FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 22 okt 2019, 04:25

staragarda je napisao/la:Ma super su te priče..ako imate još nekih pikanterija i anegdota samo rapalite...inače, protiv Borca ima prenos na Areni BH...super
Hajmo mi u Banja Luku u živo, po bodove.Izem ti TV -PRENOS ,kad pomislim koliko je duga zimska pauza i koliko samo čekam prozivku 10. januara.Ovo nam je uz gostovanje Zrinskom još jedino ostalo na strani.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 23 okt 2019, 02:52

Legenda Man. Uniteda i bivši kapiten kluba, Roy Keane, kritikovao je fudbalere koji se grle sa protivničkim igračima u tunelu prije utakmice.

"Ideš u rat, kakvo crno grljenje i ljubljenje, ne treba ni da gledaš u protivničke igrače prije utakmice. Nije se igra toliko promijenila, nego su se fudbaleri promijenili. Ideš u rat protiv njih, nemoj ni da ih gledaš. Pričaj s njima nakon utakmice. Ma, nemoj pričati ni nakon utakmice", rekao je Keane.

Avatar
xxzulaxx
Postovi: 131
Pridružen/a: 24 apr 2013, 18:37
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la xxzulaxx » 23 okt 2019, 18:03

Od kako je novi trener dosao malo kakve vijesti izlaze? Nadao sam se nekim pricama o novim momcima preko zime, u kojem pravcu ide tim i kakve vizije ima trener.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 23 okt 2019, 18:26

FK Tuzla City - FanPage


U nedjelju 27.10. sa početkom od 16h naši momci će u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine gostovati na gradskom stadionu u Banja Luci kod ekipe FK Borac Banja Luka. Biće ovo prilika da se pobjedom vratimo u sami vrh tabele istog takmičenja, te što prije zaboravimo prvi poraz na Tušnju. Nebesko-plavi, koji rezultat očekujete? Vidimo se u Banja Luci!

slika

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 23 okt 2019, 18:38

xxzulaxx je napisao/la:Od kako je novi trener dosao malo kakve vijesti izlaze? Nadao sam se nekim pricama o novim momcima preko zime, u kojem pravcu ide tim i kakve vizije ima trener.
DA NE UPADAMO U ZAMKU OCJENJIVANJA CRNO-BIJELO.
Ja mislim da možemo pobijediti u Banja Luci i ostati vrhu.
Nismo ušli u ovu sezonu da bi bili ovdje gdje jesmo, pošteno govoreći.
Nakon prošle, prve sezone u istoriji kluba u PL, u ovoj očekujemo mirnije more.Eto to je cilj.
Naravno treba čovjeku vremena da se srodi sa ekipom.
Ja imam povjernje u 85 posto igrača TuzlaCity.
Oni su klapa i uigrani da trener može da se navikne na njih.
Nekad je ex yu drmala svjetskom košarkom.I bilo ko da je bio selektor ,Ćosić,Dalipagić, Slavnić,Kićanović i društvo su sa svakog takmičenja donosili medalje.Nešto poput toga je i ekipa Tuzle.Oni kad uhvate ritam opet ćemo mi dizat ljestvicu naših apetita.Mogla bi Evropa, Kup ili Titula.
Ko se dima (poraza)ne nadimi ,ni vatre(pobjeda) se ne ogrija.

Avatar
CityCity
Postovi: 1411
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 23 okt 2019, 22:16

Protiv Borca je sve moguće.Teško je predvidjeti ishod.Nadati se najboljem a biti spreman i na drugačiji rezultat.Radi se o ekipama sličnih kvaliteta a ovdje je velika prednost Borca naravno domaći teren.Nije loše što prenosi TV.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 24 okt 2019, 12:47

Po trnsfermarku smo isti.

TuzlaCity-3,55 mil. €
Borac -3,23 mil. €
---------------------------------------------------------------------------
Tim Borca iz Ugljevika.(najstariji tim u prosjeku godina u PL.

Golman -Lučić-34 god.
des.bek- Dujaković -28god.
lijevi bek -Čosić 24god
Štoperi -Jovanović 31god-Janičić 33god.
Defanzivni -Radulović 32god - Milutinović 31god
Centralni vezni -Vranješ -33god
Centarfor -Kajkut -35
Krlia - Crnov 29,god Ziljkić 23god.Ukupno startna postava 333god.-prosjek 30,2 godina

Rezerve:Miric 32god, Vujaklija 31god,Danilović 20god-ušli u igru.
Runic 27god,Kutic -golman 25god,Markovic 19god.
---------------------------------------------------------------------------

Tim Tuzla City protiv Radnika:

Muminović 22god.
Efendić,28god.
Terzić 27god.
Kojić,31god.
Zlatković,31god.
Sesar,30god.
Hasanović,24god.
Nukić,21god.
Husejinović,31god.
Crnkić 27 god.i
Ubiparip-31god.Ukupno startna postava 305 god.-prosjek 27,7godina(SA FEJZIĆEM PREKO 28 GODINA).

Rezerve -Morris 24god,Burić 21god,Ramić 26god-ušli u igru.
Kovčić 18god,Stjepanović 35god,Fejzić-golman 28god,Mešinović 17god.
-------------------------------------------------------------------------------------

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 24 okt 2019, 13:35

Disciplinska komisija Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine, na sjednici održanoj 07.10.2019. godine u Sarajevu, donijela je odluku da Čelik do 7. novembra mora da isplati dugovanja dugovanja dvojici bivših uposlenika ili će u protivnom biti suspendovani, objavljeno je u Službenom glasniku Saveza.

" Husić se mora očitovati zbog vrijeđanja sudija"


7. FK Borac Banja Luka, izriče se novčana kazna u iznosu od 2.000,00 (dvijehiljade) KM i kazna zabrane prisustva gledalaca tribina ‘Sjeverna’ na Gradskom stadionu na kojoj je unesena i korištena pirotehnika u trajanju od 2 (dvije) prvenstvene ili kup utakmice, u skladu sa čl. 57. stav 2. tačkama a) i c) Disciplinskog pravilnika NS/FS BiH (upotreba pirotehničkih sredstava) na prvenstvenoj utakmici FK Borac Banja Luka – FK Željezničar Sarajevo (3:0), odigranoj u dana 06.10.2019. godine u Banja Luci u okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige BiH, sezona 2019/2020.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 24 okt 2019, 13:42, ukupno mijenjano 1 put.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 24 okt 2019, 13:41

FK BORAC - FK TUZLA CITY

Datum
27.10.2019.16:00 (u nedelju se vraća vrijeme na zimsko)

Sudija
Mulahasanović Adis – Sarajevo
A 1
Milić Dženan – Sarajevo
A 2
Čaušević Moamer – Sarajevo
4
Bjelica Vladimir – Ist.Sarajev
Posmatrač suđenja
Prtvar Dragan – Ist.Sarajevo
Delegat
Gozden Haris – Sarajevo

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 24 okt 2019, 14:21

1 FK Sarajevo...... 13.. 8.. 3.. 2.. 27
2. FK Željezničar... 13.. 7.. 5.. 1.. 26
3. FK Radnik........ 13.. 8.. 0.. 5.. 24
4. FK Tuzla City.... 13.. 7.. 3.. 3.. 24
5. FK Borac..........13.. 6.. 3.. 4.. 21

Gostovanja Sarajeva u Tuzli i Želje Zrinjskom mogu ih lahko ostaviti na sadašnjem saldu bodova.
Gorki će zapeti uz podršku publike nije isljučena senzacija.Željo mora predat 3 za 3 i tu će biti bez kartona.
Radnik dočekuje člana" WWin grupe" Širokog, kojem očajnički treba pobjeda za priključenje vrhu.Eh sad ,pošto je Široki nakantao Radnik dole sa 3:0 ,sada bi na redu trebao biti Radnik i pobijedii Širokog.Hoće li ili imaju li rješenje i mimo protokola vidjet ćemo.
Zahuktala "gerijatrija" iz Banja Luke dočekuje samljeveni TuzlaCity.Ipak, jedno je sigurno , nisu favoriti.Čak ima i pritiska jer pobjeda ih dovodi na 4 mjesto.Tuzla City od Mostara i poraza od Veleža pobijedio je samo Zvijezdu 09.Propustio voz za vrh na svom Tušnju izgubivši od Radnika 3:0.Umjesto svih 6 bodova kući samo 3.Utakmica u Banja Luci dat će bez obzira na rezultat odgovor na pitanje ,hoće li Tuzla poslije odlaska Bošnjakovića uspjeti zadržati kontinuitet dobrih igara.Naravno ako igraš dobro možeš se nadati povoljnom ishodu, ali ako se nastavi igrati mlohavo onda je to znak da počinje propadanje bez obzira na rezultat.Mi smo Zvijezdu09 nekako pobijedili ali ljudi su nas nadigrali i bili bolji.Dobro je da je Tuzla gost.Nema pritisak.Poraz će se već nekako opravdati a ako bude remi ili pobjeda bio bi to povratak na staru stazu.U Tuzli je Borac za dlaku izgubio bod koi mu se smiješio.Da i će u Banja Luci biti obrnuto i da li će Tuzla izgubiti u 86. minuti vidjet ćemo.Utakmicu u Tuzli preokrenuo je ulazak Zejtunija,na žalost ovaj momak je sve dalje od prvog tima,pa i rezervne klupe.Razlog se zove Husejinović.
I na kraju ,ono u šta ne vjerujem ,ako Tuzla pobijedi,Radnik odigra neriješeno sa Širokim a Sarajevo popapa gorku rođendansku tortu na Tušnu ,onda će Tuzla biti ponovo na diobi prvog mjesta,što bi bilo jako lijepo pred gostovanje Mladosti iz Kaknja narednom kolu na Tušnju.Ako Gorki kuriše Sarajevo, onda bi nam otišao obraz da ne pobijedimo Mušijnu četu.Ispalo bi da mi izgonimo Gorkog iz lige.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 24 okt 2019, 18:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
CityCity
Postovi: 1411
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 24 okt 2019, 17:58

tuzlac je napisao/la:Zna li se zadni izvještaj o broju članova? Jesmo li prešli hiljadu?
Broj članova trenutno oko 870.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 24 okt 2019, 18:38

CityCity je napisao/la:
tuzlac je napisao/la:Zna li se zadni izvještaj o broju članova? Jesmo li prešli hiljadu?
Broj članova trenutno oko 870.
Odlično.Eto, radi toga ,da dostignemo prvu 1 000 (slovima hiljadu) članova, moramo zapeti u Banja Luci i narednim utakmicama.Pa ne mogu preko noći zaboraviti igrati fudbal.Ali hajde sve se tješim kad se sjetim gdje smo proboravili cijelu prvu sezonuu PL.PATNJA BRATE I TO TEŠKA.Sad opet ,dert brate ,i to golem.Ne smijem ni pomisliti da ćemo se odvojiti od vrha i splazati u dosadnu sredinu tabele.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 24 okt 2019, 19:02

Kad bi barem 2 % od tih članova pristupilo aktivno našem forumu ,ovde bi vrilo ko u košnici.Ovako prilično slabo, malo se diskutuje.Dok smo bili u nizu bez poraza slabo postova.Dal je to više raje na Facebooku ili jednostavno ne osjećaju potrebu i ne vide svrhu ? Ne znam.Znam samo da nije dobro da čovjek priča sam sa sobom.Evidentno je da mi nemamo kritičan broj navijača.Onih koji su bez ikakve dileme postali odvažni navijači TuzlaCitya.Čudim se pogotovo kad su u pitanu mlađi ljudi koji nemaju nikakvih skrupula.Niti su opterećeni prošlošću niti su iskompleksirani.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 24 okt 2019, 21:42

tuzlac je napisao/la:Kad bi barem 2 % od tih članova pristupilo aktivno našem forumu ,ovde bi vrilo ko u košnici.Ovako prilično slabo, malo se diskutuje.Dok smo bili u nizu bez poraza slabo postova.Dal je to više raje na Facebooku ili jednostavno ne osjećaju potrebu i ne vide svrhu ? Ne znam.Znam samo da nije dobro da čovjek priča sam sa sobom.Evidentno je da mi nemamo kritičan broj navijača.Onih koji su bez ikakve dileme postali odvažni navijači TuzlaCitya.Čudim se pogotovo kad su u pitanu mlađi ljudi koji nemaju nikakvih skrupula.Niti su opterećeni prošlošću niti su iskompleksirani.
Ma ima mali milion platformi gdje se može komentarisati...nije ovaj forum neki reper pravog stanja ba.....za,za sve treba vrijeme...znaš i sam ....tako da ide to lagano
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 25 okt 2019, 21:28

slika

Objavljeno: 25.10.2019. u 11:04
NASTAVLJAMO POBJEDNIČKU SERIJU!

14. kolo BHT Premijer lige BiH donosi derbi susret na Gradskom stadionu u Banjaluci. Borac dočekuje sastav Tuzla Sitija. Zanimljivo, Tuzlaci su dva puta ove godine pobjedili crveno – plave. Prvi put, u prvoj prijateljskoj utakmici pred odlazak na pripreme na Zlatibor. U Srebreniku se igrao meč i Siti je slavio 1:0. Drugu pobjedu Tuzla je ostvarila u prvom dijelu prvenstva kada je na svom terenu trijumfovala 2:1. U Borcu žele da se revanširaju rivalu i da nastave pobjedničku seriju.

-Tuzla Siti ima dobar tim, dobre pojedince. Bili su i lideri na tabeli i da nam je neko prije mjesec dana rekao, da ćemo pobjedom nad njima doći u situaciju da ih preteknemo na tabeli, niko ne bi vjerovao. Neće biti lako, ali u uzlaznoj smo formi, imamo još i prostora da napredujemo. Imamo podršku javnosti. Puno nam to znači. Očekujem i u nedelju veliki broj navijača i publike na stadionu, a uz njihovu podršku biće nam lakše doći do sva tri boda, rekao je trener Borca Branislav Krunić.

Ni na nedeljnoj utakmici Borčev šef struke neće moći računati na trojicu povrijeđenih igrača, Čomora, Jakupovića i Subića.

-Idemo na pobjedu u nedelju. Atmosfera u ekipi je dobra. Koncentrisani smo na duel sa Tuzla Sitijem. Daćmo sve od sebe da pobjedimo. Dižemo se, pa zašto ne bi mogli doći i u situaciju da se borimo za titulu, optimistično je zaključio Borčev krilni vezista Almedin Ziljkić.

Nedeljna utakmica protiv Tuzla Sitija počinje u 16.00 časova.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 26 okt 2019, 14:28

ODOH NAVIJATI ZA ZRINJU KONTRA ŽELJE I šIROKI KONTRA RADNIKA.
AKO DANAS BUDE POVOLJAN VJETAR ZA NAS ,ONDA BI SUTRA IMALI PRILIKU DA SAPEREMO SRAMOTU KOJU NAM JE NANIO RADNIK.

Borac je kontra Želje odigao pametno i maksimalno ispoštovao taktiku.Imaju dva halfa nema govora,ne vrijedi nabacivati u šesnest.(Krpa zamijenjen u 60 minuti) I defanzivci su im osice.Bekovi nešto slabiji.Vranješ lider i znalac ,igra kao da je u 25 godini.Mi na žalost na tom mjestu upšte nemamo igrača.Ziljkić će sigurno imati motiv protiv nas i te kakav.Kajkut i Vujaklija dva drevna centarfora.Mi protiv njih moramo po zemji ,do noge nema druge.
Šansu vidim u napadima preko krilnih igrača Burića i Crnkića.Ovje Ubiparip nema šta tražiti u zračnim duelima.Akcije moramo graditi iz njihovih grešaka ili kad im otmemo loptu i odmah na nepostavljenu odbranu, inače ...Ako ne primimi rano gol , kako utakmica bude odmicala imat ćemo povoljniju situciju.Ne bih volio ni da mi rano povedemo.Mi nismo u stanju sačuvati vodstvo pogotovo iz prvog poluvremena.Nukića uvesti u drugom poluvremenu kad Burić smori njihovog beka.Zejtuni je u Tuzli bio igrač koji je dono ofanzivu u zadnjih 15-20 minuta.On je u stanju proigrati igrača i to tako da može odmah da zabije ili da proigra sljedećeg koji će to učiniti.Vjerujem da će mali biti na rosteru.Ostaje pitanje ko će uz Sesara i šta je sa Zlatkovićem ?
Na kraju Fejza ,mislim da je to pitanje zdravog razuma a ne više ni struke.Volio bih da se vrate na stari kolosijek kad je igra u pitanju .Sad ,kako ćemo sutra proći , vidjet ćemo.Ali ako vratimo svoju igru vratit će se i dobri rezultati.

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 26 okt 2019, 22:43

PLAVI U BANJA LUKU NA “POPRAVNI”

slika
26. Oktobra 2019.
Fudbaleri Tuzla Cityja u okviru 14.kola BH Telecom Premijer lige BiH gostuju kod Borca.
Neočekivan domaći poraz u prošlom kolu protiv Radnika je već arhiviran. Pouke su izvučene i sve misli su usmjerene na meč u Banja Luci.
Trener Tuzlaka Elvir Baljić priznao je kako njegova ekipa u pojedinim momentima nije najbolje reagovala i da se takve greške ne bi smjele dešavati u narednim mečevima.
Do sada su Plavi protiv Borca odigrala dva meča. Jedan prijateljski i jedan zvanični. Oba su ostvarili u svoju korist. Prvi je bio ljetos u Srebreniku gdje su slavili sa 1:0 golom Husejinovića a potom na Tušnju 2:1 kada je oba puta poentirao Ubiparip.
Iza Borca su tri vezane pobjede (Velež, Željezničar i Zvijezda 09), što govori da su u dobrom nizu.
S druge strane Tuzla City je do prošlog kola bio lider i sada se Baljićev tim ponovo želi vratiti u sami vrh.
S obzirom na slab rezultat u prošlom kolu, moguće su i određene rokade u ekipi.
Susret u gradu na Vrbasu se igra u nedjelju od 16 sati na Gradskom stadionu u Banja Luci.

press Služba FK Tuzla City

tuzlac
Postovi: 7839
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 okt 2019, 13:56

Baljić najavio promjene: Imamo kvalitetnu ekipu koja u Banjoj Luci bez obzira na sve može da ostvari cilj
Oktobar 25, 2019 14:06


Elvir Baljić na klupi Tuzla Cityja debitovao je pobjedom nad Zvijezdom 09, a potom je poražen od Radnika sa 0:3 u prošlom kolu. Nekadašenjeg reprezentativca BiH sa Tuzlacima očekuje prvo gostovanje i to zahuktalom Borcu u nedjelju.

Baljić kaže kako poraz nije poremetio ekipu te da će biti određenih promjena u sastavu za utakmicu koja slijedi.

“Kao i svaka utakmica bit će teška. Igramo na strani. Dobra su i kvalitetna ekipa. Dobro smo radili, izvukli smo pouke iz utakmice koju smo izgubili kod kuće. U dobrom sastavu mislim da ćemo uspjeti da ostvarimo jedan dobar rezultat. Bit će teško, ali imamo kvalitetnu ekipu koja može ostvariti cilj”, rekao je Baljić za “****”.

Osvrnuo se potom na Borac.

“Imaju jedan dobar moral. Igraju dobro, ostvarili su dosta pobjeda. Neće biti lako. Međutim, i mi se borimo za ulazak u Evropu, tako da mislim da imamo snage i kvaliteta da ostvarimo dobar rezultat”, smatra on.

Kada je u pitanju igrački kadar, na raspolaganju su mu svi igrači izuzev Mirsada Hasanovića, koji se povrijedio na treningu.

“Bit će nekih malih promjena. Nemamo povrijeđenih igrača izuzev Hasanovića, koji se danas povrijedio. Bit će tu par promjena u timu”, najavio je Balja.

Smatra kako je ubjedljiv poraz od Radnika u proteklom kolu na Tušnju (0:3) nerealan.

Analizirali smo utakmicu. Imali smo dosta više lopte u posjedu, imali inicijativu. U napadu smo bili neefikasni, ali mislim da to nije bilo loše. Nakon primljenog gola smo psihički pali. Rezultat nije bio realan, desilo se to što se desilo. Nadam se da nećemo ponoviti greške i da ćemo u Banjoj Luci uspjeti da ostvarimo dobar rezultat”, zaključio je u razgovoru za

Avatar
CityCity
Postovi: 1411
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 27 okt 2019, 16:18

Zasad prepadnuto i neorganizovano.ne možemo centra preći.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 27 okt 2019, 16:42

Loše, preloše
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.