FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

husrefbeg
Postovi: 1089
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 27 jun 2022, 17:40

Ani1984 je napisao/la:
26 jun 2022, 03:30
Sasvim korektno odigrana utakmica od strane naših igrača. Rezultatski skroz OK. Trkački također, a lično sam više nego zadovoljan presingom koji Jović izgleda preferira. Čitam neke negativne komentare i ne mogu da vjerujem. Meni je ovo više nego dobro kad izmemo u obzir da su nas napustila 4 standardna igrača (Krpić, Džafić, Dofo i Moris).
Igrači su u toku priprema, treniraju dnevno po dva puta i odigraju u par dana dvije utakmice i to sa jednim od najboljih klubova iz Srbije, kao i sa prvakom Slovenije.
Koliko vas je igralo profesionalno fudbal?!
Najveći svjetki timovi poremete sistem igre kad se u drugom dijelu utakmice promjeni skoro cijeli tim, a mi i sa toliko izmjena ne izgubismo ove dvije navedene utakmice.
Po meni trenutno imamo dosta zanimljivih igrača. Definitivno za veoma kratko vrijeme Jović uspješno mijenja i sistem igre i uvodi presing koji odavno kod nas nisam vidio.
Lično mi se sviđa kako Mišić igra sredinu terena i smatram da će biti konkretniji od Dofa u smislu asistencija i golova.
Nukić definitivno mora igrati krilnog napadača, dok je drugi krilni treba biti Kuzmanović, koji će siguran sam sa svakom utakmicom biti u boljoj formi.
Smajlagić dosta pokretan i brz, a zna više lopte od Krpića i baš mi je drago da je danas on zabio.
I onaj 'Švicarac' zna lopte, ali mora se ipak dobro načekati da bude starter, jer se malo kreće i nije neki brzaner, ali je danas u par navrata pokazao da zna lopte.
Od nekih naših igrača sam dobio info da je ovaj golman iz Lyona loš i smatram da nam uopće nije trebao. Ipak imamo spoj iskustva i mladosti, a to su Fejza i Brajla sa kojima smo izborili drugo mjesto u ligi i došli do polufinala KUP-a.
A posebno preferiram ovog mlađeg, kojem neki od nas izgleda jedva čekaju neki kiks. A mali je tek prvu sezonu u seniorkom fudbalu i u ove dvije utakmice je opet pokazao da ima kvalitet. Sve jedan naš igrač kojeg poznajem, a znam ih skoro sve ga hvale. Za razliku od nas, Borac i Sarajevo skoro cijelu sezonu su imali U21 golmana. Stali u Klubu iza njih i isforsirali ih i svaka im čast na tome.
Mi navijači se ponašano k'o da smo Man. City i željeli bi svjetske zvijezde u timu, a nemamo ni vlastiti stadion. Polahko, malo sabura... Za kratko vrijeme smo postali više nego značajan faktor u PL BiH.
Dalje vezano za neke igrače, Fereira je pravi bek, sviđa mi se, odgovoran je i borben. Ne petlja s loptom i ubacuje se u napad, dok defanzivno uvijek uspije propratit igrača.
Kad 'uhvatim' vremena, prokomentarisat' ću i ostale igrače...
Švicarac će biti sigurno dobar. Ali, sad se uvjezbava ekipa koja će igrati prve utakmice Evrope jer Švicarac neće do tada riješiti papire.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 27 jun 2022, 17:53

husrefbeg je napisao/la:
27 jun 2022, 17:13
Novi trener Slobode Jaha danas je nešto rekao. Daj molim te "tuzlac" stavi nam to da se informisemo.
Ja sam u vrlo-dobrom raspoloženju poslije ove dvije utakmice u Čatežu.Optimista sam kad je u pitanju sezona koja je pred nama.Hoću u tom ozračju da dočekam i utakmice u K.L.Europe.

Aristotel555
Postovi: 123
Pridružen/a: 26 jun 2022, 08:04
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Aristotel555 » 27 jun 2022, 20:34

Pozdrav svim iskrenim navijačima Tuzla Citya..dugo vec citam forum, pa hajde da se i prijavim konacno..sto se tiče trenutno nase ekipe nakon odgledane dvije pripremne utakmice sa ozbiljnim protivnicima mislim da smo dosta jaci u odnosu na proteklu sezonu, ako ne po imenima onda sigurno po pristupu igri, presingu, trcanju i zalaganju sto je ocito rukopis trenera Jovica..Primjetio sam neko nezadovoljstvo kod određenih forumaša sa pojačanjima..slažem se da nam treba jos makar dva ili tri igrača koja bi upotpunila postojeći roster a koji bi donosili prevagu na terenu i nadam se da ce struka pronaći iste..Po meni je u ove dvije utakmice ovaj momak Harun na sredini jako dobro odradio svoj dio posla i da se na njega moze ozbiljno računati..da sada ne komentarisem svakog igrača pojedinačno, samo cu spomenuti promašaje Burica i Mesinovica koji su antitalenti i obavezno treba da idu na posudbu u Gradinu..da i kada vidim Nukica na beku ospem se odmah od muke..

husrefbeg
Postovi: 1089
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 27 jun 2022, 20:59

Aristotel555 je napisao/la:
27 jun 2022, 20:34
Pozdrav svim iskrenim navijačima Tuzla Citya..dugo vec citam forum, pa hajde da se i prijavim konacno..sto se tiče trenutno nase ekipe nakon odgledane dvije pripremne utakmice sa ozbiljnim protivnicima mislim da smo dosta jaci u odnosu na proteklu sezonu, ako ne po imenima onda sigurno po pristupu igri, presingu, trcanju i zalaganju sto je ocito rukopis trenera Jovica..Primjetio sam neko nezadovoljstvo kod određenih forumaša sa pojačanjima..slažem se da nam treba jos makar dva ili tri igrača koja bi upotpunila postojeći roster a koji bi donosili prevagu na terenu i nadam se da ce struka pronaći iste..Po meni je u ove dvije utakmice ovaj momak Harun na sredini jako dobro odradio svoj dio posla i da se na njega moze ozbiljno računati..da sada ne komentarisem svakog igrača pojedinačno, samo cu spomenuti promašaje Burica i Mesinovica koji su antitalenti i obavezno treba da idu na posudbu u Gradinu..da i kada vidim Nukica na beku ospem se odmah od muke..
To za Mesinovica koliko ga više kritikujemo on je standardniji. Slažem se da ni Buric nije taj nivo. Taj Harun je jako dobar i požrtvovan momak. Bitno je kako će se Jovic postavit ako bude morao igrati Misinovic nema napretka. Znal ko kakav je Nargilic čini mi se da je i on potencijal. I na kraju dobro nam došao na forumu. I piši što više. Samo aristotele nemoj filozofiju.

Aristotel555
Postovi: 123
Pridružen/a: 26 jun 2022, 08:04
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Aristotel555 » 27 jun 2022, 21:47

Samo da dodam da nisam nikakav "insider" to je ovdje izgleda jedino elvirbaljic..mogu samo komentarisati sa aspekta običnog navijača i hvala na dobrodošlici..nastojacu ne filozofirati :D

Beledija
Postovi: 1054
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 28 jun 2022, 13:37

Interesantno je da se svi forumaši slažu da Mešinović neopravdano dobija minutažu ito poprilično značajnu. Možda nebi trebalo da se žigoše kao antitalenat jer treneri(Hesref,Taran a evo i Dragan) vide nešto u njemu što mi ne vidimo. Možda proradi kad se razradi( još mi se mota ona šansa protiv Maribora) i utaknu mu samopouzdanje kojeg očito nema.
Ovo sam napisao samo zbog dosade i isčekivanja kakve takve informacije iz Čateža.
Zna li neko hoćeli biti kakvog prenosa u četvrtak.

elvirbaljic
Postovi: 2656
Pridružen/a: 01 okt 2019, 19:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 28 jun 2022, 16:05

Koliko znam prenos utakmice u Cetvrtak je bio najavljen.
Odmaram malo do Evrope, telefon je pod kamenom, samo ako bude 100% informacija pisacu vam.
Tuzla City / Sloga Simin Han

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 28 jun 2022, 16:44

Gledajuci pripremne utakmice moze se bit zadovoljan..Vidi se rad,disciplina i sl.
Mesinovic je po svima nama imao vise nego potrebnog vremena da pokaze nesto,eto i Jovic ce ga ocito ostavit sto znaci da ima nesto sto mi ne vidimo.
Ja se sjecam Dzafica prije ove sezone,pa svi se pitali gdje ga nadjose..A kod svih trenera je igro, znaci nije bez razloga..
Kosijaner Karic djeluje dobar,ali vidjet cemo.

Svicarac Elue,skroz jak 1 na 1,dribler,brz..
Problem mu je defanziva,skroz tanak u tom segmentu.
Po meni je Kuzmanovic pojacanje,Smajlagic takodje.
Nije ovo lose sto se ne srlja s igracima,polahko.

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2085
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 28 jun 2022, 20:47

U prijateljskoj utakmici Širokog danas u sastavu nije bilo ni Vukoje ni Mujana. To bi moglo značiti da ne računaju na njih i da su se već razišli. Sad je samo pitanje hoće li kod nas ili će završiti negdje drugo.

husrefbeg
Postovi: 1089
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 28 jun 2022, 21:37

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
28 jun 2022, 20:47
U prijateljskoj utakmici Širokog danas u sastavu nije bilo ni Vukoje ni Mujana. To bi moglo značiti da ne računaju na njih i da su se već razišli. Sad je samo pitanje hoće li kod nas ili će završiti negdje drugo.
Još nisi odustao od ove dvojice. Interesantno niko ih nigdje ne spominje. Velika je šteta ako nisu na pripremama sa bilo kim jer ko propusti pripreme nema ga fizički nigdje.

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2085
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 28 jun 2022, 22:20

husrefbeg je napisao/la:
28 jun 2022, 21:37
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
28 jun 2022, 20:47
U prijateljskoj utakmici Širokog danas u sastavu nije bilo ni Vukoje ni Mujana. To bi moglo značiti da ne računaju na njih i da su se već razišli. Sad je samo pitanje hoće li kod nas ili će završiti negdje drugo.
Još nisi odustao od ove dvojice. Interesantno niko ih nigdje ne spominje. Velika je šteta ako nisu na pripremama sa bilo kim jer ko propusti pripreme nema ga fizički nigdje.
Pa nije da bi nam smetali u ekipi. Posebno Mujan.

husrefbeg
Postovi: 1089
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 28 jun 2022, 22:51

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
28 jun 2022, 22:20
husrefbeg je napisao/la:
28 jun 2022, 21:37
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
28 jun 2022, 20:47
U prijateljskoj utakmici Širokog danas u sastavu nije bilo ni Vukoje ni Mujana. To bi moglo značiti da ne računaju na njih i da su se već razišli. Sad je samo pitanje hoće li kod nas ili će završiti negdje drugo.
Još nisi odustao od ove dvojice. Interesantno niko ih nigdje ne spominje. Velika je šteta ako nisu na pripremama sa bilo kim jer ko propusti pripreme nema ga fizički nigdje.
Pa nije da bi nam smetali u ekipi. Posebno Mujan.
Slažem se.

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 29 jun 2022, 21:57

Da nece Vrsajevic zavrsit u Tz...?

husrefbeg
Postovi: 1089
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 29 jun 2022, 22:02

Pozitivanstav je napisao/la:
29 jun 2022, 21:57
Da nece Vrsajevic zavrsit u Tz...?
Misliš na Avdiju

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 29 jun 2022, 22:03

husrefbeg je napisao/la:
29 jun 2022, 22:02
Pozitivanstav je napisao/la:
29 jun 2022, 21:57
Da nece Vrsajevic zavrsit u Tz...?
Misliš na Avdiju
Da da,na Avdiju..

husrefbeg
Postovi: 1089
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 29 jun 2022, 22:06

Pozitivanstav je napisao/la:
29 jun 2022, 22:03
husrefbeg je napisao/la:
29 jun 2022, 22:02
Pozitivanstav je napisao/la:
29 jun 2022, 21:57
Da nece Vrsajevic zavrsit u Tz...?
Misliš na Avdiju
Da da,na Avdiju..
Znaš li šta bliže ili pretpostavljas. Nebi bilo to loše, čak naprotiv

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 29 jun 2022, 22:11

husrefbeg je napisao/la:
29 jun 2022, 22:06
Pozitivanstav je napisao/la:
29 jun 2022, 22:03
husrefbeg je napisao/la:
29 jun 2022, 22:02


Misliš na Avdiju
Da da,na Avdiju..
Znaš li šta bliže ili pretpostavljas. Nebi bilo to loše, čak naprotiv
Ne znam nista druze,samo nagadjam jer procitah da kao nije iskljucen ostanak u nasoj ligi u nekom ambicioznom klubu..pa kontam,mozda Tz,ko zna..

husrefbeg
Postovi: 1089
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 29 jun 2022, 22:26

Pozitivanstav je napisao/la:
29 jun 2022, 22:11
husrefbeg je napisao/la:
29 jun 2022, 22:06
Pozitivanstav je napisao/la:
29 jun 2022, 22:03


Da da,na Avdiju..
Znaš li šta bliže ili pretpostavljas. Nebi bilo to loše, čak naprotiv
Ne znam nista druze,samo nagadjam jer procitah da kao nije iskljucen ostanak u nasoj ligi u nekom ambicioznom klubu..pa kontam,mozda Tz,ko zna..
Moguce. On se zna sa našim SD Muratovicem

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2085
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 30 jun 2022, 08:51

Moja pretpostavka je da se sa kapitalcima čeka ishod prvog pretkola. Ako prođe dobro biće dodatne love i neće biti problem pojačati ponudu. U slučaju da nas Tre Penne iznenadi onda će doći dva tri solidna jer nam je to dovoljno za ovaj naš jad od lige.

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 30 jun 2022, 11:13

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
30 jun 2022, 08:51
Moja pretpostavka je da se sa kapitalcima čeka ishod prvog pretkola. Ako prođe dobro biće dodatne love i neće biti problem pojačati ponudu. U slučaju da nas Tre Penne iznenadi onda će doći dva tri solidna jer nam je to dovoljno za ovaj naš jad od lige.
Sumnjam da se tako razmislja druze,problem je i naci tzv. kapitalce..
Moras im dat vise od Sar i sl slicno da bi ih dobio,realnost je to.
Da Tz ima stadion,kamp i sl,nesto sto se moze pohvalit i na taj nacin privuc igrace ,to bi bilo vjerovatno druga prica..
Vidjelo je s Tomasevicem i Dzaficem,ali sta je tu je.

I jos nesto,jel ovaj Buric zamjenik kapitena ili je neka zajebancija??

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.