih vlasti predvođenih Imamovićem.Propast lažnog komunizma i petokrake u gradu Tuzli.Iskreno se nadam da će i njegova 20-godišnja vladavina u Tuzli doći pod lupu kao što to vidimo u Sarajevu.
komšije izvinite na upadu,ali sad nakon ovog intervjua Secera juniora mislim da od spajnanja dva kluba nema nista :bih:
Ma nema potrebe za izvinjavanjem, sad nam je ovo zajednička tema i možemo bar neko vrijeme fuzionisati pdf.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 30 maj 2023, 14:35

Ja debelo zamjerim Husiću što se nije obratio navijačima svog kluba vezano za minulu sezonu.Nije spomenuo ni trenere ni igrače.Interesantno je ,ja taj klub stvarno volim i pored svega navedenog.Ako se desi fusija, ja za tu novonastalu nakaradu nemam namjeru navijati.

Avatar
CityCity
Postovi: 1404
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 30 maj 2023, 15:52

Skoro da je nemoguće da dođe do ujedinjenja dva kluba jer su razlike u glavama (svjetonazorima) ogromne i teško premostive.
FK Sloboda je ideološki klub jugoslovenstva,komunizma,socijalizma,radničkog samoupravljanja,jednostranačja,društvenog vlasništva nad svojinom,jednoumlja itd.
U Tuzli još uvijek dominira stranka SDP koja uređuje društvo na navedenim ideološkim principima.
To je potpuno nespojivo sa filozofijom funkcioniranja zapada :kapitalizmom,tržišnom ekonomijom,višestranačjem,privatnim vlasništvom,građanskim društvom,demokratijom itd.
FK Sloboda nije jedini primjer neuspjeha društveno-ekonomskog života Tuzle u prethodnom višegodišnjem periodu dominacije stranke socijalizma.Dovoljno je pogledati sudbinu većine predratnih velikih domaćih tuzlanskih kombinata, firmi i banaka koje su bile na području opštine Tuzla a koje se nisu prilagodile pa su nestale.Dovoljno je prošetati centrom grada i vidjeti stanje poslovnih prostora i drugih objekata.
Za razliku od Tuzle neke sredine su se bolje prilagodile društvenim promjenama i imaju sposobnije i manje tvrdoglavije pojedince u narodu i vlasti pa su bolji ambijent za poduzetništvo i biznis od Tuzle.
Sa druge strane imamo AH.Čovjek biznisa i filozofije zapada i on gleda kako da ostvari što veću dobit i kako da uveća kapital.Osim toga je i patriot i nešto mu znači i ljiljan,znak Srebrenice i ostali simboli naroda kojem pripada.Voli fudbal i tu želi da bude prisutan. On bi napravio nešto novo,vjerovatno uspješno,napravio bi neke ustupke i kompromise i prilagodio se i ali tamo gdje vladaju ljudi zakovani u prošlosti,gdje drmaju dinastije poput šećerbegovića,gdje su glavni likovi potomci djece komunizma objektivno su male šanse za neki boljitak i napredak.

Avatar
CityCity
Postovi: 1404
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 30 maj 2023, 16:21

tuzlac je napisao/la:
30 maj 2023, 14:35
Ja debelo zamjerim Husiću što se nije obratio navijačima svog kluba vezano za minulu sezonu.Nije spomenuo ni trenere ni igrače.Interesantno je ,ja taj klub stvarno volim i pored svega navedenog.Ako se desi fusija, ja za tu novonastalu nakaradu nemam namjeru navijati.
Da.Prilično je čudno da nema neke vrste komunikacije po završetku prvenstva.

Što se tiče eventualnog fuzioniranja tu sam slijedećeg mišljenja:
- ime kluba bi moglo biti sastavljeno od dvije rijeći npr Sloboda Tuzla ili nešto slično.Ne smeta mi pojam "Sloboda" u smislu neograničenosti života.
- grb kluba bi trebalo napraviti tako da u sebi sadrži manje stilizovane simbole ljiljana,petokrake i cvijeta srebrenice jednakih veličina
- boje kluba crvena i plava- npr dresovi crveni sa plavim rukavima ili obrnuto ili prugasti kao npr kod Barcelone itd.
Lično ne bih mogao prihvatiti da ostane isključivo velika petokraka kao grb i ako se to slučajno desi ne bih prihvatio taj klub nikako i odustao bih od svega.
Naravno ovo su samo moja razmišljanja i kao što navede ranije Emir ""nemam neki uticaj na te stvari... kako se dogovore oni koji imaju taj uticaj, tako ce i biti na kraju".
Ako bude.

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2476
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la HPCompaq » 30 maj 2023, 17:20

Nikava fuzija, vi ostajete Tuzla city alias Sloga SH, mi smo Sloboda iz Tuzle. Svako sebi, plastika se uvijek topila s vremenom...
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

TuzlaCityfighter
Postovi: 665
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 30 maj 2023, 17:26

HPCompaq je napisao/la:
30 maj 2023, 17:20
Nikava fuzija, vi ostajete Tuzla city alias Sloga SH, mi smo Sloboda iz Tuzle. Svako sebi, plastika se uvijek topila s vremenom...
Tako je majstore, mi premijer liga vi prva liga federacije, svi imamo svoje aliase, cudno da nas napisa, svoj zaboravis...Svako ima svoj put i nek je sretno .
Elvir Baljic

Hazre
Postovi: 647
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 30 maj 2023, 18:14

HPCompaq je napisao/la:
30 maj 2023, 17:20
Nikava fuzija, vi ostajete Tuzla city alias Sloga SH, mi smo Sloboda iz Tuzle. Svako sebi, plastika se uvijek topila s vremenom...
Neka se vi ne topite. 100 i neka godina bez trofeja. Neznam uopste zasto igrate koji vam cilj? Borba za opstanak cijeli zivot?

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2052
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 30 maj 2023, 18:49

Kazu likovi može Azmir i Sloboda ali pod uslovom ...

Cuj ono se ne pita ni sekunde u svom klubu a postavlja uslove. Šećer ih hebe ko kantu, odveo klub u federalnu i ne mogu mu nista a postavljalo bi uslove. Mirno je još uvijek na čelu kluba a likovima ostaje samo da laju. Ono bolan preko 3 miliona u dugu i postavlja uslove a jedino sto bi mogli unijeti u novi klub je polica sa trofejima ali naravno prazna.

Mene nikakav komunizam ne zanima, nikad ne bih stao pod zastavu sa petokrakom jer znamo sta predstavlja i kako se odnosila prema mom narodu. Da sam htio tako što imao sam priliku navijati za Slobodu jer u Tuzli sam decenijama. Ali to nije moj simbol, moja identifikacija i ne hvala.
Ime ko ime me se ne tiče i svejedno mi je, ali komunizam NE.

Sledeće sezone kao tim iz većeg ranga imamo prednost nad stadionom. Imaćemo i barem iste prihode iz budzeta jer TC nije bas privatni klub kako kažu vec udruženje kao i federalci tj oba su udruženja građana grada Tuzle.

A i politika se u gradu mijenja. Iz ciklusa u ciklus sdp sve manje se pita, sve vise imaju šire koalicije i doćiće na red da ili skroz idu ili prihvate gore navedene uslove.
Već sad je gradonačelnik visokopozicionirani clan IVZ, valjda je svima jasno.

tuzlac
Postovi: 7807
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 30 maj 2023, 19:21

CityCity je napisao/la:
30 maj 2023, 15:52
Skoro da je nemoguće da dođe do ujedinjenja dva kluba jer su razlike u glavama (svjetonazorima) ogromne i teško premostive.
FK Sloboda je ideološki klub jugoslovenstva,komunizma,socijalizma,radničkog samoupravljanja,jednostranačja,društvenog vlasništva nad svojinom,jednoumlja itd.
U Tuzli još uvijek dominira stranka SDP koja uređuje društvo na navedenim ideološkim principima.
To je potpuno nespojivo sa filozofijom funkcioniranja zapada :kapitalizmom,tržišnom ekonomijom,višestranačjem,privatnim vlasništvom,građanskim društvom,demokratijom itd.
FK Sloboda nije jedini primjer neuspjeha društveno-ekonomskog života Tuzle u prethodnom višegodišnjem periodu dominacije stranke socijalizma.Dovoljno je pogledati sudbinu većine predratnih velikih domaćih tuzlanskih kombinata, firmi i banaka koje su bile na području opštine Tuzla a koje se nisu prilagodile pa su nestale.Dovoljno je prošetati centrom grada i vidjeti stanje poslovnih prostora i drugih objekata.
Za razliku od Tuzle neke sredine su se bolje prilagodile društvenim promjenama i imaju sposobnije i manje tvrdoglavije pojedince u narodu i vlasti pa su bolji ambijent za poduzetništvo i biznis od Tuzle.
Sa druge strane imamo AH.Čovjek biznisa i filozofije zapada i on gleda kako da ostvari što veću dobit i kako da uveća kapital.Osim toga je i patriot i nešto mu znači i ljiljan,znak Srebrenice i ostali simboli naroda kojem pripada.Voli fudbal i tu želi da bude prisutan. On bi napravio nešto novo,vjerovatno uspješno,napravio bi neke ustupke i kompromise i prilagodio se i ali tamo gdje vladaju ljudi zakovani u prošlosti,gdje drmaju dinastije poput šećerbegovića,gdje su glavni likovi potomci djece komunizma objektivno su male šanse za neki boljitak i napredak.
A F ER I N ! HALAL TI VJERA !

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.